Поділіться
Зміст

  Щоб домогтися високих показників ранжування в пошуку, особливу увагу варто приділити опрацюванню кожної сторінки — налаштуванню її вмісту, впровадженню тегів і внутрішніх посилань. Усе це допоможе поліпшити її видимість у видачі. Ми виділили для вас 12 значущих факторів, які суттєво вплинуть на SEO-показники інтернет-проєкту на західному ринку.

  Коли ми говоримо про СЕО-роботи, то часто згадуємо гру в тетріс. Фактично було неможливо обіграти комп'ютер, оскільки з кожним рівнем кубики падали все швидше, ускладнювалися комбінації. З пошуковою оптимізацією ми спостерігаємо схожу ситуацію. У SEO-фахівця немає такого моменту, коли він сідає склавши руки та розслабляється, задовольняючись тим, що сайт вийшов на перші позиції в пошуку. Навіть якщо сьогодні він досягає вершини, його робота ніколи не закінчується.

  Будь-яка зміна алгоритму Google або додавання контенту конкурентами може послабити позиції сайту, а це означає, що постійно потрібно пильно контролювати показники й займатися SEO на окремих сторінках. Але, перш ніж ми поговоримо про фактори, які впливають на поліпшення СЕО-параметрів, важливо розібратися з тим, як працюють Гугл й інші системи.

  Коротко про принципи роботи пошукових систем

  Усе починається з роботи пошукових роботів, які сканують вміст сайтів. Краулери потрапляють на нові сторінки за посиланнями, переходячи з одного ресурсу на інший. Вони працюють всередині сайту. Мета такого дослідження — індексування сторінок в залежності від розміщеного на них контенту.

   

  В процесі сканування роботи оцінюють вміст, визначають, про що йдеться на тій чи іншій вкладці. Потім ці дані використовуються алгоритмом пошукової системи для порівняння контенту конкретного сайту з запитом користувача. Що точніше буде відповідь на питання людини, то вище такий ресурс буде ранжуватися.

  Розробники Google без кінця прагнуть надати користувачам кращі результати у видачі, тому пошукові алгоритми часто оновлюються. Це безпосередньо впливає на результати ранжування, що підштовхує фахівців займатися оптимізацією вебресурсу для досягнення вищих позицій.

  Що таке On-Page SEO та чому воно так важливе на західному ринку

  On-Page SEO — це ланцюжок послідовного налаштування контенту, розміщеного на сторінці, додавання тегів і внутрішніх посилань. Мета цього процесу — поліпшення видимості в пошуку та збільшення трафіку. Іншими словами, це дії, спрямовані на оптимізацію сайту загалом, що паралельно допомагають алгоритмам краще зрозуміти вміст сторінки.

  Переваги такої роботи полягають у тому, що:

  • зростають показники відвідуваності сайту. Як відомо, 67,60% кліків концентруються на першій п'ятірці органічних результатів пошукової видачі. На наступні п'ять припадає лише 3,73%. Тому зрозуміле прагнення потрапити в топ;
  • поліпшуються показники клікабельності (CTR). Наприклад, сайт, який буде першим у пошуковій видачі, має органічний CTR 26,21%.

  І якщо врахувати, що Інтернетом користуються близько 63,5% усіх жителів Землі і більше ніж половина з них робить це з комерційною метою, то можна спостерігати прямий зв'язок між позиціями ресурсу й отриманням прибутку. Тому для поліпшення ранжування свого вебресурсу займіться внутрішнім SEO.

  12 основних SEO-факторів на сторінці

  Роботи з СЕО-оптимізації на сторінці можна розділити на три тематичні напрямки: опрацювання контенту, впровадження HTML-коду й архітектура вебсайту. Пропонуємо розглянути кожен напрямок окремо.

  Опрацювання контенту

  Напевно ви вже чули, що контент — це король. Оптимізація сайту без поліпшення контенту — це як новий спорткар без механізму: виглядає ефектно, а їхати не може.

  Отже, які фактори слід врахувати, щоб домогтися вищого рейтингу для своєї сторінки?

  1.Е-А-Т

  Один із критеріїв для аналізу вмісту сайту з боку Гугл заснований на дотриманні трьох принципів — експертності, авторитетності та надійності. У посібнику з оцінки якості пошуку Google абревіатура E-A-T згадується 135 разів. Це зайвий раз свідчить про важливість цього фактора для пошуковика та, відповідно, для просування на західному ринку.

  Хоча документально підтверджено, що тільки деякі елементи (PageRank і посилання) безпосередньо впливають на ранжування, фахівці намагаються стежити за дотриманням принципів E-A-T.

  2.Ключові слова

  Впровадження ключів різної частотності — найпростіший спосіб повідомити пошуковим роботам, що вміст сайту відповідає запитам користувача. Перевірено, що будуть вважатися релевантними ті сторінки, які містять ключові слова. Причому це можуть бути такі високочастотні запити, як «купити ковдру», «телевізор LG» і багато інших. Також для просування в західних країнах варто використовувати в текстах і т. зв. ключі з довгим хвостом, наприклад «купити кухонний гарнітур у стилі модерн».

  Отже, регулярно проводьте дослідження щодо того, що цікавить вашу цільову аудиторію, знаходьте відповідні ключі та використовуйте їх у своїх текстах.

  3.Якість SEO-тексту

  Створення такого контенту, який одночасно буде легко зчитуватися пошуковими роботами й подобатися користувачам, — це свого роду мистецтво. Щоб наблизитися до ідеалу, постарайтеся дотримуватися таких рекомендацій:

  • викладайте думки простими словами. Алгоритми ще не навчилися справлятися з занадто складними, заплутаними реченнями, тому їхнє використання негативно вплине на результати сканування. Вам це не потрібно;
  • не переборщіть із ключовими словами. Методики SEO, засновані на численному використанні ключів у текстах, канули в Лету. Сьогодні Google погано ставиться до таких проєктів, нечитабельні сторінки з надмірною кількістю запитів можуть бути видалені з індексу;
  • намагайтеся візуально зробити текст простіше. Поставте себе на місце користувача. Будь-кого відштовхне сторінка, на якій розміщена стіна тексту без жодних візуальних акцентів.

  Щодо останнього пункту, робіть абзаци, використовуйте підзаголовки, не забувайте про марковані списки. Крім зручності для користувачів, структурований текст, розділений на логічні частини, буде зрозумілий пошуковим алгоритмам. Це прискорить процеси сканування та ранжування.

  4.Візуальні фрагменти

  Сучасна сторінка буде безликою без зображень, відео й інфографіки. Ці елементи не тільки зроблять її привабливішою для користувачів, але й підвищать відвідуваність. Багато людей в процесі пошуку потрібного товару роблять це візуально, тому якщо ви не додасте картинки на свій сайт, то втратите таких клієнтів. А це може бути близько третини відвідувачів.

  Різноманітний підхід до контенту — додавання візуальних елементів — також позитивно оцінять і пошукові алгоритми. Єдиний нюанс — стежте за величиною файлів зображень. Якщо додати занадто великі картинки, швидкість завантаження істотно впаде, що теж не сподобається споживачам.

  Впровадження HTML-коду

  Щоб ваша сторінка була більш зрозуміло для пошукових роботів, потрібно доступно для них розповісти, що розміщено на сайті. Для цього створена мова гіпертекстової розмітки або, іншими словами, HTML-код, який використовується для структурування даних. Впровадивши його на сторінку, ви повідомите браузеру користувача, що потрібно показати та у якому вигляді. Далі поговоримо про найзначущі фактори HTML для On-Page SEO на західному ринку.

  1.Теги заголовків

  Якщо ви позначите спеціальним кодом назву сторінки, це не особливо допоможе піднятися в пошуковій видачі. Але в сукупності з іншими факторами дозволить продемонструвати релевантність вашого сайту. Також теги заголовків допоможуть зробити більш привабливим і зрозумілим сніпет, що підвищить його клікабельність. Тож не пропускайте цю деталь.

  2.Метаопис

  Знову ж, безпосередньо метаописи не впливають на ранжування й SEO-просування. Але ми все-таки наполягаємо на важливості цього елемента. По-перше, метаописи допоможуть пошуковим роботам Google зрозуміти, про що ваша сторінка, а по-друге, що важливіше, підвищать її CTR (знову через якісний сніпет). Тож не нехтуйте ними.

   

  3.Оптимізація зображення

  Ми вже коротко сказали про важливість додавання картинок на сайт, але тепер звернімо увагу на технічні параметри. Це слід врахувати, оскільки неоптимізовані зображення погіршать SEO-показники ресурсу. Отже, не забувайте про:

  • додавання метатегів alt. Так ви покажете алгоритмам, що це візуальний контент;
  • оптимізацію формату й розміру файлів для збільшення швидкості завантаження сторінки;
  • зміна імені файлу. Для розміщення на сайт не підійде варіант, наприклад, IMG_12896. Постарайтеся, щоб за назвою файлу було зрозуміло, про що зображення;
  • мобільну адаптацію. Зараз все більше користувачів виходять в Інтернет через смартфони, планшети. Тому, якщо картинка не завантажиться на такому пристрої, це підвищить відсоток відмов.

  Переконайтеся, що ваші зображення підходять для мобільних пристроїв.

  4.Геотеги (для локального пошуку)

  Навіть представники глобального бізнесу намагаються більше розповісти про свою продукцію на місцевому рівні, не кажучи вже про власників регіональних компаній. Для просування в західних країнах використовуйте локальну пошукову оптимізацію на сторінці. Збільшити регіональний трафік можна в такий спосіб:

  • додайте на сторінку з контактною інформацією дані про офіси або магазини, які розміщені в регіонах, не забудьте про адреси й номери телефонів;
  • включіть у ключові запити географічні назви;
  • опублікуйте інформацію про свій бізнес у місцевому блозі;
  • налагодьте зв'язки з іншими локальними підприємствами й організаціями та домовтеся про розміщення зворотних посилань на їхніх сайтах.

  І, звичайно, не забудьте зареєструвати свою компанію в Google My Business, що дозволить додати її на Гугл Карти й підвищить позиції в регіональній пошуковій видачі.

  Архітектура сайту

  Наявність добре структурованого вебсайту важливо з двох причин. По-перше, ресурс, організований в логічному порядку, буде ефективніше скануватися пошуковими системами, а по-друге, він створить більш багатий користувальницький досвід. Перерахуємо фактори, які слід враховувати в оптимізації архітектури вашого сайту.

  1.Швидкість сайту

  Незграбний сайт, що повільно завантажується, не тільки засмучує та відлякує відвідувачів, але й погіршує пошуковий рейтинг. Дійсно, швидкість завантаження сторінки є важливим фактором ранжування в результатах видачі, але мінімальне її значення, яке має бути в ресурсу, постійно змінюється.

  Станом на сьогодні важливо виконати вимоги Google Core Web Vitals. Для цього потрібні такі дії:

  • оптимізуйте зображення;
  • скоротіть кількість редиректів;
  • використовуйте кеш браузера.

   

  2.Адаптивний дизайн

  У 2016 році обсяг мобільного пошуку вперше перевершив десктопний. Відтоді ці цифри тільки зростають. Наразі через мобільні пристрої виходять в Інтернет 92,1% користувачів. Тому в пріоритеті у Google — сайти з адаптивним дизайном або з якісною мобайл-версією.

  3.Структура URL

  Був час, коли URL-адреси відігравали велику роль у SEO. Фахівці досі стежать за тим, щоб до них були включені ключові слова. Зараз цей фактор має менше значення, але це не означає, що його потрібно ігнорувати повністю.

  4.Посилання

  Пам'ятаєте про фактор E-A-T з самого початку цієї статті? Один із найкращих способів, за допомогою якого вебсайт може завоювати експертність, авторитет і надійність, — це посилання з інших авторитетних вебсайтів.

  Розгляньмо на прикладі: кому б ви довірили свій бюджет у $100 млн — фінансовому консультанту, який керує портфелем Воррена Баффета, або двоюрідному брату Джиммі, який живе в підвалі вашої тітки? Джиммі міг би зробити чудову роботу. Потенційно він може навіть перевершити консультанта. Але йому просто довіряють набагато менше. Посилання працюють за таким самим принципом.

  У SEO-просуванні на західному ринку зазвичай використовуються три типи посилань:

  • внутрішні, тобто ті, які ведуть на іншу сторінку вашого сайту;
  • вихідні, їх ще називають зовнішніми. Вони відсилають користувача на ресурс під іншим доменом;
  • вхідні (або зворотні). Це посилання з інших вебсайтів, що ведуть на вашу сторінку.

  Останні є найважливішими. Вони забезпечують найбільшу користь для SEO, але їх також найважче отримати.

  Існує багато методів, які СЕО-спеціалісти застосовують для створення якісних зворотних посилань, зокрема використання соціальних мереж, створення загальної інфографіки й навіть просто запит на ці посилання.

  Але будьте обережні: не всі вони корисні. Деякі з них, особливо ті, що створені автоматично, переходи з повідомлень на форумах і гостьових блогів, можуть бути фальшивими, призначеними для обману системи ранжування. Якщо ви не відмовитесь від них, це зашкодить вашому рейтингу.

  On-Page SEO vs Off-Page SEO

  Ми багато говорили про пошукову оптимізацію на самій сторінці сайту. Але вона може проводитися й зовнішньо.

  On-Page SEO — це все, що ви можете зробити для підвищення рейтингу, зокрема оптимізація ключових слів, метаописи, теги заголовків, додавання альтернативного тексту й коригування структури вебресурсу.

  Зовнішнє СЕО — це все, що відбувається зовні та впливає на рейтинг сайту. Воно містить зворотні посилання, E-A-T, локальне SEO, згадки в соціальних мережах і контекстну рекламу.

  Очевидно, що ви зможете краще проконтролювати якість оптимізації на самій сторінці, але при цьому не випускайте з уваги й зовнішнє СЕО. Але спочатку все-таки зосередьтеся на створенні хорошого релевантного сайту, повністю оптимізованого для пошукових систем, перш ніж ви почнете витрачати багато ресурсів на створення посилань і просування.

  SEO на сторінці — це безперервний процес

  Підбиваючи підсумки, зауважимо, що найчастіше SEO на західному ринку зводиться до одного — пошуку найкращого способу надання корисної інформації користувачам і забезпечення того, щоб ваш вебресурс знаходився на вершині видачі.

  Ваша мета — надати відвідувачам багатий досвід, одночасно демонструючи свою цінність для пошукових систем. На щастя, обидва напрямки допомагають один одному. Почніть із того, що ви можете контролювати, ретельно оцінивши свій сайт на предмет слабких сторін і можливостей для зростання. Детальний аналіз показників допоможе вам спланувати конкретні кроки з просування свого проєкту за кордоном. Але пам'ятайте: SEO, як і Tetris, ніколи не закінчується. Тож продовжуйте працювати, і ви отримаєте результати, яких заслуговуєте.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом