0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Більше ніж DIGITAL. Діалог із бізнесменом та активним волонтером Артуром Підлужним про роботу під час війни

Поділіться
Зміст

  Сьогодні дуже актуальне рішення для всіх — навчитися жити по-новому, подолати труднощі воєнного часу та вийти переможцями. Саме тому такий важливий досвід кожної людини, зокрема підприємця, який готовий їм поділитися зі своїми колегами.

  Коротко про проєкт: ціль нашої серії прямих ефірів з українськими бізнесменами та маркетологами — обговорення реального стану бізнесу, економіки в цей непростий час. Ми ділимося один з одним та з нашими слухачами ексклюзивною інформацією про те, які рішення приймаємо для розвитку компаній, як виживаємо в умовах війни, де знаходимо точки опори.

  Гість нашого прямого ефіру «Більше ніж DIGITAL» — це Артур Підлужний. Він відомий в Україні як професійний перегонник, дрифт-пілот, рекордсмен України в категорії «Швидкісний парний дрифт». Артур — власник автохолдингу Luxury Trans, який працює в кількох напрямах (СТО, оренда люкс-авто, літаків, вертольотів, яхт та катерів, продаж автомобілів). Під час війни наш співрозмовник активно зайнявся волонтерською діяльністю.

  Автомобільний бізнес Артура до війни

  Автомобільний бізнес Артура до війни

  Професійний досвід нашого співрозмовника є яскравою ілюстрацією слів Конфуція: «Вибери собі роботу до душі — тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Приблизно до 2021 року Артур Підлужний разом зі своєю компанією займався професійним ремонтом автомобілів. Але наприкінці 2021 р. було ухвалено рішення продати цей бізнес.

  «Головним для автохолдингу Luxury Trans ми визначили оренду автомобілів. У нашому автопарку було близько 30 машин. Це переважно були авто преміального класу. Надавали дуже якісний сервіс, входили до топ-3 орендних компаній Києва. З настанням війни все змінилося».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  До вторгнення окупантів компанія Артура успішно розвивала напрям оренди водного транспорту, прокатних катерів і невеликих вертольотів. Починала займатися чартерною авіацією. Враховуючи те, що це специфічні послуги, орієнтовані на обмежене коло осіб, було напрацьовано клієнтську базу. Планувалося в майбутньому мати власні чартерні літаки, але війна, на жаль, внесла свої корективи.

  За словами Артура, у його автохолдингу намагалися реалізувати ідею замкнутого циклу (купівля преміальних авто, у тому числі перегін з США, оренда, ремонт, а також продаж машин).

  «У невеликих обсягах займалися реалізацією авто. Але сьогодні наш майданчик на Дніпровській набережній порожній, бо небезпечно в одному місці мати велику кількість дорогої техніки. Хоча підкреслю, що продаж не припинено.

  Бізнес СТО ще тримається на балансі, працює в Києві. Там часто ремонтується військова техніка. Оренда зовсім припинилася, оскільки через зрозумілі причини мало хто зараз приїжджає до Києва».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  Робота Артура Підлужного та його команди в перші дні війни

  Робота Артура Підлужного та його команди в перші дні війни

  Як і більшість українських підприємців, Артур Підлужний із початку війни відчув, як сильно вона вплинула на можливості ведення бізнесу в Україні. Однак його проєкти є яскравим прикладом того, як можна, всупереч труднощам, продовжувати працювати, підтримувати українську економіку та армію.

  З початку війни наш співрозмовник разом з однодумцями передав на передову понад 50 одиниць техніки для військових, але не збирається на цьому зупинятися.

  Ще до 24 лютого 2022 року Артур зі своїми родичами та друзями ухвалили рішення, що не покинуть свою країну і всіляко наближатимуть перемогу. Озираючись на минулі майже півроку, можна сказати, що їм це вдалося.

  «Ми об’єдналися з рідними та близькими, відвезли свої сім’ї, жінок, дітей на Західну Україну, а самі повернулися до Києва.

  Нам допомогли друзі з Прибалтики: вони передали кілька автобусів. Саме з цього все й почалося. Буквально в першу добу війни ми організували безкоштовну евакуацію, їздили цілодобово, без зупинки. Наш штат співробітників (ті, хто не поїхав, не злякався, працював у дві-три зміни) евакуював людей із Києва, переправляв гуманітарну допомогу. Загалом за перші місяці безкоштовно вивезли понад 2 тис. жінок та дітей із Києва. Ми доставляли їх до кордону, наші партнери забирали людей та розміщували в Польщі, Франції, Литві. Так розпочалася волонтерська діяльність».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  Крім того, багато друзів Артура були покликані до ЗСУ, вирушили на оборону Києва та прилеглих районів. Їм компанія намагалася всіляко допомогти.

  Пізніше, коли російські війська відступили від столиці, географія поїздок розширилася: разом із Микитою Зоріним допомагали вивозити людей із Краматорського району Донецької області. Після того як одного з водіїв взяли в полон, перейшли на запорізький напрямок.

  «Куди могли, передавали техніку. Нам допомагали фонди, люди, але я ніколи не оголошував збирання коштів. Друзі, партнери бачили, що ми робимо, хто міг, той долучався. Так підтримували своїх працівників, механіків, водіїв, їхні родини.

  Трохи згодом, у середині березня, потрапив до лав Збройних сил України. Зараз робимо дуже багато цікавих та корисних речей у Києві, а також на інших територіях».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  Коротко про те, як можна перепрофілювати автобізнес в умовах війни

  Коротко про те, як можна перепрофілювати автобізнес в умовах війни

  Говорячи про зміни в підприємницькій діяльності у воєнний час, про свій парк автомобілів, Артур підкреслює, що бізнес — це актив, який неможливо просто закрити й забути.

  «Спочатку ми всі машини перевезли з Києва та Київської області до західної частини нашої країни. Наразі частину автопарку повернули до Києва та виставили на продаж.

  Ще деякі машини відправили за кордон, там намагаємося їх продати або налагодити оренду. На жаль, я зараз не можу щільно цим займатися, бо більшою мірою перебуваю в Україні, аніж за кордоном, хоча маю можливість виїжджати».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  З початку війни Артур до 50 разів перетинав кордон. Переважно це були короткострокові поїздки. Він забирав гуманітарну допомогу, яку передавали партнери. У березні ще приганяли автомобілі, зокрема з Англії. Артур та його команда придбали, перегнали кілька броньованих машин, які згодом переобладнали в пересувні командні пункти.

  За словами співрозмовника, напрям оренди авто, особливо преміального сегмента, зараз практично не працює. Тільки в Києві є замовлення приблизно на 10% довоєнного завантаження.

  «Раніше були приїжджі іноземці, які планували відпочити в нашій країні або відвідували її з діловою метою. Були також співвітчизники — постійні клієнти, які не хотіли купувати таку машину, бо їм простіше взяти її в оренду. Це для них дуже зручно, тому що ми забезпечували повне обслуговування, у тому числі технічне. Але зараз багато хто з таких клієнтів виїхав з України».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  «Аналогічний досвід є і в нашого агентства Elit-Web. До війни ми вели одночасно приблизно 300–320 проєктів. Тобто це було 320 робочих бізнесів. Нині вдвічі менше. Ми спостерігаємо, що дуже помітно просіли продажі в преміальному сегменті, у класі люкс. Більшість платоспроможного населення виїхала.

  Якщо ми можемо бути корисними під час перепрофілізації оренди авто на західний ринок, то ми готові допомогти. Спробуємо разом знайти клієнтів для люксових машин (наприклад, у Німеччині чи Польщі)».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  У чому справжня сила української дрифт-тусовки

  У чому справжня сила української дрифт-тусовки

  Сьогодні на майданчиках Артура щосили здійснюється ремонт військової техніки. У більшості випадків команда працює на волонтерській основі. Люди розуміють, що вони роблять і з якою метою. Нині це не розглядається як бізнес.

  «Спочатку в нас на СТО була волонтерська база: приїжджали, розвантажувалися, обслуговувалися, роз’їжджалися по районах Київської області, куди був тоді ще доступ. Намагалися охопити й Чернігівщину.

  Потім ми перейшли на воєнну допомогу. Дуже сильно допомагають партнери, вони забарвлюють авто, а ми обслуговуємо. Буває, що машини повертають із фронту з пошкодженнями. Ми ремонтуємо те, що можемо.

  Зараз я дуже мало часу приділяю даному напряму. У мене є люди, які цим займаються. Раз на три дні приїжджаю, але там є робоча група, робота налагоджена та скоординована. Ще раз наголошу, що більшість хлопців усе роблять на волонтерській основі».

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  «Багато людей зараз готові допомагати, але не кожен має достатню компетенцію для того, щоб організувати процес вибору, купівлі та доставки потрібної техніки. Наприклад, наша компанія так і не зважилася на придбання автомобіля, тому що ми не були впевнені, чи зможемо вибрати відповідну модель. Натомість купили та відправили на фронт дрони, сонячні електростанції, генератори. Тому важливо знати, хто з фахівців займається цим напрямом і готовий допомогти в придбанні засобів пересування для військових».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  Артур додає, що зараз акцент робиться на мобільності наших хлопців на фронті. Це дуже важливо. Багато машин перегнали за допомогою різних фондів (наприклад, через «Фенікс-Груп» близько 10 авто придбали для потреб армії). Сьогодні працювати стало складніше: дуже піднялася ціна в Європі, до того ж різниця у валюті, велика черга на транспортування авто, після введення нульового розмитнення збільшилася кількість охочих привезти транспорт.

  Про основні військові інсайти, хейтерство та патріотизм

  Про основні військові інсайти, хейтерство та патріотизм

  Артур зараз продовжує співпрацювати з хлопцями, які знаходяться в районі бойових дій, постачає їм машини, ремонтує техніку, у т. ч. через різноманітні фонди. Наприклад, один із волонтерів допоміг придбати броньований автомобіль, який коштує майже 20 тис. доларів, і не робить із цього медійної історії.

  На початку війни нашому співрозмовнику «закидали» зауваження в мережі про те, що його компанія займається волонтерством на публіку. Але тут дуже тонка грань, бо є партнери, а також різні фонди, які можуть запитати, куди пішли гроші.

  «По суті, фото, відео про волонтерську допомогу — це своєрідна звітність, елемент довіри та трохи маркетинг».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  Справді, зараз можна почути чимало закидів щодо того, що той чи інший бізнесмен «сильно піариться» на темі допомоги ЗСУ, закупівель обладнання тощо. Але все ж таки треба пам’ятати, що без такої підтримки на фронті буде дуже тяжко. Тому головне, що люди цим займаються.

  «Я вважаю, що необхідно все-таки розповідати про свою роботу, тому що дуже мало підприємців наважилися повністю призупинити свої мирні проєкти, переорієнтувавшись лише на допомогу військовим».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  «На завершення хочу сказати, що у своєму житті мені доводилося стикатися зі складними ситуаціями. Але найголовніше, що для мене важливо, щоб моя сім’я та мої діти були в безпеці. А мені самому всидіти на місці, коли довкола війна, дуже складно. У мене була можливість виїхати й залишитися за кордоном, але тут моя батьківщина, мій дім, і кинути все це напризволяще просто неможливо!»

  Артур Підлужний, власник автохолдингу Luxury Trans

  «Справді, ми нація, яка нікого не боїться. У наших силах зробити все для перемоги й надихнути інших на роботу. У нас немає інших варіантів, окрім як перемогти в цій війні. Ментально ми вже змогли це зробити. Залишилося працювати так, щоб дочекатися військових та політичних рішень».

  Ігор Воловий, співзасновник Elit-Web

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом