Поділіться
Зміст

  Якщо ви колись намагалися запустити бізнес у країнах СНД, то знаєте, наскільки це довгий, виснажливий і неочевидний процес із паперовою тяганину, походами між різними інстанціями, отриманням потрібних і не дуже дозволів… Сполучені Штати Америки щодо можливостей для старту бізнесу куди привабливіші . Підхід до паперового документообігу в США набагато простіший, законодавство лояльніше до підприємців, а податки для бізнесу — в межах розумного.

  Але, як ви, мабуть, розумієте, наша тема — не зовсім запуск бізнесу у США. Ми сконцентруємося на важливій його складовій – локальному SEO-просуванні в USA. Адже, незважаючи на всі переваги ведення бізнесу в США, недоліків тут теж вистачає. Насамперед це колосальна конкуренція у популярних сферах. Тому ваше завдання — оминати конкурентів. І локальне SEO-просування — один із головних ваших інструментів у цій «війні на чужому полі».

  Основи локального SEO на ринку США

  Отже, що таке локальне SEO? Цим терміном прийнято означати оптимізацію веб-сайту для збільшення трафіку та підвищення впізнаваності бренду серед місцевої аудиторії. Навіщо просувати сайт у межах цілого штату і, тим більше, країни, коли ваша цільова аудиторія — жителі одного міста чи навіть району? Набагато дешевше та простіше використовувати для просування в США локальні ключові слова для певного міста та регіону, оптимізувати бізнес-профіль у Google My Business та ретельно попрацювати над цитуванням NAP.

  Щоб зрозуміти, наскільки локальне SEO у Штатах актуальне, можна поглянути на дані статистики станом на 2021 рік:

  Близько 46% пошукових запитів у Google мають локальний характер:

  Основи локального SEO на ринку США

  29% всіх результатів пошукової видачі Google – це локальні веб-ресурси:

  Результати пошукової видачі Google – це локальні веб-ресурси

  До 76% користувачів, які шукають товари та послуги через смартфон, відвідують магазин того ж дня.

  Нескладно здогадатися, що локальне SEO - це інструмент для залучення цільової аудиторії, який нерідко спрацьовує тут і зараз. Людина шукає ваш товар, бачить пропозицію, перебуваючи неподалік, і вже за пару хвилин чи годин приходить до вас.

  Як працює локальне SEO в USA

  Коли користувач щось шукає в Google, пошуковик аналізує його розташування, щоб запропонувати найбільш релевантні результати. Наприклад, на запит «бізнес-ланч» система проаналізує, де зараз перебуває людина, і запропонує їй список найближчих кафе та ресторанів, де можна перекусити.

  Звичайно, це найпримітивніший опис того, як працює локальне SEO у Штатах. Насправді тут є просто безліч важливих факторів і сигналів ранжування:

  • геолокація користувача;
  • наявність лістингу Google My Business;
  • ключові слова, які використовуються у профілі Google My Business;
  • акції у соцмережах;
  • кількість відгуків та рейтинг у Google Maps, інше.

  Наприклад, за інших рівних між двома закладами вище у видачі виявиться те, що має більше зірок у Google Картах.

  The Map Pack

  Намагаючись знайти в Google громадські заклади, перукарні, відділення пошти та інше, ви, напевно, бачили в результатах пошукової видачі зображення карти з точками та адресами. Виглядає результат наступним чином:

  The Map Pack

  Ось приклад результату видачі на запит «Barber Boston»:

  Результати видачі на запит - Barber Boston

  І лише після нього йде органічна видача:

  Органічна видача

  Тут важливо розуміти, що The Map Pack має власний алгоритм ранжування, про який ми поговоримо далі. Поки лише скажемо, що навіть якщо користувач не застосовує локального запиту (з назвою міста або району), Google все одно по можливості намагається видавати йому локальні результати. Нижче наведено приклад видачі на запит «Gardener» від користувача з Нью-Йорка. Пошуковик сам вважав геолокацію та видав найбільш релевантні результати на її основі:

  The Map Pack має власний алгоритм ранжування.

  Що цікаво, для SEO-просування ринку США місцевого бізнесу ключове слово «магазин» без вказівки розташування нерідко виявляється більш значущим, ніж запит «магазин + місто», і навіть більше трафіку.

  У чому складність?

  Видача результатів пошуку, що базується на геолокації, — це добре для користувача, але вкрай незручно для власника бізнесу. Бо на одній вулиці міста його пропозиція перебуватиме у топі видачі — з адресою, рейтингом, номером телефону та крапкою на карті. А на інший просто випаде з пошуку, бо тут будуть актуальні інші компанії.

  Звичайно ж, вам зовсім не обов'язково йти досліджувати місто та в кожному кварталі перевіряти, чи є ваша пропозиція у пошуковій видачі. Для цих завдань є спеціальні послуги, такі як Local Falcon і йому подібні. Їхнє головне завдання — імітувати запит із певної точки на карті та отримувати відповідні результати пошукової видачі.

  Local Falcon

  До речі, подібні послуги дозволяють перевірити і ваших конкурентів. Рекомендуємо спробувати.

  Збір локального семантичного ядра

  Велика перевага локального SEO – відсутність необхідності збирати та систематизувати великий пул ключових слів та фраз. Достатньо зібрати невеликий список ключових слів, які клієнти використовують для пошуку вашого місцевого бізнесу.

  Для швидкого збирання семантики можна скористатися сервісом Yelp. Для початку введіть у поле пошуку ключове слово, за яким вас можуть шукати клієнти:

  Збір локального семантичного ядра

  Тепер подивіться на запропоновані результати:

  Сервіс Yelp – запропоновані результати

  Тут можна знайти базовий список ключових слів і фраз, які ви зможете використовувати в локальному SEO в США. Наприклад, на запит «японський» Yelp пропонує у видачі ресторани з азіатською кухнею.

  Наприклад, на запит японський Yelp

  Другий зручний спосіб зібрати пул локальних ключових слів – рекомендації Google, які пошуковик формує у міру введення запиту:

  Рекомендації Google

  Важливе уточнення! За даними Google, зараз близько 20% усіх пошукових запитів із смартфонів здійснюється голосом. А голосові запити зазвичай довші та часто включають уточнення. Наприклад, замість запиту "безглютенова піца в Брукліні" користувач може продиктувати запит "безглютенова піца в Брукліні, яка зараз працює". На жаль, Google поки що не пропонує інструментів для дослідження усних запитів, але сподіваємося, що вони з'являться в майбутньому.

  До речі, коли у вас буде базовий список ключових слів, рекомендуємо виділити головні з них залежно від географічної області. Для цього підійде інструмент GKP "Start With a Website".

  Базовий список ключових слів

  Крім того, є корисний Лайфхак, як використовувати дані про конкурентів для свого локального SEO. Для цього потрібно скористатися функцією «Start With a Website» та ввести адресу сайту конкурента.

  Start With a Website

  Через кілька хвилин Google надасть вам список термінів і ключових слів, які найчастіше використовуються на сторінці:

  Google надасть вам список термінів та ключових слів

  Це дійсно зручний інструмент, який працює швидко і дозволяє використати досвід конкурентів на свою користь. Але орієнтуватись тільки на нього, зрозуміло, не варто.

  Фактори локального рейтингу у SEO

  Існує маса факторів ранжирування, які впливають на позиції вашого сайту у локальних результатах видачі. Але на першому місці вже котрий рік залишається ваш профіль у Google My Business.

  Фактори локального рейтингу у SEO

  Ще один важливий фактор – наявність NAP (Name, Address, Phone) вашої компанії. Google аналізує цю інформацію, в тому числі на основі поведінкових факторів користувачів. І майданчики з NAP завжди будуть у пріоритеті.

  Важливий фактор – наявність NAP

  І навпаки, якщо в NAP випадково або навмисно допущені неточності, Google це враховує і може взагалі викинути ваш сайт із результатів видачі. Тому поставтеся до питання заповнення NAP та розміщення контактної інформації з усією відповідальністю.

  Велику роль відіграють відгуки користувачів

  Звичайно ж, величезну роль відіграють відгуки користувачів. До того ж Google, судячи з актуальних даних, оцінює як відгуки про компанії у своїх сервісах, а й у сторонніх майданчиках. Наприклад, на згаданому вище Yelp.

  Сюди належить ще один фактор — ваші відповіді на відгуки. Їхня наявність — це плюс. Якщо від компанії не надходить зворотна реакція, особливо на негатив, Google це враховує. І далеко не на користь бізнесу.

  Ну і, звичайно ж, не можна забувати про класичне SEO просування. Традиційні чинники ранжирування так само застосовуються до місцевих локальних бізнесів. Якщо сайт загалом знаходиться далеко від топу пошукової видачі, то розраховувати, що у локальній видачі він буде на перших місцях, теж не варто. Тож внутрішня та зовнішня оптимізація, робота з контентом та традиційне пошукове просування нікуди не подіються.

  Google My Business

  Одне з найважливіших, хай і далеко не самих очевидних правил локального SEO в Штатах за допомогою Google My Business, - узгодженість інформації. Все, що ви вводите в GMB, має точно відповідати вашому сайту та посиланням NAP в мережі.

  Google My Business

  Коли Google бачить, що інформація ідентична, він сприймає сам ваш бізнес як закінчений і сформований. І, навпаки, коли допущені неточності, наприклад, на адресу чи номері телефону, це є «тривожним сигналом» для пошуковика.

  Допущено неточності - тривожний сигнал для пошукача

  До речі, перевіряйте не лише точність даних, а й ідентичність їхнього написання. Наприклад, якщо ви в одному місці використовуєте Avenue, а в іншому пишете скорочене Ave, це може негативно позначитися на ранжируванні.

  Ще одна важлива порада – заповнюйте всі поля даних. Намагайтеся не залишати порожніх полів та робіть свій профіль максимально заповненим.

  Заповнюйте всі поля даних

  Обов'язково вказуйте основну категорію свого бізнесу та другорядні категорії, додайте список послуг та продуктів. Таким чином, ви дасте Google максимум важливої інформації про свій бізнес. А він краще рекомендуватиме його користувачам.

  Ще кілька корисних порад:

  1. Підтримуйте всі бізнес-дані в актуальному стані та своєчасно оновлюйте їх. Це і час роботи закладу, і вихідні дні, і посилання на сайт, і багато іншого.
  2. Слідкуйте за відгуками та працюйте з негативом. Намагайтеся підтримувати рейтинг не нижче 4 зірок із 5. Дякуйте за позитивні відгуки, пропонуйте рішення для тих, хто залишив погану оцінку, щоб її виправити. Зворотній зв'язок дуже важливий.

   Слідкуйте за відгуками та працюйте з негативом

  3. Мотивуйте клієнтів ділитися відгуками. Проблема в тому, що задоволені клієнти залишають відгуки набагато рідше ніж ті, яким щось не сподобалося. Через це рейтинг стає дуже необ'єктивним. Ви можете попросити клієнтів залишити відгук, надіславши посилання їм на email (якщо адреса у вас є). Або можете перейти в обліковий запис GMB, вибрати пункт «Отримати більше відгуків» і тут отримати коротке посилання, яке можна розсилати клієнтам практично будь-де - в соцмережах, месенджерах, на email і т.д. Посилання приведе їх на сторінку з відгуками, де вони одразу зможуть поділитися враженнями. Це зручно.

  Отримати більше відгуків

  Локальне SEO-просування місцевого бізнесу у США

  Відразу обмовимося, що методи локального SEO-просування на ринку США варто застосовувати лише після того, як ви проведете традиційну оптимізацію: оптимізуєте теги заголовків, пропишете Title та Description, попрацюєте над якістю основного контенту тощо.

  Не секрет, що написання унікального контенту для кожного сайту це нормально і правильно. Але що робити, якщо ваш бізнес обслуговує, наприклад, два райони — Бостон та Бруклін? Відповідь проста - створювати унікальний контент для кожного з районів і не допускати його дублювання.

  Локальне SEO-просування місцевого бізнесу у США

  Створюючи унікальний контент для різних регіонів, ви не просто сприяєте кращому SEO просування на ринку США, але й отримуєте можливість використовувати більш релевантні в регіоні ключові слова. Відповідно, підвищуєте шанси на вихід у топ пошукової видачі по регіону.

  Створюйте унікальний контент для різних регіонів

  При цьому сторінки ранжуються в місцевих пошукових системах за своїми цільовими ключовими словами.

  Сторінки ранжуються у місцевих пошукових системах

  Ще один важливий момент – заклик до дії. Іноді недостатньо просто опинитися в топі пошукової видачі, важливо мотивувати потенційного клієнта здійснити цільову дію. Є нескладний лайфхак – починати тег заголовка з явної вигоди:

  Починати тег заголовка з явної вигоди

  Тільки слідкуйте, щоб ваш заголовок укладався в 50 символів із пробілами. Інакше він просто обріжеться, і ви не зможете донести до ЦА закінчену думку. Хоча в деяких випадках ефект може виявитися зворотним — почуття недомовленості викликає цікавість і підштовхує людину дізнатися, що ховається за трьома точками.

  Заголовок укладався в 50 символів із пробілами

  Цитування NAP

  Ми вже написали, що ваші NAP (Name, Address, Phone) повинні бути ідентичними скрізь без винятку:

  • на вашому сайті;
  • у вашому профілі GMB;
  • у бізнес-довідниках;
  • на місцевих веб-сайтах оголошень;
  • скрізь, де ваш бізнес згадується у мережі.

  Зрозуміло, вносити всі дані вручну і регулярно перевіряти ще раз їх - це трудомістка і дуже рутинна задача. Набагато простіше використовувати спеціальні інструменти для цитування NAP. Наприклад, WhiteSpark, Loganix та подібні. За допомогою цих інструментів можна автоматично знаходити невідповідності NAP на різних майданчиках і оперативно їх усувати.

  Звіти про відповідність/невідповідність можуть виглядати таким чином:

  Звіти про відповідність

  Сервіси відразу показують «проблемні» NAP, з якими потрібно працювати та вносити коригування:

  Сервіси одразу показують проблемні NAP

  І тут важливо розуміти, що NAP поділяються на дві категорії:

  1. Ті, які можна змінити самі. Наприклад, розміщені на ваших сайтах, у соцмережах і т.д.
  2. Ті, які мають змінити треті сторони. Наприклад, згадки про сторонні сайти.

  У першому випадку частково спростити та автоматизувати процес допомагають сервіси на зразок Yext та Bright Local. А ось для зміни других вам доведеться звертатися безпосередньо до тих, хто займався розміщенням та може внести коригування.

  До речі, ви можете використовувати інструменти аналізу NAP для вивчення своїх конкурентів. Зайвою ця інформація точно не буде.

  Локальний лінкбілдинг

  З лінкбілдингом все більш-менш зрозуміло. Локальні бізнеси, як правило, більш лояльні один до одного, готові співпрацювати та працювати спільно для нарощування аудиторії. Тому обмін посиланнями та рекомендаціями – справа звична. Ми радимо працювати з тими, з ким у вас вже налагоджені робочі зв'язки:

  • дистриб'ютори;
  • постачальники (оптові та роздрібні);
  • підрядники;
  • представники суміжного бізнесу тощо.

  Важливо вибрати вдале місце розміщення посилання ваш бізнес на сайті партнера. Адже якщо вона буде десь під величезною Угодою користувача, яку зазвичай ніхто не читає, користі від неї буде небагато. А ось розміщення на сторінці "Наші партнери" - зовсім інше питання.

  Локальний лінкбілдинг

  Чудово працює лінкбілдинг під час створення спільного торгового майданчика. Це простий, але міцний зв'язок між двома та більш локальними бізнесами із загальною або як мінімум суміжною аудиторією.

  Чудово працює лінкбілдинг

  Багато представників локального бізнесу не знають, як швидко заявити про себе. Адже SEO-просування в USA – процес не найшвидший. А результат хочеться отримати якнайшвидше. Тут можемо дати пораду – станьте спонсором місцевих заходів. Бажано – тематично пов'язаних із вашим бізнесом.

  Стати спонсором місцевих заходів

  На таких локальних заходах може бути справді багато ваших потенційних клієнтів. І саме тут вони дізнаються про вас. До речі, зовсім не обов'язково вливати величезні гроші у заходи та події. Спонсорство може бути досить бюджетним. Наприклад, у вас є власна піцерія. Чому б не почастувати учасників фірмової піци? Смачно, безкоштовно та з яскравою презентацією — чи це не найкраща реклама?

  Також не забувайте про місцеве PR. Це, як правило, порівняно недорого і інколи дуже ефективно.

  Також не забувайте про місцеве PR

  Звичайно, спонсорство на заходах та PR можна всіляко поєднувати, публікуючи інформацію в соцмережах, місцевих виданнях, тематичних пабликах та каналах.

  Спонсорство на заходах та PR

  Корисні поради та стратегії для локального SEO-просування в USA

  Насамкінець хочемо дати вам кілька рекомендацій, про які багато хто не говорить, але вони здатні непогано зміцнити ваш бізнес на локальному ринку.

  1. Додайте картку Google на сторінку «Про компанію». Це наочно показує відвідувачам сайту, де саме ви знаходитесь, і позбавляє його зайвих дій.

   Додайте картку Google на свою сторінку

  2. Використовуйте головне ключове слово із прив'язкою до геолокації вгорі сторінки сайту. Досвід багатьох SEO-фахівців підтверджує, що таким чином сайти ранжуються краще. Заголовок краще обернути в тег <h1>.

   Використовуйте головне ключове слово із прив'язкою до геолокації

  3. Розміщуйте 2–3 ключові слова навколо заголовка в тексті. Це досить старомодний метод SEO у США, але він все ще працює. Використовуйте.
  4. Оптимізуйте метаописи для локального пошуку.

   Оптимізуйте метаописи для локального пошуку

  5. Використовуйте Google Ads, щоб знайти приклади вдалих описів та використовувати їх для створення власних. Обов'язково придивіться, які слова використовують у своїх описах конкуренти.

  Використовуйте Google Ads

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом