10–25% доходу інтернет-магазини втрачають через банальну помилку робота. Ви боретеся за позиції у видачі та вклалися у кожну сторінку — а пошуковик їх не проіндексував. Рейтинг падає, але цього ніхто не винен. Люди просто не бачать ваш сайт у видачі.
Виділіть 5-10 хвилин на тиждень, щоб перевірити індексацію сайту. Ви дізнаєтесь, які сторінки відсутні у пошуку, та чому. У цій статті ми розповімо, як це зробити безкоштовно, допоможемо швидко виправити помилки індексації та наочно покажемо процес на прикладі сайту elit-web.ua.
Що являє собою перевірка індексації сайту
Індексація сайту - те, заради чого починають будь-яке просування сайту в пошукових системах . Оптимізуючи сторінки, наповнюючи їх якісним контентом та ключовими фразами, ми допомагаємо роботу зрозуміти, про що ваш сайт та яким користувачам його потрібно показувати.
У нас є велика стаття про те, що таке індексація сайту та як її покращити. До речі, ось і вона .
Коли перевіряти індексацію сайту
Пошукові роботи індексують сторінки повільно та частинами. Залежно від кількості сторінок та налаштувань, на перевірку піде від 1 тижня до 4 місяців.
Перевіряйте прогрес кожні 1–2 тижні, якщо:
- У вас є новий сайт.
- Реальна кількість сторінок не відповідає кількості проіндексованих.
- Є суттєва різниця між кількістю сторінок, які проіндексували у пошукових системах.
- Ви змінювали або додавали сторінки/контент.
Якщо у вас є надійна SEO-команда, вам більше не потрібно буде цього робити — підрядник все виконає за вас: промоніторить ситуацію, прискорить перевірку, доб'ється повторної індексації помилкових сторінок.
Які є варіанти перевірки індексації
Існує безліч способів перевірити індексацію сайтів - платно і безкоштовно, для любителів і професіоналів, у вигляді окремого інструменту або в комплексі набору SEO-функціоналу. Ось основні:
- оператори у браузері;
- панелі вебмайстрів;
- плагіни та букмарклети;
- платні та безкоштовні онлайн-сервіси для перевірки індексації;
- професійні програми для веб-майстрів.
Перші 2 способи - найпростіші. Інші вимагають додаткових навичок, але дають більше розуміння про індексацію та знайдені помилки.
Альтернативний спосіб – замовити послугу у фахівців. Вони вже знають, що робити.
Проаналізувати індексацію сайту
Покрокова інструкція перевірки індексації
Давайте перевіримо сайт elit-web.ua різними способами, щоб побачити мінуси та плюси кожної з перевірок.
1. Перевірка індексації на панелі вебмайстра
Google Search Console - базовий інструмент SEO для вебмайстрів, маркетологів та власників сайту.
Щоб дізнатися, чи є сторінка в індексі, авторизуємося в обліковому записі Google. Якщо ви цього ще не робили — пройдіть реєстрацію, для цього потрібно ввести адресу ресурсу і виконати дії за інструкцією. Щоб отримати інформацію про ваш ресурс через Google Search Console, вам необхідно мати доступ до його адмін-панелі. Докладніше, як це зробити, читайте тут.
Після верифікації відкриваємо "Покриття" у вкладці "Огляд". Бачимо зрозумілий графік, як змінювалася кількість проіндексованих сторінок за вказаний проміжок часу. Нижче наведено список виявлених помилок.
Сервіс пропонує можливість перевірити веб-сайт на індексацію. Після вирішення помилок тут же можна відправити сторінку на повторну переіндексацію, натиснувши кнопку «Запросити індексування». Цією ж кнопкою можна надіслати нові сторінки на перше індексування.
Важливо: не потрібно запитувати індексацію кілька разів для однієї сторінки - це не прискорить процес.
Переваги: безкоштовно, графіки наочні.
Недоліки: необхідний доступ до адмін-панелі сайту, що перевіряється, неточне відображення інформації — сервіс показує звіти, оперуючи даними останнього обходу, ситуація на поточний період може дещо відрізнятися. Після реєстрації в обліковому записі дані для звіту з'являються не відразу.
2. Перевірка індексації через оператори у пошукових запитах
Якщо потрібно швидко і не вдаючись до допомоги сервісів дізнатися кількість проіндексованих сторінок, скористайтеся операторами - для цього вводимо в пошуковий рядок браузера таку конструкцію:
site:https://elit-web.ua
Цей спосіб більше підходить для одноразового використання, він не дає глибокого аналізу та не надає графіки.
3. Використання онлайн-сервісів для перевірки індексації
Sitechecker
Дозволяє відстежити ступінь видимості, зміну позицій за ключами, дає рекомендації щодо покращення.
Плюси: бюджетний, підходить для десктопних та мобільних пристроїв, надсилає на пошту щоденні та щотижневі звіти з динамікою змін позицій, фільтрує ключі за умовами та сортує їх за амплітудою позицій, робить аналіз видачі за кожним ключовим словом.
Мінуси: не передбачено аналізу трафіку.
Netpeak Checker
Підходить для веб-майстрів та фахівців SEO. Підходить для вирішення широкого спектру завдань: глибокого SEO-аудиту, порівняння кількох URL-адрес, кастомного парсингу веб-сайтів, аналізу стратегії розкрутки конкурентів. До плюсів варто також віднести можливість повернення товару протягом 14 днів після покупки та можливість інтеграції з іншими сервісами для аналітики.
Мінуси: десктопний та потребує установки.
Screamingfrog
Програма, яка буде корисною для виконання технічного аудиту та моніторингу позицій сайту.
Плюси: може сканувати як весь сайт, так і задані вручну окремі сторінки або розділи, відображає коди сервера для всіх виявлених сторінок, гнучкі налаштування, широкий набір опцій для вивантаження інформації в CSV, можливість відображення деревоподібної структури веб-сайту.
Ще одна важлива перевага полягає в тому, що програми можна будь-якої миті поставити на стоп, закрити, відкрити через час і продовжити далі.
Мінуси: не вважає статистичний вага веб-сторінок, незручна реалізації вивантаження вихідних зовнішніх посилань, вимогливість до можливостей ПК, заплутаний інтерфейс.
Ahrefs
Зручна програма для оптимізації та підготовки веб-сайту, відстеження показників просування.
Плюси: широкий набір функцій, простий інтерфейс, зручність у роботі, працює на хмарних обчисленнях, автоматичне збереження параметрів після сканування, автооновлення.
Мінуси: відносно висока вартість використання.
SE Ranking
Ця програма включає широкий набір інструментів для SEO та інтернет-маркетингу, оснащений конструктором звітів, є опція аналізу конкурентів, моніторингу зворотних посилань.
Плюси: функціональність, можливість перевірки окремих параметрів, є безкоштовна програма для смартфонів на ОС Android та iOS, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.
Мінуси: слабка підтримка користувачів, вартість десктопної версії.
Чому сайт не індексується?
Ось причини, через які пошукові алгоритми не можуть проіндексувати веб-сторінку:
-
Помилки у файлі robots.txt.
У разі неправильного використання закриває від індексації весь ресурс або локальні сторінки.
-
Відсутність файлу sitemap.xml.
Наявність цього файлу допомагає пошуковим алгоритмам швидко та правильно проіндексувати ресурс. У ньому мають бути посилання на всі сторінки сайту, які підлягають індексації.
-
Новий сайт
Пошукові алгоритми перевіряють не одразу і не всі сторінки. Періодично варто проводити перевірку індексації – якщо кількість перевірених URL поступово збільшується, все гаразд.
-
Приватні опції.
В адмін-панелі сайту може бути налаштовано приховування від індексу.
-
Мітки «noindex/nofollow».
Такі теги, написані в коді, закривають від індексу сторінки.
-
Сміттєві сторінки.
Якщо на сайті багато сторінок із «сміттєвим», неунікальним контентом, роботи будуть витрачати час на їх індексацію, поки не дійдуть дійсно корисних URL-ів.
Як виправити помилки індексації
Чек-лист із виправлення сторінок для переіндексації:
- налаштувати та оптимізувати файли robots.txt, sitemap. xml;
- збільшити швидкість завантаження сайту спеціальними сервісами;
- унікалізувати контент, зробити його корисним для ЦА;
- видалити дубльовані сторінки;
- виконати грамотну перелінковку.
Висновки та рекомендації наших експертів
Наша мета – домогтися, щоб усі корисні сторінки сайту пройшли індексацію. Так користувачі зможуть побачити контент у видачі і нічого не проґавити. Важливо стежити, щоб не було відчутної різниці між показниками різних пошукових систем — це, а також різкі зрушення на позитивний чи негативний бік може говорити про проблему.
Поки ви налаштовуєте сайт та виправляєте помилки, хтось уже глумить ваші товари/послуги. Заощадити час та прискорити індексацію допоможе досвідчена команда SEO-фахівців.
FAQ
Як безкоштовно перевірити індексацію сайту?
Найпростіше – через пошукові оператори у видачі та онлайн-сервіси Sitechecker, Ahrefs, SE Ranking. Ці способи не вимагають доступу до адмін-панелі, авторизації та скачування програм.
Як часто перевіряти індексацію сайту?
Для нового сайту і при виявленні проблеми (суттєва різниця між показниками Google, падіння позицій) — мінімум 1 раз на 1–2 тижні.
Що робити, якщо веб-сайт не індексується?
Якщо сайт новий – наберіться терпіння, індексація може тривати до 4 місяців.
Хто може вирішити проблему індексації сайту?
Досвідчена SEO-команда виявить і усуне помилки індексу, вживе заходів щодо прискорення переіндексації сторінок.
Залишіть ваші контактні дані.
Будемо раді обговорити ваш проект!