0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Кейс з просування інтернет-магазину Freshmart: Збільшення трафіку в 4 рази менш ніж за півроку

Поділіться
Зміст

  кейс з SEO-просування Freshmart

  Загальна інформація щодо проекту

  Назва компанії: FreshMart

  Мета клієнта : Збільшення цільового трафіку та опрацювання охоплення цільової аудиторії по окремих містах України

  Реєстрація домену: 10.01.2014

  Послуга : SEO-просування

  Тематика компанії : інтернет-магазин продуктів харчування

  Регіон : Україна

  Особливості ніші : Оптова та роздрібна торгівля з великою та активною конкуренцією

  Результат роботи : збільшення трафіку майже в чотири рази менш ніж за півроку співпраці

  У січні 2021 року до студії Elit-Web звернулися представники інтернет-магазину продуктів харчування FreshMart. Компанія працює з 2011 року, а домен freshmart.com.ua був зареєстрований у 2014 році. З того часу сайт FreshMart показував планомірне зростання позицій та збільшення трафіку лише з невеликими короткочасними просіданнями. Проте вже в січні 2020 року трафік почав просідати, незабаром він опустився до показників 2017 року, що стало серйозним приводом для занепокоєння та вжиття заходів.

  Основна проблема клієнта

  Однією з першочергових причин звернення клієнта до Elit-Web стало різке падіння трафіку в другій половині 2020 року. Воно стало не просто несподіваним, а й загалом нехарактерним для ніші. Просідання майже на третину чітко видно на графіку:

  Основна проблема клієнта

  Як виявилося пізніше, падіння трафіку було лише «симптомом» низки серйозних недоробок та проблем із сайтом (і не тільки):

  1. Технічні проблеми щодо внутрішньої оптимізації.
  2. Обділено увагою регіональне просування.
  3. Недостатньо оптимізовано регіональні піддомени.

  Це були три головні фактори, які ми виділили і на які порекомендували наголосити насамперед. І після цього розпочали безпосередньо роботу.

  Наша стратегія

  Визначивши ключові точки зростання сайту FreshMart, ми розробили індивідуальну стратегію з 10 кроків:

  • Крок 1 Глобальний технічний аудит;
  • Крок 2 Аналіз поточної структури сайту та можливостей масштабування;
  • Крок 3 Збір семантичного ядра та оптимізація метаданих;
  • крок 4 . Оптимізація структури та метаданих на регіональних піддоменах;
  • Крок 5 . Аналіз помилок у Вебмайстрі;
  • Крок 6 . Оптимізація Page Experience, Core Web Vitals та CTR;
  • Крок 7 . Доопрацювання блогу та інформаційних сторінок сайту;
  • Крок 8 Поліпшення юзабіліті; оптимізація конверсійних показників;
  • Крок 9 . Підготовка техзавдання програмістам та супровід доробок;
  • Крок 10 . Комплексна зовнішня оптимізація сайту

  Зрозуміло, кожен із цих кроків складався з кількох додаткових етапів роботи. До того ж у ході аудиту та аналізу ми виявили низку проблем, що потребують доопрацювань.

  Виявлені проблеми та слабкі місця сайту клієнта

  Деякі з виявлених проблем виявилися справді критичними для сайту. Зупинимося докладніше саме на них.

  1) Не на всіх сторінках було прописано метатеги. На деяких із них Title та Description просто були відсутні.

  Не на всіх сторінках були прописані метатеги

  2) Не було оптимізовано пагінацію. Це ускладнює пошук інформації на сайті. З огляду на специфіку майданчика клієнта ця недоробка була критичною.

  Не було оптимізовано пагінацію

  3) Дублювання метаданих. Наприклад, ми виявили повністю ідентичні Title, що погано для SEO просування. Дублі з'явилися через те, що для україномовної версії сайту використовувалися ті самі метатеги, що й для російськомовної.

  Дублювання метаданих

  4) Не було оптимізовано мультимовну версію сайту. Для оптимізації необхідно до тегу <link> кожного варіанта сторінки додати набір елементів <head>. У ньому, у свою чергу, мають бути посилання на всі версії сторінок, у тому числі на неї саму. Тобто ось так це має виглядати:

  Не було оптимізовано мультимовну версію сайту

  Далі кожному елементу <URL> необхідно надати дочірній елемент <xhtml:link rel="alternate" hreflang="код мови">. У ньому, своєю чергою, мають перераховуватися всі варіанти сторінки, зокрема поточна. А ось порядок дочірніх елементів <xhtml:link> не відіграє жодної ролі. Але для зручності ми завжди рекомендуємо дотримуватись логічної послідовності. Наприклад:

  мультимовна версія сайту

  5) Наявність незакритих зовнішніх посилань, які ведуть сторонні ресурси . Це теж погано відбивається на SEO-показниках сайту.

  Наявність незакритих зовнішніх посилань, які ведуть сторонні ресурси

  6) Низька швидкість завантаження сайту. А це одна з найпоширеніших причин зростання відсотка відмов.

  Низька швидкість завантаження сайту

  швидкість завантаження сайту

  Наші дії

  Подальшу роботу команда Elit-Web збудувала за кілька кроків, які потребують комплексної та планомірної реалізації. Розглянемо ці кроки детальніше.

  Крок 1. Аналіз поточного стану сайту FreshMart та його порівняння з конкурентами

  Ми вивчили сайт на момент початку співпраці та проаналізували конкурентів. Насамперед — лідерів у ніші, щоб розуміти, в яких аспектах відстаємо, у чому наші сильні та слабкі сторони порівняно із сайтами у топі.

  Крок 2. Технічний аналіз сайту

  Далі ми перейшли до не менш важливого кроку вивчення технічних особливостей сайту клієнта. Там ми виявили існуючі помилки та сформували список завдань — від пріоритетніших до менш значущих та термінових.

  Крок 3. Збір семантичного ядра

  Для подальшої роботи з просування ми зібрали та систематизували семантичне ядро. Це дозволило закрити відразу кілька завдань: охопити втрачену семантику з урахуванням порівняння конкурентів, виявити слабкі сторінки, які потребують доопрацювань, відстежувати динаміку змін позицій сайту в пошуковій видачі за ключовими запитами.

  Крок 4. Опрацювання шаблонів метаданих

  Ми підготували шаблони метаданих для категорій, підкатегорій, товарів та інфосторінок блогу. Закриття прогалин по неоптимізованих сторінках стало на порядок простіше, швидше та ефективніше.

  Опрацювання шаблонів метаданих

  Крок 5. Підготовка техзавдання програмістам

  Для нас було важливо не просто зібрати рекомендації, а й проконтролювати кожний етап реалізації ТЗ. Тут необхідно розуміти як «що треба зробити», а й «як це зробити правильно». Так технічні зміни будуть раціональними у співвідношенні витрат та отриманого результату.

  Крок 6. Розробка контент-плану для створення текстового контенту

  Так як не на всіх сторінках був текстовий контент, а на інших він вимагав серйозного доопрацювання, ми сформували контент-план та поставили завдання на підготовку текстів. Головна мета – збільшити охоплення та сфокусувати релевантність контенту за ключовими запитами.

  Крок 7. Чищення поточного профілю посилання

  Так звані шкідливі посилання можуть спричинити серйозні санкції з боку пошукових систем. Щоб цього не допустити, ми ретельно їх проаналізували та видалили з профілю посилання.

  Крок 8. Закупівля статейних біржових посилань

  Це дозволило нам розбавити безанкорний профіль сторінок ключовими анкорами. А це важлива частина зовнішньої оптимізації сайту, необхідна для ефективного SEO-просування .

  Крок 9. Закупівля крауд-посилань та розміщення на сабмітах

  На цьому етапі нашою метою було створення міцного фундаменту «природності» маси посилань для тих сторінок, на які до цього не посилалися. Це, знову ж таки, важливо для SEO-просування.

  Коментар нашого експерта

  Проект із SEO-просування виявився дуже цікавим і, що ще важливіше, дуже перспективним. Перед нами стояло справді багато завдань, які потребують планомірного вирішення та комплексного підходу. Але й без вагомої нестачі тут не обійшлося.

  Справа в тому, що ми зіткнулися з типовою проблемою роботи над проектами такого масштабу — затягнуту в часі реалізацію програмних доробок. Досить багато часу пішло на виявлення існуючих проблем та розробку стратегії подальших дій. І лише після цього ми змогли планомірно зайнятися доробками. Проте результати, як кажуть, очевидні.

  Євген Шепель , SEO Team Lead

  Результати проекту

  На даний момент ми вже готові поділитись відмінними результатами роботи.

  За даними сервісу Ahrefs, обсяги трафіку збільшилися вдвічі менш як за два місяці:

  • лютий: 2812;
  • квітень: 5816.

  У травні—червні в ході апдейту відбулася невелика просадка трафіку, в тому числі через повільну швидкість завантаження сторінок і процес доробок, що трохи затягнувся. Тим не менш, ми змогли швидко повернутися до колишніх значень і навіть збільшити їх ще майже вдвічі всього за місяць:

  • червень: 4552;
  • липень: 9316.

  Результати проекту

  Незначні просідання під час технічних доробок — явище нормальне. Головне — швидке повернення до попередніх цифр і подальше зростання.

  Висновки та подальші плани щодо проекту

  Проект просування FreshMart — чудовий приклад ефективної роботи з категорійною товарною групою та опрацювання геозапитів. Він також вкотре продемонстрував, як важливо приділяти увагу технічній оптимізації та наскільки сильно вона впливає на результативність сайту. Плюс необхідно наголошувати на мобільну версію сайту та показники Core Web Vitals.

  На момент підготовки цього кейсу трафік сайту FreshMart збільшився майже вчетверо — з 2812 у лютому до 9316 у липні. Порівняно з ним зросла кількість замовлень. Робота з проекту продовжується.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом