Поділіться
Зміст

  Робота над проєктом просування сайту мережі ресторанів IKURA підтвердила важливість консультацій SEO-фахівців на етапі розробки сайту. В результаті впровадження успішної стратегії нам вдалося досягти покращення видимості сайту в пошуку та збільшити кількість запитів у ТОП-10 у 7 разів, при цьому щомісячний трафік на сайт зріс у 2,2 раза.

  Загальна інформація щодо проєкту:

  Назва компанії: IKURA

  Ціль клієнта: збільшення цільового трафіку

  Тематика: мережа ресторанів із доставкою їжі

  Послуга: SEO-просування

  Регіон просування: Київ (лівий берег)

  Результат роботи: кількість запитів у ТОП-10 зросла в 7 разів, трафік на сайт збільшився у 2,2 раза

   

  Під брендом IKURA в Україні працює мережа ресторанів, послугами якої можна скористатися у 17 містах нашої країни. Історія мережі веде свій початок із невеликого закладу, який відкрився спочатку у Сєвєродонецьку. З 2018 року компанія продовжила розвивати свій бізнес у Києві, а згодом в інших населених пунктах України. Сьогодні в IKURA наголосили на розвитку власного сервісу доставки їжі, що значно розширює географію клієнтів.

  У меню мережі IKURA відвідувачі знайдуть:

  • оригінальні суші, роли, маки та інші страви з японського меню;
  • ароматну та хрумку піцу, італійську пасту, приготовані за національними рецептами;
  • ситні супи та гарячі закуски;
  • соковиті бургери;
  • оригінальні поке та боули;
  • ніжні десерти, напої та інше.

  У ресторанах IKURA прагнуть, щоб клієнт, починаючи з моменту вибору страви, відчував задоволення. Для цього було розроблено зручний сайт, налагоджено роботу операторів та служби доставки. Клієнт може бути впевнений, що жодне його побажання не залишиться поза увагою, оскільки компанія постійно прагне покращити якість обслуговування.

  Компанія IKURA звернулася до нас на етапі розроблення нового сайту. У перспективі було поставлено мету зайнятися просуванням сайту у Києві та в окремих містах України.

   

  Цілі та стратегічні завдання клієнта

  На старті роботи над проєктом перед нашою командою було поставлено завдання надати послугу «SEO на етапі розроблення». Спочатку всі роботи велися на домені http://ikura.kiev.ua/, а пізніше відбувся переїзд на новий домен https://ikura.ua/.

  Основна мета клієнта – збільшити кількість цільових переходів на сайт і досягти високих показників конверсії.

  На всіх етапах розвитку онлайн-бізнесу клієнта ми мали вести роботи з SEO-оптимізації вебресурсу.

  Наша стратегія

  Комплексний аналіз конкурентної ніші

  Дослідження конкурентів – фундаментальний компонент успішної SEO-стратегії. Це спосіб отримати інформацію про особливості тематичної ніші, дізнатися, як працюють конкуренти, і подумати про те, що потрібно зробити, щоб поліпшити сайт клієнта.

  Цей етап, якщо він проведений якісно, ​​дозволяє сформувати розуміння того, хто має найвищий трафік, які ключові слова є найціннішими та які стратегії зворотних посилань працюють найкраще. Якщо все це згодом використати у своїй роботі, то можна розраховувати на відмінний результат.

  Робота з семантичним ядром

  Наступний етап у нашій SEO-стратегії був не менш важливим. Сучасна пошукова оптимізація багато в чому базується на семантиці. Дослідження ключових запитів, визначення їхньої релевантності та частотності, їх угруповання та розподіл посадковими сторінками — це базові кроки, які були заплановані в нашій роботі.

  Робота з семантикою нового сайту дозволяє вирішити такі завдання:

  • визначення потреб цільової аудиторії;
  • покращення ранжування у пошуку;
  • залучення цільового трафіку.

  Якісне СЯ допомагає спланувати роботу з наповнення сайту контентом та сприяє його просуванню.

  Зовнішнє просування сайту

  Це один із базових етапів SEO-стратегії. Від якості посилання сайту багато в чому залежить його положення в пошуковій видачі. Щоб дати сигнал пошуковим алгоритмам про те, що сайт є релевантним та гідним уваги, потрібно забезпечити достатню кількість зовнішніх посилань на сайт. Важлива й якість донорських майданчиків. Наші фахівці мали підібрати якісні майданчики і забезпечити плавний приріст посилальної маси.

   

  Наше рішення

  Крок 1. Провели детальний аналіз тематичної ніші

  Наші фахівці виконали аналіз конкурентів за такою схемою:

  • пошук компаній-конкурентів у ТОП Google за пріоритетними ключовими словами;
  • систематизація отриманого списку на кшталт інтернет-майданчиків — інтернет-магазини, дошки оголошень, маркетплейси тощо;
  • визначення «лідерів ніші» та аналіз їх джерел трафіку.

  На підставі проведених робіт було сформовано стратегію просування нового сайту мережі ресторанів IKURA.

  Також на цьому етапі було налагоджено коректну роботу лічильника Google Аналітики. Раніше в системі відображалися єдині дані по всіх містах одночасно. Для аналізу нашої роботи була потрібна конкретна інформація щодо просування в кожному з регіонів окремо (наприклад, Київ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Шостка).

  Крок 2. Опрацювали семантичне ядро ​​сайту

  На цьому етапі було підібрано найбільш відповідні ключові запити, що відповідають тематиці сайту. У роботі використовувалися дані, отримані з різних джерел, – Google Adwords, пошукові підказки, фрази, які використовуються конкурентами.

  Далі фахівці проаналізували зібраний список та оцінили релевантність та конкурентоспроможність відібраних для просування ключових запитів. Ключі були розподілені за частотністю, проаналізовано їхню ефективність.

  Також були проведені роботи з сортування та угруповання семантичного ядра сайту. Для кожної групи запитів призначено відповідну релевантну посадкову сторінку.

  Крок 3. Реалізували стратегію зовнішньої оптимізації сайту

  Особливість цього етапу при роботі з проєктом сайту мережі ресторанів полягала в тому, що доводилося нарощувати масу посилань для нового вебресурсу. Отже, від наших фахівців були потрібні чіткість у роботі та особливий контроль якості донорських майданчиків. Вони виконували регулярний моніторинг динаміки зростання маси посилань і стежили за частотою вживання анкорів – точних і тих, що розбавляють, посилань в nofollow і dofollow, тематикою донорів, що посилаються, а також контролювали інші показники, що визначають якість зовнішньої маси посилань.

  Також було впроваджено стратегію крауд-маркетингу та велися роботи в обліковому записі Google My Business, що загалом позитивно впливало на приріст регіонального трафіку.

   

  Коментар нашого експерта

  Цей проєкт мав дві основні особливості. По-перше, нашій команді довелося розробити стратегію для просування нового сайту. Дуже результативними виявилися консультації щодо SEO-оптимізації на етапі розроблення проєкту. Це дозволило нам виключити велику кількість технічних недоробок, що згодом зекономило час. По-друге, перед нашою командою було поставлено завдання регіонального просування в окремих населених пунктах України. Щоб впоратися з цим завданням, ми внесли корективи до СЯ та додали регіональні ключові запити. Загалом проєкт був результативним, і клієнт залишився задоволений співробітництвом з нами.

  Ерік Клюєв, Head of SEO

  Результати проєкту

  Результати, отримані майже за рік роботи, показали, що наша стратегія була правильною. Істотно зросли позиції запитів у пошуковій системі Google.

  Кількість запитів у ТОП

  На старті проєкту

  Через рік роботи

  ТОП 10

  77–18 %

  607–75 %

  ТОП 30

  112–26 %

  749–92 %

  Більш ніж вдвічі збільшився трафік на сайт. Якщо на старті робіт відзначалося 570 переходів за місяць, то через рік щомісячна відвідуваність становила 1256 переходів. Щомісячний приріст з органічного трафіку був на рівні 1,38 %.

   

  Висновки та подальші плани щодо проєкту

  Підбиваючи підсумки, хочемо ще раз наголосити на важливості SEO на етапі розроблення нового сайту. Тісна взаємодія SEO-фахівців з розробниками дозволила уникнути серйозних технічних помилок і вийти на очікувані результати щодо просування. На сьогодні проєкт закрито.

   

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом