Поділіться
Зміст

  Розкрутка веб-ресурсів не може виконуватись за єдиним шаблоном. Все одно будуть відмінності в розмірі та тематиці сайту, обсязі семантичного ядра, конкуренції в ніші тощо. Виявляється, значення має і тип двигуна. У випадку з інтернет-магазинами найчастіше зустрічається система керування під назвою Opencart. Популярність цієї CMS обумовлена широким функціоналом, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, простотою використання для бізнесменів-початківців. Якщо ви вибрали або тільки збираєтеся вибрати Opencart для свого сайту, корисно буде ознайомитись із тонкощами просування подібних ресурсів.

  У цій статті ми розповімо про те, як проводиться SEO-оптимізація Opencart, яким технічним моментам потрібно приділити особливу увагу та які конкретні особливості роботи з CMS.

  Сайти на Opencart

  Чи надає Google пріоритет сайтам на Opencart?

  Відразу прояснимо: пошукові системи абсолютно однаково розпізнають та індексують веб-ресурси на різних двигунах. Оптимізуєте ви сайт на Opencart або Joomla – не має значення. При виборі системи керування можете повністю орієнтуватися на її безпосередні можливості та переваги. Наприклад, Opencart популярна з кількох причин:

  1. Гнучкі налаштування . Можете підігнати функціонал та інтерфейс під себе. А якщо немає зайвих грошей на розробку ексклюзивного дизайну просто скористайтеся готовими шаблонами в системі. Потім можете поступово перевести сайт на новий дизайн.
  2. Універсальність . Система управління відмінно себе показує у роботі як із великими, і з невеликими інтернет-магазинами.
  3. Майже безкоштовне використання . Доступно безліч модулів для розробки функціональних сайтів із каталогами, товарними картками, сервісами оплати. Хоча Opencart не зовсім безкоштовна, все базове доступно будь-якому користувачеві.
  4. Підтримка різних валют та мов . Мультимовний інтерфейс дозволяє зручно просувати сайт у різних регіонах.
  5. Безперервний розвиток . Оновлення виходять кілька разів на рік, а у разі появи багів їх усувають буквально за пару днів.

  Крім того, в системі керування дається повний перелік інструментів для розкручування в пошукових системах. Вам потрібно лише підключити спеціальні плагіни.

  Провести аналіз сайту на Opencart

  Адреса сайту

  Нюанси просування інтернет-магазинів на Opencart

  Працювати у системі управління досить зручно. Тут є вбудовані функції для пошукової оптимізації:

  • поля для зручного вказівки метатегів у картках товару;
  • окремий блок в особистому кабінеті для встановлення та відстеження лічильників аналітики;
  • генератор людино-зрозумілих урлів;
  • можливість вказівки унікальних title та h1 без відкриття коду;
  • менеджер налаштування редиректів.

  Проте загальна стратегія просування сайту не матиме особливих відмінностей.

  Читайте також

  Просування інтернет-магазину на PrestaShop

  Просування сайту на Opencart

  Розкрутка сайту opencart потребує послідовних дій. Зазвичай роботи стартують з аудиту самого ресурсу, ніші клієнта та конкурентів, потім слідують усунення технічних помилок, збирання семантичного ядра, формування структури та все інше. Кожному кроці просування сайту приділяється достатньо уваги, щоб вийти на хороші позиції.

  У випадку з сайтами на Opencart принципи розкручування ті самі. Але при цьому є деякі специфічні моменти у технічній частині. Розглянемо їх детальніше.

  Внутрішня SEO-оптимізація сайту на Opencart

  Спочатку приділимо увагу опрацюванню технічних моментів ресурсу. На якій системі керування не був сайт, необхідно підготувати для його просування міцний фундамент - налаштувати файли robots.txt, .htaccess, sitemap.xml та інші. Оскільки описи у картках товарів не настільки об'ємні, як інформаційні тексти, нам потрібно привернути увагу пошукових систем опрацьованої внутрішньою структурою.

  Налаштування robots.txt

  Тут перераховані сторінки, які пошуковик повинен індексувати чи ігнорувати. У деяких випадках файл також містить інформацію про частоту сканування. Чи обов'язково його налаштовувати? Зрозуміло, адже файл robots.txt дозволяє знизити навантаження на сайт з боку пошукових роботів. Якщо ви відмовитеся оформляти документ, сканери будуть вести себе агресивно. Вони індексуватимуть сміттєві елементи, що спровокує зростання навантаження. Краще налаштувати файл від гріха подалі та спокійно продовжувати SEO-просування Opencart.

  Налаштовуємо таким чином:

  1. Знайдіть у кореневій директорії «Опенкарт» цей файл.
  2. Командою Disallow напишіть урли, які не повинні потрапити під індексацію.
  3. Позначте символом "/*" інформацію для приховання (особистий кабінет, адмінпанель та ін.).

  Не забувайте, що robots.txt це аналог карти. Він видно пошуковим ботам та мережевим сканерам, які шукають уразливості та парсинг. Не потрібно задавати тут закриті для відвідувачів шляхи або відсутні у контенті.

  Налаштування .htaccess та отримання сертифіката безпеки

  Для більш швидкої роботи сайту обов'язково отримайте сертифікат SSL. Він гарантує користувачам безпечне відвідування ресурсу. Пошукові системи теж віддають перевагу таким сайтам, тому перевага видачі буде за ними.

  Дивно, але багато власників інтернет-ресурсів досі ігнорують налаштування .htaccess і втрачають дорогоцінні позиції. Запам'ятайте: проекти без сертифікату ранжуються ГІРШЕ, тому, по-хорошому, потрібно одразу вирішити це питання. Надійні хостинг-провайдери надають послугу з підключення сертифіката, причому безкоштовно.

  Внутрішня SEO-оптимізація сайту на Opencart

  Один момент: часом виникають ситуації, коли система управління Opencart при включенні людино-зрозумілих урлів «забуває» сформувати файл .htaccess. Якщо це сталося, додайте його вручну до кореневої директорії сайту. Далі відкрийте новий файл, залийте сюди спеціальний код та збережіть документ. Для більш тонкого налаштування варто звернутися до експерта.

  Налаштування sitemap.xml та індексування сайту

  У разі просування інтернет-магазинів швидке сканування дуже важливе, оскільки контент оновлюється часто. Щоб даремно не гаяти часу, повідомляйте пошукачам про зміни за допомогою картки sitemap.xml. Вона допомагає інформувати ботів про оновлення цін, категорій, додавання новин компанії і т. д. Періодично надсилайте файл у Google, щоб у пошуку були відомості про вашу інформацію на сайті.

  У системі управління Opencart є модуль ocStore, який досить просто включити для запуску створення карти. Залишиться в меню «Канали просування» виділити необхідні послуги - і готове.

  Налаштування sitemap.xml та індексування сайту

  Робота з метатегами

  Робота з метатегами

  Абсолютно у всіх категоріях онлайн магазину на кожній сторінці прописуються метатеги. Вони потрібні для того, щоб поліпшити позиції і показати користувачеві контент безпосередньо у видачі.

  У системі управління Opencart є невеликі труднощі: при вказівці тайтла, дескрипшина та ключів для однієї категорії метатеги потім відображаються для всіх сторінок цієї категорії. Але все вирішується просто. Вам необхідно додати текст до кожного поля сторінки з товарної позиції, а опис категорії не виводити. Це виключить дублювання метатегів.

  І ще один момент: при заповненні обов'язково в тайтлі вказуйте ключ, а потім ще раз повторіть його в першому або другому реченні description. Це добре позначиться на видачі.

  Видалення дублів сторінок в Opencart

  Пошукові системи серйозно карають за матеріали, що дублюються, так що їх потрібно позбавлятися в терміновому порядку. Якщо ви маєте дублі, закрийте їх від індексації за допомогою файлу robots.txt.

  Для кожного товару в модулі SEO PACK PRO визначається параметр main_category, «Головна категорія». Тобто позиція ставитиметься конкретно до цієї категорії та відображатиметься в урлах релевантних сторінок.

  Видалення дублів сторінок в Opencart

  Якщо ви спробуєте перейти на товарну сторінку за іншою адресою, буде перенаправлено 301.

  Прискорення завантаження сайту на Opencart

  Швидкість завантаження сторінок залишається одним із найважливіших факторів ранжирування. Плануючи SEO просування магазину на Opencart, не забувайте про це. Чим швидше провантажується сторінка, тим краще пошукові системи сприймають сайт.

  А тепер конкретні способи підвищення швидкості завантаження ресурсу:

  • оптимізуйте картинки;
  • підключіть gzip-стиснення даних;
  • увімкніть модуль для кешування;
  • оптимізуйте код html;
  • зменшіть час очікування відповіді від сервера.

  Велику роль відіграє хостинг-провайдер. Якщо він витримує високі навантаження відвідування, згадані способи чудово допоможуть підвищити швидкість завантаження.

  SEO-модулі для OpenCart

  Тут доступні на вибір два модулі, які відповідають за пошукову оптимізацію, - DeadCowSEO та SEO PACK PRO. Краще віддати перевагу другому варіанту. Є чимало налаштувань, широкий функціонал, зручна звітність. Але врахуйте, що модуль є платним.

  SEO-модулі для OpenCart

  Модуль створює сео-урли автоматично. Але перед налаштуванням ЧПУ потрібно розібратися в тому, як формуються URL в системі управління.

  Основна функція посідає контролер. Він відповідає за шлях від реального до фінішного урла. Цей маршрут зашифрований як людино-зрозумілого url і зберігається у таблиці бази даних. Контролер розділяє ЧПУ деякі блоки символом «/» і дивиться, якого адресою належить той чи інший блок. Саме з ним вам і потрібно працювати, щоб модернізувати урли сайту. Файл seo_url.php (або seo_pro.php) розташований у папці /catalog/controller/common/.

  Підсумки

  Оптимізація сайту на Opencart докорінно не відрізняється від основних принципів просування. Ті ж етапи розкручування та правила. Але є певні моменти, які необхідно врахувати у роботі із системою управління. Ретельне опрацювання технічних нюансів дозволить вам успішно просувати інтернет-магазин і не витрачати час на зайві дії.

  Часто задавані питання

  Чи можна оптимізувати мій сайт на OpenCart?

  Так, SEO оптимізація може охоплювати практично будь-який веб-сайт на OpenCart. Виняток становлять сайти, які явно порушують закон або вводять клієнтів в оману. Ми такими проектами не займаємось.

  Коли з'являться перші результати оптимізації OpenCart?

  Термін отримання результатів SEO-оптимізації сайту на OpenCart та інших CMS оцінити дуже складно. Однак ми припускаємо, що перші помітні та відносно стабільні результати діяльності мають з'явитися за три-чотири місяці.

  Скільки коштує просування сайту OpenCart?

  Неможливо визначити вартість просування сайту на базі CMS OpenCart без доступу до сайту, детального аналізу ринку та конкурентної діяльності, знання продуктів, шляхів купівлі, структури самого сайту, а також можливостей та цілей підприємця. Зв'яжіться з нами та отримайте безкоштовну оцінку просування вашого сайту.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  Отримайте детальний прорахунок бюджету для ефективного просування вашого сайту