0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Тренди інфлюєнс-маркетингу у 2022 році

Поділіться
Зміст

  Отже, ми продовжуємо обговорювати актуальну тему інфлюєнс-маркетингу в сучасному діджітал-просторі. Це третина нашого циклу статей про маркетинг впливу. Якщо ви пропустили дві попередні, рекомендуємо заздалегідь вивчити їх:

  1. « Що ми повинні знати про інфлюєнс-маркетинг ».
  2. « Як інфлюєнс-маркетинг допомагає побудувати ком'юніті навколо бренду ».

  Сьогодні ми говоритимемо про актуальні тренди у цій сфері на 2022 рік. Якщо ви плануєте задіяти маркетинг впливу на просування свого продукту (а ми радимо це зробити), наступна інформація корисна для вас.

  Тренди інфлюєнс-маркетингу у 2022 році

  Інфлюєнс-маркетинг зростає швидше, ніж багато хто очікував

  Якщо у 2019 році (у докоподібний період) бренди виділили на рекламу в інфлюєнсеров близько 6,5 мільярда доларів, то вже у 2021 році сума збільшилася більш ніж удвічі та становила 13,8 млрд. Це абсолютний рекорд. І ми не сумніваємося, що у 2022 році сума зросте ще більше.

  Звідси головний тренд інфлюєнс-маркетингу : бюджети зростають!

  При цьому змінюється саме розуміння того, з якою метою бренд має застосовувати маркетинг впливу. Ще нещодавно компанії розглядали цей напрямок як іміджеву складову. Зараз інфлюєнс-маркетинг стає цілком самостійним та ефективним каналом продажів.

  Три головні тренди інфлюєнс-маркетингу в новому році: амбасадорство, колаборації та зовнішні креативи

  Нативна реклама у відеороликах чи постах – це добре, але вже далеко не так ефективно, як кілька років тому. Перед брендами стоїть завдання навчитися застосовувати комплексніші формати співпраці з блогерами та збільшувати ефективність маркетингу.

  Ми готові назвати три трендові формати на 2022 рік.

  Тренд №1. Амбасадорство

  Амбасадорство

  Амбасадор – це представник бренду серед його цільової аудиторії. Ця людина представляє компанію перед ЦА, сама користується її продуктами та розповідає про них. Для більш простого розуміння можна сказати, що це якийсь посередник між брендом і аудиторією.

  Формат амбасадорства давно відомий. Наприклад, 2017 року амбасадором «Альфа-Банку» став Юрій Дудь. Техноблогер Wylsacom того ж року став амбасадором Ощадбанку.

  Амбасадор – це представник бренду

  Ще кілька років тому амбасадорство практикувалося лише топовими компаніями та у співпраці з блогерами-мільйонниками. Зараз формат набуває масового характеру. Його використовують і невеликі фірми, працюючи з менш популярними інфлюєнсерами.

  Тренд №2. Колаборація у створенні продукту

  Багато блогерів випускають свої мерчі — толстовки, шапки, кепки, сумки та багато іншого. Нерідко це результат колаборації блогера із безпосереднім виробником. Формат вигідний кожному: блогер отримує додатковий прибуток від продажів мерча, а виробник — велику аудиторію покупців, які надходять від блогера. Все у плюсі.

  Але мерч — це лише один із результатів колаборації компанії та блогера. Спільні продукти можуть бути різними: мовні школи, курси гри на гітарі, алкогольні напої, туристичне спорядження, техніка, косметика та багато іншого.

  Для наочності можемо навести кілька прикладів

  1. Каньє Вест у колаборації з Adidas випустив концептуальну лінію кросівок Yeezy. Унікальний дизайн, новітні технології, обмеженість серії та популярна особа у рекламній кампанії зробили свою справу. Нові кросівки розлетілися, як гарячі пиріжки.

   колаборація у створенні продукту

  2. Український блогер-велосипедист Олександр Ляпота разом із фірмою Blackpack розробляє велосипедні сумки, рюкзаки та бананки, просуваючи їх на своєму YouTube-каналі. Багато в чому саме завдяки цій колаборації бренд продав майже 8000 виробів за 2021 рік.

   Український блогер-велосипедист Олександр Ляпота

  3. У 2021 році McDonald's випустив МакКомбо Насті Івлєєвої. Популярна ведуча та блогер особисто склала фірмовий набір страв. Будь-який бажаючий міг прийти в Макдональдс і замовити МакКомбо Івлєєвої.

   Настя Івлєєва

  Тренд №3. Інфлюєнсери в рекламних креативах бренду

  Про класичні рекламні інтеграції в постах та відеороликах популярних блогерів ми вже згадали. Наразі йдеться про інший формат: блогер бере участь у створенні рекламного креативу, але сам креатив не публікується у його профілі. Розміщенням займається рекламодавець. Варіантів, де можна використовувати такий креатив, безліч: банери на сайтах, таргетована чи зовнішня реклама, ролики на телебаченні тощо.

  Формат, до речі, теж не новий. Російський мобільний оператор «Білайн» ще у 2015 році запустив кампанію, під час якої на білбордах розмістили рекламу із популярними блогерами.

  Інфлюєнсери в рекламних креативах бренду

  Інфлюєнсери в рекламних креативах

  Додаткові формати інфлюєнс-маркетингу у 2022 році

  Перелічені тренди будуть на піку популярності у 2022 році. Але чи варто орієнтуватися лише на них? Все популярне швидко набридає і незабаром викликає лише відторгнення у потенційного клієнта. Значить, потрібно звертати увагу на менш поширені, але все ж таки важливі тренди. Їх ми також можемо виділити три.

  Додатковий тренд №1. Магазин на дивані 2.0

  Багато хто з вас пам'ятає «магазини на дивані» на ТВ-каналах. Це відеоролики, в яких нам намагалися продати відвертий ширвжиток за «суперценою». Різні масажери, міксери, набори посуду, креми, зубні пасти та інше. Вражаюче, але цей формат на ТБ живе й донині. Ефективність його викликає питання, зате породив зовсім інший тренд. Це так званий магазин на дивані 2.0.

  Принцип наступний: популярний блогер запускає відеострім і "продає" той чи інший продукт. Якщо ви думаєте, що цей формат себе зжив ще на початку двохтисячних, дуже помиляєтеся. У 2020 році в Китаї загальний обіг продажів у такий спосіб склав 171 мільярд доларів. У 2021 році ця сума наблизилася до 200 мільярдів. І так, вона продовжує зростати.

  Магазин на дивані 2.0

  Досі непереконливо?

  Тоді ось вам кілька цікавих фактів:

  • більше 70% китайців дивляться подібні стрими щонайменше раз на тиждень;
  • інтернет-магазин TaoBao через прямий ефір продав 55 автомобілів та 38 квартир за одну секунду;
  • косметичний бренд Whoo за 6 хвилин відеостриму заробив 14 мільйонів доларів.

  Так, зараз такі магазини на дивані 2.0 популярні переважно в азіатських країнах. Але вони поступово проникають і до нас. Рано чи пізно формат «вистрілить» у рунеті. Цілком імовірно, що станеться це саме у 2022 році. Рекомендуємо стежити за цим трендом і не прогаяти потрібний момент.

  Додаткові формати інфлюєнс-маркетингу у 2022 році

  Додатковий тренд №2. Резервована реклама

  Цей тренд вже популярний на Заході і, мабуть, незабаром прийде до нас. Суть у тому, що бренд може зарезервувати слоти для своїх рекламних роликів на сторінці, вибраному каналі чи навіть у певному відео.

  Резервована реклама

  Якщо ви працювали з рекламою на YouTube, знаєте, що вона могла з'являтися в різних роликах. Причому не завжди демонструвалася релевантна аудиторія. Тепер можна самостійно вибрати, де і коли з'являтимуться ваші рекламні матеріали.

  Форматів резервованої реклами кілька:

  1. Оголошення In-Stream без можливості пропуску.
  2. Оголошення In-Stream із можливістю пропуску.
  3. Оголошення masthead (з'являються у верхній частині головної сторінки сайту YouTube).
  4. Оголошення-заставки тривалістю до 6 секунд, які не можна пропустити.

  Єдиний серйозний недолік реклами з резервуванням у тому, що подібну кампанію можна запустити тільки за допомогою торгових представників компанії Google. Навіть на Заході це зараз буває проблематично, а в країнах СНД і поготів. Однак це лише питання часу. Рано чи пізно реклама, що резервується, стане доступнішою і простішою для рекламодавців. Більш детально про зарезервовані місця розміщення на YouTube рекомендуємо ознайомитися уДовідці Google .

  Додатковий тренд №3. Комерційні YouTube-канали та облікові записи в соцмережах

  Навіщо шукати блогерів, вивчати їхню аудиторію, платити чималі гроші та витрачати час на обговорення всіх деталей співпраці, якщо компанія сама може стати лідером думок? Дедалі більше брендів задаються цим питанням. У результаті вони самі, насправді, стають інфлюенсерами.

  Погляньте на кількість фоловерів у Instagram у популярних брендів і скажіть, чи потрібні їм якісь колаборації з блогерами:

  • Chanel - 48,3 млн передплатників;
  • Gucci - 47 млн передплатників;
  • Dolce & Gabbana - 27,4 млн передплатників.

  Chanel

  Але йдеться не лише про ведення акаунтів у соцмережах та генерацію контенту для них. Це по суті SMM-просування. Ми говоримо про більш нетипові для бренду формати творчості та розкрутки: ток-шоу, інтерв'ю, подкасти, онлайн- та офлайн-заходи.

  Мобільний маркетинг та Live-відео – невід'ємні тренди 2022 року

  Про важливість мобільного маркетингу ми говоримо не перший рік. І на те є безліч причин. Смартфон став невід'ємною частиною життя сучасної людини. Самі того, не помічаючи, ми користуємося смартфонами в середньому 3 години на день. Понад 80% усіх листування 2022 року люди здійснюють лише зі смартфона. 88% користувачів за допомогою телефону вирішують безліч повсякденних завдань: замовляють їжу, купують одяг та техніку, квитки на поїзд чи літак, записуються до косметолога та ін.

  Вважаємо, чи не потрібно вкотре говорити, що у вашого сайту має бути мобільна версія? Додамо лише, що й відповідний контент від імені інфлюєнсерів теж необхідний. І насамперед це відеоконтент.

  Відома компанія Livestream провела дослідження, в ході якого з'ясувалося, що 80% користувачів віддають перевагу live-відео на сторінці бренду текстовим матеріалам. Відповідно, відеоконтент стає значно важливішим за текстове та графічне. Це обов'язково варто враховувати в інфлюєнс-маркетингу, роблячи особливий акцент при просуванні в Instagram Stories та Reels, TikTok, YouTube та інших популярних платформах з відео.

  Інтерактивний контент у всіх його проявах

  Інтерактивний контент у всіх його проявах

  Аудиторія любить так чи інакше взаємодіяти з брендом та з улюбленим блогером, відчуваючи свою причетність до чогось важливого. Це прагнення спостерігалося і раніше, з кожним роком воно проявляється дедалі сильніше. Тому у 2022 р. ми радимо у маркетингу впливу використовувати наступні інструменти:

  • live-стрими із зворотним зв'язком з аудиторією;
  • підкасти та прямі ефіри;
  • вікторини та опитування;
  • брендовані маски у соцмережах.

  Інтерактивний інфлюєнс-маркетинг здатний залучити категорії користувачів, які раніше були вам не завжди доступні. Це, наприклад, ті люди, кого складно зацікавити довгим текстом, хто любить різні тести та опитування, хто проводить багато часу у соцмережах та шукає нові враження.

  Тут можна було б заглибитись у тему та згадати про метавсесвіти, які зараз у всіх на слуху. Але це нове явище, і ми не впевнені, що 2022 року воно стане справді масовим. А ось через пару-трійку років – так!

  Ностальгічний інфлюєнс-маркетинг

  Останні кілька років реклама дедалі частіше тисне на ностальгію. Якщо раніше це спостерігалося в період новорічних свят, то зараз різного роду ностальгічний контент стає дедалі масовішим.

  Бренди активно використовують бажання споживачів знову пережити моменти, що запам'ятовуються, з минулого, випробувати забуті почуття. Вже не перший рік цим користуються Coca-Cola та PepsiCo, Pizza Hut та KFC. Серед «новачків» можемо назвати Disney та Netflix. Та й менш відомі бренди теж частенько йдуть таким шляхом.

  Погляньмо на кілька прикладів ностальгічної реклами з інфлюєнсерами і просто медійними особами:

  1) У 2018 році компанія Google випустила рекламу Google Assistant з Маколієм Калкіним. Ми побачили Кевіна МакКалістера, що подорослішав, у знайомих декораціях і стилістиці фільму «Один вдома». Ностальгічний ролик підірвав Мережу. За добу відео зібрало понад 5 мільйонів переглядів.

  2) Блогер Антон Лапенко випустив рекламний ролик HH.ru у характерному для себе ностальгійному стилі – зі стилізацією під запис на VHS-касеті. Від реклами так і віє духом 90-х років.

  3) У 2019 році компанія Motorola вирішила відродити свій легендарний телефон Razr і випустила в продаж смартфон-розкладачку в упізнаваному дизайні. На жаль, новинка не «вистрілила», проте ностальгічні почуття в аудиторії їй пробудити все ж таки вдалося.

  motorolla

  Підведемо підсумки

  Інфлюєнс-маркетинг у 2022 році не здаватиме позиції, а лише збільшить обороти. І наша головна порада — зверніть увагу на цей напрямок, якщо цього ще не зробили.

  Враховуючи все сказане вище, можемо дати кілька корисних рекомендацій для всіх, хто планує активно застосовувати маркетинг впливу найближчим часом:

  1. Поступово відмовляйтеся від класичного формату рекламних інтеграцій із блогерами. Він себе зживає. Зверніть увагу на такі варіанти співпраці, як амбасадорство, колаборація у створенні продукту та створення спільних рекламних креативів для інших майданчиків.
  2. Дивіться, що зараз популярно на Заході та у східних країнах. Усі тренди переходять від них до нас. Головне, не прогаяти підходящий момент, щоб перейняти чужий успішний досвід.
  3. Наголошуйте на відеоформаті у всіх його проявах. Відеоконтент стає основним джерелом інформації для мільйонів користувачів по всьому світу. Сучасники більше не читають величезних оглядів, не сидять годинами на форумах, не хочуть витрачати свій час. Вони прагнуть отримати максимум інформації у найкоротший термін.

  Інфлюєнс-маркетинг розвиватиметься і розширюватиметься, це навіть не обговорюється. Однак збільшиться й конкуренція як серед самих інфлюєнсерів, так і серед брендів, які борються за цих інфлюєнсерів. 2022 рік обіцяє бути дуже цікавим у цьому плані. Слідкуватимемо за ситуацією і обов'язково розповімо про тренди, які з'являться у найближчому майбутньому!

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом