0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Оновлення Google Desktop Page Experience стартує у лютому 2022 року

Поділіться
Зміст

  Почнемо з того, що листопадовий апдейт Google, про який ми нещодавно писали , вже повністю розгорнуть і працює. Про це 30 листопада 2021 року повідомили представники Google Search Central у своєму Twitter-акаунті :

  Повідомили представники Google Search Central у своєму Twitter-акаунті

  Нагадаємо, що листопадовий апдейт продовжив збільшувати роль UX при ранжируванні веб-сторінок, змінювати формат відображення Title у пошуку, впровадив посторінковий скролінг результатів видачі на мобільних пристроях. Також це оновлення збільшило значущість «пристосованості» сайтів під мобільні гаджети — краще просуватимуться ті сторінки, адаптовані для смартфонів та планшетів.

  Також у листопаді завершилося розгортання November 2021 Spam Update

  Поряд із оновленням алгоритму ранжирування Google запустив апдейт захисту від спаму. Подробиць про нього представники компанії не надають, проте наголошують, що на сьогодні ефективність боротьби зі спам-сторінками в результатах пошуку — 99%.

  Відомо, що це вже третє оновлення алгоритмів захисту від спаму цього року. Протягом минулого року Google блокував індексацію близько 25 мільярдів спам-сторінок щодня.

  Повідомляється, що веб-майстрам не варто турбуватися з приводу Spam Update, оскільки він не повинен позначитися на позиціях сайтів. Але якщо позиції різко просіли після апдейту, необхідно перевірити безпеку веб-ресурсу на предмет можливої атаки.

  На даний момент розгортання November 2021 Spam Update повністю завершено - відповідне повідомлення з'явилося в Twitter-акаунті Google SearchLiaison:

  Повідомлення з'явилося у Twitter-акаунті Google SearchLiaison

  Як стало відомо ще на початку листопада, наступне велике оновлення ядра Google заплановано на лютий 2022 р., а його розгортання завершиться до кінця березня того ж року.

  Вже зараз відомо, що майбутнє оновлення торкається наступних факторів ранжування сторінок:

  • Largest Contentful Paint (LCP) — метрика для вимірювання швидкості завантаження веб-сторінки, що візуально сприймається;
  • Cumulative Layout Shift (CLS) – показник візуальної стабільності сторінки;
  • First Input Delay (FID) - одна з метрик продуктивності веб-сторінок, що фіксує час, що минув з моменту входу до першої дії;
  • HTTPS – безпечний протокол з'єднання;
  • відсутність нав'язливих міжсторінкових оголошень .

  Core Web Vitals

  Зазначається, що показники Core Web Vitals (як фактор ранжування сторінок для робочого столу) з цим оновленням стануть такими ж важливими, як і для мобільних пристроїв, і працюватимуть за аналогічним принципом.

  Буде оновлено Google Search Console

  Також представники Google повідомляють , що буде оновлено Google Search Console. Зокрема йдеться про інструмент Search Console report для настільних комп'ютерів.

  За словами представників Google, лютневе оновлення не дуже вплине на поточний рейтинг сайтів. Апдейт продовжує підвищувати позиції сторінок з гарним UI, якісним контентом та адаптивністю. Але кардинальних змін поки що не варто чекати. До того ж розгортання йтиме поступово, що дозволить Google відстежувати будь-які несподівані проблеми, вчасно вживати заходів.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом