Поділіться
Зміст

  Пошуковий маркетинг – ефективний канал інтернет-маркетингу. З його допомогою можна підвищити видимість сайту в результатах пошукових систем, використовуючи платні та безкоштовні методи.

  SEM важливий, тому що пошуковий трафік є цільовим і, отже, ціннішим, ніж будь-яка інша форма трафіку, яку можна отримати за допомогою інших методів просування.

  що таке пошуковий маркетинг sem (search engine marketing)

  Що таке пошуковий маркетинг SEM (Search Engine Marketing)

  Маркетинг у пошукових системах (також відомий як пошуковий маркетинг) – це процес отримання органічного та платного трафіку з пошукових систем. Має два основні типи: SEO (пошукова оптимізація) та PPC (платна пошукова реклама).

  Яка основна мета пошукового маркетингу

  Загальна мета SEM – підвищити видимість у пошукових системах, досягнувши високих місць у рейтингу видачі чи верхніх позицій для розміщення реклами. Чим вони вищі, тим більше трафіку, що приносить низку додаткових переваг.

  Важливість пошукового маркетингу

  Коли у нас виникає питання, чи ми щось шукаємо, то в першу чергу звертаємося до пошукової системи (у більшості випадків до Google) та вводимо запит. Натискаючи кнопку «ПОШУК» очікуємо або отримати пряму відповідь або список ресурсів (і він включає як рекламу, так і посилання на сайти в результатах органічного пошуку), які можуть задовольнити наші наміри.

  Пошукові системи працюють над покращенням якості результатів пошуку, представляючи ті сайти (або рекламу), які відповідатимуть запитам користувачів. Для цього вони розробили складні алгоритми, які враховують низку змінних, щоб визначити, які сайти (або рекламу) потрібно показувати на верхніх позиціях.

  Маркетинг у пошукових системах важливий для оптимізації сайтів чи реклами. Завдяки йому вони з'являються на перших позиціях пошуку.

  Задіяти пошуковий маркетинг для просування Вашого сайту

  Адреса сайту

  Мета SEM полягає не тільки в тому, щоб бути присутнім у пошукових системах, але й у тому, щоб потрапити до п'ятірки кращих позицій з пошукових запитів (ключових слів), які мають значення для бізнесу чи сайту.

  Існує низка методів, які можна використовувати, щоб покращити присутність у пошукових системах та досягти більш високих позицій для рекламних оголошень. Як уже згадувалося вище, вони згруповані у два основні типи: SEO та PPC.

  пошукова оптимізація (seo)

  Пошукова оптимізація (SEO)

  Пошукова оптимізація, або SEO - це процес оптимізації сайту для отримання високих позицій у пошукових системах за певними ключовими словами.

  Чому SEO важливо

  Якщо ваша мета – залучити трафік на сайт без необхідності платити за рекламу, то SEO – це те, що потрібно. Сайти, які з'являються на верхніх 3 позиціях органічних результатів, отримують понад 60% трафіку – лише ця статистика пояснює важливість SEO. У такий спосіб можна отримати цільовий трафік. Відкрийте Google і додайте в рядок пошуку запит - сайти на верхніх позиціях щодня отримують тисячі відвідувань.

  Органічний трафік, на відміну від Facebook або інших соціальних мереж, конвертується краще, оскільки у користувачів є чіткий намір: вони точно знають, що хочуть отримати ще до того, як запит був введений у рядок пошуку. SEO також пропонує низку інших переваг. Наприклад, довіра та визнання: користувачі довіряють пошуковим системам, оскільки знають, що у них є суворі правила щодо того, які сайти відобразити у результатах пошуку, і, у свою чергу, вони впевнені у чесності, безпеці сайтів на верхніх позиціях.

  Довіра не тільки генерує більше конверсій, а й підвищує впізнаваність бренду, що полегшує роботу цифрового маркетингу в інших каналах.

  SEO - це не тільки пошукове просування, а й підвищення якості сайту. Перш ніж запускати будь-які кампанії, необхідно поліпшити юзабіліті, тобто, потрібно зробити так, щоб користувач зміг швидко і без будь-яких проблем знайти інформацію, що його цікавить, заповнити форму реєстрації або замовлення товару в пару кліків.

  Сайт має бути оптимізованим не лише під пошукові системи, а й під користувачів – у цьому вся суть SEO.

  платна пошукова реклама

  Платна пошукова реклама

  Окрім отримання органічного трафіку з пошукових систем, можна використовувати інший спосіб - платну рекламу. Якщо шукати товари або послуги в Google, можна побачити, що вище і нижче результатів пошуку розміщена платна реклама. Якщо не вдаватися до подробиць, за це можна заплатити замість того, щоб намагатися досягти високого рейтингу за допомогою SEO.

  Не скажеш, що це простий спосіб зібрати цільову аудиторію, оскільки у багатьох нішах висока конкуренція. Відповідно, за рекламне місце теж доведеться боротися. Найчастіше використовується модель - це Pay Per Click. Це означає, що ви платите лише тоді, коли хтось натискає на ваше оголошення.

  Як працює контекстна реклама

  Сам собою цей вид реклами досить простий — створити кампанію нескладно і досить швидко. Мінус лише в тому, що існують вузькі, висококонкурентні ніші, тож плата за клік буде досить високою.

  Коротко про те, як налаштувати рекламну кампанію:

  1. Зареєструватись у Google Ads. Це безкоштовно.
  2. Створити рекламну кампанію. Їх може бути кілька. У кожній із них — свої групи оголошень, ключових слів тощо.
  3. Вказати цільову аудиторію, тобто людей потенційних покупців, які можуть бачити ваші оголошення. ЦА можна звузити по країні, часу доби, місцезнаходження користувача та ін.
  4. Запустити кампанію та платити лише тоді, коли хтось натискає на оголошення.
  5. Відслідковувати результати своїх кампаній та вносити необхідні зміни.

  Скільки ви платитимете за кожен клік на оголошення, залежить від ряду факторів. Система заздалегідь повідомить зразкову цифру, але фактичну суму буде визначено, коли це справді відбудеться.

  Реклама у Google формується на кшталт аукціону. Це означає, що вартість кожного кліка та позиція оголошення будуть залежати від попиту та пропозиції. Щоразу, коли ви шукаєте Google, Google Ads запускає аукціон за доступними позиціями оголошень.

  Рекламодавці, які готові платити більше і мають якіснішу рекламу, яка, швидше за все, задовольнить намір користувача, займають верхні позиції.

  Наведемо приклад, як це працює.

  Припустимо, є 20 рекламодавців, які продають обручки і хочуть, щоб їх оголошення показувалися на першій сторінці Google, коли користувачі вводять запит «купити обручки». Google показує 3-4 оголошення над звичайними результатами пошуку та 2-3 оголошення внизу. Це означає, що на першій сторінці є лише 7 рекламних місць. Але при цьому 13 рекламодавців, які не увійшли в сімку щасливчиків, теж хочуть бачити свої оголошення.

  Саме тут у гру вступає маркетинг із оплатою за клік. Подібно до SEO, система оголошень Google враховує ряд факторів, перш ніж вирішити, де показувати кожне оголошення. Деякі з них можуть контролюватись рекламодавцями, наприклад, ціна, яку вони готові платити за клік, якість реклами. Інші визначаються під час аукціону, а треті відомі лише Google.

  Платна реклама – це чудовий спосіб просування сайту в Google, але назвати його легким не можна. Крім того, якщо при налаштуванні контекстної реклами були допущені помилки, наприклад, неправильно вказаний регіон, використання виключно високочастотних ключів, погано прописане УПТ, підвищується ризик того, що гроші просто підуть у нікуди. Найкраще довірити створення та ведення кампанії досвідченим маркетологам.

  Коли використовувати оголошення PPC

  Якщо потрібні швидкі результати, працюючи над пошуковим просуванням, одночасно можна запустити кампанію в Ads. Таким чином ви отримаєте додатковий трафік. За хороших результатів у SEO можна збільшити свою частку ринку, розміщуючи оголошення за тими ж ключовими словами, які генерують органічний трафік для вашого бізнесу.

  різниця між seo та sem

  Різниця між SEO та SEM

  Як пояснювалося вище, SEO є одним із основних компонентів SEM (маркетинг у пошукових системах). Багато людей плутають SEO та SEM. Іноді, коли вони посилаються на SEM, насправді мають на увазі контекстну, тобто платну, рекламу і вважають, що SEO — це процес, що виходить за межі пошукового маркетингу.

  Як короткий результат можна сказати, що жоден бізнес або сайт не виживуть в інтернеті без використання пошукового маркетингу.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом