0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Google оновлює Core Web Vitals: що зміниться та як підготуватися

Поділіться
Зміст

    Нещодавно у своєму блозі компанія Google оголосила, що з 12 березня 2024 року вводить оновлений параметр Core Web Vitals — Interaction to Next Paint (INP). Він замінить попередній FID. Це доволі серйозне оновлення, тому власникам сайтів варто до нього підготуватися.

    Що означає Interaction to Next Paint та як новий апдейт може вплинути на ваш сайт

    INP вимірює момент взаємодії користувача зі сторінкою (наприклад, натискання кнопки) до моменту, коли браузер може відобразити змінені пікселі на екрані. Далі ми пояснимо це дещо зрозуміліше. А поки що скажемо, що хорошим показником INP вважається час менше ніж 200 мілісекунд від дії до відображення змін. І саме до такого показника потрібно прагнути.

    INP та FID — це два параметри, що використовуються для оцінки швидкості та чутливості вебсторінок. Але між ними є кардинальна різниця:

    • FID вимірює, скільки часу потрібно сторінці, щоб відреагувати на першу дію користувача;
    • INP вимірює, скільки часу потрібно сторінці, щоб відреагувати на будь-яку дію користувача.

    INP враховує наступні дії на сайті: клік мишкою, натискання на сенсорний екран та натискання на клавіатуру (як фізичну, так і віртуальну). Це дає розробникам уявлення про те, як швидко сторінка реагує на будь-які дії користувача протягом усього сеансу. Це може допомогти їм визначити та виправити проблеми, що уповільнюють роботу сторінки.

    Показник FID почав використовуватися після 2018 року в рамках ініціативи Google Web Vitals. Однак в Google швидко зрозуміли, що він має суттєві обмеження. Тому у 2022 році вперше було введено експериментальний параметр INP, який дав змогу отримати більш повне уявлення про загальне відчуття швидкості сторінок сайтів.

    Відповідно, якщо у вашого сайту був хороший показник FID, це ще не означає, що й INP теж буде на такому ж рівні. А тому вкрай важливо якомога швидше його перевірити та підготуватися до апдейту. Інакше це може вплинути на рейтинг вебсайту у пошуковій видачі. Тому щоб не втратити позиції, потрібно за необхідності провести оптимізацію.

     

    Корисні інструменти, які допоможуть підготуватися до впровадження INP

    Як зазначають експерти, суттєво уповільнити сайт і погіршити показники INP може неоптимізований код JavaScript і CSS. Наприклад, використання «важкої» каруселі зображень чи складні анімації здатні доволі суттєво уповільнити роботу сайту. Тому перше, що варто зробити, — це саме перевірити код та за необхідності виправити його.

    Щоб полегшити процес оптимізації та загалом краще підготуватися до впровадження INP, радимо скористатися наступними інструментами.

    Site Kit від Google

    Site Kit — це безплатний плагін для WordPress, що дає змогу збирати дані про ваш сайт з різних джерел Google, включаючи Search Console, Analytics, PageSpeed Insights та AdSense. Для вимірювання INT Site Kit використовує дані PageSpeed Insights. Вони показують, як швидко завантажується сайт і які покращення можна внести.

     

    Site Kit також пропонує рекомендації щодо того, як покращити INT вашого сайту. Вони можуть включати:

    • «стиснення» зображень;
    • оптимізацію HTML, CSS та JavaScript;
    • використання кешування браузера.

    DebugBear

    DebugBear — це платний інструмент, що надає детальну інформацію про продуктивність вашого сайту. Він може вимірювати INT, а також інші показники, такі як час завантаження сторінки, час до першого байту (TTFB) та швидкість з'єднання. DebugBear також пропонує рекомендації щодо того, як покращити INT вашого сайту. Наприклад:

    • виявлення та виправлення проблем з JavaScript;
    • оптимізація шрифтів;
    • впровадження lazy-loading.

     

    Розширення Chrome Web Vitals

    Chrome Web Vitals — це безкоштовний інструмент, що дає змогу переглядати дані Web Vitals для будь-якого сайту. Розширення показує вам значення FID, LCP та CLS для сайту, а також порівняння цих значень з середніми значеннями для інших сайтів.

    Також розширення пропонує наступні корисні функції:

    • відображення динаміки показників Web Vitals з часом;
    • фільтрація даних за типом пристрою, географічним розташуванням та іншими параметрами;
    • пошук проблем, які впливають на INT сайту;
    • надання посилань на ресурси, які допоможуть покращити INT.

     

    TREO

    Це ще один платний інструмент, призначений для того, щоб допомогти вам всебічно стежити за продуктивністю вашого сайту та оптимізувати її задля кращого користувацького досвіду. Він має доволі широкий функціонал:

    • моніторинг Web Vitals;
    • Real User Monitoring (RUM);
    • історія даних та тенденції;
    • діагностика проблем;
    • корисні рекомендації.

    TREO може інтегруватися з іншими інструментами веброзробки, такими як системи відстеження помилок та інструменти аналізу. Це дозволяє вам отримати цілісну картину продуктивності вебсайту швидко та зручно. TREO може допомогти вам пріоритезувати зусилля з оптимізації, орієнтуючись на взаємодії, які найбільше впливають на INP і, отже, на загальний користувацький досвід.

     

    Ще один корисний сервіс — Looker Studio. Раніше він мав іншу назву — Google Data Studio. Це зручний інструмент візуалізації даних зі зрозумілими звітами та інформаційними панелями. З його допомогою можна, наприклад, перетворити вихідні дані Chrome UX (CrUX) у наочний звіт, який спрощує перегляд реальних тенденцій Core Web Vitals. Відповідно, він може виявитися корисним і у підготовці сайту до впровадження INP.

    Чи варто очікувати справді глобальних змін після розгортання INP

    Звісно, будь-які апдейти Core Web Vitals так чи інакше впливають на ранжування сайтів та пошукову видачу. Та все ж в Google наголошують, що INP не є прямим фактором, який позначається на рейтингу. Втім, певний вплив він обовʼязково матиме і це варто розуміти.

    Хай там як, а ми радимо вам вже зараз проаналізувати власний сайт та визначити, чи відповідає він вимогам Google. Якщо ні, у такому разі варто знайти шляхи оптимізації, зокрема звернути увагу на код JavaScript, який здатен доволі сильно сповільнювати роботу сайту.

    Наостанок скажемо, що зараз серед SEO-спеціалістів новина про впровадження INP отримує чимало критики. Однак абсолютно такі ж дорікання свого часу отримував і FID. Нам з вами залишається прийняти факт появи нових алгоритмів і апдейтів та своєчасно до них адаптуватися.

    У Вас залишились запитання?
    Наші експерти готові відповісти на них.
    Залишіть ваші контактні дані.
    Будемо раді обговорити ваш проект!
    Отримати консультацію
    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
    Ми використовуємо файли cookie
    Ми оптимізуємо роботу сайту, створюємо персоналізований маркетинговий досвід та збираємо дані щодо використання сайту та аналітику. Натиснувши «Прийняти», ви погоджуєтеся використовувати наші файли cookie.