Поділіться
Зміст

  Пошукова оптимізація сайту та SEO-просування — процес тривалий, копіткий і дуже неочевидний для людини, яка сама не працює у цій сфері. Насправді замовник і не повинен знати всіх тонкощів SEO-розкрутки. Для цього є відповідні спеціалісти. Але бачити і розуміти, що ці фахівці роблять, і яких результатів домагаються, потрібно обов'язково. Для цього саме SEO-підрядники і надають звіти. Ось тільки дуже часто це - не більше ніж пилюка в очі.

  Як розібратися у звіті SEO

  Сьогодні ми розповімо, як недобросовісні SEO-підрядники використовують звіти для звичайної маніпуляції, як можна розпізнати обман чи спробу видати бажане за дійсне. А ще покажемо, яку звітність надає клієнтам наша компанія і чому наш підхід — один із найкращих. Гарантуємо, буде цікаво!

  Навіщо потрібні SEO-звіти?

  Звіт SEO-підрядника - це документ зі списком виконаної роботи. У ньому вказано її результати та плани подальшого просування. Звіт корисний обом сторонам співробітництва:

  Користь для клієнта

  Користь для виконавця

  Візуалізація динаміки розвитку сайту

  Наочна демонстрація виконаної роботи

  Чітке розуміння, куди йдуть кошти на просування

  Детальний аналіз сайту та ситуації в ніші клієнта

  Контроль якості послуг, що надаються

  Зручність планування подальшої роботи та її обговорення з клієнтом

  Можливість зробити висновки щодо співробітництва та прийняти рішення про подальшу роботу

  Шанс показати себе як відповідального та експертного фахівця не на словах, а на ділі

  Але, як ми і сказали вище, SEO-звіт - це велика площа для всіляких маніпуляцій і навіть відвертого обману. Про це далі.

  Як несумлінні SEO-підрядники маніпулюють клієнтами, використовуючи звіти

  Є дуже багато способів, як підрядникам подати тільки вигідну їм інформацію, приховати дані, які реально мають значення, сховати вкрай посередні результати за гарною картинкою чи відверто збрехати.

  Погляньмо, як зрозуміти, що зі звітом щось не так.

  1. Використання базових шаблонів SEO-звітів – це зазвичай тривожний знак. У Мережі можна знайти величезну кількість заготовок, які можна завантажити. Якщо підрядник настільки заощаджує свій час, що використовує завантажені з інтернету шаблони, він напевно заощаджує час і в роботі над вашим проектом. Більше того, стандартні заготівлі буквально змушують підлаштовувати звіти під них, упускаючи важливі моменти та додаючи відверто зайві.

   Використання базових шаблонів SEO-звітів

  2. Перелік списку робіт без пояснень, навіщо вони проведені, і яких результатів досягнуто . Відсутність конкретики – це погано. Якщо інформацію вам подають розмите у форматі «проведено оптимізацію сайту, закуплено посилання для site.com», краще відразу припинити співпрацю. Уявіть, що ви приходите до ресторану, а меню бачите: «Перша страва — $100. Друга страва – $50». Як зрозуміти, що вам подадуть - філе-міньйон та салат з тигровими креветками чи прісний суп із сухарями та гречану кашу з холодною відбивною? Потрібна конкретика!
  3. Спроби приховати за яскравою картинкою відсутність видимих результатів . Різні динамічні графіки, анімації, помітна візуалізація - це все добре, якщо використовується у справі і несе реальну конкретну інформацію. На жаль, дуже часто за всім цим не варто зовсім нічого. А ефектна подача — лише звичайне відволікання уваги.

   Спроби приховати за яскравою картинкою відсутність видимих результатів

  4. Шаблонні дії від періоду до періоду. Обов'язково порівнюйте звіти по місяцях та дивіться, як змінюється стратегія роботи підрядника. Якщо змін немає, варіанти два: або підряднику банально ліньки змінювати стратегію, і він намагається йти по утораній доріжці, або йому відверто начхати на результати, і він просто створює видимість діяльності.
  5. Відсутність у звітах плану подальших дій. Якщо підрядник не складає плану робіт і не показує його вам, це може означати, що він діє навмання або постійно експериментує в надії знайти робочу у вашому випадку схему просування. Пам'ятайте: SEO – це не майданчик для експериментів. Тільки планомірні та продумані дії дають результат.
  6. Надмірно об'ємні звіти, що рясніють відверто зайвою інформацією. Щоб показати свою компетентність деякі SEO-підрядники намагаються «брати обсягом». Тільки роблять це надто незграбно. Наприклад, надсилають таблицю на десяток сторінок з позиціями сайту (навіщо вам це «простирадло» з відверто непотрібними даними?) або після кожного пункту звіту вставляють копіпаст теоретичної інформації: дані по позиціях -> опис, що таке позиції сайту і як вони формуються; пункти з роботами з оптимізації -> скопійований з Інтернету опис кожного виду робіт. У результаті звіт розростається до небувалих розмірів, але реально важливою для клієнта інформації в ньому від сили 10-20%.

   Надмірно об'ємні звіти

  7. Занадто складна та незрозуміла подача матеріалу. Технічна мова та нечитабельна мова – це різні речі. Якщо ви ловите себе на думці, що зовсім не розумієте, про що йдеться у звіті, а сам він рясніє різними абревіатурами, скороченнями та термінологією, обов'язково уточнюйте у підрядника, що означає кожен пункт. Якщо вам не можуть виразно пояснити, що до чого, висновки напрошуються самі собою.

  Які звіти отримують клієнти Elit-Web і чому наш підхід — один із найкращих

  Ми переконані, що класичні SEO-звіти, надіслані по Email або навіть роздруковані на парі десятків аркушів, давно настав час залишити в минулому. Це не зручно! Листи можуть потрапити до спаму або зовсім загубитися в потоці електронної пошти протягом дня. А паперові звіти – це відвертий архаїзм. В нас інший підхід!

  Всі звіти про просування клієнт може подивитися в Особистому кабінеті у зручний для нього час. Жодних зайвих листів, пересилання десятка файлів зі звітами, роздруківок, ксерокопій тощо. Все необхідне – на одній сторінці!

  Ми підготували детальну статтю-інструкцію щодо роботи з Особистим кабінетом в Elit-Web . Обов'язково ознайомтеся.

  Інформація, яку має містити хороший звіт про SEO просування

  Отже, перейдемо до головного наповнення!

  Є несумлінні підрядники, які подають інформацію вибірково – лише ту, що показує їх у виграшному світлі. Наприклад, сайт збільшив кількість переглядів, але при цьому впав тривалість візиту, і злетів показник відмов. У звіті вказують лише позитивну динаміку переглядів, упускаючи те, що ці перегляди знецінює. Адже яка користь у збільшенні трафіку, якщо це в результаті відмови?

  Ми підготували список інформації, яка має бути у звіті про SEO-просування, щоб у клієнта було справді об'єктивне розуміння поточної ситуації. Цей список можна використовувати як чек-лист:

  1). Період, який охоплює звіт, – з точністю до дня.

  2). Загальна відвідуваність: кількість візитів, переглядів та відвідувачів. Також тут має бути зазначено, наскільки показники зросли (або впали) порівняно з попереднім періодом.

  Кількість візитів, переглядів та відвідувачів

  3). Додаткові дані про перегляди: глибина перегляду, тривалість візиту та показник відмов.

  Допоміжні дані про перегляди

  4). Кількість переходів користувачів із пошукових систем.

  Кількість переходів користувачів із пошукових систем

  5). Список виконаних робіт з внутрішньої оптимізації:

  • роботи із семантичним ядром;
  • збирання та угруповання ключових запитів по посадкових сторінках;

  Збір та угруповання ключових запитів за посадочними сторінками

  • аналіз вмісту сайту;
  • робота над текстами для сайту;

  Робота над текстами для сайту

  • технічна оптимізація сайту;
  • робота з Вебмайстром: виявлені помилки, проблеми з націленням по країнах, інше;
  • аналіз на наявність дублів сторінок усередині сайту та «битих» посилань.

  6). Зовнішня оптимізація та просування сайту:

     • динаміка зміни запитів у пошукових системах;

  Динаміка зміни запитів у пошукових системах

     • позиції у пошукових системах за ключовими запитами;

  Позиції у пошукових системах за ключовими запитами

    • коментарі спеціаліста.

  Коментарі фахівця

  Важливо! Звіти в Особистому кабінеті автоматично оновлюються та актуалізуються. Плюс щомісяця менеджер проекту надсилає клієнту докладний лист із результатами виконаної роботи. Крім того, ми обов'язково позначаємо у супровідному листі список запланованих подальших дій щодо просування.

  На що варто звертати особливу увагу у SEO-звіті

    1. Динаміка зростання позиції сайту, але з урахуванням додаткових даних. Зростання позицій у пошуковій видачі – це добре. І так, це один із головних показників, на який треба звертати увагу. Але не оцінюйте його у відриві від інших даних у звіті. Обов'язково зіставляйте кількість візитів із глибиною переглядів, їх тривалістю та показником відмов.
    2. Дані щодо внутрішньої та зовнішньої оптимізації. Обов'язково із конкретикою. Якщо SEO-підрядник просто пише, що «було проведено внутрішню оптимізацію», а також «закуплено посилання на зовнішніх майданчиках» — це відверта халтура. Ви повинні бачити, що було зроблено. Адже за роботу у вас запропонують точну суму, а не «якісь гроші».
    3. Зрозуміла та прозора візуалізація з описами. Таблиці, графіки, списки підготовлених ТЗ спеціалістам — усе це має бути у звіті. До того ж у вас не повинно виникати питань, що це і як у всьому цьому розібратися. Інформація має бути короткою, ємною та зрозумілою. А для більш складних розділів звіту обов'язково мають бути пояснення.

  І, звичайно ж, SEO-підрядник не повинен обмежуватись лише звітами. Якщо у вас є питання та уточнення щодо виконаних робіт або ви хочете детальніше дізнатися про подальший план дій, менеджер проекту (або безпосередньо виконавець) не повинен відмовляти, посилаючись на те, що все це є у звіті.

  Менеджери компанії Elit-Web готові детально обговорити з клієнтом всі аспекти виконаної роботи, дати пояснення щодо будь-якого з пунктів і описати план просування, пояснивши, що ми робитимемо і навіщо це потрібно сайту.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом