0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Скільки коштує контекстна реклама Google?

Поділіться
Зміст

  Контекстна реклама — це тип рекламних оголошень, які відображаються користувачам на основі їхніх запитів та інтересів.

  Коли ви вводите у пошуковому рядку Google запит, то в більшості випадків у топі видачі бачите не органічні результати, а саме рекламні пропозиції з відповідним позначенням «Реклама». Це і є контекстна реклама, яка відображається над «органікою» і завдяки цьому може наводити на сайт великі обсяги цільового трафіку. І це справді дуже ефективний інструмент просування.

  У цій статті ми не будемо детально розповідати, як вона працює, в чому її переваги та недоліки. Натомість сконцентруємося на її ціні: розберемося з принципами ціноутворення, управлінням рекламним бюджетом і способами підвищити ефективність рекламної кампанії.

  Від чого залежить вартість контекстної реклами Google

  Є чотири основні фактори, які найсильніше впливають на вартість налаштування та запуску рекламної кампанії:

  1. Цілі

   У рекламної кампанії можуть бути різні цілі — підвищення впізнаваності бренду, прямий відгук (продаж, лідогенерація), залучення трафіку на сайт, інше. Це безпосередньо впливає на необхідний бюджет для ефективної рекламної кампанії в Google AdWords.

  2. Тематика

   Тут працює просте правило: чим популярніша тематика, тим більше доведеться витратити на рекламу, щоб вона була ефективною. Тобто, якщо у вас дуже нішевий продукт із мінімальною конкуренцією, то навіть за невеликого бюджету ви зможете ефективно залучати цільову аудиторію. А якщо ви працюєте у надконкурентній ніші, будьте готові вкласти в рекламу чималу суму.

  3. Геотаргетинг

   Цей параметр теж доволі простий для розуміння. Чим менше регіон показів і чим менша аудиторія в цьому регіоні, тим дешевшою буде рекламна кампанія. Тому очевидно, що якщо ваша пропозиція є актуальною, наприклад, лише для мешканців Києва, то запускати рекламну кампанію на всю Україну — безглуздо.

  4. Тимчасовий таргетинг

   Ви можете точно налаштовувати часові рамки показу оголошень. Від цього безпосередньо залежатиме, скільки грошей піде на контекстну рекламу. Не завжди є необхідність демонструвати оголошення 24/7. Оптимізувавши час показу, можна суттєво заощадити бюджет, не знизивши при цьому ефективність усієї рекламної кампанії.

  І ще дещо

  Якщо ви приймаєте рішення не запускати рекламну кампанію самостійно, а звертаєтеся до фахівців (а саме так ми й рекомендуємо чинити), то залежно від формату співпраці до вартості додається один із варіантів оплати:

  • відсоток рекламного бюджету;
  • погодинна оплата за роботу спеціаліста;
  • фіксована сума протягом місяця роботи;
  • оплата за фактично виконаний обсяг робіт.

  Знову ж таки, не існує кращого чи гіршого формату співробітництва та оплати. Усе дуже індивідуально. Але ми в Elit-Web практикуємо помісячну оплату з наданням детального звіту з усіх виконаних робіт та досягнутих результатів.

  За що платити в Ads?

  Існує три формати оплати:

  1. CPC (Cost Per Click) — оплата за кліки та переходи за посиланням у рекламному оголошенні.
  2. PPI (Pay Per Impression) — оплата за покази рекламних оголошень незалежно від дій користувача.
  3. CPA (Cost Per Action) — оплата за конверсії. Тобто за певні дії після натискання на оголошення: реєстрацію, заповнення форми зворотного зв'язку, оформлення замовлення, інше.

  Тут важливо додати, що немає кращого формату з трьох перерахованих. Оптимальний варіант вибирають виходячи зі специфіки продукту, що просувається, цільової аудиторії, рекламного бюджету та інших факторів. Тому ціна на контекстну рекламу для різних проєктів буде відрізнятися.

  Скільки коштує контекстна реклама

  Контекстна реклама може бути і дуже бюджетним, і дуже дорогим способом просування в мережі. Але це ще не означає, що чим більше ви платите, тим кращі результати отримаєте. Довірте налаштування та запуск реклами непрофесіоналу, і він спустить весь ваш рекламний бюджет «у трубу». Зверніться до фахівців — і вони за мінімальних вкладень забезпечать вам відмінні результати.

  Середньоринкова вартість налаштування та запуску контекстної реклами:

  Вартість контекстної реклами в Google Ads

  від $540

  Вартість контекстної реклами в Google Shopping або Google Покупках

  від $540

  Вартість банерної реклами в Google

  від $540

  Вартість медійної реклами на YouTube

  від $540

  Вартість супроводу рекламної кампанії

  Якщо ви плануєте замовити контекстну рекламу, то маєте знати, що вартість складається з двох частин:

  1. Оплата безпосередньо за залучений трафік (переходи на сайт).
  2. Оплата за налаштування, запуск та ведення рекламної кампанії.

  Вартість кліку в основному залежить від рівня конкуренції у ніші, в якій ви працюєте. Для продуктів із низькою конкуренцією вона може становити 3-5 гривень за клік. Для висококонкурентних товарів та послуг — понад 40 гривень за клік.

  А ось ціна налаштування, запуску та ведення рекламної кампанії залежить від безлічі факторів. Ми в Elit-Web пропонуємо кілька тарифних планів на вибір із різним набором послуг. Ознайомтеся з ними на сайті, щоб дізнатися подробиці.

  Вартість консультації з інтернет-реклами

  Є компанії, які пропонують консультації з контекстної реклами безкоштовно. Але ви повинні розуміти, що в даному випадку йдеться про базові питання. Якщо вам потрібна справді комплексна консультація, будьте готові витратити близько $50/годину.

  Але необхідність у комплексній консультації є лише в тому випадку, якщо ви плануєте налаштовувати та запускати рекламу самостійно, будете самі її вести і за необхідності коригувати. Якщо ж ви вирішите скористатися послугами агентства, то для загального розуміння достатньо базової безкоштовної консультації. Переплачувати необов'язково.

  Як вплинути на ціну контекстної реклами?

  Важливий плюс контекстної реклами – можливість досить гнучко керувати витратами. Більше платите – більше цільової аудиторії залучаєте. І навпаки.

  Як же вплинути на ціну?

  Управління рекламним бюджетом

  Ви можете самостійно встановлювати денний бюджет для контекстної реклами Google AdWords. Це дуже зручно, тому що ви знатимете, що за певну суму витрати точно не вийдуть. Надалі, звісно, бюджет можна скоригувати.

  Також можна встановити максимальну ціну кліка – вона у різних аукціонах визначається по-різному. Зафіксований денний бюджет при цьому переважно не перевищується.

  Управління рекламним бюджетом

  Лише в окремих випадках можлива перевитрата денного бюджету максимум до 20%. Але вона компенсується періодами, коли обсяги трафіку були невеликими. І таким чином місячна витрата не перевищується.

  Розрахувати вартість контекстної реклами Вашого сайту

  Адреса сайту

  Коригування ставок

  Ставки можна міняти будь-якої миті. Але!

  Головне правило при зниженні ставки – не занизити її надто сильно. Інакше ви ризикуєте втратити позиції, а ваше оголошення може просто перестати демонструвати цільову аудиторію. І, навпаки, збільшуючи ставки, ви зміцнюєте позиції.

  Можна піти найпростішим шляхом – задати автовибір ставок. При цьому система автоматично призначатиме оптимальну ціну за клік, враховуючи ваш денний ліміт. Якщо ви плануєте запускати контекстну рекламу, але не готові розбиратися у ставках, такий варіант вам підходить. Але краще все ж таки довіритися професіоналам.

  Як можна вплинути на ціну контекстної реклами?

  Зниження денного бюджету і ціни кліку — очевидні способи. Але ж вони фактично знижують ефективність рекламної кампанії. Якщо ви співпрацюєте з рекламною агенцією або студією, є спосіб оптимізувати витрати разом:

  1. Разом поставте точніші цілі кампанії та виключіть менш важливі.
  2. Опрацюйте сильні сторони компанії та переробіть оголошення з їх урахуванням.
  3. Не забувайте своєчасно оновлювати та оптимізувати сайт згідно з рекомендаціями підрядників.
  4. Забезпечте якісний зворотний зв'язок із клієнтом (особливо актуально для інтернет-магазинів).
  5. Проаналізуйте, за якими групами оголошень було найбільше продажів, а за якими витрати не окупаються. Зробіть упор на перших.

  Працюючи з професіоналами та особисто беручи участь у налаштуванні та запуску рекламної кампанії, ви зможете отримати значно кращі результати з меншим бюджетом.

  Ми готові довести це на конкретних прикладах:

  Працюючи з Elit-Web, клієнти досягають великих результатів без перевитрати бюджету та з мінімальною участю з їхнього боку. Звертайтесь!

  Управління ефективністю контекстної реклами та CTR

  CTR (Click-Through Rate) – це метрика, яка оцінює кількість відвідувань сайту після перегляду реклами.

  Є кілька рекомендацій, як збільшити ефективність контекстної реклами та CTR:

  1. Опрацюйте базу ключових слів. Складіть список найбільш релевантних запитів, виключіть менш релевантні, зберіть пул мінус-слів та використовуйте комерційні запити.
  2. Ретельно налаштуйте таргетинг на аудиторії. Обов'язково вкажіть гендерну групу, вік, інтереси та інше. Чим точніше буде таргетинг, тим ефективніше працюватимуть контекстні оголошення.
  3. Налаштуйте таргетинг на майданчиках. Ви можете самі вибирати сайти, сторінки та програми, які вважаєте найбільш перспективними. Це також може допомогти грамотно підвищити ефективність кампанії без перевитрати бюджету.

  І, звичайно, не забувайте про підвищення привабливості оголошень. Яскравий і ємний заголовок, точний продаючий опис, акцент на перевагах пропозиції — все це допомагає привертати увагу аудиторії та стимулювати її клікнути по оголошенню, щоб дізнатися про пропозицію докладніше. А це саме те, що нам потрібно!

  Етапи роботи в налаштуванні контекстної реклами

  Ми виділяємо три базові етапи запуску контекстної реклами. Їх насправді більше, але щоб не перевантажувати вас інформацією, зупинимося лише на цих трьох.

  Визначення цільової аудиторії

  Дуже важливо спочатку визначити, з якою аудиторією ми працюємо, як з нею взаємодіяти та які інструменти використовувати. Без розуміння специфіки ЦА неможливо здійснювати будь-які подальші дії. Це буде контрпродуктивним.

  Стратегія просування

  Стратегія розробляється з урахуванням знань про ЦА, бюджет клієнта, його цілі та бажані результати. Основний компонент стратегії — план запуску та ведення кампанії з датами, цілями таргетингу тощо.

  Запуск РК

  Коли вся необхідна інформація зібрана, а стратегія розроблена, можна переходити до налаштування та запуску рекламної кампанії. А після запуску обов'язково потрібно моніторити та у разі потреби коригувати кампанію для підвищення її ефективності.

  Яку Google рекламу вибрати

  Контекстна реклама пропонує кілька моделей оплати трафіку:

  • CPA або CPL за дії або заявки. Вартість заявки — від $5.
  • CPM — за покази. Вартість 100 показів — від $4.
  • CPC — за кліки. Вартість кліка — від $0.2.

  Який формат підходить саме вам — питання індивідуальне. Та й кожна схема має як свої переваги, так і деякі недоліки. Тому радимо не поспішати з вибором якогось одного формату, а ще краще — комбінувати їх, аби ефективніше залучати трафік, не вливаючи при цьому весь бюджет тільки в один напрямок.

  Кейси з налаштування контекстної реклами

  Як ви вже зрозуміли, ми в Elit-Web далеко не перший рік використовуємо контекстну рекламу для просування сайтів своїх клієнтів. І за цей час зібрали чимало вдалих наочних кейсів з результатами, яких цей формат допомагає досягти. Ось лише деякі з них:

  Радимо ознайомитися з цими та іншими кейсами, щоб краще розуміти, як в принципі працює контекстна реклама, у чому її головні переваги та недоліки, чи підходить такий формат саме вам і чи готові ви вкладати в нього кошти.

  Як прогнозувати та розраховувати бюджети рекламних кампаній

  У Google Ads є зручний інструмент для прогнозування бюджету — «Планувальник ключових слів». З його допомогою можна:

  • знайти нові релевантні ключові слова для рекламних оголошень;
  • проаналізувати ключовики та простежити зміну запитів цільової аудиторії з часом;
  • одержати розрахункові ставки для кожного ключового слова;
  • скласти рекламний план, зберегти його чи розіслати колегам.

  Ви також можете скористатися інструментом «Планування бюджету», ввести список ключових слів, вказати регіон та періодичність показів оголошень, щоб Планувальник розрахував ціну за клік та прогноз бюджету на рекламну кампанію.

  Як прогнозувати та розраховувати бюджети рекламних кампаній

  Але пам'ятайте, що фактична ціна контекстної реклами не завжди відповідає цим розрахункам. Планувальник показує лише зразковий бюджет. Він може відрізнятися залежно від низки об'єктивних факторів: приходу та уходу конкурентів, підвищення та падіння ставок тощо. Тому покладатися на ці результати на 100% ми все ж таки не рекомендуємо.

  Що агенція робить для зниження вартості контекстної реклами?

  Співпрацюючи з агентством, ви платите за його послуги, але при цьому можете суттєво заощадити на веденні рекламної кампанії. Фахівці беруть на себе цілий комплекс завдань:

  • налаштування, запуск та ведення РК;
  • збір та аналіз статистики;
  • вивчення одержаних даних для оптимізації РК;
  • управління ставками та бюджетами;
  • формування та коригування стратегії просування в міру потреби.

  Як підсумок — за меншого бюджету ви отримуєте найкращий ефект від контекстної реклами. Тому якщо ви думаєте, що співпраця з агентством — це зайві витрати і дешевше зробити все самостійно, то поспішаємо переконати вас у зворотному. Швидше за все, самі ви витратите ще більше, а результати виявляться незрівнянно гіршими.

  Як на вартість реклами вплинула війна і на що чекати далі

  В умовах повномасштабної війни в Україні проти Росії вартість конфігурації контекстної реклами знизилася. Причина цілком очевидна — суттєве падіння конкуренції у більшості комерційних ніш. Тобто в умовах, що склалися, за меншого бюджету можна отримати набагато більше результатів. Це непогана можливість для малого та середнього бізнесу заявити про себе на велику аудиторію без великих фінансових вкладень. Рекомендуємо цією можливістю скористатися, підтримавши натомість економіку України.

  Підведемо підсумки

  Якщо ви введете в Google пошуку запит «контекстна реклама ціна», то отримаєте дуже різні результати. Але, по суті, всі вони відповідатимуть дійсності. Не існує єдиної ставки для контекстних оголошень. На неї впливає безліч факторів: рівень конкуренції у ніші, бажане охоплення та кількість показів, інше.

  Але найголовніший ціноутворюючий фактор — це вміння налаштовувати та запускати контекстну рекламу, працювати з бюджетом та ефективно його оптимізувати. І тут без допомоги фахівців не обійтися.

  Хочете, щоб контекстна реклама наводила вам нових клієнтів, але не готові платити за це великі гроші? Замовте послугу конфігурації контекстної реклами в Elit-Web. Ми вас приємно здивуємо!

  FAQ

  Яка середня вартість контекстної реклами?

  Такого поняття, як «середня вартість», у цьому питанні просто не існує. Тому що залежно від ніші та конкуренції у ній цифри можуть відрізнятися кардинально. Дивитися потрібно на ціни саме у вашій галузі та у вашому регіоні.

  Скільки коштують послуги контекстної реклами?

  У компанії Elit-Web передбачено три тарифи послуг з контекстної реклами: Базовий – від 8 000 грн., Оптимальний – від 12 000 грн., Комплексний – від 16 000 грн.

  Скільки коштує контекстна реклама у Гуглі?

  Загальна вартість складається з бюджету, що закладається вами, та послуг фахівців з налаштування. Немає єдиної цифри. Тому для розрахунку рекомендуємо звернутися до наших експертів.

  Скільки коштує клік у Google Ads?

  Ціна кліку в контекстній рекламі може становити 1 цент. Але важливо пам'ятати, що чим вищий ваш рекламний бюджет, чим грамотніше використовується семантичне ядро і чим точніше налаштований таргетинг, тим ефективнішою буде рекламна кампанія і тим більше потенційних клієнтів побачать ваше оголошення.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом