Сьогодні Google — це головна пошукова система, що займає 92% ринку пошукових систем. А завдяки Google Ads це ще й один із найкращих рекламних майданчиків. Оголошення показуються на найвигідніших позиціях у пошуковій видачі, і з ними взаємодіє понад 60% користувачів.
За умови грамотного налаштування рекламу бачать тільки зацікавлені в певних товарах і послугах люди. Система аналізує поведінку споживачів і показує інформацію, яка буде потенційно мати попит. Про те, що таке контекстна реклама Google, які її особливості та як із нею працювати, — далі у статті.
Як з'явилася контекстна реклама
Перша контекстна реклама в пошукових системах з'явилася в 1997 році. Її творцем вважається Білл Гросс — засновник американської компанії Idealab. Саме йому спала на думку геніальна ідея — продавати посилання, які показувалися на сторінці результатів пошуку. Гросс припустив, що розміщення рекламних лінків на перших позиціях дозволить істотно підвищити їхню релевантність за певними запитами. І це справді спрацювало.
Влітку 1998 року стартував проєкт Goto.com. Це був пошуковик, що видавав сторінку результатів, вгорі якої були розміщені рекламні посилання, а нижче — результати пошуку. Пізніше проєкт перейменували на Overture.com. Ідея Гросса викликала справжній фурор. Її схвалили як власники сайтів, які хотіли їх розкрутити, так і власники пошукових систем. Останні швидко зрозуміли, що така реклама здатна принести набагато більший прибуток, ніж банерна.
У мережі Google сервіс контекстної реклами AdWords був запущений у середині 2000-х. У той час Google була лише невеликою компанією, а не одним із найбільших пошукових систем у світі. Але новий сервіс швидко набув популярності. Перша версія AdWords передбачала оплату за 1000 показів оголошення. Після модернізації сервісу оплата здійснюється не за розміщення реклами, а за фактичні переходи за посиланнями. Це означає, що потенційний клієнт бачить оголошення, натискає на нього та переходить на сайт.
Що являє собою контекстна реклама
Підсумовуючи все вищесказане, приходимо до висновку, що оголошення розміщуються та показуються цільовій аудиторії за допомогою сервісу Google Ads. Вони завжди релевантні запиту користувача або змісту сторінки та мають позначку «Реклама». Їх бачать користувачі у Google пошуку та інших сервісах цього пошуковика, чиї інтереси перетинаються з послугами або товарами, які просуваються.
Наприклад, якщо користувач цікавиться купівлею житла, то серед контекстних оголошень він може побачити рекламу житлових комплексів, послуг рієлторів, сайтів продажу нерухомості тощо.
Як виглядає пошукова контекстна реклама в Google
Так рекламні оголошення виглядають на ПК.
А так — на мобільному телефоні.
Типи контекстної реклами в Гугл
Що таке контекстна реклама Google — розібралися, тепер переходимо до її видів. За формою оголошень вона буває текстовою та графічною (банери). Останні часто супроводжуються невеликим текстом.
Виділяють п'ять основних видів контекстної реклами від компанії Google:
- Пошукова/текстова реклама (Google Ads). Це рекламні оголошення, які відображаються над результатами пошуку Google та збоку сторінки. Вони створюються з урахуванням пошукових запитів користувачів.
- Торгова реклама (Google Shopping). Це реклама товарів у спеціальному блоці над результатами пошуку. Показує зображення та ціни товарів із вашого інтернет-магазину.
- Медійна реклама (Google Display Network). Це графічні та відеооголошення на різних сайтах, що входять до рекламної мережі Google. Вони з'являються з урахуванням інтересів цільової аудиторії.
- Реклама на партнерських сайтах (Google AdSense). Це текстово-графічні оголошення на сайтах, які є партнерами Google. Google розміщує їх автоматично на основі контенту сторінки.
- Реклама на Google Картах. Це графічні оголошення бізнесів, які відображаються під час пошуку певних місць на карті. Показуються людям, які шукають etwas поряд з цим бізнесом.
Правильно підібрана та налаштована контекстна реклама Гугл дозволяє досягти високих результатів у просуванні товарів і послуг. Але, перш ніж запускати оголошення, потрібно визначитися, яку мету ви переслідуєте. Тільки так ви зможете грамотно розподілити бюджет й отримати бажаний результат.
Цілі рекламної кампанії
Усі цілі просування можна розділити на три групи:
- Брендинг. Увесь бюджет рекламної кампанії спрямовується на те, щоб якомога більше користувачів побачили назву бренду. Її вказують у текстах оголошень, а також на банерах. Оплата налаштовується не за кліки, а за покази.
- Прямий відгук. Усі зусилля спрямовані на виконання певних цільових дій і досягнення якомога більшої кількості заявок, дзвінків, заповнених форм тощо. Для отримання бажаного результату важливо оптимізувати ціну за прямий відгук.
- Залучення трафіку. Якщо цілі реклами зводяться до підвищення відвідуваності сайту, то в цьому випадку основне завдання — отримання максимальної кількості кліків у межах заданого бюджету.
Також досить часто для отримання найкращого результату поєднують брендинг і прямий відгук.
Плюси контекстної реклами
В Україні близько 90% користувачів використовують Google як пошукову систему. Тому з урахуванням масштабів охоплення контекстна реклама в цьому пошуковику дуже ефективна. Але велике охоплення — далеко не єдина її перевага. Серед інших плюсів:
- точність. Різні методи таргетингу дозволяють налаштувати рекламу саме на вашу ЦА;
- ненав'язливість. Оголошення бачать тільки ті користувачі, які зацікавлені в товарах або послугах;
- гнучкість. Google Ads дає всі інструменти для того, щоб налаштовувати рекламну кампанію відповідно до своїх запитів;
- оплата тільки за результат. Надається можливість платити за кліки, за покази, за конверсії та за взаємодію;
- швидкість запуску. Реклама починає приносити результати практично відразу після старту кампанії;
- варіативність бюджету. Ви самі вибираєте, яку суму витратити.
І нагадаємо, що за допомогою Google Ads можна налаштувати не тільки рекламу в пошуковій мережі. Також доступні банерна та текстова реклама в контекстно-медійній мережі, відеореклама на YouTube, динамічні оголошення й багато іншого.
Бажаєте залучити нових клієнтів через контекстну рекламу в Google? Отримайте експертну підтримку та налаштуйте свою кампанію вже сьогодні!

Скільки коштує контекстна реклама
Ми пропонуємо кілька тарифів:
Базовий |
Оптимальний |
Комплексний |
від $600 |
від $800 |
від $1500 |
Базовий пакет послуг підходить для невеликих підприємств, що фокусуються на кількох ключових напрямках діяльності. Цей тариф забезпечує необхідний мінімум для ефективного просування в мережі.
Оптимальний та комплексний тарифи розроблені спеціально для більших гравців ринку. Ці пакети призначені для компаній з великим асортиментом товарів або послуг, таких як багатопрофільні сайти та великі інтернет-магазини. Вони надають розширений набір інструментів і стратегій, необхідні для успішного просування за умов високої конкуренції.
Як налаштувати контекстну рекламу
Тепер ви знаєте, як працює контекстна реклама Google. Розберемося, як її налаштувати:
1. Створюємо акаунт Google. Без нього ви не зможете працювати у Google Ads. Далі прив'язуємо до профілю номер телефону, а також додаємо альтернативну електронну адресу. Це необхідно, щоб захистити ваш акаунт Google реклами та ваші дані від дій зловмисників.
2. Використовуючи акаунт Google, логінимося на сайті Google Ads.
3. Ігноруємо спрощений варіант налаштування реклами та переходимо до розширених можливостей. Натискаємо кнопку «Перейти в режим експерта».
4. Додаємо пошукові теми, вказуємо місце розташування, мову та інші параметри акаунта.
5. В рекламному кабінеті натискаємо +Створити і обираємо «Кампанія»:
6. Вибираємо мету проведення кампанії та її тип. Якщо ви хочете, щоб реклама показувалася на сторінці пошукової видачі, потрібен тип «Пошукова мережа».
7. Далі вибираємо спосіб досягнення мети та вводимо URL-адресу інтернет-магазину. Натискаємо «Продовжити».
8. Після цього даємо ім'я рекламній кампанії. Воно може бути будь-яким, оскільки буде показуватися тільки в особистому кабінеті. Але називайте її так, щоб самим розуміти, про яку кампанію йдеться.
9. Вибираємо, де буде показуватися наша реклама. Якщо ми не хочемо, щоб вона показувалася в контекстно-медійній мережі, знімаємо чекбокс навпроти цього пункту.
10. Далі заходимо в «Додаткові налаштування» і вказуємо тимчасові терміни проведення кампанії. Потрібно клікнути на «Дати початку і закінчення» та вибрати дату, коли реклама повинна завершитися.
11. Тепер налаштовуємо місце розташування. Щоб звузити регіон, вибираємо не тільки країну, а й місто та область. Якщо ви не хочете, щоб якесь місто використовувалося як цільовий регіон реклами, можете його просто виключити. Також вибираємо варіанти місцеположень.
12. Після цього вибираємо мову, яку використовує наша аудиторія. Щоб оголошення побачили якомога більше користувачів, радимо вибирати всі мови.
13. Далі заповнюємо розділ «Аудиторія». Він доступний тільки в тому разі, якщо рекламна кампанія показується і в контекстно-медійній мережі.
14. Вказуємо бюджет. Для цього прописуємо середню суму витрат на день у відповідному рядку.
15. Після цього призначаємо ставки — тобто гранично допустиму суму, яку сервіс може витратити на виконання мети. Для чого це потрібно? Багато хто запускає рекламу, і лідерські позиції займає той, хто зробив найбільшу ставку. Для призначення ставки переходимо в розділ «Ставки», далі натискаємо на «Вибрати стратегію призначення ставок напряму». Встановлюємо значення, які нам підходять.
16. Далі даємо назву групі оголошень. І переходимо до підбору ключових слів. Для цього потрібно прописати URL сторінки, яку потрібно проаналізувати на предмет ключових слів. Після цього натискаємо «Отримати ключові слова», і система надасть нам список ключів. У разі потреби їх можна редагувати.
17. Тепер створюємо оголошення, яке буде бачити наша ЦА. Після заповнення всіх полів можна побачити зовнішній вигляд реклами. Далі натискаємо «Зберегти і продовжити».
18. Далі на нас чекає запуск кампанії. У вікні ви побачите всю основну інформацію про неї й у разі потреби зможете внести зміни. Якщо редагувати дані не потрібно, то натискаємо кнопку «Опублікувати».
19. Тепер переходимо до оплати. Для цього повертаємося до головного меню Google Ads, натискаємо на значок «Налаштування і оплата» та натискаємо на «Налаштування» в розділі «Оплата». Далі вибираємо схему платежів «По передоплаті», вказуємо суму платежу й натискаємо на «Додати банківську карту». Заповнюємо дані. Після цього вибираємо «Тип акаунту» і вказуємо «Особистий». Далі натискаємо на «Надіслати» та чекаємо, поки почнеться показ рекламних оголошень.
Також важливо встановити бюджет рекламної кампанії на добу:
На цьому налаштування кампанії завершено. Її ефективність можна відстежувати в Google Analytics, за необхідності коригуючи стратегію та змінюючи налаштування.
Чому ми?
Наша мета — не просто запустити рекламну кампанію, а забезпечити максимальну віддачу від кожного вкладеного в Google Ads долара. Ми прагнемо використати весь потенціал платформи, щоб ваші інвестиції в рекламу приносили оптимальні результати та сприяли зростанню вашого бізнесу.
Наші кейси
Один із наших успішних кейсів — це запуск контекстної реклами для онлайн-салону меблів Luxedecor на ринку США. Перед нами стояло завдання збільшити кількість транзакцій та підвищити прибутковість реклами. Для досягнення цієї мети ми діяли комплексно та запустили одразу кілька типів кампаній: пошукові за ключовими словами та динамічні за допомогою фідів. Також ми налаштували роботу у сервісі Google Shopping. Такий підхід дозволив нам у 2 рази збільшити кількість транзакцій та коефіцієнт конверсії.
Ще один кейс — це оптимізація запущених рекламних кампаній для інтернет-магазину 5watt.ua.
Клієнт до співпраці з нами вже запускав рекламу, але вона показала низьку ефективність. Тому спочатку ми оптимізували рекламний кабінет у Google Merchant Center і усунули допущені раніше помилки. Після цього ми оптимізували торгові, пошукові та динамічні кампанії. І запустили нові рекламні кампанії за категоріями та регіонами, щоб збільшити бюджет на просування пріоритетних товарів. Наша стратегія дозволила досягти вражаючих результатів: лише за один місяць ключові показники продемонстрували суттєве зростання. Порівняно з попереднім періодом кількість кліків збільшилася на 26%. Також підвищився і коефіцієнт конверсії — на 12%. Цей показник має ключове значення, оскільки свідчить про те, що ми не лише залучили більше відвідувачів, а й значно покращили якість трафіку. І на сайт приходила більш зацікавлена та готова до покупок аудиторія.
Наш підхід до роботи
Наша стратегія базується на трьох складових: точному визначенні цільової аудиторії, безперервній оптимізації та глибокій аналітиці.
Ми починаємо з детального вивчення цільової аудиторії, що дозволяє нам створювати рекламні кампанії, які максимально відповідають потребам та інтересам конкретних груп користувачів.
У процесі роботи ми регулярно тестуємо та вдосконалюємо всі складові рекламних оголошень. Також ми оптимізуємо ставки та розподіл бюджету, щоб збільшити конверсії, але при цьому мінімізувати витрати на рекламу.
Ще одним важливим елементом нашої роботи є відстеження ефективності кожної кампанії в режимі реального часу. При необхідності ми швидко адаптуємо стратегії до змін ринку чи поведінки споживачів. Такий підхід дозволяє нам досягати найкращих результатів.
Висновок
Контекстна реклама для власників сайту — це відмінна можливість збільшити потік потенційних клієнтів або підвищити продажі. Вона підходить практично для всіх ніш ритейлу. При цьому ефект від реклами можна відчути вже на наступний день після запуску.
Навчившись працювати з Google Ads, ви зможете запускати найефективніші оголошення. А якщо у вас виникнуть труднощі, диджитал-студія Elit-Web прийде вам на допомогу.
FAQ
Що таке контекстна реклама в Google?
Контекстна реклама Гугл — це оголошення, які демонструються на сайтах-партнерах або в пошуковій видачі. Вони відповідають пошуковому запиту користувача або змісту сторінки, на якій розміщені.
Яка вартість контекстної реклами в Google?
Вартість розраховується індивідуально, оскільки залежить від багатьох параметрів: тематики, цілей, налаштувань таргетингу й іншого.
Як запустити контекстну рекламу в Google Ads?
Щоб розмістити контекстну рекламу Google, зайдіть на офіційний сайт і натисніть «Почати зараз». Далі сервіс запропонує вам створити розумну рекламу. Ви можете вибрати цей спосіб або ж налаштувати кампанію самостійно, скориставшись нашою покроковою інструкцією, якою ми поділилися у статті.
Де показується контекстна реклама Google?
У пошуковику Google вона показується над результатами пошуку або під ними. Також така реклама може бути розміщена на сайтах пошукових партнерів.
Залишіть ваші контактні дані.
Будемо раді обговорити ваш проект!