Поділіться
Зміст

  Чи добре працює ваш сайт? Яка результативність вашої реклами чи e-mail розсилок? Існує безліч індикаторів, за допомогою яких можна дізнатися відповіді на ці запитання. Але без чіткого розуміння того, як користувачі взаємодіють з сайтом або з обліковим записом у соцмережах, ви пропустите можливості збільшити продажі та розвинути свій бізнес.

  Один із найкращих способів підвищити продуктивність — відстежувати та підвищувати рейтинг кліків (CTR) інтернет-проєкту. Давайте розберемося разом, що таке CTR і, головне, що потрібно зробити, щоб цей показник став вищим.

  Що таке CTR?

  Рейтинг кліків, або CTR, – це показник, який використовується для вимірювання ефективності маркетингових кампаній. Це відсоток користувачів, які натискають на посилання, що веде на сайт у пошуку, або рекламне оголошення.

  Збільшення числа кліків доводить, що пропозиція актуальна і цікава для цільової аудиторії. Дані про CTR вебресурсу допоможуть визначити, чи окупаються зусилля щодо SEO-оптимізації, дадуть інформацію про те, який контент найбільш привабливий для вашої аудиторії. Але підкреслимо, що формула CTR не панацея. Щоб отримати повне уявлення про ефективність сайту, потрібно враховувати й інші фактори.

  Як порахувати Click Through Rate (CTR)?

  В інтернет-маркетингу є багато складних понять та термінів, які потрібно розуміти, але, на щастя, рейтинг кліків (CTR) не входить до їх числа.

  По суті, клікабельність – це співвідношення між кліками за посиланням чи рекламою та показами.

  Щоб уточнити, як порахувати CTR, наголосимо, що цей показник виражається у відсотках. Наприклад, CTR, що дорівнює 10%, означає, що 10% показів вашого оголошення призвели до натискання на нього.

  Від чого залежить показник клікабельності?

  Хороший CTR – це мрія кожного інтернет-маркетолога. Значення цього показника залежать від кількох факторів:

  • тематичної ніші. Визначення еталонного CTR, до якого варто прагнути, залежить від сфери діяльності підприємства. Щоб дізнатися про нього, потрібно провести дослідження середнього CTR у галузі;
  • типу ключового запиту. Вищий CTR може бути корисним, якщо ви хочете залучити клієнтів на свій вебресурс за допомогою певного ключового слова або фрази. Але якщо цей запит не конвертується у продажі, а є лише джерелом трафіку, то, можливо, його варто включити до мінус-слів при налаштуванні РРС-реклами;
  • місця розміщення посилання. Якщо ви аналізуєте CTR оголошень, розміщених у Медійній мережі Google, його позиція впливає на значення цього KPI, є показником якості джерела переходів;
  • виду реклами. Існують рекламні кампанії PPC, просування через електронну пошту, Google Ads, медійна реклама, реклама в соціальних мережах тощо. Усі вони використовують CTR як показник результативності. Відповідно, цифри відрізнятимуться.

  Формула розрахунку CTR тільки тоді буде працювати, коли прийняті до уваги ці та інші фактори. І тоді буде отримано відповідь на питання, що таке конверсія та як її розрахувати, а особливо – як підвищити.

  На що впливає CTR?

  CTR – це важлива метрика, тому що вона допомагає зрозуміти своїх клієнтів. На основі її аналізу можна дізнатися, що працює та що не працює при спробі охопити ЦА. Низький показник CTR може вказувати на те, що ви орієнтуєтеся не на ту аудиторію або недостатньо переконливо розмовляєте її мовою, щоб переконати клікнути.

  Візьмемо, наприклад, платну пошукову рекламну кампанію, яка направляє людей в інтернет-магазин або на цільову сторінку. CTR онлайн-реклами дозволяє дізнатися, наскільки ефективно оголошення залучає потенційних клієнтів. Потім можна порівняти рекламний текст, тип розміщення та заклик, щоб побачити, у якого оголошення найвищий CTR.

  Детальний аналіз цього показника дасть можливість внести корективи у свою роботу та наблизитись до своїх потенційних клієнтів.

  Як підвищити показник клікабельності?

  Говорити про те, як можна збільшити CTR, можна лише з урахуванням каналу, де відбувається взаємодія із споживачами. Розглянемо ці напрями окремо.

  CTR у рекламі

  Щоб підвищити показник CTR у рекламних кампаніях, ми радимо уважно спостерігати за реакціями користувачів і протестувати різні креативи та заклики до дій. Зокрема, зробіть таке:

  • переконайтеся, що текст та заклик до дії відповідають настрою вашої аудиторії. Наприклад, якщо пропозиція «Купити зараз» призначена для аудиторії, яка знаходиться на стадії знайомства з продуктом, кліків буде менше, а заклик варто замінити;
  • Звузьте свою аудиторію. Щоб переконатися в правильності своїх дій, запустіть на деякий час рекламу на різні сегменти ЦА і виміряйте клікабельність. Далі можна розвивати той сегмент, де буде вищий відгук;
  • попрацюйте над рекламним текстом. Візуальні ефекти роблять рекламу привабливою, а текст переконує, що це продукт чи рішення, яке потрібне прямо зараз. Отже, використовуйте сильні слова, створіть терміновість, будьте представницькими і робіть все можливе, щоб ваш меседж був сильним;
  • виберіть інтригуючий заголовок, додайте інтерактивність. Пам'ятайте, що саме заголовок привертає увагу, так що розмістіть заклик до дії в ньому, запитайте або використовуйте цифри. Дослідження показують, що цифри у заголовках допомагають збільшити CTR;
  • висловлюйтесь стисло. При спробі знайти ідеальну довжину постів у Facebook вважається, що короткі пости забезпечують вищу залученість і CTR.

  Добре працюють безкоштовні пропозиції, акції, знижки. Це змушує людей більше клікати на оголошення, але цей спосіб привернення уваги та підвищення клікабельності потрібно поєднувати із загальною маркетинговою стратегією.

  CTR органічної видачі

  Всім відомо, що Google враховує більше 200 факторів ранжування, але не кожен знає про те, що сторінки з показником CTR вище за середній мають рейтинг вище. Пропонуємо вам кілька перевірених способів, як підвищити CTR сайту та його окремих сторінок:

  • використовуйте НЧ-запити, що допоможе збільшити кількість цільових переходів;
  • напишіть короткі та ефективні метаописи. Вживайте кожне слово в них із великої літери, використовуйте знаки, які привертають увагу;
  • використовуйте зображення, відеоконтент на сторінках. Це необхідно для підвищення рейтингу кліків і, звичайно, залучення;
  • Створюйте прості, але привабливі заголовки. Особливо зверніть увагу на оформлення сніпету. Детальніше про це розказано у нашій статті «Сніппет сайту: що це, як формується, як правильно скласти»;
  • оптимізуйте швидкість завантаження сторінок. Це важливий чинник, що визначає успіх CTR у маркетингу. Якщо вебсторінка завантажується повільно, люди підуть на інший сайт.

  Розмірковуючи над тим, як дізнатися CTR та підвищити його, регулярно порівнюйте показники свого сайту з конкурентами. Якщо виявиться, що ваш вебресурс гірший з точки зору CTR і трафіку, важливо з'ясувати, чим це викликано. Більшість контенту, який отримує хороший відгук, має метатеги, заголовки та контент, синхронізовані один з одним і створені, щоб досягти мети (інформаційної/рекламної) залежно від характеру пошуку. Переконайтеся, що контент також синхронізований, а ключові слова використовуються належним чином.

  CTR органічної видачі

  CTR розсилок

  Хоча може здатись, що цей метод застарів, але його не варто скидати з рахунків для залучення клієнтів. У 2022 році середній CTR email розсилок складає 2,69% у всіх галузях. Для підвищення клікабельності надісланих листів постарайтеся:

  • зробити неперевершену пропозицію для генерації кліків;
  • створити контент, спеціально призначений для конкретної аудиторії;
  • використовувати ключові слова, які шукають люди.

  З деяких маркетингових методів підвищення уваги до пропозицій можна назвати акції, розіграші, знижки в ціні, обмежені за часом або пропоновані тільки певним користувачам.

  Не забудьте вказати карту розташування вашого офлайн-магазину, рейтинги продавців та контактні дані. Ці текстові розширення можуть дати додаткову перевагу над іншими.

  CTR розсилок

  Висновки

  У більшості випадків питання, як підвищити CTR, часто залишається відкритим, тому що час йде вперед, і переваги користувачів змінюються. Намагайтеся експериментувати з використанням маркетингових стратегій, стежте за змінами показників. Якщо ви не дуже добре знаєтеся на розробці таких стратегій та системах моніторингу за важливими KPI, можете звернутися за допомогою до нашої агенції, де виконають цю роботу професійно.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом