0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Як переконатися в тому, що копірайтер не згенерував текст ШІ

15 листопада 2023
716
0
Поділіться
Зміст

    Коли з'явився ChatGPT, багато копірайтерів почали скуповувати в аптеках заспокійливі засоби та підшукувати нову роботу, адже здавалось, що їх може витіснити з ринку праці будь-хто, здатний вводити у пошуковик запит і натискати «Send message». На щастя, ці страхи не виправдалися, і повстання машин знову відкладається на невизначений термін. Зараз тексти, згенеровані за допомогою штучного інтелекту (ШІ), не подобаються ані читачам, ані замовникам, ані пошуковим системам. Ба більше, їх можна визначити неозброєним оком за кількома ознаками. Про ці ознаки розповість Наталія Кирик, засновниця контент-студії WordFactory.

    Достовірність

    ШІ може обробляти величезну кількість інформації, але все ще не здатний перевіряти її на достовірність. Та й дані, якими він оперує, можуть бути застарілими чи неточними.

    Наприклад:

     

    Що не так із цим текстом з погляду достовірності? Та все! По-перше, п'ятим Президентом України був Петро Порошенко, а не Володимир Зеленський. Навіть якщо людина не знає, хто був п'ятим Президентом, вона може це перевірити за дві секунди за допомогою запиту в Google. Але ШІ цю задачу не виконав.

    По-друге, за словами самого ШІ, його інформацію було оновлено у січні 2022 року, а тоді було добре відомо, хто був п'ятим Президентом. Тобто тут справа навіть не у застарілих даних, а в недосконалості алгоритмів у цілому.

    І це приклад відносно легкої теми. Можна тільки уявити, які помилки здатен згенерувати штучний інтелект, коли дійде до більш складної та вузькоспеціалізованої тематики.

    «Артефакти»

    Уявіть, що ви знайшли копірайтера з вражаючим резюме і довірили йому написати статтю на політичну тему. Щоб дати автору можливість більш детально вивчити й систематизувати інформацію, ви встановили дедлайн у кілька днів, а він уже через 15 хвилин видав готову статтю, яка починається з «На момент завершення моєї останньої оновленої інформації в січні 2022 року...» та/або закінчується «Regenerate».

    У такому випадку ви або працюєте з інопланетним розумом, який керується власною базою даних і має незрозумілі плани на Землю, або з некомпетентним і безвідповідальним автором, який навіть не прочитав те, що йому написав ChatGPT. Вирішувати, звісно, вам, але в обох випадках така співпраця не принесе жодної користі.

    Форматування

    Визначити, чи спілкуєтеся ви з живою людиною чи зі штучним інтелектом, стає все більше важливим завданням у світі, де технологічний прогрес шалено набирає обертів. Інтернет, чат-боти, віртуальні асистенти та інші AI-технології стають все більш поширеними в нашому повсякденному житті. Однак, як розрізнити спілкування з реальною людиною від взаємодії зі штучним інтелектом?

    Наприклад, звернути увагу на форматування у першому абзаці, який був повністю згенерований за допомогою ШІ. Ані білий колір тексту, ані темна заливка не характерна для стандартних налаштувань Word, Google Docs та інших популярних текстових редакторів. На відміну від ChatGPT.

    Автори, які вирішили повністю довірити свою роботу ШІ, сподіваючись, що замовник цього не помітить, як правило, навіть не намагаються нічого вичитувати і редагувати, а просто копіюють згенеровані тексти.

    Структура

    Ще однією особливістю ШІ є типова уніфікована структура текстів із невеликими абзацами.

    Наприклад:

     

     

     

    Емоції

    ШІ — це насамперед штучний інтелект, а не штучні емоції. ШІ може дуже швидко обробляти та компонувати набагато більшу кількість інформації, ніж найрозумніша людина. Але емоції, які притаманні живій людині, він може лише імітувати. І поки що він робить це так невміло, що викликає або ефект «моторошної долини», або суміш сміху з іспанським соромом.

    Технічні тексти ШІ пише непогано (з погляду лексики, а не достовірності), але давайте попросимо у нього написати текст з емоціями:

     

    Виглядає ще більш неприродньо, ніж спроби бабусі спілкуватися з онуком у Вайбері молодіжним сленгом, щоб зійти за свою. Можливо, колись ШІ навчиться краще імітувати людські емоції та розуміти контекст, щоб генерувати не тільки сухі тексти. Але, очевидно, це буде не завтра.

    Висновки

    Чи можна стовідсотково визначити, хто написав текст — копірайтер чи штучний інтелект? Ні. Людині властиво помилятися і бути неуважною. Райтер може не розібратися у фактах і термінах, виконати не всі вимоги до структури тексту, використати недоречне емоційне забарвлення тощо, але навряд чи це все буде в одному тексті.

    Чи можна використовувати штучний інтелект для написання текстів? Так, але тільки як помічника. Наприклад, він швидко генерує дуже непогані ідеї. Проте довіряти йому створення текстів з нуля не варто — результат розчарує. 

    Загалом наразі результат битви ШІ проти людини 1:0 на користь людини.

    У Вас залишились запитання?
    Наші експерти готові відповісти на них.
    Залишіть ваші контактні дані.
    Будемо раді обговорити ваш проект!
    Отримати консультацію
    Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
    Ми використовуємо файли cookie
    Ми оптимізуємо роботу сайту, створюємо персоналізований маркетинговий досвід та збираємо дані щодо використання сайту та аналітику. Натиснувши «Прийняти», ви погоджуєтеся використовувати наші файли cookie.