0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Зовнішні посилання

22 грудня 2020
2413
0
Поділіться
Зміст

  Зовнішні посилання (беки, беклінки) залишаються вагомим фактором ранжування сайту, хоча суперечки щодо цього не вщухають. Google, у свою чергу, підозріло ставиться до сайтів, на які ніхто не посилається.

  Зовнішні посилання необхідні просування. Але використовувати їх потрібно грамотно, щоб усе виглядало органічно, природно та якісно.

  важливість зовнішніх посилань для просування сайту

  Важливість зовнішніх посилань для просування сайту

  Лінкбілдинг, тобто нарощування маси посилань, прискорює зростання проекту. Якщо ви все робите правильно, сайт якісний, зовнішні посилання лише допомагатимуть. Вони дають сигнал пошуковим системам у тому, що ресурс корисний, його варто ранжировать. Звідси випливає головне завдання зовнішньої маси посилань - збільшення видимості і позицій у видачі.

  Ще беклінки потрібні підвищення впізнаваності бренду. Зазвичай його назву прописують у домені сайту (наприклад, Comfy та Allo). При розміщенні зовнішніх посилань ви автоматично розповсюджуєте інформацію про бренд та нарощуєте обсяги прямого трафіку.

  Провести комплексний аналіз маси посилань

  Адреса сайту

  Водночас очевидно, що одними лише обсягами маси посилань не обійтися. Якщо продукт якісний, сайт продуманий допоможе навіть мінімальна кількість зовнішніх посилань. Ця теза справедлива не лише щодо лінкбілдингу, а й загалом для маркетингу.

  типи зовнішніх посилань

  Типи зовнішніх посилань

  Активні та неактивні

  Активними беклінками називають клікабельні. Тобто ви можете натиснути на них і перейти на сайт. Неактивні зовнішні посилання – це прості текстові посилання.

  Анкорні та безанкорні

  Анкорні посилання містять певну текстову фразу. Зазвичай це словосполучення свідчить про тематику ресурсу чи ключовий запит. Іноді використовують окремі слова: тут, тут, сюди. У будь-якому випадку анкорні посилання потрібно органічно вписати в текст.

  Безанкорні ще називаються прямими. Це просто адреса сторінки, вписана за змістом у текст. Безанкорні посилання особливо ефективні при внутрішній перелінковці, але і для зовнішньої маси посилань мають значення. При грамотному використанні вони довго і стабільно наводитимуть трафік .

  Ще потрібно враховувати те, що рекомендовано певне співвідношення безанкорних та анкорних посилань. Оптимальна формула – 70% прямих та 30% анкорних з точними та розведеними ключами.

  Dofollow та nofollow

  Це індексовані та неіндексовані беки. Dofollow - гіперпосилання, що передають вагу ресурсу, на який ведуть. Nofollow говорять пошуковому роботу про те, що по лінку не потрібно переходити і передавати вагу.

  У 2020 році Google змінив правила використання посилань nofollow. Цей пошуковий атрибут тепер рекомендаційний, тому повністю не забороняє пошуковикам переходити по лінку. Зміни обумовлені тим, що з закриванні зовнішніх посилань погіршилися результати видачі великих якісних ресурсів.

  способи отримання вхідних беклінків

  Способи отримання вхідних беклінків

  Розглянемо докладно актуальні методи нарощування профілю профілю сайту.

  Купівля зовнішніх посилань

  Сьогодні зворотну масу посилань частіше купують. Численні біржі, послуги автоматизованого продажу значно спрощують завдання. Причому розмістити посилання можна як тимчасово, і на постійній основі.

  Що стосується переваг покупки посилань, це:

  • великий вибір майданчиків;
  • економія часу;
  • можливість підбору беків під певні запити.

  Зважайте на те, що ніхто не дасть вам гарантій того, що майданчики принесуть ефективний трафік. Не виключено, що ви розмістите посилання з добрими показниками, а в результаті вони стануть ще гіршими.

  Плата за розміщення – ще один недолік. Але він виправданий економією часу та шансом залучити якісний трафік.

  Отримання природної маси посилань

  Рейтинги та каталоги

  Ще на початковому етапі розвитку пошукових систем інформацію про якісні сайти можна було отримати лише з рейтингів та каталогів. Це були окремі портали із докладними даними майданчиків. Зараз каталоги так само залишаються актуальним способом нарощування органічної маси посилань.

  Плюси:

  • безкоштовно;
  • авторитетно.

  Мінуси:

  • якість посилань не найкраща;
  • Потрібно багато часу на пошук майданчиків та розміщення.

  Каталоги з посиланнями поступово витісняються ефективнішими способами. Але поки що їх ще можна використовувати для розміщення беклінків.

  Просування статтями

  Ще один спосіб залучення природних зворотних посилань. Для цього пишуть та розміщують статті на авторитетних майданчиках із зазначенням беклінка на сайт. Примітно, що лише один якісний матеріал на хорошому ресурсі здатний принести чимало трафіку.

  Плюси:

  • з кожної сторінки можна отримати кілька беків;
  • покращується ранжування ресурсу.

  Мінуси:

  • розміщення на добрих майданчиках платне;
  • потрібно багато часу на написання текстів та пошук сайту для публікації.

  При такому способі лінкбілдингу ключовим орієнтиром залишається якість (як ресурс-донор, так і самої статті).

  крауд-маркетинг

  Крауд-маркетинг

  Такий спосіб приносить 100% природні посилання. Ефект обумовлений публікаціями на сайтах, де «мешкає» ваша ЦА і прямо взаємодіє з контентом.

  Плюси:

  • органічне залучення трафіку;
  • внесення різноманітності до посилальної маси;
  • покращення видимості у видачі;
  • мінімальний ризик отримання санкцій.

  Мінуси:

  • витрати часу на пошук майданчиків, розміщення та очікування результатів;
  • потреба у максимально правдивому контенті.

  За допомогою крауд-маркетингу вдасться отримати добрий відгук. Але тільки тоді, коли вибрано відповідні майданчики, продумано контент.

  Соц мережі

  На таких майданчиках, як "Telegram", "Фейсбук" тощо, люди добре реагують на посилання, залишені користувачами. Посилальна маса йде з спільнот, особистих облікових записів. При розміщенні посилань на свій сайт у соціальних мережах вдається домогтися швидше індексації сторінки. Часом вистачає 5 хвилин після появи беків, щоб ресурс потрапив до індексу пошукової системи.

  Плюси:

  Мінуси:

  • який завжди посилання впливає ранжирование;
  • для розміщення потрібен час.

  Хоча лінки в соцмережах не передають ваги як такої, вони все одно враховуються при ранжируванні і наводять вам покупців. Розміщувати їх, звісно, варто.

  сервіси для перевірки зовнішніх посилань

  Сервіси для перевірки зовнішніх посилань

  Відстежувати вплив беклінків необхідно, адже як інакше оцінимо ефективність цього інструменту просування? Ось кілька корисних послуг.

  Google Search Console

  У розділі "Посилання" доступні для перегляду сторінки вашого ресурсу, на які сторонні джерела посилаються найчастіше. Відображаються й самі майданчики із розміщеними беклінками.

  Ahrefs

  Інструмент допомагає зрозуміти, чому конкуренти мають високий рейтинг, що потрібно зробити для їх випередження. Тут зручно аналізувати зворотні посилання, ключові слова та контент. Але сервіс платний, тому підійде лише тим, хто регулярно працює із зовнішньою масою посилань.

  Semrush

  Цей сервіс пропонує універсальний набір інструментів для фахівців з галузі інтернет-маркетингу. Він видає рекомендації щодо нарощування трафіку, допомагає в аналізі зовнішніх посилань, відстеження позицій сайту, збиранні СЯ тощо.

  Значний мінус платне використання.

  Serpstat

  Платний інструмент з величезною кількістю звітів та можливостей. Є й безкоштовна версія, але через ліміти у ній незручно працювати.

  У Serpstat ви можете вивчати дані про посилання конкурентів, аналізувати вихідні беки не тільки на сайт, але й на окремі сторінки. Ще вказуються типи посилань (індексовані, неіндексовані).

  висновки

  Висновки

  Перед оптимізаторами ставляться все складніші завдання в рамках просування сайту, тому доводиться підходити комплексно. Розміщення зовнішніх посилань також є частиною розкручування. Саме по собі це малоефективно, а ось разом із іншими інструментами забезпечить активне зростання позицій у видачі, збільшення впізнаваності бренду, залучення клієнтів.

  Розміщуйте посилання грамотно, і вони обов'язково допоможуть просувати сайт.

  FAQ

  Розглянемо коротко найпоширеніші питання щодо теми зворотних лінків.

  Що таке зовнішні посилання?

  Back link – це згадка вашого сайту на інших майданчиках (соціальні мережі, каталоги, комерційні ресурси та ін.). Зовнішні посилання допомагають у ранжируванні та відчутно сприяють просуванню. Чим авторитетніші сайти, що посилаються на вас, тим більше шансів перевершити конкурентів у видачі.

  Як перевірити зовнішні посилання на сайт?

  Для аналізу вхідної маси посилань та складання звітів використовуйте перевірені утиліти та сервіси: Google Search Console, Serpstat та ін. Перевіряти лінкбазу потрібно постійно, щоб уникнути санкцій з боку пошукових систем. Шукайте та видаляйте низькотрастові, спамові посилання. Стабільно «прочісуйте» кілька основних пунктів: динаміка зростання, регіональна приналежність, різноманітність посилання, чистота донорів, щільність слів в анкорі і т.д.

  Скільки часу займає нарощування маси посилань?

  Все залежить від тематики, конкуренції. Іноді вже в перший день публікації користувачі соцмереж репостять контент, трохи пізніше на нього посилаються блогери, власники тематичних ресурсів. Іноді сталий результат доводиться чекати місяцями.

  Загалом, лінкбілдинг триває стільки, скільки і роботи з SEO-просування.

  Скільки вхідних посилань має бути у сайту?

  Максимально допустима кількість не прописана у довідках пошукових систем. Якщо розмістити 1-2 тематичні посилання у статті, ризик отримання санкцій мінімальний. У разі великої кількості ймовірність бана збільшується.

  Як зрозуміти, що сайт під санкціями через посилання?

  Про це скаже раптове падіння трафіку. Перевірте новини в блогах Google. Якщо нещодавно оновилися алгоритми, проблема може бути пов'язана з цією подією. Ручні пенальті можна побачити в кабінеті для веб-майстрів Гугл.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом