Поділіться
Зміст

  Який метод збирання трафіку та його конвертації в ліди найкращий? Єдино вірної відповіді це питання немає. Якщо є максимально універсальне рішення, це посадочні сторінки (Landing Page).

  Посадкова сторінка

  Сьогодні ми розповімо, що таке лендинг, як працює посадкова сторінка, з яких складових елементів вона повинна складатися, чому для бізнесу в XXI столітті лендинги часом важливіші за корпоративні сайти. Звичайно, розглянемо кілька вдалих (і не зовсім) прикладів серед існуючих варіантів.

  Що таке посадкова сторінка?

  Посадкова сторінка – це місце, куди прямує трафік з реклами. Тобто, коли користувач кликає на рекламний банер або оголошення, він переходить саме на посадкову сторінку. Як правило, це односторінкові сайти, які повинні утримати увагу користувача, надати йому необхідну інформацію і продати товар або послугу.

  Що таке посадкова сторінка

  Для цього посадкова сторінка повинна відповідати трьом основним вимогам:

  1. Доступність.
  2. Релевантність.
  3. Зручність.

  Якщо сторінка зрозуміла, чи відповідає обіцянкам у рекламі, їй зручно користуватися, то ймовірність здійснення відвідувачем цільової дії підвищується. Заберіть хоча б одну складову, і цінність посадкової сторінки зійде нанівець.

  Посадкова сторінка: навіщо вона потрібна?

  Тут важливо розуміти, що відвідувачі вашого сайту та потенційні клієнти – це різні категорії людей. Можна наздогнати великі обсяги трафіку привабливою рекламою. Але який сенс, якщо, перейшовши на сайт, користувачі побачать, що пропозиція їм не підходить?

  Є думка, що самостійні посадкові сторінки для товарів чи послуг компанії не потрібні, якщо вона має корпоративний сайт, то. Це помилка. Статистика показує, що через відсутність посадкових сторінок до 90% відвідувачів йдуть з таких сайтів менш ніж за 10 секунд. Людина, що клікнула по рекламному банеру або оголошення, хоче відразу потрапити на сторінку з товаром, послугою або сервісом, що його цікавить. Йому ніколи досліджувати великий корпоративний портал у пошуках шуканої пропозиції. Підсумок для компанії – втрачений клієнт.

  Види посадкових сторінок

  З тим, що таке посадкова сторінка, ми розібралися. Але це надто загальне поняття, щоб на ньому зупинитися та сприймати як єдине вірне. Залежно від призначення, існує два основних види посадкових сторінок усередині сайту.

  Види посадкових сторінок

  1. Сторінка, що конвертує в ліди

  Основні завдання таких елементів – виявити інтерес у користувача до товару чи послуги та отримати його контактні дані. Лендінги, що генерують ліди, часто можна зустріти на інформаційних ресурсах, де вони збирають передплатників, у блогах чи окремих розділах корпоративних сайтів, інтернет-магазинів.

  Така сторінка надає користувачеві корисну інформацію замість контактів: адресу електронної пошти, номер телефону, посилання на профіль у соцмережі.

  На комерційних сайтах лідогенеруючі сторінки часто є початком вирви продажів. Вони дозволяють почати ланцюжок взаємодії з потенційним клієнтом, мета якого полягає у купівлі або замовленні послуги.

  2. Сторінка, що конвертує у продажу

  Цей тип сторінок також називають продавцями. Цільова дія, яку має виконати користувач на ній, – здійснити покупку, замовлення чи дзвінок для обговорення умов співробітництва. Сторінки, що продають, конвертують відвідувачів у клієнтів або в гарячі ліди. Це користувачі, які не просто виявили інтерес до продукту, а готові співпрацювати.

  Такі Landing Pages можуть працювати самостійно або в комплексі з попереднім типом сторінок (ліди, що генерують).

  У першому випадку лендинг, що продає, конвертує унікальних користувачів, що перейшли з контекстної або таргетованої реклами, в клієнтів. Такий спосіб взаємодії підходить для продажу продукції або послуг із невисоким середнім цінником, де клієнт може зважитися на спонтанну покупку. Наприклад, якщо ви продаєте одяг або аксесуари, можна прямо спрямовувати трафік з реклами на сторінки, що продають з акційними товарами. Якщо ви надаєте консалтингові послуги у сфері B2B або продаєте автомобілі, прямий продаж не спрацює, необхідно прогрівати цільових користувачів.

  Для цього використовують взаємодію в кілька етапів: направляють цільову аудиторію на сторінку, що конвертує в ліди, після чого поступово підвищують довіру клієнтів, які виявили інтерес, за допомогою розсилки корисного контенту. Далі передплатникам розсилки надсилають листа з УТП , який веде вже на сторінку, що продає.

  Основні вимоги до посадкової сторінки

  Для кожного продукту та виду ЦА необхідна індивідуальна сторінка, яка враховуватиме ключові особливості ніші та потенційних клієнтів. Тому єдиного ефективного шаблону всім типів лендингів немає. Ми намагатимемося розповісти про основні особливості, які допоможуть підвищити конверсію ваших посадкових сторінок.

  Основні вимоги до посадкової сторінки

  Важливі елементи посадкової сторінки

  Функціональність посадкової сторінки та її ефективність безпосередньо залежать від виконання та наповнення. Важлива кожна деталь, починаючи від палітри кольорів вашого сайту і закінчуючи текстовим наповненням, відгуками, формами зворотного зв'язку.

  Далі ми розглянемо найважливіші елементи посадкової сторінки. Ви можете використовувати їх як чек-лист у роботі.

  Важливі елементи посадкової сторінки

  Привабливий дизайн

  З нього починається знайомство із ресурсом. Якщо дизайн відвідувачу не сподобався, він піде або з меншою довірою ставитиметься до контенту. Тому слід приділити особливу увагу першому екрану сторінки. Оформлення має залучати, викликати інтерес, але з відволікати від контенту.

  Не варто використовувати багато анімованих елементів. У розумних кількостях вони підвищують інтерес до сторінки, а надміру шкодять швидкості завантаження, заважають читати текст.

  Провести аналіз посадкової сторінки

  Адреса сайту

  При виборі кольорів керуйтеся фірмовим стилем компанії, який підвищить впізнаваність бренду, але не на шкоду зручності. Наприклад, фірмові кольори Elit-Web – чорний, червоний та білий. Їх найчастіше можна зустріти на сайті. Червоний привертає увагу, його краще використовувати для кнопок із CTA та форм захоплення. Чорний підходить для основного тексту, а білий для фону.

  Послідовність подання інформації

  Ще в 1898 Елаяс Сент-Ельмо Льюїс сформував модель споживчої поведінки AIDA, яку до цього часу використовують в маркетингу. Її суть полягає в тому, що потенційний клієнт проходить 4 стадії готовності до покупки, перш ніж її зробити:

  1. Увага.
  2. Інтерес.
  3. Бажання.
  4. Дія.

  Важливо, щоб контент посадкової сторінки подавався саме у такій послідовності. Тоді буде плавний перехід від одного етапу до іншого. Наприклад, не варто починати знайомство з CTA, насамперед слід ознайомити споживача з продуктом, розповісти про його користь та переваги.

  Цінний та структурований контент

  Текст для посадкової сторінки повинен викликати інтерес у читача, а не відлякувати його. Тому необхідно розбити матеріал на блоки та розділи, кожен із яких розкриває власну підтему. Якщо текст розташований одним суцільним полотном, велика ймовірність, що відвідувач не читатиме його. Великі обсяги тексту завжди асоціюються із зайвою тратою часу. Якщо матеріал розбитий на розділи, у кожному з яких тезово подається інформація, то ви не тільки зможете утримати увагу людини, але й спростіть візуальний пошук по тексту.

  Інформація, яку ви розміщуєте, має стосуватися лише того, що може зацікавити цільового користувача: особливості продукту, вигода, переваги замовлення у вас. Наприклад, не варто вставляти величезні блоки з розповідями про багату історію вашої компанії, про професіоналізм співробітників та ін. Для цього краще створити окрему статтю.

  Приклади посадкових сторінок

  Найкращий спосіб зрозуміти, чим хороша посадкова сторінка відрізняється від поганої, – це навести конкретні приклади. Ми зібрали для вас кілька найцікавіших варіантів, вартих уваги:

  1). The Мед

  Приклад посадкової сторінки - The Мед

  Вже на першому екрані вас зустрічають соковита картинка та УТП: «Мабуть, найекологічніший мед». Дуже правильний хід, оскільки наголошується на головній перевагі продукту – його екологічність. Тут є номер телефону для замовлення і форма для зворотного дзвінка.

  2). Арт-студія BOUQUET

  Приклад посадкової сторінки - Арт-студія BOUQUET

  Стильний дизайн у світлих тонах, короткий та зрозумілий заголовок, УТП (безкоштовна доставка 24/7), блок переваг та кнопка «Вибрати букет». І все це розміщується на першому екрані. Доповнення – гарне фото букета, що дає відвідувачу уявлення про товари, що пропонуються.

  3). Фрукти ж є!

  Приклад посадкової сторінки - Фрукти є!

  Дуже соковитий дизайн з намальованими фруктами, функціональна «шапка» сайту, зрозумілий заголовок, що продає, кілька форм зворотного зв'язку, кнопка замовлення і номер телефону – все необхідне доступно на першому ж екрані.

  Для порівняння можемо показати приклад посадкової сторінки, де є кілька недоробок:

  Приклади посадкових сторінок

  Тут бачимо досить спірні рішення:

  1. Білий текст на світлому фоні сприймається дуже погано.
  2. Сама фраза «Краса & Здоров'я» не несе суттєвого смислового навантаження.
  3. З першого погляду людині важко зрозуміти, що саме пропонується. Йому доведеться вивчати інформацію докладніше.

  Загалом, це непогана посадкова сторінка. Проте сумнівні рішення у ній є.

  Як створити посадкову сторінку?

  В інтернеті існує багато конструкторів сайтів. Вони дозволяють створювати цілком зручні сторінки без допомоги фахівців. Але підсумкові результати зазвичай не претендують на оригінальність, виглядають шаблонно. Перед тим як створити посадкову сторінку, ви маєте виконати три важливі кроки:

  1. Визначити цільову аудиторію вашої пропозиції
  2. Глибоко вивчити та проаналізувати конкурентів.
  3. Підготувати наповнення сторінки (тексти, зображення тощо).

  У цих питаннях жодний конструктор сайтів не допоможе, тут потрібні спеціалісти.

  Як створити посадкову сторінку

  Важливо враховувати кожну дрібницю – від «шапки» та графічної стилістики до виконання форми зворотного зв'язку, тригерів довіри та СТА-елементів. Якщо не розуміти до кінця всі особливості посадкової сторінки, дуже складно створити її самостійно і отримати з неї профіт. Тому в переважній більшості випадків розумніше звернутися до експертів.

  Чому потрібно постійно працювати над посадочною сторінкою

  Від конверсій таких сторінок залежить окупність маркетингових інвестицій. Якщо ви вкладаєте бюджет у рекламні канали трафіку, необхідно докласти всіх зусиль, щоб отримати максимальну вигоду від платних джерел відвідувачів. Зростання конверсії лише кілька відсотків може відчутно підвищити чистий прибуток, отриманий від рекламних каналів.

  Читайте також

  SEO просування Landing Page

  Щоб отримати посадкову сторінку з високою конверсією, її слід постійно підлаштовувати під вимоги та інтереси цільової аудиторії. Найбільш ефективний інструмент для цього – спліт-тестування . За допомогою сервісу Google Analytics можна змінювати різні елементи сторінки та визначати, як це впливає на конверсію, одночасно демонструючи двом групам користувачів старий та новий варіанти лендингу.

  Висновок

  Посадкові сторінки – потужний маркетинговий інструмент, здатний залучати сотні та тисячі клієнтів до вашої пропозиції. Але ефективність безпосередньо залежить від того, наскільки комплексно ви підходите до питання створення лендингу, чи добре вивчили цільову аудиторію та конкурентів, чи вклалися в комплексну розробку та наповнення сайту.

  Просту посадкову сторінку можна зібрати буквально на коліні за допомогою конструктора. Але чи працюватиме вона так, як ви запланували? Це вже зовсім інше питання. Для створення лендингів та запуску рекламних кампаній ми рекомендуємо звертатися до професіоналів.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом