Поділіться
Зміст

  Що таке контекстно-медійна мережа? У чому плюси рекламного інструменту? Як настроїти оголошення, на які будуть натискати?

  Про це докладно – у сьогоднішній статті.

  Що таке контекстно-медійна мережа (KMМ)

  Контекстно-медійна мережа Google, також відома як Google Display Network (GDN), – це 200 мільйонів сайтів, зареєстрованих у всьому світі, де пошукова система може показувати відвідувачам ваші рекламні оголошення. Специфіка роботи КММ полягає в тому, що аудиторія, якій буде продемонстрована ваша пропозиція, ретельно відбирається за допомогою таргетингу. Ви можете встановити точні налаштування, які допоможуть системі виділити вашу цільову аудиторію та демонструвати їй рекламні пропозиції.

  Що таке контекстно-медійна мережа (KMМ)

  Основною цінністю контекстно-медійної мережі є широкі охоплення та доступність у порівнянні зі звичайними рекламними оголошеннями. Ваша реклама досягає мети в той час, коли потенційні клієнти читають новини, дивляться ролики на YouTube або перегортають сайти. Таким чином, КММ взаємодіє з користувачами практично весь час їхнього перебування онлайн.

  Переваги РК в КММ

  Реклама в контекстно-медійній мережі Google – один із найпопулярніших інструментів просування. Назвемо його конкретні плюси:

  1. Наявність поведінкового таргетингу. Крім стандартних параметрів, таких як стать, вік, місце розташування, тут є і поведінковий таргетинг. Оголошення відображаються з урахуванням тематики ресурсів, на які заходить людина. Якщо вона часто вивчає сайти про автомобілі, логічно запропонувати йому послуги СТО, шини чи моторне мастило.
  2. Зручна сегментація цільової аудиторії (ЦА). Під час налаштування рекламної кампанії можна встановити максимум точних критеріїв потенційного клієнта. Це його стать, інтереси, геопозиція та інше. Подібний підхід дає можливість залучати на сайт лише тих, хто орієнтований на покупку товару.

   Що таке контекстно-медійна мережа

  3. Широке охоплення. КММ Google Ads включає величезну кількість як загальних, так і вузькопрофільних сайтів. Завдяки цьому вдається розмістити оголошення на майданчику, де зосереджена зацікавлена аудиторія. Причому у деяких сайтів відвідуваність справді велика, тому за раз можна охопити багато користувачів.
  4. Економія бюджету. Вартість налаштування рекламної кампанії в КММ Google та її ведення нижча, ніж у випадку з пошуковими оголошеннями. Це найкращий варіант для тих сфер, де споживачеві важливо спочатку детально вивчити товар або послугу.
  5. Відома аналітика. Аналізувати рекламні кампанії зручно. У Google КММ можна виділити найбільш і найменш рентабельні категорії аудиторії та виключити ті, які не дають результатів.

  Налаштування реклами у КММ забезпечує приріст продажів від 30 до 120 %. Ще інструмент дозволяє формувати саму потребу в товарі у ЦА, яка ще її не має. З урахуванням невисокої вартості реклами це хороший варіант просування великої кількості продуктів.

  Налаштувати рекламу в Медійній мережі Google?

  Адреса сайту

  Формати реклами в контекстно-медійній мережі

  Google КММ працює з різними типами оголошень. Для створення своєї кампанії ви можете використовувати текстовий, графічний, відео або мультимедійний формати взаємодії з цільовою аудиторією.

  Щоб підібрати найкращий тип оголошень для вашої маркетингової кампанії, слід брати до уваги специфіку цілей, яких допомагає досягти КММ. Згідно з дослідженням Wordstream, коефіцієнт конверсії тут всього 0,46 %, тоді як у пошуку – 3,17 %. Все тому, що покупець не готовий до придбання рекламованого продукту. Цілком можливо, що він ніколи раніше не чув про вашу компанію чи товар. Іншою особливістю контекстно-медійної мережі є те, що реклама – не основна цінність на сайті для відвідувача. Тому головною метою вашого оголошення буде привернення уваги.

  Клікабельність у графічної та мультимедійної реклами практично вдвічі вища у порівнянні з текстовою. Вона помітніша та більш приваблива. Якщо у вас немає можливості розробляти унікальну графіку або анімацію, можна скористатися Редактором медійних оголошень Google.

  Важливо враховувати, що сайти, на яких показуватимуть ваше оголошення, можуть використовувати різні типи рекламних блоків залежно від достатньої кількості місця. Тому, щоб ваші оголошення миготіли частіше, слід створювати їх у різних форматах та розмірах. Зверніть увагу, що файл, який ви плануєте завантажувати, повинен мати розмір не більше 150 кБ.

  Формати реклами в контекстно-медійній мережі

  Формати реклами

  Стратегії створення медійної реклами

  Згадувалося, що у контекстно-медійної мережі є мільйони майданчиків. Відбір відповідних видається складним. Є деякі критерії, які допомагають залишити найефективніші сайти для показу медійної реклами. На них і орієнтуються фахівці з настроювання контекстних оголошень:

  • інтереси ЦА — відвідувачам показують банери, які збігаються за тематикою з ресурсами, що раніше відвідувалися, та введеними запитами;
  • ключовики – реклама спливає тільки на сайтах, де є певні запити. Тобто найчастіше зміст контенту та оголошення на сторінці збігається;
  • тематика сайтів. Оскільки в контекстно-медійній мережі є конкретний перелік майданчиків-партнерів, вдається охопити ЦА з однієї чи кількох тем;
  • списки ремаркетингу – реклама в КММ відображається користувачам, які раніше заходили на потрібний сайт.

  Це далеко не все, що потрібно знати для налаштування контекстної реклами в КММ. Але у відборі майданчиків інформація вже допоможе.

  Створення та налаштування РК в КММ

  Перед запуском медійної реклами необхідно виконати невелику підготовку. Насамперед перевірте, чи встановлено на рекламованому сайті код Google Analytics або Google Ads. Необхідно також сформувати портрети цільової аудиторії, оскільки ці відомості знадобляться під час налаштування таргетингу. Переконайтеся, що сайт готовий до запуску рекламних оголошень. Посилання мають працювати коректно, ціни бути актуальними, товарні картки доопрацьованими. Якщо частина трафіку надходить з мобільних пристроїв, перевірте коректність відображення сайту.

  Все в порядку? Тоді можна налаштовувати кампанії в Google КММ. Робити все будемо у рекламному кабінеті Google Ads.

  Етап 1. Створюємо РК

  Отже, ви знаходитесь у кабінеті Google Ads. Знайдіть розділ з кампаніями, натисніть на нього та клацніть по плюсику «Нова кампанія».

  Створюємо РК

  Перед вами відкриються різні варіанти цілей для РК. Виберіть ту, яка потрібна у вашому випадку. Можна також не вибирати та створити кампанію без зазначення цілей. У цій ситуації система автоматично відображатиме оптимальні інструменти з урахуванням інших налаштувань.

  Створити кампанію без зазначення цілей

  Далі слід вибрати тип рекламної кампанії. Оскільки ми налаштовуємо оголошення для КММ, клацаємо на відповідний блок:

  Клацаємо на відповідний блок

  Зараз слідує один із важливих етапів — вказівка ​​підтипу РК. Є три варіанти:

  • стандартна медійна кампанія – вона частково автоматизована та актуальна для більшої частини рекламних завдань. Доступно створення банерної реклами в КММ або лише ремаркетингу, вибір таргетингу та інших налаштувань;
  • розумна РК у КММ – базується на машинному навчанні. Таргетинг задається системою автоматично, як і ставки. Підтип можна вибрати лише в тому випадку, якщо вже вдалося отримати 100 конверсій з пошуку та 50 – з КММ;
  • кампанія Gmail — реклама відображається у списку листів. Найчастіше такий тип РК обирають представники B2C і ті, чиї клієнти підписуються на розсилки.

  У нашому випадку вибрано перший тип рекламної кампанії. Тепер потрібно буде прописати її назву. Можете вказувати будь-яку, але краще зрозумілу, щоб легше орієнтуватися серед інших РК:

  Перший тип рекламної кампанії

  Зверніть увагу. Розташування вказується не вашої компанії/магазину, а цільової аудиторії. Наприклад, якщо ви не працюєте з певними регіонами та містами, внесіть їх у виняток.

  Наступний блок – мова. Для російськомовної ЦА вибирайте, відповідно, російську. Для україномовної – українську. Причому в Україні краще вказувати дві мови:

  Наступний блок - мова

  У розділі ставок спочатку встановлено мету «Конверсії». Ви можете вказати іншу та вибрати ручне керування ставками. Якщо ви запускаєте РК вперше, це оптимальний варіант. Коли буде достатньо інформації щодо статистики, можна буде вже перемикатися на автоматичне корегування ставок.

  У розділі ставок спочатку встановлено мету

  Не забудьте встановити граничний бюджет, який ви готові витратити за добу на рекламування товарів або послуг. При цьому пам'ятайте: у контекстно-медійній мережі навіть великі суми можна злити за день. Намагайтеся не ставити дуже високий бюджет на початку РК. Робіть це поступово в міру відстеження результативності реклами.

  Типи стратегій для роботи зі ставками

  Рекламодавців насамперед цікавить рентабельність рекламної кампанії, адже ніхто не хоче даремно витрачати гроші. Ось чому важливо розібратися в доступних автоматичних стратегіях (деякі назви змінені, але суть залишається та ж):

  • цільова вартість конверсії — система задає ставки з урахуванням того, щоб середня ціна за конверсію збігалася із зазначеною рекламодавцем. Коли будуть відомості хоча б по 30 конверсіях, Google зможе правильно все спрогнозувати;
  • цільова рентабельність вкладень у РК – стратегія базується на машинному навчанні. Система проводить аналіз відомостей, визначає можливість здійснення замовлення і те, чи потрібно піднімати оголошення на 1 місце і, відповідно, збільшувати ставку. Рекламодавцю треба лише задати цільову рентабельність;
  • максимальна кількість кліків – не дуже хороший варіант для довгострокової стратегії, а ось для початку РК підійде. Під час налаштування вам потрібно лише дати системі інформацію про те, скільки ви готові витрачати на добу;
  • максимальна кількість конверсій – під час аналізу дій людей система піднімає оголошення там, де шансів на цільову дію більше;
  • ціна за 1000 показів у видимій області монітора — стратегія підійде для брендових РК, метою якої є виведення нового продукту ринку чи підвищення впізнаваності.

  Типи стратегій для роботи зі ставками

  Орієнтуватися в цих стратегіях потрібно тому, хто планує користуватися автоматичним корегуванням ставок.

  Етап 2. Задаємо додаткові налаштування

  Насамперед вибирається ротація оголошень. Якщо ви раніше налаштували відстеження конверсій, система оптимізує демонстрацію реклами. Тобто більше показуватиме ті оголошення, які привели вам значну частку покупців. За відсутності налаштувань відстеження все оптимізується за кліками.

  Задаємо додаткові налаштування

  Далі слідує час показу. Не рекомендується одразу задавати конкретні межі. Краще спочатку запустити цілодобовий показ, щоб зібрати статистику за найбільш і найменш ефективними відрізками.

  Час показу реклами

  Тепер належить задати дату початку та закінчення РК. Налаштування потрібне тим, у кого терміни реклами обмежені. Наприклад, через період акцій та знижок.

  Вибір пристроїв для показу є ще одним важливим моментом. Якщо ваші потенційні клієнти майже не переходять на сайт з мобільних пристроїв, варто відключити показ тут. Вибирати можна навіть тип ОС, конкретну модель смартфона чи комп'ютера. Логічно, що показувати чохли та інші продукти для iPhone потрібно користувачам цих пристроїв. Тож налаштування насправді корисне.

  Вибір пристроїв для показу

  Пам'ятайте: люди не люблять, коли реклама їх нав'язливо переслідує. Не забудьте встановити обмеження частоти показів.

  Не забудьте встановити обмеження частоти показів

  Чи налаштовувати ютм-мітки? Якщо аналізувати РК тільки через Google Analytics, в цьому немає потреби. Користувачам інших систем аналітики варто виконати налаштування.

  Чи налаштовувати ютм-мітки

  Щоб оцінювати досягнення цілей РК, варто задати дії-конверсії.

  Оцінювати досягнення цілей РК

  Ще один момент – виключений контент. Вкажіть теми, в яких не потрібно відображати оголошення.

  Винятковий контент

  Етап 3. Створюємо групу оголошень

  Перше — дати назву групі. Так вам буде легше орієнтуватись між ними.

  Створюємо групу оголошень

  Тепер має бути дуже важливий момент — налаштування таргетингу. Ви повинні націлити оголошення на конкретну аудиторію, яка зацікавиться пропозицією та здійснить потрібну дію. У контекстно-медійній мережі таргетинг за аудиторіями дуже широкий:

  • зацікавлені покупці — це ті, хто готовий зробити замовлення відразу. Система автоматично виявляє такі категорії;
  • покращений демографічний таргетинг – передбачає налаштування віку, статі, сімейного стану та ін.;
  • інтереси – група користувачів, яких пов'язують схожі хобі;
  • наміри – це націлення на тих, хто активно шукає або збирається щось придбати прямо зараз;
  • події з життя – такий таргетинг розрахований на людей, які зіткнулися з певними подіями: весілля, переїзд тощо;
  • ремаркетинг — повернення тих, хто вже відвідував ваш ресурс або навіть купував.

  Установки націлення

  Налаштовуючи тематичний таргетинг, ви ставите тематику товару, сфери чи близьку ЦА. У результаті реклама з'явиться тільки на майданчиках, пов'язаних із цією тематикою:

  Тематичний націлення

  Ще один момент: під час налаштування РК у КММ Google можна таргетуватися на певні сайти. Важливо лише те, щоб на них були рекламні блоки:

  Таргетуватись на певні сайти

  Далі потрібно опрацювати демографічний таргетинг. Зміни вносите лише у тому випадку, якщо ви точно знаєте свою аудиторію. Звужувати її просто так не варто.

  Демографічний націлення

  Розширення таргетингу – автоматична оптимізація налаштувань, яка дозволяє збільшити охоплення шляхом додавання місць розташування. Деколи це дуже добре впливає на конверсію.

  Розширення націлення

  Ставка для групи оголошень

  За замовчуванням ставка поширюється на всі орієнтовані таргетингові групи. У контекстно-медійній мережі краще починати з невеликих сум і далі простежувати ефективність.

  Ставка для групи оголошень

  Виключення нецільових майданчиків та аудиторій

  Рекламуватися скрізь – це не зовсім вигідно та не дуже результативно. Потрібно залишати лише відповідні майданчики, а решту відсівати. Насамперед виключаються місця розміщення. Приклад, якщо не потрібно демонструвати рекламу в мобільних програмах:

  Виключення нецільових майданчиків та аудиторій

  І в інших категоріях:

  Виключення нецільових майданчиків

  Далі потрібно виключити ключові слова, за якими не потрібно рекламуватися. Робиться все у блоці мінус-слів:

  Виключити ключові слова

  Останній виняток стосується демографії. Якщо ви точно знаєте, що продукт розрахований на аудиторію 40+, всіх молодших за цей вік приберіть:

  Останній виняток стосується демографії

  Етап 4. Створюємо оголошення різних форматів

  На цьому кроці йдуть креативність і розуміння інтересів користувачів. Важливо розробити такі оголошення, на які захочеться натискати. У 1 групі буде 3–5 рекламних оголошень.

  Існують два способи створення креативів:

  1. Розробка адаптивного оголошення. На виході буде кілька форматів під різні майданчики.

   Розробка адаптивного оголошення

  2. Завантаження готового банера. Кількість форматів, що підтримується, обмежена.

   Завантаження готового банера

  Приклади ефективних рекламних оголошень

  Приклади ефективних рекламних оголошень

  Що ще потрібно врахувати під час настроювання КММ?

  Вище згадувалися численні плюси реклами в контекстно-медійній мережі. Варто відзначити і один слабкий бік — низький рівень зацікавленості користувачів у порівнянні з пошуком.

  Необхідно розуміти, що пошукову рекламу дивиться в основному «гаряча» аудиторія, готова натиснути на посилання і перейти на сайт для покупки. Оголошення у КММ показуються «теплим» та «холодним» користувачам. Їх мотивації та поведінка інші, що важливо враховувати при розробці креативу, формуванні УТП.

  Кейс по контекстній рекламі: Доставка суші та піци

  Висновки

  Контекстно-медійна реклама Google – відмінний інструмент просування. Вона працює ефективно як самостійне джерело трафіку, так і у комбінації з іншими методами. Важливо лише старанно займатися налаштуванням: поставити правильний таргетинг, розробити цікаві креативи, грамотно розрахувати бюджет. Якщо все зробити правильно, медійна реклама Google дасть максимальний результат.

  FAQ

  Що таке КММ?

  Це більше 2 млн сайтів та мобільних додатків, які є майданчиком для публікації контекстної реклами.

  Як працює контекстно-медійна реклама?

  Рекламодавець налаштовує оголошення з урахуванням конкретних параметрів людей: віку, геоположення, інтересів та ін. Коли людина заходить на різні сайти, цікавиться певними тематиками або товарами, реклама відповідного змісту показуватиметься їй на деяких майданчиках КММ.

  Де відображається контекстно-медійна реклама?

  Оголошення показуються на сайтах-партнерах пошукової системи Google.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом