Поділіться
Зміст

  Вибір ключових слів для SEO просування сайту та їх точне розподілення на сторінці – один з найбільш важливих елементів, від яких залежить успіх вашого сайту в органічних результатах пошуку.

  Добре проведений аналіз ключових слів допомагає у багатьох наступних процесах і є основою ефективного просування веб-сайту. Так що варто витратити деякий час на пошук потрібних фраз, тому що до результатів цього аналізу ви повертатиметеся багато разів.

  що таке ключові слова

  Що таке ключові слова?

  Ключові слова - пошукові запити, які користувачі вводять у вікно пошуку пошукових систем. Ключові фрази можуть складатися з будь-якої кількості слів - від одного до кількох. Мета кожного бізнесу в інтернеті - зайняти найвищі позиції в результатах органічного пошуку якомога більшою кількістю ключових фраз, пов'язаних із пропонованими товарами та послугами. Чим вище позиція в Google, тим більша відвідуваність сайту, що, своєю чергою, має переводитися у продажу.

  Вибір ключових релевантних слів є основою в процесі пошукового просування. Недбалий підхід до підбору ключових фраз призводить до відсутності бажаних результатів, а значить, до втрати часу та грошей.

  Типи ключових слів, на які слід звернути увагу

  Перш ніж ви почнете вибирати ключові слова, які допоможуть вам просувати свій бізнес, необхідно зрозуміти основні типи. Є кілька типів ключових слів, кожен із яких виконує свою функцію. Тип ключової фрази, що набирається, також визначає потенційного клієнта, який її вводить.

  Залежно від того, що набирають у пошуковій системі, вона може мати різні наміри та має отримувати різну інформацію. Ось чому таке важливе планування ключових слів.

  Загальні ключові слова

  Це найбільш популярні фрази про вашу компанію, 1-2 слова зазвичай описують тему. Вони не розкривають докладного наміру користувача, тому незрозуміло, що людина шукала, набираючи таке слово у пошуковій системі. За цими фразами найбільше запитів, але здебільшого вони найнижчий коефіцієнт конверсії.

  Порівняємо, наприклад, фразу: сукні. Людина, яка вводить таке ключове слово, не шукає нічого конкретного. Багато людей вводять такий запит у Google, але лише невелика частина людей робить це, тому що хочуть зробити покупку. Скоріш за все, людина шукає фотографії.

  ключові слова з довгим хвостом - Longtail

  Ключові слова з "довгим хвостом" Longtail

  Фрази з довгим хвостом складаються з кількох слів. Зазвичай наміри шукача можна визначити на основі їхнього змісту. Для Longtail характерна невелика кількість пошуків за однією фразою, але такі фрази, які стосуються однієї теми, можуть бути максимально результативними.

  Довгохвостий трафік більш цінний для вашого бізнесу. Незважаючи на те, що основна фраза, яка описує ваш бізнес, має, наприклад, 6000 переглядів на місяць, 50 довгих фраз із частотою в середньому 200 показів дає вам 10 000 переглядів. Крім того, ці фрази точніше описують, що потрібно вашим клієнтам, що означає збільшення коефіцієнта конверсії (збільшення продажів).

  Більшість покупців магазинів одягу не піддаються впливу загальних фраз (сукні). Набагато найпоширенішим випадком є використання довгохвостих фраз, які шукають частіше, ніж загальні фрази, але зустрічаються в різних варіантах, наприклад:

  • чорна сукня на побачення
  • червоне плаття на весілля
  • зелена сукня на Новий рік
  • темно-синя сукня для випускного вечора
  • жовта сукня для випускного вечора
  • так далі

  Кількість комбінацій таких ключових слів практично нескінченна, а докладні запити характеризуються високим рівнем варіативності. Однак вам потрібно вивчити більшість цих фраз і помітити можливі закономірності, завдяки яким ви створите веб-сайт, який приверне більше клієнтів.

  Аналіз ключових слів для просування Вашого сайту

  Адреса сайту

  Брендові запити

  Брендові пошукові запити – це особливий тип фраз із довгим хвостом. Їх зміст також включає назву компанії, виробника чи продукту. Людина, яка вводить таке ключове слово, повідомляє вам, яка компанія їм цікава.

  Приклади таких фраз:

  • Nike взуття
  • чорні кросівки nike
  • так далі.

  Якщо у вас є магазин, де ви продаєте взуття різних виробників, вам слід оптимізувати свій сайт під такі фрази. Навіть якщо це не ваш бренд.

  Читайте також

  Як відстежувати брендовий трафік

  Регіональні фрази

  Місцеві словосполучення, тобто слова під назвою міста, наприклад, «Юрист Київ». Ми обираємо такі фрази для місцевого бізнесу. Це можуть бути сервісні компанії, готелі, ресторани, канцелярські магазини і так далі.

  Фрази, що описують проблему чи питання користувача

  Це висловлювання, що описують якусь конкретну проблему. Може статися, що користувач шукає інформацію, яка допоможе йому вирішити дилему, тому варто надати йому цю інформацію і одночасно презентувати свої товари або послуги. Деяких людей зацікавить вашу пропозицію, навіть якщо вони не шукали її безпосередньо.

  конкуренція ключових слів

  Конкуренція ключових слів

  У різних слів є різні рівні конкуренції. Під конкуренцією ви повинні розуміти кількість компаній, які виборюють найкращі позиції в пошукових системах. Визначення конкурентоспроможності слова важливе в процесі просування, чим вища конкуренція, тим складніше буде зайняти найкращі позиції в ТОП пошукових систем.

  Важко визначити конкурентоспроможність цього ключового слова, але ви можете перевірити це за допомогою таких параметрів, як ставка CPC в системі Google Реклами. У багатьох випадках висока ставка означає, що в аукціоні бере участь багато компаній. Незважаючи на те, що Google Реклама не має нічого спільного з SEO просуванням , ставки CPC можуть бути корисними і допомогти вам визначити конкурентоспроможність або складність цієї фрази.

  Крім того, такі інструменти як Ahrefs може оцінити конкурентоспроможність кожної ключової фрази. Наведені значення не завжди точні, але їх варто враховувати.

  Частота пошуку

  Частота пошуку – це параметр, який повідомляє вам середню кількість пошуків на місяць за заданим ключовим словом. Ви можете перевірити це у планувальнику ключових слів системи Google Реклами. Залежно від частоти вони бувають:

  • високочастотними (ВЧ);
  • середньочастотними (СЧ);
  • низькочастотними (НЧ).

  Сезонність пошуків

  Є багато галузей, які сезонні, звичайно, це відображається в процесі пошуку. Деякі фрази популярніші влітку чи взимку, під час певних свят чи під час подій у певний період.

  інструменти аналізу ключових слів

  Інструменти аналізу ключових слів

  Є багато інструментів, які підкажуть вам варіанти ключових слів. Ви можете використовувати базові безкоштовно, але, на жаль, за професійний аналіз ключових слів доведеться платити.

  Планувальник ключових слів Google

  Планувальник ключових слів - це інструмент, доступний у системі Google Ads, але він також добре працює при пошуку потенційних ключових слів для цілей SEO. Він доступний безкоштовно всім, хто має обліковий запис Google. З його допомогою ви можете перевірити кількість пошукових запитів або сезонність слів.

  Google Search Console

  Google Search Console - це аналітичний інструмент для вимірювання переглядів та кліків на вашому веб-сайті Google. Якщо ваш сайт вже присутній у пошуковій системі, дані, що містяться на ньому, будуть дуже корисні при аналізі ключових слів. Завдяки йому ви дізнаєтеся, які слова використовували потенційні користувачі, які переглянули вашу сторінку.

  Пошукові підказки Google

  Підказки Google - це функція самої пошукової системи, яка виявляється дуже корисною під час вибору ключових слів. Ви знайдете схожі пошукові запити під списком результатів пошуку, завдяки яким ви дізнаєтеся, що набирають ваші потенційні клієнти.

  Serpstat

  Serpstat має вбудований інструмент пошуку слів, ви можете шукати їх на основі вашого власного визначення (поєднання слів, тип відповідності та ін).

  Ahrefs

  Ahrefs має власний інструмент пошуку за ключовими словами під назвою «Keyword Explorer». Цей сучасний інструмент допоможе вам швидко знайти велику кількість ключових фраз, що використовуються потенційними клієнтами.

  Keywordtool.io

  Keywordtool.io використовує автопідстановку Google для створення списку інших фраз на основі ключового слова. Цей механізм легко побачити, набравши щось у Google, зазвичай Google пропонує додаткові фрази.

  AnswerThePublic

  Це безкоштовний інструмент, який запропонує вам відповіді на питання, пов'язані з вибраним ключовим словом. Інструмент дуже простий у використанні. Після введення ключового слова та вибору мови створюється графіка, на якій ми можемо бачити всі запитання та фрази, які користувачі використовують під час пошуку даного слова.

  за словами ховаються наміри

  За словами ховаються наміри

  Ви повинні пам'ятати, що кожен, хто запитує про щось Google, має особливу потребу: вони хочуть отримати інформацію, знайти конкретний веб-сайт, купити продукт або замовити послугу. Сам зміст ключового слова говорить про те, де має бути користувач. Це важливо з погляду наступного та останнього етапу аналізу слів.

  Наприклад, користувачі, які вводять загальні фрази, які стосуються групи продуктів, мають бути спрямовані на сторінку цієї категорії товарів - ті, хто шукає конкретну назву продукту, повинні перейти до картки товару, щоб його купити. Люди, які шукають вирішення проблем, не задоволені товаром, який вирішує цю проблему. Зазвичай потенційним клієнтам, які шукають вирішення своїх проблем, слід перейти на сторінки з посібниками або блог, де вони знайдуть пояснення. Ваші клієнти обов'язково оцінять вашу допомогу, і тим самим Ви завоюєте їхню довіру.

  Читайте також

  Етапи просування сайту

  Аналіз ключових слів

  При аналізі ключових слів наступним завданням буде знайти всі ключові фрази, які потенційні клієнти могли б використовувати, щоб зв'язатися з вами.

  Чому все? Тому що ви ніколи не знаєте, як клієнти можуть шукати вас. Наприклад, якщо ви займаєтеся виготовленням меблів на замовлення, недостатньо бути помітним за фразою «меблі на замовлення». Звичайно це важлива фраза, але ваші клієнти можуть шукати вас тисячами інших способів.

  Варто показуватись користувачам на кожному етапі процесу покупки або коли вони просто шукають вирішення проблеми. Людина, яка шукає натхнення для обробки тієї чи іншої кімнати, може вибрати ваші послуги після прочитання та перегляду результатів вашої роботи.

  Не виключено, що хтось придбає у вас послугу, навіть якщо заздалегідь спланував інше рішення. Він зробить це тільки тому, що прийшов до вас у пошуках натхнення. Чим більше ключових фраз ви знайдете, які можуть описати потенційних клієнтів, тим більше можливостей ви дасте собі для продажу свого продукту чи послуги.

  Як шукати ключові слова?

  Вам необхідно знати всі слова, які використовують ваші клієнти, перш ніж приступити до SEO-аудиту . Створення сайту також багато в чому залежатиме від ключових слів.

  як шукати ключові слова

  Почніть з видимості вашого сайту

  Відправною точкою будуть фрази, знайдені в Google Search Console та Serpstat (або іншому подібному інструменті).

  Слова повинні бути попередньо перевірені, а все, що не пов'язане з вашим бізнесом, видалено. Залишіть тільки ті слова, які, на вашу думку, можуть бути використані вашою цільовою аудиторією для пошуку товарів або хоча б опосередковано виявити інтерес клієнтів.

  Перевірте домени конкурентів

  Serpstat покаже вам усі фрази, якими видно ваші конкуренти. Експортуйте в Excel, вибираючи найцікавіші фрази.

  Угруповання ключових фраз

  Залежно від бізнесу та обсягу пропозиції ваша таблиця з вибраними ключовими словами має містити від кількох сотень до кількох тисяч ключових фраз. В інтернет-магазинах із широким асортиментом це будуть десятки тисяч ключових фраз.

  Такий обсяг даних може бути величезним. Тому наступним кроком буде угруповання фраз на основі намірів, що стоять за цими словами. Користувач, який вводить ключове слово в пошукову систему, завжди чогось потребує, ця потреба є наміром.

  Один намір можна описати кількома різними ключовими фразами. Наприклад, розгляньте такі ключові фрази:

  • ціна товару
  • вартість продукту
  • скільки коштує товар?
  • яка ціна товару?

  Кожна з наведених вище фраз завжди означає той самий намір - покупець хоче знати ціну товару, і тому всі такі фрази повинні бути включені до групи з цим наміром.

  Вам потрібно буде створити стільки груп, скільки ви можете визначити індивідуальні наміри. Залежно від бізнесу групи можуть змінюватись від кількох десятків до навіть кількох тисяч - в інтернет-магазинах.

  побудова структури

  Побудова структури

  Якщо у вас є багато ключових слів, які шукають ваші потенційні клієнти, їх все одно необхідно правильно структурувати і прив'язати до певних сторінок на веб-сайті. Це важливий крок, що дозволяє уникнути проблем, пов'язаних із дублюванням контенту та канібалізацією ключових слів.

  Канібалізація ключових слів - це умова, коли дві або більше сторінок конкурують один з одним за даний запит у пошуковій системі. Пам'ятайте, що одна група фраз (тема) повинна бути призначена одній URL-адресі, яка відображатиметься у результатах.

  Підготовка структури URL-адрес та ключових слів потребує часу, але завдяки цьому ви зможете визначити, наприклад, відсутні сторінки або навіть цілі групи сторінок.

  Висновки

  Правильний вибір ключових слів - це перше і одне з найважливіших питань у процесі просування у пошукових системах. Правильно підібрані слова, збудовані у правильну структуру, є міцною основою SEO стратегії, завдяки якій набагато простіше збільшити присутність вашої компанії в Інтернеті.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом