Поділіться
Зміст

  Помилка 404 є однією з найпоширеніших, які з'являються на сайтах. Означає, що сторінку не знайдено. Тому вона недоступна як користувачам, так роботам пошукових систем. Як знайти на сайті помилки 404, як їх позбутися, розповімо далі.

  що таке 404

  Що таке 404

  Помилка 404 з'являється, якщо ресурс або сторінка, до якого намагається отримати доступ, не знайдено. Це означає, що браузер може підключитися до сервера, а той не знаходить запитаного сайту, не відображає його вміст.

  У яких випадках виникають помилки 404

  Причин досить багато. Найбільш поширеними є:

  • видалення сторінки із сайту;
  • перенесення ресурсу на інший URL без встановлення редиректу;
  • тимчасова недоступність сайту;
  • введення неправильної URL-адреси;
  • віруси.

  Неправильна переадресація теж може бути причиною появи помилки, тому при встановленні редиректу завжди необхідно перевіряти, чи все працює коректно.

  Перевірити сайт на 404 помилки

  Адреса сайту

  Наслідки помилки 404

  По-перше, погіршення досвіду користувача. Побачивши помилку 404 користувач відразу закриває сторінку, часто навіть не повертається на сайт. По-друге, це негативно впливає на SEO. Втрачаються ключові слова, розміщені на неробочій сторінці. По-третє, погіршується видимість у результатах пошуку. По-четверте, пошукові роботи неохоче відвідують сайти, які мають багато битих сторінок, марно витрачається краулінговий бюджет.

  Як знайти сторінки з помилкою 404

  Існують такі варіанти:

  1. Screaming Frog .

   Є основним інструментом, з якого варто розпочати аналіз помилок 404. Хоча це може бути будь-який інший сканер, наприклад Sitebulb, OnCrawl і т. д. Ці інструменти дозволяють проводити поглиблений аналіз сайту. Вони показують повну інформацію про його стан, у тому числі 404.

   Візьмемо як приклад Screaming Frog. Необхідну інформацію можна знайти у вкладці Response Codes (Код відповіді). Щоб побачити точне розташування кожної помилки 404, потрібно клацнути на конкретну URL-адресу і потім перевірити вкладку Inlinks («Внутрішні посилання»).

   як знайти сторінки з помилкою 404 - Screaming Frog

   Використовуючи інструмент Screaming Frog, також можна знайти 404 помилки із зовнішніх джерел.

  2. Google Search Console .

   Побачити биту сторінку можна в Google Search Console. На жаль, GSC не відображає повний список проблемних підсторінок, хоча переглянути повідомлення в розділах «Помилка» та «Виключено» зайвим не буде.

   Щоб проаналізувати відповідь 404, варто зосередитись на списку підсторінок, позначених так:

   • відправлений URL не знайдено (404);
   • явна помилка 404;
   • не знайдено (404).

   Крім того, для помилок із цим кодом також варто переглянути URL-адреси, включені до списку підсторінок з позначками «Помилка сканування» та «Надіслана URL-адреса містить помилки сканування».

  3. Аналіз серверних логів.

   Він дозволяє дізнатися, як роботи Google переміщуються сайтом. Їх варто вивчити, щоб краулінговий бюджет не марнувався даремно. У такий спосіб можна знайти сторінки, які відвідали пошукові роботи, але повернули 404.

   Одним із інструментів, що використовуються для аналізу логів, є Screaming Frog. Імпортувати найкраще за останні 30 днів.

   Використовують також інструмент File Log Analyzer. Він інтуїтивно зрозумілий. Після завантаження логів можна побачити графік із розподілом кодів відповідей сервера. Для більш детального аналізу перейдіть у вкладку URL-адреси. Там буде інформація про те, з якою частотою відвідують сайт боти, який статус коду вони повертають. У ході аналізу також варто уважно вивчити сторінки, що викликають відповідь сервера 301, оскільки можуть перенаправляти на сторінки з відповіддю сервера 404 або викликати циклічні редиректи.

  4. Карта .xml .

   Також рекомендується перевіряти Sitemap на наявність можливих помилок 404. Це особливо важливо для ресурсів, у яких карти сайту не оновлюються автоматично. Вони можуть містити велику кількість давно віддалених URL-адрес. Інформацію про зміст карти сайту легко перевірити у GSC. Однак у цьому інструменті необхідно попередньо повідомити URL-адресу картки .xml. У звіті буде видно статус надсилання або індексації. Якщо обробка карти сайту пройшла успішно, можна переглянути її стан в індексі, а потім проаналізувати розділ з помилками чи винятками.

  5. Google Analytics .

   Підсторінки, які повертають статус 404, можна також відстежувати за допомогою Google Analytics. Однак цей інструмент покаже лише неробочі/віддалені підсторінки, які користувач намагався відвідати. Щоб відстежувати їх, можна встановити спеціальне правило у «Диспетчері тегів Google» (GTM). Воно буде спрацьовувати щоразу, коли користувач потрапляє на сторінку з помилкою.

  Способи виправити помилку 404

  Усі неробочі сторінки необхідно вивантажити в Excel-файл. Так як дані збираються з різних джерел, напевно вони повторюватимуться, можливо, навіть не один раз. Їх можна видалити за допомогою вбудованої в Excel функції «Видалити дублікати». Потім список URL-адрес, що вийшов, потрібно закинути в Ahrefs. Там же дивляться ключові слова, за якими відображаються підсторінки, та кількість зовнішніх посилань, які посилаються на них. Ця інформація дозволить відфільтрувати важливі сторінки. Крім того, саме на них насамперед слід звернути увагу.

  Як позбутися помилок 404

  Найпростіший спосіб — редирект із непрацюючих підсторінок на активні та тематично схожі. Переадресація передає вагу сторінки з помилкою на перенаправлену. Завдяки цьому не губляться ключові слова, за якими користувачі можуть побачити її у результатах пошуку.

  Важливо правильно вибрати підсторінки, на які буде перенаправлена неправильна адреса. У разі повернення помилки 404 найкраще посилатися на інший аналогічний продукт. Якщо такого немає, тоді налаштовують на сторінку категорії, до якої він належав. Така сама ситуація і із записами у блогах. Неробоче посилання, яке веде на статтю, найкраще перенаправити на інший пост за аналогічною темою, який може відображатися за схожими ключовими фразами.

  як створити правильну сторінку 404

  Як створити правильну сторінку 404

  Усі помилки 404, які з'являються на сайті, усунути складно. Іноді вони виникають внаслідок дій користувача, наприклад, неправильно введеної URL-адреси. До такої ситуації варто підготуватися правильно оформивши сторінку з відповіддю 404. Вона повинна утримувати користувача. Зробити це не так і складно, як може здатися на перший погляд.

  Що слід враховувати при розробці сторінки з помилкою 404:

  • шаблон має відповідати стилю всього сайту;
  • будь-які повідомлення про помилки виражаються простою мовою, без системних кодів та технічних визначень;
  • обов'язково залишається посилання на домашню сторінку або на інші ключові підсторінки;
  • розміщується контактна форма чи номер телефону;
  • показуються рекомендовані або останні продукти, інформація про акції тощо.

  Хорошим тоном буде розміщення пошуку на чільному місці.

  Як використовувати 404 сторінку

  Коли відвідувач сайту стикається з помилкою 404, він замішається. З одного боку, йому незрозуміло, що сталося, з іншого — невідомо, що робити далі. У результаті сторінка закривається, і потенційний покупець йде. Щоб його утримати, потрібно оптимізувати стандартну 404 так, щоб у нього не з'явилося бажання залишити сайт.

  Рекомендації щодо покращення сторінки 404:

  1. Скажіть "ні" дефолтної помилки. Придумайте оригінальний дизайн у стилі вашого бренду. Стандартна сторінка виглядає сіро і нудно, вона неінформативна і не викликає жодних емоцій, окрім бажання вийти з сайту.
  2. Будьте ввічливі з відвідувачами. Висловіть жаль, що вони не знайшли потрібну інформацію. Запропонуйте допомогу у вирішенні проблеми.
  3. Не звертайте увагу на технічні деталі. Детальний опис причини помилки відлякає користувача, тому навіть цифра 404 необов'язкова. Пояснення, що сталося, більш ніж достатньо.
  4. Не додавайте зайвого вмісту. Щоб не заплутати користувача, оформіть сторінку із мінімальною кількістю інформації. Можна залишити меню в шапці сайту, а можна зробити його простим у вигляді списку з посиланнями, залишивши найважливіше (інформацію про компанію, каталог з товарами, контакти тощо). Запропонуйте замість схожих або популярних сторінок. Не буде зайвим і посилання на головну.
  5. Додати рядок пошуку. Прекрасний спосіб утримати відвідувача, який точно знає, що шукає.
  6. Використовуйте доречний гумор. Сторінка 404 давно стала місцем для експериментів дизайнерів. Звичайно, креатив заохочується, але з гумористичними ідеями треба бути обережним.
  7. Не забувайте про SEO. Скоротіть кількість внутрішніх посилань на сторінці 404, а також усуньте причину формування некоректних URL-адрес. Відстежувати їх можна на панелі вебмайстрів або просканувавши сайт десктопними програмами Screaming Frog SEO Spider Tool або Netpeak Spider.
  8. Дайте користувачеві можливість надіслати звіт про помилку. Зробіть форму зворотного зв'язку або залиште email супорту. Так ви зможете додатково відстежувати появу битих посилань.

  Загалом сторінка з 404 помилкою має бути зручною, з корисними посиланнями, щоб допомогти користувачеві швидко зорієнтуватися та зрозуміти, що робити далі.

  Цікаве: зустрічаються інтернет-магазини, які надають перевагу креативу реклами. Замість гарної ілюстрації на сторінках розміщуються знижки, знижені в ціні товари. Втраченим відвідувачам пропонують безкоштовні консультації і навіть послуги (наприклад, аудит сайту). Згодом зацікавлений користувач, сам того не помічаючи, опиняється у вирві продажів.

  Приклади 404 сторінок

  Стандартне відображення помилки залежить від браузера, яким ви користуєтесь. Наприклад, вона може виглядати так:

  приклади 404 сторінок - звичайна

  На такій сторінці немає нічого, що допомогло б користувачеві знайти потрібну інформацію чи хоча б перейти на головну. Якщо не бажаєте втратити чергового потенційного клієнта, обов'язково займіться оформленням таких помилок.

  Насамкінець рекомендуємо надихнутися десятьма приголомшливими прикладами того, «як зробити так, щоб користувач не пішов»:

  1. Blizzard

  blizzard - сторінка 404

  2. Pixar

  pixar - сторінка 404

  3. GitHub

  github - сторінка 404

  4. MailChimp

  mailchimp - сторінка 404

  5. Amazon

  amazon - сторінка 404

  Читайте також

  Кейс з просування інтернет-магазину Endorphone

  6. ETSY

  etsy - сторінка 404

  7. Seonews

  seonews - сторінка 404

  8. Otterbox.com

  otterbox.com - сторінка 404

  9. Paws Express

  paws express - сторінка 404

  10. Good Dog Design

  good dog design - сторінка 404

  Висновки

  Правильно оформлена сторінка з 404 помилкою зменшить показник відмов, підтримуватиме конверсію на потрібному рівні. Однак найкраще не допускати її появи, особливо масової. Такі сторінки спричиняють втрату ваги важливих посилань, ведуть до зниження рейтингу в пошуковій системі і, відповідно, трафіку. Тому важливо переглядати сайт на наявність подібних сторінок та швидко їх усувати.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом