Поділіться
Зміст

  Колись соціальні мережі вважалися просто розвагою, способом знайти нових друзів та поспілкуватися. Ці часи пішли у минуле. Наразі, поряд із звичайними розважальними можливостями, соцмережі пропонують набір інструментів для рекламування товарів, послуг, особистого блогу.

  Взяти всім відомий Facebook. Соціальна мережа має 2,5 мільярди активних користувачів на місяць! Чим не підтвердження того, що серед такої аудиторії знайдеться безліч охочих купити товар, прочитати вашу книгу чи замовити послугу?

  Але ніхто до вас не прийде за покликом серця. Спочатку потрібно створити та розкрутити групу у Фейсбуці чи бізнес-сторінку. Це буде ваш майданчик, куди користувачі зможуть приходити, знайомитися з пропозиціями та виконувати поставлену перед просуванням мету.

  Давайте докладніше заглибимося в тему і навчимося багато того, що пропонує Фейсбук для бізнесу.

  Як просуватися у Facebook

  Для чого потрібна розкрутка у Facebook

  Це питання можна сформулювати інакше: яких цілей допомагає досягти просування у Фейсбук? Варіантів багато:

  • підвищити впізнаваність бренду;
  • сформувати лояльне ставлення аудиторії до компанії;
  • організувати захід та зібрати однодумців;
  • збільшити продажі;
  • залучити нових клієнтів тощо.

  На чолі майже завжди стоїть прибуток. Тобто за рахунок грамотної стратегії розкручування ви одночасно збільшуєте дохід і опосередковано досягаєте інших цілей.

  Що можна розкрутити у Фейсбуці

  Просування сторінки на цьому майданчику підходить різному бізнесу:

  • компаніям, що працюють над іміджем. Мати представництво у Фейсбуці престижно. Адаптований та стилізований під інтереси користувачів контент підвищує репутацію фірми, стимулює аудиторію до покупки;
  • компаніям, продукт яких розрахований на іноземного покупця або немає прив'язки до конкретної території. Наприклад, це може бути інформаційний ресурс або веб-сайт, який продає онлайн-курси російської мови;
  • представникам B2B-сегменту. У соціальній мережі проводять час власники бізнесу, топ-менеджмент;
  • невеликим інтернет-магазинам, для яких сторінка бренду повноцінно замінить сайт;
  • приватним спеціалістам (стилісти, фотографи, репетитори та ін.);
  • представникам сфери послуг та сервісу (салони краси, ресторанний та готельний бізнес, фітнес-центри тощо).

  Як бачите, можливостей та аудиторії Facebook вистачає на всіх. Необхідно лише об'єктивно оцінити перспективи просування товару цьому майданчику з урахуванням його типу, специфічності, вартості. Хоча аудиторія соцмережі дуже різноманітна, не всі види товарів доцільно розкручувати тут. Крім того, існують обмеження з тематики продуктів, що просуваються (заборонена еротика, фінансові піраміди, тютюнові вироби та ін.). Уточнити ці нюанси можна у правилах рекламної діяльності Фейсбуку.

  Що можна розкрутити у Фейсбуці

  Чим поганий особистий аккаунт для просування у Фейсбук?

  Відомо, що є 3 варіанти розвитку компанії у соцмережі. Це особиста сторінка, група та паблік. Чому перший не підходить?

  Через нього загалом складно виконувати просування у Facebook. По-перше, соцмережа не дозволить використовувати в імені такі слова, як магазин, салон та інше. Тобто регіональному бізнесу особистий профіль користі не принесе. По-друге, під час блокування сторінки відновити її не можна. Необхідно надавати особистий паспорт, а на вигадане ім'я його ніхто не має.

  Чому не гурт?

  На це питання є безліч відповідей:

  • у групах прийнято спілкуватися, а не залучати клієнтів;
  • такі сторінки незручно брендувати. Логотип можна розмістити лише на аватарі;
  • розміщені у групах пости майже не трапляються у стрічці передплатників. Отже, охоплення дуже малий;
  • не передбачено додавання контактів та геоміток;
  • відсутні аналітика та статистика, без яких просування через Фейсбук складно буде аналізувати;
  • недоступне настроювання таргетованої реклами на групу;
  • посилання дуже довге;
  • пошукові системи ніяк не індексують групи.

  Чим поганий особистий аккаунт для просування у Фейсбук

  Це вагомі докази того, що просування групи до Фейсбуку практично безглузде.

  Отримайте індивідуальну стратегію просування сайту у ніші

  Адреса сайту

  Оформлення публічної сторінки

  Можна братися безпосередньо до вивчення того, як просувати сторінку в Facebook.

  Створення бізнес-сторінки

  Кожен користувач соцмережі може створювати необмежену кількість сторінок. Автор за замовчуванням стає адміністратором із усіма повноваженнями.

  Отже, у верхньому правому куті натисніть на «плюс» та клацніть на розділ «Створення сторінки». Тут обов'язково вкажіть її назву, виберіть категорію (до 3 шт.) та введіть опис. Коли все готове, натискайте "Створити".

  Цікава обкладинка та аватар

  Тепер починаємо оформлення, яке особливо важливе для просування бренду у Facebook. Завантажте аватар. Він відображатиметься на сторінці. Для компаній та бренду це зазвичай логотип або якісне зображення продукції.

  Цікава обкладинка та аватар

  Не забудьте про обкладинку. Її можна додавати у форматі фото та відео. Останнє має тривати 20–90 секунд і мати роздільну здатність 820 х 312 пікселів.

  Встановлення шаблону

  Просування бізнесу в Facebook за допомогою паблика зручне тому, що доступні на вибір шаблони. Вони знаходяться у налаштуваннях. Перейдіть сюди та виберіть режим редагування, після чого відкриється перелік доступних шаблонів з описом.

  Майданчик пропонує готові варіанти для магазинів, некомерційних організацій та ін. Причому ви додатково можете відредагувати шаблон на свій смак та розсуд:

  Встановлення шаблону

  Заповнення інформації на сторінці

  Поширена помилка – упускати важливу інформацію. Вкажіть все про компанію, щоб не втратити потенційного клієнта. Переконайтеся, що внесли кожну деталь: перелік послуг з цінами, відгуки та фотографії тощо. Щодо сайтів та бізнес-сторінок у Facebook діє загальне правило: користувач з перших секунд повинен зрозуміти, куди він потрапив.

  Заповнення інформації на сторінці

  Можна ввести чимало відомостей

  Можна ввести багато відомостей: назву та опис сторінки, контакти, категорію послуг, години роботи та ін.

  Прив'язка облікового запису Instagram

  Ця дія потрібна для того, щоб направляти користувачів з Інстаграма на сторінку в Фейсбук. Трафіку багато не буває!

  Перейдіть до розділу "Налаштування" і виберіть там Instagram.

  Публікація контенту

  Насамперед потрібно скласти контент-план. Його матриця у всіх може виглядати по-різному, але, як правило, вона складається з накладання різних видів текстових матеріалів на портрети ЦА чи продукцію.

  Весь контент для публікації у Facebook можна поділити на три групи: інформаційний, розважальний та продавець. Співвідношення вибирайте з урахуванням специфіки сторінки, що просувається. У СММ вже багато років працює правило 70/30. Ви розміщуєте 70% інформаційних постів та 30% тих, хто продає. Якщо додаються розважальні, то співвідношення буде приблизно 60/20/20.

  У будь-якому випадку важливо, щоб користувачі помітили опублікований пост, розпочали активне обговорення у коментарях. Це підвищує показники залучення та грає на руку ефективності просування.

  Теги

  Відбирайте ключові хештеги для бізнесу. Вони допомагають підкреслити тематичну спрямованість сторінки. Але пам'ятайте, що популярний тег - це ще не гарантія залучення трафіку, адже велика конкуренція. Чергуйте у публікації кілька високочастотних та низькочастотних «ключів». Обов'язково відповідно до змісту посту.

  Контент

  Поговоримо докладніше про основну складову публічних сторінок — контентне наповнення.

  Як створити ефективну контент-стратегію для просування у Фейсбук?

  Паблік «беруть» аудиторію публікаціями. Нудні, нецікаві, повторювані пости користувачі приховуватимуть один за одним. А чим більше передплатників «ховає» їх, тим гірше охоплення та залучення.

  Підійдіть серйозно до формування контент-стратегії. Писати пости можна майже про що завгодно. Ось кілька популярних рубрик:

  • новини - переглядайте актуальну інформацію на перевірених ЗМІ-майданчиках;
  • корисні статті, лайфхакі — 7 рекомендацій, 5 найкращих книг про, 6 кінострічок та ін.;
  • цікаві факти;
  • цитати знаменитостей, лідерів думок вашої чи схожої тематики;
  • Інфографіка - користувачі люблять репостити такі публікації.

  При написанні контенту пам'ятайте EdgeRank. Це алгоритм формування стрічки Facebook-користувача. Маркетологи його недолюблюють, оскільки він не дає змоги показувати абсолютно всі публікації. У стрічку новин потрапляє лише 1/5 постів. Тобто близько 20% ваших передплатників бачитимуть записи.

  Чому так виходить? Одному алгоритму відомо. Проте маркетологи зрозуміли, що тип контенту має величезний вплив на видачу постів. Найбільша вага у прямих трансляцій. Потім йдуть пости з фотографіями та відео. Після них йдуть заслання. А ось у простих репостів мінімум шансів потрапити у стрічку.

  Рекомендація: якщо протягом години після розміщення посту буде багато лайків, шанс попадання у стрічки збільшується.

  Як з'ясувати, чим цікавляться передплатники?

  Використовуйте вбудований пошук від Фейсбук — Graph Search. Просто поміняйте мову акаунту на американську англійську праворуч у колонці:

  Як з'ясувати, чим цікавляться передплатники

  Далі введіть Interests liked by people who like + назва вашого паблика.

  Далі у поле введіть Interests liked by people who like

  Тепер на руках буде перелік груп та сторінок, де мешкає ваша ЦА. Можете залишати тут свої пости, відповідати на запитання, поділитися експертною думкою та тим самим залучати передплатників.

  Перелік груп та сторінок, де мешкає ваша ЦА

  Пара корисних рекомендацій:

  1. Час розміщення публікацій вибирайте те, що влаштовує вас. Годинник максимального охоплення та залучення можна побачити у розділі статистики.

   Пара корисних рекомендацій

  2. Вивчайте пости з гарним охопленням та змінюйте з урахуванням цього контент-план. Інформація також доступна у статистиці.

   Вивчайте пости з гарним охопленням

  Як розробити унікальний контент?

  Давайте передплатникам те, чого ні в кого немає. Створюйте унікальний контент! Наприклад, пишіть статті та інтерв'ю з експертами у ніші, лідерами думок.

  Якщо новий паблік, отримати експертний матеріал буде важко. У цій ситуації можете збирати інформацію хоч потроху: ставити кілька запитань експертам телефоном (або в месенджері), знаходити перевірені джерела. Вся інформація залишиться красиво і зрозуміло «упакувати» у статтю та розмістити. Тільки не забудьте уточнити авторство фахівця.

  Як розповсюджувати публікації?

  1. Додайте пости до інших пабликів

  Заводьте знайомства з адміністраторами публічних сторінок, які схожі на вашу тематику. Можна обмінюватись матеріалами, займатися взаємним піаром. Хороший контент потрібний усім. Розробляйте його та ділитесь з іншими пабликами, залучаючи таким чином людей на свою сторінку.

  2. Працюйте зі спеціалістами

  Якщо під постом знадобилася експертна думка, згадайте такого фахівця у коментарях. Але працюйте лише з тими, кого знаєте особисто.

  3. Поширюйте публікації на особистих сторінках

  Позначте користувача за допомогою символу @, і пост з'явиться у його профілі та у стрічці його друзів. Виходить додаткова реклама, причому виглядає вона органічно та ненав'язливо.

  Але врахуйте: відзначити користувача вийде у тому випадку, якщо немає обмежень у налаштуваннях приватності. Будь-який власник особистої сторінки може: увімкнути повну заборону на позначки, обмежити частково (тобто йому потрібно буде прийняти пост) та дозволити автоматично.

  Як взаємодіяти з передплатниками?

  На громадських сторінках потрібно постійно працювати з аудиторією, щоб їй було цікаво залишатися у передплатниках. Дамо кілька рекомендацій щодо цього:

  • намагайтеся оперативно давати відповіді на запитання, реагувати на коментарі. Правильно працюйте із негативом. Не варто видаляти такі коментарі. Намагайтеся вивести користувача на конструктивний діалог та зрозуміти, чому він залишив негативний відгук;
  • регулярно перевіряйте «особу» сторінки та відповідайте передплатникам. Якщо намагатиметеся, отримаєте таку корисну мітку:

   Як взаємодіяти з передплатниками

  • відповідайте на запитання коментаторів інших пабліків подібної тематики. Якщо людині сподобається відповідь, вона з ймовірністю перейде на вашу сторінку і підпишеться.

  Працюйте з передплатниками! Це важливий чинник успішного просування компанії у Facebook. Швидко реагуйте на коментарі, опрацьовуйте негативні відгуки, відповідайте на повідомлення.

  image
  Реклама Facebook: докладний посібник з налаштування
  Докладніше

  Корисні поради щодо просування у Facebook

  Коли сторінку створено, оформлено, можна переходити до основного етапу – її розкручування. Використовуйте корисні «фішки», які зроблять просування бізнесу у Facebook ще більш результативним.

  Поїхали!

  Залишіть посилання на сторінку в різних джерелах

  Тільки не сприймайте цю пораду, як заклик до спаму. Залишайте посилання дозовано та бажано на власних сторінках: у Фейсбуці, Інстаграмі тощо. Якщо займаєтеся розсилкою, представте бізнес-сторінку і там.

  Не забудьте дати користувачам вагому мотивацію, адже мало хто легко переходить на нові інформаційні канали. Запропонуйте своїм потенційним передплатникам унікальний контент, персональні знижки чи інші «плюшки».

  Запрошуйте користувачів передплатити

  Це базовий та безкоштовний етап розкручування бізнес-сторінки. Запрошуйте інших користувачів приєднатися до передплатників. Щоб повідомити про нову сторінку, скористайтесь опцією «Запросити друзів».

  Також можна набрати передплатників із контактів електронної пошти. Тільки переконайтеся, що у вас є така функція.

  Налаштуйте чат-бота

  Це програма, яка спілкується з відвідувачами за автоматизованим сценарієм. Можна задати налаштування з різних дій: розповідь про продукт або послугу, броню часу відвідування, підбір товарів та інше.

  Чат-бот доступний цілодобово, тому чудово замінює службу підтримки.

  Залучайте користувачів

  Використовуйте різні способи залучення передплатників. У цьому допоможуть такі оригінальні підходи.

  Проведіть вебінар

  Це ефективний метод залучення користувачів у Фейсбуці. Ви можете в усній формі порекомендувати сторінку людям, які вже виявили зацікавленість і записалися на вебінар.

  Запустіть live-трансляцію

  Якщо вже вдалося набрати чимало передплатників, спробуйте залучати людей у такий спосіб. Влаштуйте живу трансляцію зі свого персонального облікового запису та попросіть підписатися на бізнес-сторінку. Кнопка виходу в ефір розташована біля поля для публікації посту.

  Перед початком трансляції обов'язково перевірте картинку та звук. Коли ефір завершиться, відео збережеться у профілі і буде там ще доба, тож ті, хто «запізнився», зможуть його подивитися.

  Домовитеся про взаємопіар

  Партнерські взаємини працюють і у Facebook. Пошукайте схожі на тематику сторінки, групи, зверніться до адміністраторів з пропозицією взаємопіару. Але будьте об'єктивні. Якщо у вас набралася тисяча передплатників, намагатися домовитися про взаємопіар зі сторінкою на 100 000 навіть немає сенсу. Хіба що за окрему платню, але це буде звичайним платним піаром.

  Орієнтуйтеся на сторінки, які за кількістю передплатників приблизно збігаються з вашою. Залучити їх до вашої стратегії просування у Facebook буде простіше.

  Розробте контент-план та гайд з оформлення

  За статистикою, власники сторінок, які публікують пости 1–2 рази на день, мають на 40% більше залучених користувачів, ніж їхні лінивіші конкуренти. Складайте грамотний контент-план. Регулярно розміщуйте пости, заводьте цікаві дискусії. Якщо немає ідей, завжди можна «погуглити» та скористатися напрацюваннями експертів.

  Обов'язково оформіть гайд з дизайну та контенту для СММ-фахівця. Цей документ стане стандартом якості для всіх, хто залучений до роботи.

  Оформляйте картинки та відео правильно

  Фотографії привертають увагу до публікації, мотивують користувача прочитати її. Пам'ятайте, що картинка повинна відповідати змісту тексту або демонструвати товари, про які йдеться у пості. Обов'язково враховуйте технічні вимоги до фотографій:

  • формат - 3:2 або квадрат;
  • розмір для посту з добіркою фотографій - 1200 х 800 пікс.;
  • розмір для посту з посиланням – 1200 х 630 пікс.

  Відео впливає на залучення не менше, ніж картинки. Використовуйте короткі ролики до 60 секунд. Намагайтеся показати у відео розважальний чи корисний контент: експертне інтерв'ю, невеликий огляд товару та ін.

  Піднімайте публікації

  Це дуже результативний приклад просування Facebook. Клацніть на розділ «Піднімати публікацію», виберіть користувачів для націлювання і стартуйте.

  Коментуйте пости інших користувачів

  Такий спосіб витратний за часом, але максимально природний і ненав'язливий. Відбирайте перелік груп та сторінок, серед передплатників яких є ваша ЦА. Залишайте цікаві коментарі під постами інших користувачів, намагайтеся залучити людей до своєї бізнес-сторінки.

  Використовуйте піксель ретаргетингу

  Цей код формується за допомогою системи Facebook та вставляється на сайті. Він передає дані з ресурсу до рекламного кабінету соціальної мережі.

  Піксель допомагає стежити за тим, що роблять на вашому сайті користувачі, які приходять із бізнес-сторінки у Фейсбуці. За рахунок відстеження вдається формувати аудиторії для платних оголошень, контролювати та оптимізувати конверсії.

  Розміщуйте рекламу у Facebook

  Соціальна мережа надає величезні можливості для настроювання та ведення рекламних кампаній. Залучайте передплатників на свою публічну сторінку за допомогою оголошень. Докладний гайд з налаштування реклами читайте у статті .

  Отримайте індивідуальну стратегію просування у Facebook

  Детальний медіаплан із покроковою стратегією просування у Facebook, складений таргетологом із досвідом у вашій ніші.

  image

  Аналітика

  Просування бізнесу до Фейсбуку без аналізу статистики — викинутий час та гроші на вітер. На майданчику є вбудована система аналітики, яка допоможе вести паблік ще ефективніше.

  Переглядайте зведення регулярно:

  Аналітика

  Аналізуйте цільову аудиторію:

  Аналізуйте цільову аудиторію

  Слідкуйте за динамікою зростання паблика:

  Слідкуйте за динамікою зростання паблика

  Визначайте найцікавіші види контенту та час найбільшого охоплення:

  Визначайте найцікавіші види контенту та час найбільшого охоплення

  Вивчіть докладніше кожну вкладку статистики. Отримані дані дозволять вам писати якісний контент, який буде потрібний у передплатників.

  Переваги просування сторінки у Facebook

  У цій статті ми наголосили саме на бізнес-сторінках. Можливе також просування групи у Facebook. Все ж таки спробуємо пояснити, чому ми воліли розповісти про розкручування сторінок:

  • паблики мають обкладинку, аватар. Таку сторінку легко брендувати, що важливо для бізнесу;
  • майданчик підходить для одноосібного мовлення від імені компанії;
  • сторінка індексується пошуковими системами;
  • є можливість налаштувати геомітку, щоб користувачі відзначалися у вас (плюс до розкручування);
  • присутнє налаштування блоків з контактами та відгуками;
  • сторінка має статистику, яку можна відстежувати і на підставі даних виконувати оптимізацію;
  • доступне налаштування таргетованої реклами та залучення таким чином передплатників;
  • це громадське простір, і передплатники можуть приходити, підписуватися самі за власним бажанням.

  Групи ж не націлені на брендування, пости майже не потрапляють у стрічку новин передплатників, статистики та аналітики немає. Крім того, не вдасться налаштувати таргетовану рекламу. Але все ж таки іноді доцільно замовити розкрутку групи у Фейсбуці.

  Висновок

  Величезний плюс просування сторінок та груп на Facebook – можливість робити це за мінімального бюджету та без програм із платними сервісами. Зрозуміло, доведеться попрацювати. Спочатку створити та оформити, а потім вести сторінку у Фейсбуці. На перший погляд, завдання здасться складним, але з докладним керівництвом буде куди простіше.

  Сподіваємося, наша інструкція щодо просування у Facebook забезпечить швидкий старт розкрутки вашої сторінки!

  FAQ

  Як просувати свою сторінку у Фейсбуці?

  Один із найефективніших способів просування – це таргетована реклама. Керувати нею можна через рекламні кабінети Ads Manager або Business Manager. Новачкам і тим, хто запускає рекламу не дуже часто, ми радимо використовувати перший. А професіоналам – Business Manager.

  Як зробити просування оголошення на Фейсбуці?

  Щоб запустити кампанію, для початку в рекламному кабінеті потрібно натиснути на кнопку «Створити». Далі вибираємо мету (впізнаваність, конверсія, ліди). Після цього даємо назву кампанії та вибираємо «Налаштувати рекламний акаунт». У вікні вказуємо країну, валюту, часовий пояс і натискаємо «Продовжити». Далі вибираємо цільову аудиторію, місце розміщення оголошення й перенаправлення користувачів із нього. Розподіляємо бюджет РК. Після цього вам залишається тільки вибрати тип оголошення у Фейсбуці.

  Як правильно розкрутити групу у Фейсбуці?

  Ефективне просування групи у Facebook вимагає грамотної підготовки та постійної роботи. Щоб ваші публікації збирали багато лайків, їх коментували й репостили, потрібно перш за все продумати та скласти контент-план. Після цього можна займатися безпосередньо просуванням із використанням різних методів. Ми рекомендуємо використовувати таргетовану рекламу. За її допомогою можна швидко збільшити кількість підписників і розкрутити свою групу у Фейсбуці.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  Отримайте прорахунок бюджету для просування у Facebook для досягнення ваших цілей