0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Реклама Facebook: докладний посібник з налаштування та можливості для бізнесу

Поділіться
Зміст

  Щодня до Фейсбуку заходить понад мільярд людей. Частина цих користувачів може стати клієнтами, покупцями або читачами. Хіба не привід для того, щоб Facebook-реклама попрацювала на користь вашого бізнесу?

  Соціальна мережа надає маркетологам величезні можливості, але водночас для багатьох виявляється складною та заплутаною. Насправді запустити першу рекламну кампанію можна навіть із наочним керівництвом у вигляді тексту.

  Сідайте зручніше, відкиньте все зайве і ознайомтеся з тим, як налаштувати рекламу в Facebook.

  Реклама Facebook

  Як налаштувати рекламу у Facebook

  Перейдемо одразу до теорії. У Facebook керувати рекламою можна через Ads Manager або Business Manager. Це два інструменти зі своїм функціоналом та можливостями. Більшість новачків вважає за краще почати з кабінету Ads Manager. Його вистачить для закриття базових потреб та налаштування ефективної рекламної кампанії.

  Отже, таргетована реклама у Фейсбук через Ads Manager підійде, якщо:

  • необхідно запускати рекламні кампанії іноді;
  • Користувач займається налаштуванням вперше.

  Business Manager підійде, якщо:

  • потрібно грамотно організувати роботу між співробітниками;
  • необхідно підключати різні джерела оплати;
  • відомості збираються із кількох пікселів;
  • необхідно просувати кампанії різних клієнтів одночасно.

  Висновок : рекламний кабінет Facebook Ads Manager використовується для вирішення нескладних завдань, а Business Manager - для професійних. Спочатку визначте особливості вашої запланованої РК, а потім вже вивчайте специфіку налаштувань реклами у Фейсбуці через конкретний менеджер.

  Як налаштувати рекламу у Facebook

  Створення реклами у Фейсбуці через Ads Manager

  Роботи стартують тоді, коли готовий рекламний обліковий запис, додана бізнес-сторінка компанії. Переходимо безпосередньо до запуску РК. У рекламному обліковому записі знаходимо кнопку «Створити» і натискаємо.

  Запустимо ефективну рекламу у Фейсбук для Вашого сайту

  Адреса сайту

  Ось так виглядає наш рекламний кабінет:

  Створення реклами у Фейсбуці через Ads Manager

  Далі послідовно виконуємо такі кроки.

  Вибір цілей кампанії

  Вони мають збігатися з глобальними завданнями вашого бізнесу. На вибір представлено кілька груп цілей рекламних кампаній у Фейсбуці:

  • впізнаваність – потрібно поширити продукт серед великої кількості людей та привернути увагу до бренду;
  • ліди - потрібно отримати конкретну дію від користувача: перехід на сайт, перегляд відео та ін.;
  • конверсія - необхідно отримати продаж.

  Вибір цілей кампанії

  Кожна група має подваріантів, що дозволяють звузити вибір. Подивіться за налаштуваннями, спробуйте задати різні типи цілей, щоб краще розібратися.

  Наприклад задамо мету «Трафік». Перед вами з'явиться розділ, як на скріншоті:

  Для прикладу поставимо мету - Трафік

  Назвіть свою рекламну кампанію та натисніть синю кнопку «Налаштувати рекламний обліковий запис». Тут потрібно задати країну, валюту, часовий пояс і клікнути «Продовжити»:

  Налаштувати рекламний обліковий запис

  Важливо : вказуйте валюту, в якій плануєте оплачувати Facebook - рекламу. Після запуску вона відображатиметься користувачам, змінити її не вдасться.

  Вибір місця, куди користувачі переходитимуть після натискання реклами

  Тут доступні 3 місця перенаправлення відвідувачів з оголошення:

  • сайт;
  • мобільний додаток;
  • месенджер.

  Вибір місця, куди користувачі переходитимуть після натискання реклами

  Все дуже просто. Виберіть потрібний варіант і переходьте до наступного кроку.

  Вибір цільової аудиторії

  На цьому етапі стартує таргетування. Задаємо налаштування конкретних людей, яким показуватимуться оголошення.

  Відразу рекомендується налаштовувати аудиторію за описом, що було зроблено на підготовчому етапі. Потім можна вже створювати індивідуалізовані та схожі аудиторії за рекомендаціями Фейсбуку. Тому поки що ми опустимо пункт 1 і почнемо з 2:

  Вибір цільової аудиторії

  У графі «Місця» виберіть усіх або лише місцевих мешканців, нещодавніх відвідувачів чи мандрівників.

  Вкажіть регіони або населені пункти, людям з яких показуватимуться рекламні оголошення. Ви можете вручну ввести назву або вибрати її на карті. Доступно також виключення окремих регіонів зі списку.

  Вкажіть регіони або населені пункти

  Вкажіть вік ЦА. Дуже бажано сегментувати аудиторію за цим параметром. Припустимо, зробити кілька компаній з кроком у 5–6 років. Таким чином вийде ефективніше оптимізувати РК, адже користувачі різного віку мають своє сприйняття.

  Задайте підлогу. Краще протестувати показ оголошень для чоловіків і жінок окремо, щоб побачити різницю за деякими показниками: ціна кліку, час на сайті, відмови, середня кількість сторінок, що переглядаються.

  Оберіть мову. Це не обов'язково. Якщо вам потрібні ті, хто володіє англійською в Росії (наприклад), то вказувати мову вкрай бажано.

  Після налаштування соціально-демографічних параметрів потрібно перейти до детального націлення:

  Перейти до детального націлення

  Ви тільки почніть вводити необхідні параметри, і соцмережа сама вам надасть варіанти налаштувань:

  Соцмережа сама вам надасть варіанти налаштувань

  Ще тут є пункт «Зв'язки». Він потрібен для того, щоб виділити користувачів, які раніше взаємодіють зі сторінкою. Наприклад, можна виключити тих, хто поставив бізнес-сторінці лайк:

  Можна виключити тих, хто поставив бізнес-сторінці лайк

  У Фейсбуці дуже багато можливостей для націлення. Зрозуміло, що у вас має бути портрет цільової аудиторії: хто ваш потенційний покупець, що йому подобається, які у нього біль, проблеми. Маючи відповіді на ці запитання, ви просто задаєте налаштування та демонструєте рекламу зацікавленим користувачам. Жодного порожнього і зайвого трафіку.

  Читайте також

  Таргетована реклама у соцмережах

  Зверніть увагу: у розділі детального націлення є функція звуження аудиторії. Допустимо, ви рекламуєте продукт для молодих мам із дітьми 0–3 років. Вкажіть функцію звуження, і оголошення вийдуть максимально адресними.

  Вибір місця розміщення оголошення

  У Фейсбуці є 4 майданчики:

  • безпосередньо соціальна мережа (мобільна чи десктопна версія);
  • Інстаграм (налаштування на цьому майданчику варто розглянути окремо);
  • рекламна мережа Facebook Audience Network;
  • Messenger.

  На кожній із платформ є підкатегорії — плейсменти. Наприклад, для соцмережі Фейсбук це стрічка, історії, рекомендовані відео та інше. Якщо ви наведете курсор на підкатегорію, у правій частині екрана буде видно, як виглядає реклама у Facebook.

  Вибір місця розміщення оголошення

  Враховуйте, що за промовчанням вибрано всі плейсменти. Якщо потрібно рекламуватись на одному або декількох майданчиках, залиште лише необхідні.

  Ви також можете вказати тип пристроїв для показу об'яв: комп'ютери, мобільні або все відразу. Є навіть налаштування реклами у Facebook за операційною системою:

  Налаштування реклами у Facebook за операційною системою

  Розподіл бюджету РК

  У будь-якій рекламній кампанії можна злити всі гроші за кілька годин, якщо грамотно їх не розподілити. На щастя, у Фейсбуці чудові можливості для оптимізації бюджету:

  Розподіл бюджету РК

  Відмінні можливості для оптимізації бюджету

  Ви можете вибрати оптимальні витрати, встановити розклад показів. Враховуйте таке, формуючи бюджет таргетованої реклами Facebook:

  • витрати плануються на добу чи весь період рекламної кампанії. У першому випадку система щодня автоматично списує задану суму з рахунку у «Особистому кабінеті». Наприклад, по 400 рублів. Якщо задаєте розподіл грошей терміном дії РК, списання відбувається щотижня;
  • визначтеся з тим, коли стартує показ оголошень: відразу після модерації або у конкретний день;
  • Оптимізація показу об'яв залежить від початкової мети. Наприклад, для «Трафіка» можна підігнати налаштування отримання більшої кількості кліків чи переглядів потрібної сторінки. Орієнтуйтеся на свої завдання, а система зробить інше;
  • з формою оплати все стандартно: за кліки чи покази. Але є один момент. Для деяких цілей актуальна оплата лише за покази.

  Зверніть увагу на налаштування «Планування графіка реклами». Вона відповідає за те, показуватимуться оголошення постійно або в певні години:

  Показуватимуться оголошення постійно або в певний годинник

  Вибір методу ставок та суми

  Чим визначається ціна кліка за оголошенням? У Фейсбуці все залежить від аукціону. Він визначає вартість кліка на підставі трьох факторів:

  1. Вказана ціна кліка . Це те, скільки ви готові віддати грошей за кожного, хто натисне на посилання оголошення. Фейсбук бере до уваги налаштування аудиторії, задані раніше.
  2. Оцінка актуальності . Після старту рекламної кампанії почне накопичуватися статистика за кількістю переглядів, кліків, прихованих оголошень і т. д. Коли набереться півтисячі показів, система надасть рекламі оцінку актуальності - від 1 до 10. Чим вона вища, тим оголошення цікавіше для аудиторії.
  3. Зразкова частота взаємодій з рекламою . Під час аукціону Facebook оцінює кліки людей, покупки, реєстрації тощо. Перемагає реклама з високою цінністю.

  Тепер щодо налаштування.

  Ставки можна встановити вручну (ви самі встановлюєте ціну) або автоматично (за вас це робить Facebook).

  Практика та численні експерименти рекламників показують, що краще працює метод автоматичних ставок. І вартість тут виявиться нижчою.

  Вибір методу ставок та суми

  Якщо вирішите вибрати ручний спосіб, система покаже зразкові ціни по аудиторії. Тільки рекомендована вартість тут буде завищена, тож лякатися не варто.

  Вибір типу оголошення у Фейсбуці

  На цій стадії робіт визначтеся з форматом оголошень. У соціальній мережі їх 5: кільцева галерея, одне зображення, відео, слайд-шоу та добірка:

  Вибір типу оголошення у Фейсбуці

  Перший варіант підійде тим, хто хоче одночасно прорекламувати до 10 карток товару. Кожна доповнюється унікальним клікабельним посиланням.

  Для оголошення з відеоматеріалами знадобиться ролик завдовжки близько 15 секунд. Максимальна вага – 4 Гб.

  Оголошення формату «Збірка» доступне лише для мети «Конверсія». Воно буде містити 4 продукти під основною картинкою або відео.

  Створення рекламного оголошення

  Налаштування параметрів залишається за кадром, а ось рекламна пропозиція з'являється на увазі аудиторії. Займайтеся створенням реклами у Фейсбуці максимально грамотно. Використовуйте чіпляючий заклик до дії, додайте короткий та ємний текст, підберіть креативну картинку або відео. Візьміть всі можливості вибраного рекламного формату. Повірте, навіть якщо ви ідеально виконаєте всі налаштування та потрапите точно до цільової аудиторії, нецікава реклама на Фейсбуці трафіку не принесе.

  Створення рекламного оголошення

  У результаті ви отримуєте готове оголошення. Ще раз все перевірте та натисніть кнопку «Підтвердити». Реклама вирушила на модерацію, після успішного проходження якої буде запущено.

  Запустимо ефективну рекламу у Фейсбук для Вашого сайту

  Адреса сайту

  Автооптимізація в Ads Manager

  Це одна з найкращих функцій у менеджері реклами. По суті, ви даєте Фейсбуку призначення з управління кампаніями і половину складної роботи він бере на себе. Доступно 4 результати подій:

  • виключення оголошення, цілої групи чи кампанії;
  • відправлення повідомлень менеджеру з реклами у Фейсбуці;
  • оптимізація бюджету (підвищення/зниження видатків за день або весь період);
  • ручне регулювання заданих ставок (збільшення або зменшення).

  Правила поширюються на окремі рекламні кампанії, одиночні та групові оголошення. Щоб задати налаштування, потрібно натиснути на розділ «Створити правило» у вкладці редагування. Залишається встановити комбінацію умов, які призведуть до необхідної дії.

  Відстеження аудиторії

  Ще один корисний інструмент в арсеналі рекламника. Це місце, де соціальна мережа надає доступні відомості щодо вашої ЦА: географія, поведінка при купівлі та ін. Ви можете все зручно відстежувати. Зберігайте готові аудиторії та робіть рекламну кампанію ще ефективнішою.

  Робота з Business Manager

  Розберемося в короткому налаштуванні кампанії через професійний кабінет.

  Реєстрація в бізнес-кабінеті

  Спочатку зареєструйтесь у бізнес-кабінеті. Перейдіть на сторінку Business Manager і натисніть «Створити обліковий запис». Пропишіть назву компанії, адресу електронної пошти, після чого ви потрапите на створений профіль.

  Прив'язка акаунтів

  Для початку додайте власну сторінку у Facebook або запросіть доступ до потрібної. Так ви пов'язуєте обліковий запис рекламного кабінету з основною бізнес-сторінкою. Робиться це покроково, як на скріншоті:

  Прив'язка акаунтів

  Щоб зв'язати Business Manager з рекламним обліковим записом, необхідно виконати такі дії:

  • перейти до розділу «Налаштування компанії»;
  • вибрати "Рекламні акаунти";
  • клацнути «Додати».

  Наступні дії такі самі, як і прив'язці сторінки. Тільки тут замість назви ви вводите айді рекламного облікового запису. Його знайдете в адресному рядку в Ads Manager.

  Прив'язка сторінки

  Доступи до інструментів

  Зверніть увагу на те, що можна надати певні повноваження кожному співробітнику. Є два варіанти: стандартний та адміністративний доступ.

  Доступи до інструментів

  Доступ адміністратора – найвищий рівень управління в рекламному кабінеті. При цьому врахуйте, що кожен співробітник повинен використовувати власний обліковий запис.

  На етапі налаштування встановлюється піксель на сайт. Це код ретаргетингу, що фіксує всіх відвідувачів ресурсу. З його допомогою зручно аналізувати, оптимізувати та створювати аудиторії для РК.

  Налаштування платежів

  Без цього кроку запустити рекламу не вдасться.

  Зайдіть у налаштування та знайдіть розділ «Платежі». Клікніть «Додати» і у вікні, що з'явилося, задайте країну, валюту, реквізити карти та інше. Потім натисніть «Продовжити»:

  Налаштування платежів

  Зверніть увагу: у запропонованих варіантах валют гривні немає. Щоб виконувати оплату за рекламу, вам потрібно активувати подвійну конвертацію та можливість проведення транзакцій картою через інтернет.

  Запуск рекламного оголошення

  Коли створено потрібні акаунти, виконано налаштування способів оплати, видано доступ, можна переходити до рекламування товарів або послуг у звичному інтерфейсі Ads Manager. Схема включатиме вибір мети, аудиторії, плейсментів — усе те, що ми розглядали у попередньому блоці.

  Робота з Acquisition та Retention кампаніями

  З налаштуванням оголошень ми розібралися. Як грамотно використовувати ці знання на практиці та отримувати відмінні результати?

  Якщо ви володієте сайтом або мобільним додатком, перед запуском acquisition-кампанії налаштуйте ретаргетинг. Знадобляться:

  • встановлення Facebook Pixel або Facebook SDK;
  • створення вирви для ретаргетингу;
  • налаштування необхідних подій по затвердженій лійці;
  • створення збережених аудиторій для розподілу груп оголошення або РК;
  • створення рекламної кампанії з слушною метою.

  Виконуйте ці дії крок за кроком. Причому кампанією на ретаргетинг займіться насамперед. Чому? Поки налаштовуватимете оголошення на «холодну» аудиторію, Retention забезпечить взаємодію з поточним трафіком. Це системне просування, яке охоплює всіх релевантних користувачів та доводить їх до кінцевої мети.

  Читайте також

  Як просуватися у Facebook

  Яка мета краща для ретаргетингової кампанії

  Все залежить від якості цільової аудиторії:

  • «Охоплення» підійде у тому випадку, якщо є впевненість як ЦА;
  • "Трафік" рекомендований для ситуацій, коли хтось до вас займався вибіркою;
  • «Конверсії» задають рекламники, які сумніваються як аудиторія.

  Переконатися у правильному виборі допоможуть тестування та оцінка результатів. Пробуйте ставити різні цілі та дивіться на відгуки. Пам'ятайте, що підбір завдань для ретаргетингових кампаній – це пошук співвідношення оптимальної вартості за результат до загальної кількості результатів.

  Як працювати з Acquisition кампаніями

  Стратегія та реалізація таких РК повністю відрізняється від ретаргетингових. На початковій стадії займайтеся тестуванням. Створюйте особи, ряд звернень під кожну, список цільових груп, завантажуйте збережені аудиторії.

  Коли тестування запущено, зверніть увагу на стабілізацію результатів та їх оптимізацію.

  Основні правила розміщення реклами у Facebook

  Типова ситуація: рекламник провозився цілий день з налаштуванням, все ретельно перевіряв ще раз, але оголошення і ціла рекламна кампанія банально не пройшли модерацію.

  У соціальній мережі Facebook діють правила рекламної діяльності, які регламентують обмеження на просування певних продуктів та послуг. Пунктів дуже багато, немає сенсу їх докладно переписувати. Правила доступні для перегляду у соціальній мережі. Зосередимося на окремих обмеженнях за тематиками.

  Повна заборона на:

  • зброю;
  • табачні вироби;
  • медикаменти та пов'язані з ними продукти;
  • товари 18+;
  • шпигунське ПЗ;
  • неіснуючі функції вашого продукту та ін.

  Деяка реклама у Facebook допускається частково. Наприклад, алкогольну продукцію можна демонструвати лише відповідно до місцевих законів. Під часткове обмеження потрапляють послуги знайомств, фінансові послуги, харчові добавки тощо.

  Вимоги до оголошень

  У разі вибору зображень для реклами враховуйте конкретні вимоги з урахуванням розташування. Обмеження стосуються роздільної здатності файлу, співвідношення сторін, кількості картинок (якщо це «карусель») та інших параметрів. Тобто при налаштуванні кожного оголошення варто перевіряти відповідність вибраних зображень чинним вимогам.

  Універсальне правило - не використовувати картинки, на яких текст займає понад 20% від усієї площі. Це стосується як окремих зображень, так і елементів «каруселі».

  Приклади того, як виглядає реклама у Фейсбуці

  Зараз ми перейшли на момент, коли потрібно дивитися, а не читати. Ознайомимося з прикладами хороших рекламних оголошень у соціальній мережі:

  Приклади того, як виглядає реклама у Фейсбуці

  Приклади хороших рекламних оголошень у соціальній мережі

  Як оцінити ефективність рекламної кампанії?

  Приступити до аналізу результатів можна вже за кілька днів. Алгоритм дій буде такий:

  1. Перейдіть до менеджера реклами до свого оголошення.

  Тут показується загальна статистика: результат та його вартість, витрачені гроші тощо. буд. Полів дуже багато, так що можете додавати їх самостійно:

  Як оцінити ефективність рекламної кампанії

  «Результат» показує досягнення мети, яку ми раніше ставили під час створення РК. Ми мали мету «Трафік», тому розглядатимуться кліки за посиланням.

  Ситуація така:

  Результат показує досягнення мети

  Чи багато це чи мало? В даному випадку для оголошень за наявною нішою ціна дуже хороша. Для інших тем це може бути багато або мало. Все індивідуально, тому потрібно дивитись на отриманий прибуток.

  2. Задайте галочку біля оголошення і праворуч натисніть на символ стрілки.

  Задайте галочку біля оголошення та праворуч

  Перед вами з'явилися три вкладки:

  • демографія - відображає аудиторію, яка краще відгукується на рекламу;
  • результативність - демонструє кількість та ціну кліка за кожен день;
  • плейсмент – показує місця, де люди частіше кликають за оголошенням.

  Плейсмент

  На скріншоті показаний приклад налагодженої кампанії тільки для показів у Фейсбуці, тому на інших місцях статистика відсутня.

  3. Перейдіть до розділу розбивки.

  Тепер розглянемо докладніше деякі параметри:

  Перейдіть до розділу розбивки

  За допомогою цих налаштувань ви зможете детальніше оцінити аудиторію, яка взаємодіяла з оголошеннями.

  Отже, всі ці кроки допоможуть зібрати достатньо відомостей для оцінки ефективності реклами. Це дозволить вам скоригувати оголошення, вимкнути непотрібні сегменти та отримати найкращі результати.

  Висновок

  Соціальна мережа Facebook дозволяє гнучко взаємодіяти з аудиторією. Рекламникам подобається, як працює реклама у Фейсбуці, її зручне настроювання користувачів за внутрішніми параметрами, можливість завантаження своєї бази, автоматичний збір у ЦА відвідувачів сайту за допомогою пікселя. Інтерфейс менеджера зрозумілий, розібратися нескладно навіть новачкові.

  Однак потрібно пам'ятати, що ви маєте справу з рекламним бюджетом. Всі дії потрібно проаналізувати та прорахувати, щоб кожен рубль використовувався для досягнення поставленої мети. Вивчіть уважно налаштування реклами у Фейсбуці. Це допоможе у просуванні будь-якого товару чи послуги.

  FAQ

  Як правильно запускати рекламу на Facebook?

  Для запуску реклами знадобиться Ads Manager або Business Manager. Менеджер вибирається залежно від особливостей рекламної кампанії. Для початку потрібно створити рекламний акаунт і додати бізнес-сторінку. Далі створюємо рекламну кампанію. Для цього вибираємо її мету, місце перенаправлення користувачів з оголошення, цільову аудиторію та інші параметри. Після цього залишається розподілити бюджет рекламної кампанії і вибрати тип оголошення. І пам'ятайте, що важливу роль в ефективності реклами грає саме оголошення. Необхідно, щоб його було створено максимально грамотно. Підберіть креативне відео або зображення, додайте ємний текст і не забудьте про заклик до дії.

  Скільки бере Фейсбук за рекламу?

  З початку 2022 року запуск реклами через Facebook оподатковується на додану вартість у розмірі 20%. Малий та середній бізнес у середньому витрачає на рекламу у Фейсбуці $500–1500.

  Як платити за рекламу на Facebook?

  Щоб виконувати оплату за рекламу, в налаштуваннях у розділі «Платежі» потрібно вказати реквізити картки, валюту, країну та інше. Після цього не забудьте активувати можливість проводити транзакції карткою через інтернет, а також подвійну конвертацію.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом