Поділіться
Зміст

  Як свідчать дослідження Instagram, 80% користувачів підписані мінімум на 1 бренд. При цьому 60% дізналися про нього завдяки соціальній мережі. Фахівці Yotpo.com теж провели опитування й виявили, що 30% хоча б раз купували на цій платформі. Стає очевидним те, що бізнесу вигідно мати інтернет-магазин в Інстаграмі, причому як доповнення до основного сайту, так і у вигляді самостійного торговельного майданчика.

  Ознайомимося з детальною інструкцією із запуску магазину в соціальній мережі.

  Як відкрити магазин в Інстаграмі

  Як створити магазин в Інстаграмі

  Перше, що знадобиться зробити, — зареєструватися. У соціальній мережі присутні особисті акаунти та бізнес-профілі. Другі відрізняються кращими можливостями для ведення бізнесу, оскільки тут є докладна аналітика, кнопка «Зв’язатися» та інші опції. За допомогою цих функцій можна оцінювати ефективність акаунту та дії підписників, на підставі отриманих результатів складати стратегію та вносити зміни. Докладніше про те, як відкрити інтернет-магазин в Інстаграмі, розповідаємо нижче.

  Як створити магазин в Інстаграм

  Переходимо на бізнес-профіль

  Зареєструвати свій профіль для інтернет-магазину в Instagram можна за допомогою такої інструкції:

  1. Увійдіть у програму, виконайте реєстрацію через сторінку в мережі Фейсбук або введіть дані (e-mail чи номер телефону). Для захисту профілю варто підтвердити вказану інформацію.
  2. Перейдіть до зареєстрованого акаунту.
  3. Переходьте в налаштування, у розділі «Акаунт» знайдіть пункт «Переключитися на професійний акаунт».

  Бізнес-профіль готовий! Не забувайте, що вам потрібно буде зв’язати сторінку з Facebook, щоб користуватися можливостями реклами.

  У нас у блозі можна також прочитати, як зробити бізнес-акаунт в Інстаграмі.

  Дізнатися як магазин в Instagram допоможе просувати Ваш сайт

  Адреса сайту

  Які товари можна продавати в Instagram

  Які товари можна продавати в Instagram?

  Найпопулярніші ніші в Instagram — краса, мода та спосіб життя. Це запорука успіху в соцмережі. Наприклад, традиційно активно просуваються в Інстаграмі такі товари:

  • одяг та аксесуари. Сьогодні в тренді естетика, поєднання кольорів та смак. Щоб виділитися серед конкурентів, наповніть свій акаунт корисною інформацією;
  • косметика. Думаємо, тут не треба пояснень. Важливо показати, як працює ваш продукт, нагадати про його якість та натуральне походження;
  • спорт. Тренд турботи про своє здоров’я та навколишній світ триває вже кілька років. Звідси й актуальність цієї теми;
  • дитячі товари. Молоді мами активно використовують Instagram Shopping. Вони купують багато речей через соціальні мережі;
  • продукція для мандрівників. Подумайте, ймовірно, ваші товари можна використовувати в дорозі та продавати їх за допомогою дуже популярних блогерів-туристів;
  • екопродукція. З кожним роком купується все більше й більше натуральних, багаторазових продуктів. Будьте в тренді зі своїми пропозиціями;
  • товари для дому. Стильний посуд, ніжна постільна білизна, парфуми, свічки та все, що створює більше затишку, — це цікавить дуже багатьох людей;
  • їжа. Тут немає потреби в особливих коментарях. Ця тема реально збирає масу переглядів у мережі.

  Цей список далеко не повний, тому що товарів, які можна продати через інтернет-магазин в Інстаграмі, просто безліч.

  Як оформити акаунт Інстаграм-магазину

  Профіль — обличчя вашого бізнесу. Він має бути цікавим, привабливим, зрозумілим та стильним. Збираючись відкрити Інстаграм магазин, приділіть максимум уваги оформленню акаунту, пропрацювавши кожен його розділ.

  Брендінг і айдентика

  Мільярди користувачів Instagram можуть використовувати різні канали комунікації з вашим брендом. Ви ризикуєте ввести своїх потенційних клієнтів в оману, якщо оформлення та тон профілю в Instagram відрізнятимуться від тональності сайту, сторінки в Facebook або інших соцмережах.

  Якісна айдентика бренду (логотип, оформлення профілю, корпоративні кольори, шрифти та багато іншого) допоможе користувачам побачити у вас авторитетну компанію, яка добре себе зарекомендувала. Будьте послідовними, намагайтеся сформувати свою ідентичність. Не дублюйте контент, але переконайтеся, що зміст ваших повідомлень зберігається. У такому разі просування Інстаграм магазину буде успішним.

  Нікнейм — ваша візитна картка

  Постарайтеся дати магазину таку назву, яка легко запам’ятовується та сприймається. Відмовтеся від довгих імен та заплутаних фраз. Експерти не радять використовувати тавтології й такі звуки, які важко вимовляються ([ж], [з], [ч], [ш] та інші).

  Ось кілька ключових критеріїв гарного ніку:

  • читабельність;
  • запам’ятовуваність;
  • стислість;
  • зручність написання та прочитання;
  • унікальність.

  Крім того, бажано, щоб назва асоціювалася з вашою пропозицією цільовій аудиторії.

  Фото профілю

  При оформленні цього елемента профілю також варто використовувати декілька рекомендацій:

  • контрастність;
  • яскравість та привабливість;
  • зрозумілість;
  • коректність відображення (враховуйте круглий формат аватара, коли оформлятимете дизайн картинки).

  Якщо на зображенні є написи, переконайтеся, що вони добре видні. Не примушуйте своїх підписників вдивлятися та вчитуватись у кожну букву.

  Фото профілю

  Оформляємо шапку профілю правильно

  Вам необхідно заповнити графу «Ім’я» і зробити опис, що зацікавлює.

  В «Імені» назвіть те, що ви пропонуєте користувачам. Бажано вказати ключові слова, за якими Інстаграм магазин легко знайдуть.

  Для опису виділено лише 180 символів, тому постарайтеся вмістити в них основні відомості. До того ж за допомогою цієї частини шапки необхідно вирішити конкретні завдання: відбудуватися від конкурентів, надати інформацію про послуги, підігріти цікавість користувачів. Можете вказати місце розташування вашого магазину, умови доставки. Обов’язково залиште заклик до дії.

  Зважайте на те, що опис в Instagram магазині зазвичай читає холодна ЦА. У вас є можливість мотивувати її та конвертувати в покупця.

  оформлення стрічки

  Стрічка в Instagram

  Соціальна мережа Instagram будується на візуальному сприйнятті, тому фотографії стають основним інструментом впливу на підписників. Якщо користувач увійшов у профіль, побачив фото в стрічці й одразу захотів клікнути по ньому, це означає, що оформлення вдале. Важливо мотивувати підписника до відкриття конкретної публікації, інакше він так і не ознайомиться зі змістом посту та навряд чи здійснить покупку.

  Якою має бути стрічка фото в інтернет-магазині? Оформлення необхідно створити унікальним і красивим, але ви можете відштовхуватися від таких критеріїв, як-от:

  • відповідність стилістики вашому бренду;
  • своя специфіка;
  • імітація вітрини;
  • професійні фото;
  • постобробка;
  • використання навігації.

  Для соціальної мережі потрібно багато фотоконтенту, причому часто різнопланового. До кожного посту додається своя картинка, і лише оригінальна.

  Грамотне оформлення стрічки має величезний вплив на продаж в Інстаграмі. Реалізуйте «інтер’єр» магазину уважно та ретельно.

  Сподіваємося, що наші поради дали відповідь на питання, як відкрити інтернет магазин в Інстаграмі. Також рекомендуємо прочитати статтю про те, що таке і як використовувати директ в Інстаграмі.

  Як розкрутити магазин в Instagram

  Для просування бізнес-акаунту важливо вивчити основні правила роботи в цій соцмережі та оформити профіль відповідно до вимог платформи. Зокрема, щоб розкрутити магазин в Instagram, потрібно приділити увагу кільком аспектам, які ми перерахуємо нижче.

  Створюйте інформативні публікації

  Щоб успішно продавати в мережі Інстаграм, необхідно докласти максимум зусиль для оформлення профілю. Незважаючи на те, що ця соцмережа створювалася лише для фотографій, у наш час велике значення має текстовий контент. Тому, щоб залучити покупця, важливо не просто зробити якісні фото, а й наповнити пости змістом. У публікаціях варто докладно розписати властивості та переваги продукту чи послуги, зацікавити публіку якоюсь вигодою.

  Крім того, потрібно також розбавляти контент інформаційними постами. У них рекомендується розповідати про особливості товарів чи послуг, їхнє застосування. Наприклад, якщо магазин займається продажем одягу, то можна зробити публікацію про властивості тканини, правила догляду за речами, про нюанси вибору моделі згідно з типом фігури та ін.

  Як розкрутити магазин Instagram

  Важливо: потрібно пам’ятати, що «тіло» тексту не повинно перевищувати 2 200 символів (обмеження соцмережі). Тому при створенні публікацій необхідно думати не лише про інформативність, а й про лаконічність, корисність змісту.

  Проводьте конкурси та розіграші з призами

  Активності — надійний спосіб залучити публіку. Але важливо проводити їх із вигодою для розкручування Інстаграм-магазину. Щоб домогтися потрібного ефекту, за умовою конкурсу чи розіграшу варто прописати важливі аспекти: брати участь можуть лише підписники чи покупці, при цьому потрібно розмістити посилання на публікацію в сторіс, відзначити друга чи кількох тощо.

  Запускайте таргетовану рекламу в Інстаграмі

  Цей інструмент дозволяє демонструвати публікації потенційній ЦА, що забезпечує високі показники конверсії.

  На цьому етапі потрібно також розібратися, скільки коштує реклама в Інстаграмі, щоб розуміти майбутні витрати на розкручування.

  Запускайте таргетовану рекламу в Інстаграм

  Використовуйте хештеги та геотеги

  Вони допомагають відвідувачам орієнтуватися в публікаціях, швидше знаходити потрібний товар або акаунт. Самим магазинам теги полегшують пошук відгуків клієнтів. Використовувати їх можна одразу декілька під однією публікацією, причому не лише фірмові (їх бажано вказати в шапці профілю), а й загальні, а також із геолокацією. Відмітки, які містять адресу шоуруму, зручні тим, що допомагають демонструвати користувачам усі фото з товаром.

  Використовуйте хештеги та геотеги

  Порада: якщо в профілі передбачені окремі рубрики, то для кожної треба придумати та використовувати свій хештег.

  окремі рубрики

  Співпрацюйте з блогерами та лідерами думок

  Колаборації — це один із найвигідніших способів залучити нових клієнтів в інтернет-магазин в Інстаграмі. Але при виборі блогера важливо враховувати не лише кількість підписників, а й те, чи є публіка вашою цільовою аудиторією. Якщо ні, то реклама не принесе очікуваного результату, тобто продажі та кількість фоловерів не збільшаться.

  Власникам магазинів також корисно дізнатися, як знайти цільову аудиторію в Інстаграмі.

  Знімайте актуальні відео

  Ролики дозволяють зробити огляд товару більш докладним та живим. На фото в статичній позиції річ чи предмет не завжди можна оглянути детально. Крім того, відеоролики допоможуть дати відповіді на поширені запитання підписників, у тому числі зі співробітниками магазину або представниками бренду.

  У нових оновленнях Інстаграму особливу увагу буде приділено коротким відео Reels. Знімаючи трендові Reels за тематикою вашого профілю, ви зможете легко потрапити в рекомендації та безкоштовно розширити аудиторію.

  Публікуйте фото клієнтів із товаром

  Такі публікації є готовим контентом для реклами. Фотографії клієнтів дають змогу краще продемонструвати товар у звичайній, не студійній обстановці (або на середньостатистичній фігурі, а не на моделі). Також вони відіграють роль відгуків, оскільки підписники бачать задоволених покупців. Іншими словами, фото від клієнтів допомагають продавати в Instagram, тому не варто упускати можливість їхнього використання.

  Публікуйте фото клієнтів із товаром

  Проставляйте геолокацію

  Теги з назвою місцевості (міста, області або країни) теж допомагають клієнтам, у тому числі іноземним, знайти потрібний магазин в Інстаграмі.

  Рекомендуємо почитати докладніше про те, на чому сьогодні будується SMM-просування.

  Інструменти просування в Instagram

  Розробники соціальної мережі постійно впроваджують ефективні сервіси для власників бізнесу та просто відвідувачів сайту. Ви можете користуватися будь-якими з них, і тоді питання, як розкрутити Інстаграм-магазин, буде вирішуватися надзвичайно легко.

  Сторіс

  Історії привертають увагу підписників більше, ніж звичайні пости. При цьому ви можете одночасно ділитися величезною кількістю фотографій, відео. Відмінність історій від стандартних публікацій полягає в тому, що вони зникнуть через добу після розміщення. Тому їх краще використовувати для різних короткострокових акцій, запуску онлайн-ефірів із шоурумів та ін. У сторіс можна ділитися життям компанії та працювати над підвищенням довіри до бренду.

  Інструменти просування у Instagram

  Хайлайтс та актуальне

  Ці публікації розміщуються прямо під шапкою та описом профілю, тому завжди залишаються на виду. В актуальні історії рекомендується додавати основну інформацію: ціни, відгуки, категорії товарів, умови доставки та оплати. Вони не зникнуть через 24 години, тому підписники в будь-який момент зможуть подивитися цікаві для них відомості.

  Важливо якісно візуально оформити їх, щоб максимально повно подати потрібну інформацію про магазин. Поставте дизайнеру або SMM-фахівцеві завдання пропрацювати айдентику хайлайтс у єдиному стилі зі стрічкою акаунту.

  Інстаграм Shopping

  Ця цікава опція дозволяє на фото демонструвати підписникам вартість товарів та давати посилання на інтернет-магазин (сайт). Instagram Shopping чудово працює для реалізації наборів, предметів інтер’єру та інших подібних товарів. Якщо використовувати такий інструмент, ваш продаж однозначно збільшиться.

  Яким має бути Інстаграм-акаунт, котрий продає

  Сьогодні, щоб виділитися на ринку онлайн-торгівлі, потрібно бути креативним. При цьому необхідно, щоб проявлялося це буквально у всьому: нікнеймі, тексті, кольоровій гамі оформлення та ін. Докладніше про те, яким має бути інтернет-магазин в Інстаграмі, розповімо нижче.

  Ми вже писали, як вибирати назву (нікнейм), оформляти фото та шапку профілю, стрічку. Однак цього недостатньо, щоб виділити Instagram магазин серед сотень інших на просторах соцмережі. Щоб яскраво відрізнятися, потрібен грамотний брендинг та айдентика.

  Саме бренд робить магазин унікальним, дозволяє уникнути безликості. Він допомагає залишитися на плаву в кризові моменти завдяки вмілій корекції бізнес-стратегії. Під айдентикою маються на увазі інструменти, які використовуються для формування бренду:

  • форма;
  • слоган;
  • корпоративне оформлення кольорів;
  • стиль.

  Це ті фактори, які викликатимуть асоціацію з вашим магазином в Інстаграмі. Наприклад, фірмовий принт Louis Vuitton на коричневому фоні або різдвяний поїзд Coca-Cola. Для себе ви можете також вибрати будь-які елементи в корпоративному дизайні, які стануть особливою рисою, котра дозволить пізнавати вас на просторах Instagram. Вони допоможуть користувачам запам’ятати ваш магазин та відрізняти його від інших.

  Яким має бути Інстаграм-акаунт, котрий продає.

  Для підвищення продажів також важливо грамотно підібрати контент. Крім корисності та інформативності, він має залучати ЦА. Хороший результат забезпечують інтерактивні елементи. Якщо ви не вмієте з ними працювати, то краще найняти досвідченого спеціаліста SMM, який допоможе з оформленням та візьме на себе просування Інстаграм магазину.

  Приклади оригінальних інтернет-магазинів в Інстаграмі

  Ознайомимося з тим, як просувають свої товари в соціальній мережі.

  Приклади оригінальних інтернет-магазинів Інстаграм

  Профіль популярного бренду Zara оформлений лаконічно. Жодних зайвих деталей, аватар містить назву, а в шапці — посилання на офіційний сайт.

  Невеликий Інстаграм-магазин молодого українського бренду

  Невеликий інтернет магазин в Instagram молодого українського бренду, який випускає косметичні засоби для догляду за шкірою. У профілі додані хайлайтс з актуальною інформацією про доставку, оглядами та відгуками. Оформлення стрічки зроблено з урахуванням напряму роботи магазину, фотографії також опрацьовані в єдиному стилі. Поряд із публікаціями з товаром у профілі є також пости з інтерактивним контентом (акціями), які допомагають залучати користувачів та сприяють підвищенню активності.

  Невеликий інтернет-магазин ювелірного бренду

  Невеликий інтернет-магазин ювелірного бренду. Стиль оформлення публікацій — єдиний, короткий. У вічних сторіс можна ознайомитися з асортиментом і відгуками, а питання, що цікавлять, задати менеджерам у директі або зателефонувати (номери для зв’язку серед основної інформації вказані в шапці профілю).

  Успішні кейси просування інтернет-магазину в Інстаграмі

  Фахівці Elit-Web можуть багато розповісти про те, як просунути магазин в Інстаграмі. При цьому наша практика показує, що досягти успіху можна не лише в традиційних нішах із продажу одягу, аксесуарів, екотоварів, а й при просуванні послуг.

  Так, за 3 місяці роботи з клієнтом, який пропонує косметологічні апарати та обладнання, кількість заявок зросла в 3,5 раза.

  Успішні кейси просування інтернет-магазину в Інстаграмі

  Вдалося досягти цілей із залучення підписників на сторінки мережі клінік «Економ Dental Clinic».

  Економ Dental Clinic

  Також ми спростували міф про те, що юридичні послуги важко просувати через Інстаграм. За час нашої роботи над розкруткою акаунтів у Facebook і Instagram компанії ADVA, що спеціалізується на наданні юридичної підтримки клієнтам, фахівцям Elit-Web вдалося досягти 13 639 переходів на сайт, майже 10 тисяч завантажень додатків, 20 635 переходів на профіль в Instagram.

  Facebook і Instagram компанії ADVA

  І насамкінець хочемо уточнити, що зараз, у воєнний час, теж не варто зупиняти просування свого бізнесу в Інстаграмі. Сьогодні істотно знизилася вартість реклами, але попит не дуже зменшився. Про це свідчить досвід розкручування нашого клієнта в ніші «Текстиль». За два весняні місяці компанії вдалося не тільки вийти на довоєнні показники з продажу, але й перевищити їх майже в 1,4 раза.

  Підіб’ємо підсумки

  Підіб’ємо підсумки

  Інстаграм при правильному використанні здатний стати ефективним майданчиком для продажу товарів. Ви не просто демонструєте свою продукцію, а одержуєте реальних клієнтів. Однак важливо ґрунтовно підійти до розробки інтернет-магазину та займатися ним на постійній основі: вивчати переваги цільової аудиторії, публікувати контент, налагоджувати комунікацію з підписниками. Широкі можливості соціальної мережі дозволять це робити з максимальною віддачею. Головне — відповідальний підхід до роботи.

  FAQ

  Що краще продавати в Instagram?

  Найпопулярнішими нішами стали «Здоров’я та фітнес», «Краса», «Мода». Тобто можна вибрати для інтернет-магазину такі товари, як органічна доглядова та декоративна косметика, спортивний інвентар, одяг та взуття. Загалом краще аналізувати в конкретному регіоні.

  Як оформити сторінку в Інстаграм?

  Потрібно придумати зручний, простий та оригінальний нікнейм, заповнити шапку профілю корисною інформацією про магазин або бренд, створити хайлайтс із відповідями на популярні питання, відомостями про доставку або умови оплати, відгуками, а також розробити єдиний стиль публікацій та обробки фото, продумати айдентинг.

  Як просунути магазин в Інстаграм?

  Публікуйте інформаційні пости, співпрацюйте з лідерами думок, запускайте рекламні кампанії за допомогою кабінету у Фейсбуці, додавайте геомітки та хештеги.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом