Поділіться
Зміст

  Joomla завоювала довіру завдяки зрозумілій архітектурі та простоті в адмініструванні. Крім того, ця CMS чудово підходить для оптимізації сайту під пошукові системи, оскільки дозволяє навіть з мінімальними витратами досягти хороших результатів. У цій статті ми хочемо розповісти про базові етапи оптимізації, які ви цілком можна виконати самостійно за належного досвіду роботи з даною CMS.

  особливості seo на joomla

  Особливості SEO на Joomla

  Для базових робіт з технічної оптимізації вам не потрібно мати навички програміста. Майже весь потрібний функціонал доступний в панелі адміністратора. Наприклад, з її допомогою можна провести склеювання URL з www і без www, налаштувати ЧПК і т. д. (Докладніше розповімо далі).

  Але щоб використовувати всі можливості системи керування вмістом, доступні адміністратору, дуже важливо розміщувати сайт на сервері з Apache. Це дозволяє використовувати функцію mod_rewrite, необхідну для коректної роботи сайту після деяких базових налаштувань SEO.

  Налаштування адмін-панелі для оптимізації сайту на Joomla

  Увімкніть формування ЧПУ-адрес

  Щоб зробити URL читаними, після входу в адміністративну панель сайту перейдіть до розділу із загальними налаштуваннями та виберіть вкладку «Сайт». У розділі з SEO-налаштуваннями поставте «так» у пунктах «Увімкнути SEF (ЧПУ)» та «перенаправлення URL».

  Навіщо це потрібно? Фахівці пошукових систем рекомендують робити URL читання для користувачів сайту: замість автоматично згенерованого набору цифр і символів в адресі повинен бути прописаний найкоротший шлях від головної сторінки до поточної. Це спрощує навігацію для відвідувачів, а тому позитивно впливає на ранжування.

  Провести аналіз сайту на Joomla

  Адреса сайту

  Перейменуйте htaccess.txt.

  Щоб уникнути різних помилок у роботі сайту, що негативно позначаються на досвіді користувача, перейменуйте файл htaccess.txt в .htaccess.

  Щоб це зробити, зайдіть у FTP-клієнт і в кореневому каталозі вашого інтернет-ресурсу завантажте файл htaccess.txt. Далі необхідно змінити його назву та розширення. Щоб це зробити, відкрийте його та виберіть «зберегти як». У рядку з назвою вкажіть .htaccess і виберіть тип файлу «всі файли»:

  перейменуйте htaccess.txt - joomla seo

  Далі скопіюйте файл зі зміненим розширенням до кореневої папки замість старого htaccess.txt. Також перейменувати цей файл ви можете і в кореневій папці, використовуючи Notepad++ або інший редактор коду.

  Пропишіть редирект з www

  Також важливо забезпечити єдиний URL-адресу для всіх користувачів. Будь-який сайт доступний за двома типами адрес із зазначенням www на початку адреси і без. Наприклад: www.site.com та site.com. Щоб пошукові системи не сприймали аналогічні сторінки з www і без, як дублі, а користувачі не плуталися, намагаючись потрапити на ваш ресурс, необхідно налаштувати редиректи на один із видів URL. Так сайт залишиться доступний за будь-яким типом адреси, але в адресному рядку користувач завжди бачитиме лише вибраний вами тип URL.

  Так як через приставку www адреса довша і її довше вводити, ми рекомендуємо налаштувати редирект на URL без цієї приставки. Щоб це зробити, відкрийте .htaccess і додайте туди вказаний фрагмент коду, замінивши site.com на адресу вашого сайту:

  пропишіть редирект з www - joomla seo

  Налаштуйте редирект на HTTPS

  Обов'язковий етап базового SEO – встановлення SSL-сертифікату. Цей захисний протокол забезпечує збереження особистих даних користувачів вашого сайту. Після його встановлення важливо налаштувати редирект з URL, де міститься HTTP на URL з HTTPS.

  Зробити це можна так само, як і налаштування редиректу з www. У файлі .htaccess розмістіть наступний фрагмент коду:

  налаштуйте редирект на https - joomla seo

  Написання метатегів

  Метатеги – дуже важливі для просування елементи сторінки, які дозволяють пошуковій системі точніше визначати, якій тематиці присвячений контент та на які запити користувачі зможуть знайти відповідь на сторінці. Важливо прописувати унікальні title та description для кожної сторінки, яка буде присутня у пошуку.

  Title – це назва, вона має бути короткою, описувати основну тему контенту та містити головний ключ. Щоб вказати title у Joomla, перейдіть в «параметри відображення» потрібної вам сторінки. У пункті «заголовок сторінки в браузері» пропишіть title, враховуючи наведені вище рекомендації. Після цього важливо заборонити відображення цього ж заголовка як H1 сторінки. Для цього виберіть "ні" в пункті "показувати заголовок сторінки".

  Description є коротким описом сторінки. Саме цей метатег часто використовується для формування сніпету сторінки у видачі. Тому від нього залежить клікабельність посилання на вашу сторінку в пошуку, а значить, description важливо робити зрозумілим та привабливим для інтернет-користувачів. Щоб вказати його, перейдіть до пункту з метаданими сторінки і додайте опис до Meta Description.

  У тому ж розділі, що й опис, ви можете вказати keywords сторінки. Однак, як заявляли представники пошукових систем, а також підтвердила практика, цей метатег не впливає на ранжування сайту, тому заповнювати його не обов'язково.

  Створіть sitemap.xml

  Щоб спростити собі створення та налаштування карти сайту, ви можете встановити плагін OSMap. Це розширення автоматично згенерує вам карту сайту. Після цього просто додайте посилання на неї до Google Search Console.

  Мапа сайту дозволяє прискорити індексацію нового контенту, опублікованого на вашому сайті. Тому з її допомогою ви можете прискорити процес пошукового просування .

  як усунути дублі сторінок на joomla

  Як усунути дублі сторінок на Joomla

  Якщо ви коректно виконали всі попередні пункти, то дублів на сайті не повинно бути. Але завжди бувають винятки. Так, наприклад, сторінки з повторюваним контентом часто виникають, якщо ви хочете розширити функціонал власного ресурсу, зробивши, наприклад, інтернет-магазин Joomla. Ця CMS не розрахована на створення таких сайтів, а тому може працювати некоректно.

  В цьому випадку позбутися дублів через адміністративну панель буде неможливо. Такі сторінки слід закривати від індексації robot.txt. Також ми рекомендуємо використовувати CMS Joomla для сайтів, для яких вона призначена, щоб подібних помилок не виникало зовсім.

  Ще одна причина появи дублів на Joomla – деякі функції CMS для контенту, які з'являються за замовчуванням: читання у форматі PDF, відправка на пошту або друк. В результаті з'являється кілька сторінок з різними URL-адресами, що містять один і той же контент.

  Щоб виправити ситуацію, перейдіть до «Менеджера матеріалів» розділ «Параметри». Далі вимкніть кнопки на всіх сторінках ресурсу.

  Читайте також

  Просування сайту на ModX

  Налаштування 404 сторінок при просуванні на Joomla

  Помилку 404 бачать користувачі, які ввели URL-адресу неіснуючої сторінки вашого сайту. Якщо ви видалили цю сторінку або змінили її адресу, ми рекомендуємо використовувати 301 редирект зі старої адреси на нову замість 404 помилки. Таким чином ви допоможете користувачам знайти контент, що їх цікавить. Крім того, це дозволить зберегти PageRank, якщо є зворотні посилання на стару адресу сторінки з інших ресурсів.

  оптимізація сайтів на joomla від elit-web

  Оптимізація сайтів на Joomla від Elit-Web

  Всі перелічені рекомендації – лише базові роботи з SEO оптимізації . Вони дозволяють забезпечити швидку, а головне, коректну індексацію, позбавитися технічних помилок, що заважають користувачеві, а також врахувати деякі рекомендації пошукових систем, щоб підвищити позиції ресурсу.

  На жаль, у висококонкурентних нішах цього недостатньо, щоб зайняти справді високі позиції з більшості запитів. Щоб забезпечити позиції ТОП-видачі, в Elit-Web ми також проводимо наступні роботи:

  Розширюємо семантичне ядро сайту – таким чином ми охоплюємо максимум релевантних запитів користувача, щоб залучати більше трафіку з пошуку. Після доопрацювання СЯ часто потрібно розширити поточну структуру сайту, щоб вмістити більше розділів із контентом.

  Розподіляємо статичну вагу всередині сайту . Важливі як зовнішні посилання, а й внутрішні. Вони розподіляють статичну вагу між сторінками, яка також впливає на ранжування.

  Оптимізуємо контент . Це один з найбільш важливих етапів пошукової оптимізації, особливо для сайтів на Joomla, куди користувачі переходять саме за інформацією, що їх цікавить. При оптимізації контенту ми приділяємо увагу технічним факторам (унікальність, щільність входження, водність тощо), але головне правило для нас – текст має бути написаний для людей, а не пошукових машин.

  Підвищуємо швидкість завантаження . Це дозволяє в першу чергу не втратити ту частину користувачів, які не мають можливості (або бажання) чекати, поки вміст сторінки завантажиться. Щоб прискорити завантаження, ми:

  • оптимізуємо розмір зображень;
  • включаємо кешування;
  • використовуємо стиснення зображень Gzip;
  • оптимізуємо код сторінки, щоб "важкі" елементи не уповільнювали завантаження основного контенту.

  Кожна заощаджена секунда зберігає близько 10-15% зацікавлених відвідувачів вашого сайту.

  Покращуємо користувальницький досвід . Досвід користувача залежить від безлічі факторів. На нього впливає якість контенту, швидкість завантаження та багато інших аспектів. Але головне – це зручність. Тому завжди ми прагнемо забезпечити максимально просту і зрозумілу навігацію на сайті та інтерфейс сторінок, щоб відвідувачі легко могли знайти потрібний їм матеріал.

  Нарощуємо посилальну вагу . Без роботи над посиланнями повноцінне просування неможливе. Для кожного клієнтського сайту ми створюємо індивідуальний список сайтів-донорів, посилання яких найсильніше впливають на позиції. Вибираючи такі ресурси, ми керуємося такими критеріями: якісний сайт, відповідність тематиці, велика вага ваги і жива аудиторія.

  часто задавані питання

  Часто задавані питання

  Чи можу я виконати просування сайту на Joomla за один раз?

  Разова оптимізація, впровадження навіть великої кількості контенту чи отримання посилань у довгостроковій перспективі не дасть очікуваних результатів. Оптимізація сайту на joomla, як і у випадку з іншими CMS, – це безперервний, тривалий та багатогранний процес. Причина цього – постійна мінливість умов, починаючи від частих змін у алгоритмах пошукових систем і закінчуючи динамічною конкурентною ситуацією.

  Коли я побачу результати seo просування сайту на Joomla?

  Результати SEO-заходів залежать від багатьох факторів. Більше того, деякі з них є повністю незалежними від SEO-фахівця. До них належать, серед іншого, змінні алгоритми пошукових систем, конкурентна ситуація, сезонність у галузі клієнта. Передбачається, що перші стабільні результати можна буде отримати за 2-3 місяці. Проте вказати конкретний період для потрапляння до топ-10 результатів пошуку практично неможливо.

  Чи підходить компанія Elit-web для просування сайту на Joomla?

  На українському ринку є багато агенцій інтернет-маркетингу, які пропонують просування. Щоб визначити, чи підходить Elit-web для просування вашого сайту на Joomla, достатньо поглянути на досвід та стабільний розвиток компанії протягом багатьох років. Більше 10 років роботи в галузі, власні ефективні послуги, досвід ведення великих та малих SEO-проектів, індивідуальний підхід до кожного клієнта та, насамперед, ефективність, дозволили нам встановити та підтримувати співпрацю з багатьма відомими національними, міжнародними та місцевими брендами протягом багатьох років років.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  Отримайте детальний прорахунок бюджету для ефективного просування вашого сайту