0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

GTMetrix: дізнайтесь, як аналізувати свій сайт за допомогою цього інструменту

Поділіться
Зміст

  Ми вже не раз розповідали про те, що швидкість завантаження сайту є важливим фактором його ранжування. Якщо сторінка завантажується повільно (від 3 секунд і більше), шанси на її вихід у топ-10 та топ-3 результатів пошукової видачі зводяться до мінімуму. Як виміряти швидкість завантаження, щоб вчасно відреагувати на проблему?

  Сьогодні ми розповімо вам про незамінний інструмент для вебмайстрів - онлайн-сервіс GTmetrix . Ви дізнаєтеся, що це за сервіс, як він працює, як використовувати його максимально.

  Що таке GTmetrix

  Що таке GTmetrix?

  GTmetrix – це веб-сервіс, що дозволяє аналізувати швидкість завантаження сайту та отримати рекомендації щодо оптимізації. За допомогою GTmetrix вебмайстер може проаналізувати безліч показників. Він отримає більше рекомендацій, ніж пропонують Pingdom Tools, WebPagetest та ін.

  Ключова перевага та недоліки GTMetrix

  Мабуть, головна перевага GTMetrix у тому, що сервіс можна використовувати безкоштовно та без реєстрації. Але при цьому доступний функціонал буде обмеженим. Проте ви зможете перевіряти не тільки власний сайт, але й веб-ресурси конкурентів. Достатньо вставити URL-адресу у відповідне поле і натиснути Test your site. Перед вами з'являться результати тестування.

  Ключова перевага та недоліки GTMetrix

  За всіх переваг GTMetrix без мінусів теж не обійшлося:

  • відсутність інструментів варіативного тестування;
  • ніякої уваги до якості хостингу. Немає інструментів для порівняння провайдерів;
  • обмежений функціонал на безоплатному тарифі.

  Багатьох відштовхує від використання GTMetrix саме ціна. Тариф Solo коштуватиме $10 на місяць, Starter — $20, Growth — $40. А це вже багато. Особливо з урахуванням того, що багато альтернатив надають схожий функціонал безкоштовно або дешевше.

  Згідно з даними з блогу компанії, у 2022 році вартість PRO-акаунтів зросте.

  Що потрібно зробити перед аналізом сайту

  Нічого складного. Єдине, що ми рекомендуємо зробити насамперед, це пройти реєстрацію в сервісі. Так, ви можете користуватися GTMetrix без неї, але тоді зіткнетеся з рядом обмежень:

  1. Не вдасться відслідковувати історію перевірок.
  2. Не можна вибрати локацію для тестування швидкості завантаження (за замовчуванням стоїть Канада).
  3. Не вдасться використовувати інші корисні інструменти, у тому числі безкоштовні.

  Реєстрація займе буквально кілька хвилин. Пройдіть її та використовуйте функціонал GTMetrix, доступний на free-тарифі.

  Як працює GTMetrix?

  GTMetrix Page Speed аналізує швидкість завантаження сторінки з урахуванням різних змінних. Серед найбільш значущих показників, даних та можливостей:

  • відстеження продуктивності з часом;
  • автоматичні оповіщення, якщо сторінка почала завантажуватись повільніше;
  • аналіз швидкості завантаження різних пристроях. Запропоновано понад 30 варіантів;
  • перевірка швидкості з різних тестових точок у світі.

  Як працює GTMetrix

  Крім того, можна переглянути швидкість із включеним Adblock Plus, проаналізувати сторінки з HTTP-автентифікацією, просканувати сторінки з cookie та багато іншого.

  PageSpeed та YSlow

  GTMetrix Page Speed надає дані з Google PageSpeed та Yahoo! YSlow. У рунеті частка користувачів Yahoo! невелика. Тому логічніше цікавитись показниками Google PageSpeed.

  В ході аналізу сайт отримує оцінку від 0 до 100 відсотків. За інформацією компанії Google, гарною оцінкою вважається 85% і вище. Це означає, що сайт не вимагає доробок щодо продуктивності.

  Yahoo! YSlow також дає числову оцінку та контрольний список пропозицій щодо оптимізації сторінки та прискорення завантаження. За нашими спостереженнями, відсотки в Google PageSpeed та Yahoo! YSlow зазвичай приблизно рівні.

  PageSpeed та YSlow

  Waterfall - водоспад GTMetrix

  "Водоспад" аналізує всі елементи на сторінці, відображає швидкість завантаження кожного з них, а також формує графік використання ресурсів комп'ютера. Тобто, сервіс дозволяє наочно побачити, які саме елементи сторінки уповільнюють її завантаження, щоб у разі потреби їх видалити або змінити.

  Для більшої зручності елементи розділені на категорії: HTML, CSS, JS та ін. Зареєстровані користувачі мають доступ до детального графіка використання ресурсів.

  Waterfall - водоспад GTMetrix

  Video та History

  Це справді зручні інструменти:

  • панель Video дозволяє переглянути запис завантаження сайту;
  • History зберігає дані всіх проведених раніше тестів як зрозумілого графіка.

  Єдиний суттєвий мінус Video та History – ці інструменти доступні лише після реєстрації та лише власникам платних облікових записів. Отже, щонайменше $10 на місяць за тариф Solo вам доведеться заплатити для доступу до функцій.

  Video та History

  Інтерпретація звітів PageSpeed та YSlow у GTMetrix

  Як було сказано вище, PageSpeed та YSlow дають оцінку від 0 до 100 відсотків, а оптимальні показники – від 85% та вище. Але!

  У ряді випадків навіть оцінки на рівні 70–75% вважаються добрими. Якщо на сторінці містяться великі обсяги даних, вона не може швидко завантажуватися. Так, ви зможете прискорити завантаження при грамотному підході, але в деяких випадках досягти 85-90% фізично неможливо. Використовуйте сервіс GTMetrix для оцінки, але не варто прагнути таких високих значень. Для вас важливіша точна кількість секунд до повного завантаження сторінки, а не відсотки PageSpeed та YSlow.

  Як використовувати GTMetrix для оптимізації сайту WordPress?

  GTMetrix чудово працює у зв'язці з WordPress завдяки можливості завантажити повноцінний плагін у CMS, швидко його налаштувати та використовувати. Від вас потрібно тільки ввести email облікового запису та ключ API:

  Як використовувати GTMetrix для оптимізації сайту на WordPress

  GTMetrix рекомендує провести пробний тест, щоб зафіксувати швидкість завантаження сайту до внесення будь-яких змін. Також сервіс запропонує встановити плагін WP Smush – корисний інструмент для оптимізації зображень. Він зменшує всі картинки до 1 МБ, хоча візуально оцінити різницю як буде складно.

  Надалі за допомогою плагіна GTMetrix для WordPress можна:

  • оптимізувати сервер;
  • відкласти JavaScript;
  • обмежити канали соціальних мереж.

  Загалом, якщо у вас сайт на WordPress, використовувати інтегровану панель GTMetrix набагато зручніше та ефективніше, ніж веб-версію. І це краще, ніж скачати в браузері GTmetrix плагін, який не оновлювався з 2015 року і має оцінку 2 з 5 балів.

  Якщо хочете дізнатися більше про просування сайту на WordPress, стежте за оновленнями у нашому блозі. Ми регулярно публікуємо цікаві статті про SEO просування.

  Коментар нашого експерта

  GTMetrix Page Speed - це хороший інструмент, який непогано справляється з поставленими завданнями: аналіз швидкості завантаження сайту та підготовка рекомендацій щодо його оптимізації. Але ми все ж таки віддаємо перевагу PageSpeed Insights з ряду причин:

  1). інструмент від Google, на відміну GTMetrix, повністю безкоштовний;

  2). показники PageSpeed Insights, за нашими спостереженнями, більш точні та об'єктивні;

  3). API PageSpeed Insights легко прив'язати до Screaming Frog для пакетного збору інформації на всіх сторінках сайту або за окремим списком.

  І ще один важливий момент: GTMetrix працює на бібліотеці Google PageSpeed з відкритим кодом. А вона оновлюється не так часто. Тому PageSpeed Insights зазвичай дає більш чесні результати.

  Євген Шепель , SEO team lead

  Резюме

  Сподіваємося, що наш огляд GTMetrix допоміг вам дізнатися більше про цей сервіс, його можливості, переваги та недоліки. Тепер вам буде простіше ухвалити рішення, використовувати його чи ні.

  Сервіс GTMetrix – це корисний інструмент для аналізу швидкості завантаження сайту та його оптимізації. Завдяки інтеграції з CMS WordPress він у деяких випадках стає незамінним.

  Однак використання GTMetrix пов'язане з певними складнощами та обмеженнями, особливо у безкоштовній версії. Тому на даному етапі розвитку сервісу ми все ж таки не рекомендуємо покладатися виключно від нього, відмовляючись від Google PageSpeed і аналогів.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом