0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Кейс із просування сайту «УкрАВТО»: Повернення трафіку та збільшення конверсії на 30%

Поділіться
Зміст

  SEO-фахівці часто стикаються зі складними проектами, вирішувати які неможливо шаблонно. Компанія «УкрАВТО» — лідер автомобільного ринку України — поставила перед нами нестандартне завдання щодо повернення трафіку для основного домену та просування окремих піддоменів. За час роботи нам вдалося підняти відвідуваність сайту більш ніж у 3 рази, покращити динаміку запитів у ТОП-10 на 10%. Про те, як було побудовано стратегію просування, йтиметься у нашому кейсі.

  SEO просування сайту УкрАВТО

  Загальна інформація щодо проекту:

  Назва компанії : « УкрАВТО »

  Мета клієнта : Відновити обсяги органічного трафіку, які були перед перенесенням на новий домен, просування окремих піддоменів у різних регіонах країни.

  Реєстрація домену : 2002

  Послуга : комплексне SEO-просування

  Тематика компанії : Продаж автомобілів, автосервіс

  Регіон : Україна

  Особливості ніші : Сайти салонів та автоцентрів розташовуються на окремих піддоменах, що ускладнює поставлене завдання комплексного просування. Було б простіше, якби вони були на основному домені у вигляді окремих посадкових сторінок.

  Результат : досягли збільшення відвідуваності ресурсу майже в 3 рази за півроку роботи, а показники конверсії продовжили зростати і після завершення проекту.

  «УкрАВТО» – унікальна компанія. Зберігаючи лідерство на автомобільному ринку України протягом багатьох років, вона керує найбільшою мережею автосалонів та сервісних центрів у всіх регіонах країни. Корпорація співпрацює з багатьма світовими виробниками, що дозволяє задовольнити будь-які потреби клієнтів. Окрім продажу авто, компанія пропонує повне сервісне обслуговування, продаж комплектуючих, проведення регламентних робіт.

  Для того, щоб пропозиції компанії стали доступними для автолюбителів, які живуть у різних містах України, «УкрАВТО» звернулася до нашої компанії для просування своїх веб-ресурсів.

  Загальна інформація щодо проекту

  Втрачені позиції в пошуку – головна проблема клієнта

  Кілька років тому сайт компанії «УкрАВТО» займав домінуюче становище у пошуковій видачі, потім він був оновлений та перенесений на новий домен. В результаті ресурс втратив позиції лідера і його трафік просів. На початку роботи над проектом 3302 сторінки мали статус помилки 404, що негативно впливало на ранжування ресурсу.

  Втрачені позиції у пошуку – головна проблема клієнта

  Також проблемою стали низькі позиції піддоменів, на яких розміщувалися сайти окремих автосалонів та автосервісних центрів у регіонах. Серед цілей нашого клієнта було просування кожного піддомену у регіональній видачі.

  Професійна стратегія – основа успіху

  Для досягнення оптимального результату, наші фахівці розробили комплексну стратегію, спрямовану на те, щоб повернути позиції головного домену в пошуковій видачі в тематиці автомобільних продажів та автосервісу. Вона складалася із 5 етапів.

  Етап 1. Відновити масу посилань

  Першочерговим завданням проекту є повернення втрачених позицій, тому проведення цих робіт має особливе значення. Також якість маси посилань важлива і для просування сайту в цілому. Раніше для нього вже було проведено колосальну роботу із закупівлі посилань, але проведений аналіз показав, що на ресурс вели 9446 битих лінків.

  Відновити масу посилань

  Етап 2. Налаштувати редиректи за раніше трафіковими URL-адресами

  Через проблеми з перенесенням на інший домен сайт втратив майже 42% унікальних користувачів. Це з тим, що була некоректно налаштована переадресація з неіснуючих сторінок на актуальні. Як результат, значно знизилася загальна зручність користування сайтом, що негативно вплинуло на імідж компанії в цілому. Оскільки на ці URL були налаштовані зовнішні посилання, рішення чітко переналаштувати редиректи було ще важливішим.

  Етап 3. Провести внутрішню оптимізацію

  Технічний аудит веб-ресурсу показував, що на основному сайті та на його піддоменах було багато технічних недоліків. На деяких сторінках, наприклад, де пропонувалося вибрати дилера (за марками машин), не було тексту.

  Етап 4. Виконати зовнішню оптимізацію

  Для підвищення позицій у пошукових системах необхідно не тільки відновити втрачену масу посилань, але і наростити нову. Це призведе до покращення ранжирування ресурсу. Тим більше, що за останні три місяці до звернення до нас сайт суттєво знизив свої позиції.

  Виконати зовнішню оптимізацію

  Етап 5. Провести оптимізацію бізнес-сторінок у Google та опрацювати SERM

  По досвіду роботи, обліковий запис Google My Business завжди приносить додатковий трафік, особливо в бізнесі нашого клієнта, тому що водії часто шукають автосервіс за місцем розташування. Наповнення картки компанії актуальною інформацією про роботу салонів дає приріст нових клієнтів та мотивує їх до публікації відгуків. Все це загалом підвищує репутацію компанії нашого клієнта.

  Окремо було вирішено опрацювати показники кожного піддомену. Тільки такий кропіткий комплексний підхід міг дати позитивний результат.

  Які проблеми на сайті клієнта було виявлено

  Детальний аналіз роботи основного сайту провідного автомобільного дилера «УкрАВТО» показав, що численні технічні проблеми, що виникли після некоректного перенесення даних, найбільше вплинули на його позиції в пошукових системах. На думку наших фахівців, найсуттєвішими з них виявилися:

  • відсутність карт XML у «Вебмайстрі»;
  • виключення великої кількості сторінок з видачі Google (всього 3302 таких URL);
  • відсутність мікророзмітки;
  • дублі метатегів та сторінок (загальним числом - 46,49%);
  • неякісні сніпети;
  • низька швидкість завантаження основного ресурсу.

  Які проблеми на сайті клієнта було виявлено

  Крім того, були виявлені проблеми із текстовим контентом на окремих сторінках.

  Наші дії

  Крок 1. Виправлення наслідків некоректного перенесення на новий домен та проведення внутрішньої технічної оптимізації

  Для наших технічних фахівців було розроблено детальне ТЗ, виконання якого могло вирішити більшість проблем. Зокрема, виконано таке:

  • видалені биті сторінки;
  • сформовано картку сайту у форматі html та реалізовано її автогенерацію;
  • налаштовано атрибут Canonical зі сторінок сортування на головну сторінку розділу, що дозволило усунути численні дублі;
  • внесено виправлення в роботу фільтрів — для кожної сторінки реалізовано можливість задати метатеги та текстовий опис;
  • налаштований атрибут hreflang для роботи з мультимовними версіями;
  • впроваджено мікророзмітку на сайт.

  Це короткий перелік правок, які наші фахівці внесли на сторінки веб-ресурсу.

  Виправлення наслідків некоректного перенесення на новий домен

  Крок 2. Відновлення посилальної маси та реалізація стратегії щодо її нарощування

  Після визначення основних посадкових сторінок та виправлення технічних проблем, пов'язаних із битими посиланнями, наші фахівці розробили та впровадили стратегію з нарощування посилальної маси. Було відібрано майданчики для розміщення вічних посилань. Основними критеріями відбору були близькість до тематики ресурсів, вік доменів, відсоток індексації у пошукових системах та інші важливі чинники. Після узгодження бюджету з клієнтом написані тексти та відправлені у роботу.

  Відновлення посилальної маси та реалізація стратегії щодо її нарощування

  Крок 3. Опрацювання кожного піддомену, його внутрішня та зовнішня оптимізація

  Для підтримки корпоративного стилю компанії «УкрАВТО» та підвищення впізнаваності бренду ключовими завданнями стали розробка та реалізація єдиної структури для кожного піддомену. Були заповнені унікальним контентом основні сторінки, закуплені вічні посилання, налаштовані шаблони формування метаданих.

  Коментар нашого експерта

  Клієнт поставив перед нами складне та важливе завдання – відновити трафік рівня 2019 року. Усі проблеми виникли після того, як у жовтні 2019 року розробник "криво" переніс сайт на новий домен. Внаслідок його неправильних дій просів увесь трафік, з'явилося безліч технічних помилок. На щастя, ми чітко побачили шляхи усунення недоробок і за півроку прогнозуємо 60-відсоткове зростання від того трафіку, який є зараз на основному домені.

  Антон Синявський , Head of SEO

  Основні результати проекту

  Проведена робота значно підвищила видимість сайту пошуковими системами і, як результат, покращала взаємодія клієнтів із веб-ресурсом.

  Пророблення кожного піддомену, його внутрішня та зовнішня оптимізація

  Поліпшилися позиції сайту та його піддоменів на запит користувачів. За деякими їх приріст був особливо значним.

  Поліпшилися позиції сайту та його піддоменів

  Кількість відвідувань з органічного трафіку за півроку роботи зросла з 11 тис. відвідувачів на місяць до 28 тис. За місяць позитивна динаміка становила +29,38%.

  Кількість відвідувань з органічного трафіку

  Відповідно, змінилася і конверсія ресурсу – порівняно з попереднім періодом показники зросли на 26,90% із органічного трафіку.

  Змінилася і конверсія ресурсу

  Коментар клієнта

  Після розробки нового сайту виникла потреба в комплексній пошуковій оптимізації ресурсу Корпорації «УкрАВТО». Вибираючи серед потенційних претендентів, ми віддали перевагу Elit-Web, оскільки озвучений перелік робіт та їх комплексний підхід дозволяв вивести в ТОП не лише основний домен, а й піддомени, на яких розміщені веб-сторінки наших автосервісних центрів. Наші очікування були виправдані та перевершені. Ми готові рекомендувати команду Elit-Web: чітка робота, прозорі, зрозумілі KPI, високий результат, постійний зв'язок та оперативна реакція за потреби!

  Дмитро Скляренко , прес-секретар Корпорації «УкрАВТО»

  Висновки щодо проекту

  Підсумком нашої роботи стало підвищення всіх показників. На сьогоднішній день роботи з SEO-оптимізації призупинено, але показники все ще мають позитивну динаміку. Це говорить про те, що наша стратегія щодо усунення помилок, пов'язаних із переходом на новий домен, була правильною.

  Для нас це був цікавий досвід просування сайту з великою кількістю піддоменів.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  У вас проект у цій ніші і ви хочете таких самих результатів?