Поділіться
Зміст

  Продаж автомобільних шин і дисків як роздрібним, так і оптовим покупцям через сайт — це цілком реально. Результати роботи нашої команди, яка вивела молодий сайт у вузькоспецифічній ніші на трафік до 600 осіб на добу, переконують у цьому.

  Загальна інформація з проєкту:

  Тематика компанії: продаж автомобільних шин і дисків

  Мета клієнта: вивести новий інтернет-магазин на ринок

  Регіон просування: Україна

  Послуга: SEO-просування

  Особливості проєкту: сайт новий, з великою номенклатурною базою товарів

  Результат роботи: зростання трафіку — щомісяця сайт відвідують близько 17 тис. осіб з органічного пошуку

  SEO-просування у вузькотематичній ніші продажу шин і дисків — це досить складне завдання. Цього разу нашим клієнтом став роздрібний онлайн-підрозділ одного з найбільших імпортерів шин, акумуляторів і мастил в Україні. Компанія на момент запуску нового сайту інтернет-магазину мала велику професійну команду, власні складські приміщення. Тут був налагоджений самостійний імпорт, ефективно працювала логістика.

  Продукція, яку пропонували на новому онлайн-майданчику, була популярна серед:

  • автосалонів й автомагазинів;
  • промислових і сільськогосподарських підприємств;
  • вантажних транспортних компаній;
  • служб пасажирських перевезень (таксі, комунального транспорту).

  Орієнтація на В2В- і В2С-сфери вимагала особливого підходу в розв’язанні маркетингових завдань.

  Основною метою, яка була поставлена перед нами на першому етапі, було отримання конверсії в новому інтернет-магазині. У перспективі планувалося закріпитися на ринку автотоварів і зайняти своє місце серед конкурентів.

   

  Основна проблема клієнта в порівнянні з конкурентами

  На старті нового проєкту ми ретельно вивчили особливості тематичної ніші продажу автомобільних шин, моторних мастил й інших автотоварів. Зокрема, наші фахівці визначили, що в цій сфері є багато пропозицій — у пошуковій видачі присутні не тільки інші інтернет-магазини шин, але й прайс-агрегатори, дошки оголошень. Тому паралельно було вирішено зайнятися просуванням на цих платформах.

  При аналізі кожного з конкурентів у топ-10 були виявлені деякі закономірності:

  • середній вік сайтів у топі — 2004-2010 рік Web.Archive.org;
  • кількість вхідних посилань на сайт за базою Ahrefs.com — 2-3 тис. (усереднене);
  • кількість сторінок сайту в індексі — 100 тис.;
  • кількість запитів, що беруть участь в пошуку, — близько 10 тис.

  Був проведений точковий аналіз конкретних сайтів конкурентів, проаналізовані їхні структура, якість оптимізації посадкових сторінок, організація каталогу, робота панелі фільтрів/сортувань тощо.

  Як результат, було визначено, що для досягнення поставлених цілей було важливо звернути увагу на:

  • швидкодію проєкту;
  • створення зручного каталогу та системи фільтрів для пошуку необхідних товарів за низкою параметрів.

  Також необхідно було синхронізувати дані в системі обліку.

  Наша стратегія

  Основними цілями проєкту були виведення нового гравця на активний ринок продажу автомобільних шин й отримання певних позицій і продажів у перший рік роботи.

  Вийти на верхні позиції у видачі та залучити перших клієнтів на сайт у цій тематиці можна було тільки за низькочастотними запитами. Аналіз конкурентів показав, що в цій ніші за високо- й середньочастотними запитами в перші місяці просування молодому сайту неможливо пробитися. Тому на старті роботи над проєктом було вирішено акцентувати свою увагу на НЧ-запитах. Крім цього, фахівці виділили важливість таких етапів.

  Формування структури сайту

  Якщо врахувати специфіку ніші, де були представлені конкуренти з великою номенклатурною базою товарів, то цей напрямок роботи став одним із найголовніших. Збір семантичного ядра, його кластеризація та розширення структури сайту повинні були стати головними пунктами в задачах на перші місяці роботи.

  Внутрішня оптимізація сторінок сайту

  Не менш важливо для молодого проєкту — налаштувати метатеги для кожного типу сторінки. Це допоможе пошуковим алгоритмам точніше проіндексувати нові блоки на сайті та сприятиме ранжуванню сайту.

  Внутрішня перелінковка сторінок сайту

  Для якісної індексації цільових сторінок, що просуваються, також необхідно продумати та впровадити внутрішню перелінковку. Це забезпечує максимально швидку індексацію й потрапляння у видачу великого числа сторінок.

  Наше рішення

  Крок 1. Розширили структуру сайту

  На старті роботи над проєктом була створена велика кількість посадкових сторінок, розбитих за тематичними напрямками. Для кожної був відібраний список ключових запитів. Усього за семантичним ядром було зібрано 45 тис. ключових запитів для 3000 посадкових сторінок.

   

  Крок 2. Налаштували шаблони метатегів

  Вручну оптимізувати величезну кількість сторінок було важко, тому були розроблені шаблони метатегів. Вони автоматично генерувалися на сторінках і прискорювали індексацію сторінок.

  Як приклад наведемо шаблон для сторінок категорії «Бренд+Сезон Шин».

   

  Крок 3. Налаштували внутрішню перелінковку

  Внутрішні посилання були налаштовані на сторінках товарів, категорій, у блоці «Специфікація».

   

  Коментар нашого експерта

  Уже через чотири місяці роботи ми помітили інтенсивне зростання трафіку. На наш погляд, причиною цьому стала чітка стратегія просування, якій передував ретельний аналіз ніші. Глибоке вивчення бізнесу клієнта, роботи з аналізу видачі, конкурентів завжди дають матеріал для розвитку проєктів. Ми відразу вирішили акцентувати увагу на формуванні правильної SEO-структури розділів, якісній підтримці сайту з технічного боку, і це дало позитивний результат.

  Результати проєкту

  Нагадаємо, що на старті в нас був новий сайт із нульовим трафіком, до того ж ми працювали у вузькоспецифічній ніші з різнорідною цільовою аудиторією. Уже через 4 місяці просування на сайті був щоденний трафік близько 450 осіб на добу.

   

  Через рік роботи сайт відвідувало щомісяця близько 17 тис. осіб з органічного пошуку. Трафік виріс до середніх показників близько 600 осіб на добу.

   

  Висновки та подальші плани щодо проєкту

  На завершення хочемо підкреслити, що продавати в Інтернеті можна практично все. Головний секрет успіху — детальний аналіз тематичної ніші, комплексна стратегія просування та скрупульозна робота фахівців.

   

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом