Поділіться
Зміст

  Instagram – це маленький інтернет. Тут діють ті самі правила, що й у Google: у пошуку перемагає найсильніший. Той, у кого найякісніший і найрелевантніший контент, вражаючі показники відвідуваності та активності, виходить на перше місце видачі, припустимо, за запитом «взуття Україна». Про те, як потрапити до ТОП стрічки Інстаграм, розповідаємо далі.

  Що таке SEO-просування в Instagram?

  SEO в Instagram - це комплекс заходів, спрямованих на підвищення сторінки у видачі за певними пошуковими запитами. Наведемо приклад.

  Скоро Новий рік люди активно прикрашають будинки. Вводимо запит «Святковий декор».

  Що таке SEO-просування в Instagram

  Так виглядає Інстаграм пошук серед облікових записів

  Так виглядає Інстаграм пошук серед облікових записів

  А це розподіл за мітками – хештегами. Вибираємо перший та відкриваємо картинку.

  Розподіл за мітками - хештегам

  Нескладно здогадатися, що профіль належить невеликій агенції з продажу святкового декору на замовлення.

  Агентство з продажу святкового декору на замовлення

  Так виглядає профіль компанії

  Більшість акаунтів, які потрапили на першу сторінку видачі на запит, застосували правила SEO в Instagram.

  Навіщо вашому профілю оптимізація Інстаграм?

  Почнемо з того, навіщо взагалі бізнесу потрібний Instagram-аккаунт. Якщо ми подивимося на тренди 2022 , то побачимо, що у digital-маркетингу чітко простежується тенденція до інтеграції соцмереж та e-commerce. Люди все частіше шукають товари на соціальних платформах, тому що так простіше та швидше зробити замовлення, переглянути фото/відео, почитати відгуки.

  Крім того, Instagram - мережа візуальна, і тут можна збирати аудиторію ще холодною: коли користувач ще тільки планує робити ремонт, але вже доглядає ідеї оформлення. З цих причин мати свою сторінку для бізнесу — як мінімум, ознака гарного тону.

  SEO в Instagram - це порівняно новий спосіб просування бізнесу, який дозволяє отримати додатковий приплив зацікавлених передплатників. Це не такий привабливий інструмент, як розіграші та карусель, але не менш ефективний.

  До того ж SEO у Instagram дає можливість просуватися і поза соціальною мережею. Оптимізовані сторінки можуть потрапити в ТОП звичайної видачі Google.

  Як формується стрічка в Інстаграм

  Чому одні пости потрапляють у стрічку, інші — ні, навіть якщо користувач підписано автора? В усьому винні — «розумна стрічка» Instagram. Пости більше не показуються у хронологічному порядку, а залежать від характеру відносин між користувачем та контентом. Ключовими факторами SEO в Instagram є:

  • інтерес, сформований історичними даними;
  • залучення користувача до цього виду контенту;
  • актуальність за часом публікації;
  • кількість передплатників;
  • частота публікацій;
  • тривалість перебування користувача у соцмережі.

  Щоб підвищити шанси на появу в стрічці, мотивуйте передплатників проявляти активність: залишати коментарі, лайкати, зберігати пости в закладки. Використовуйте розіграші та вікторини, але не переборщіть (до чого може призвести занадто велика активність, читайте нижче у розділі «Правила та вимоги до контенту»).

  Як оптимізувати профіль в Інстаграм?

  Нижче ми розкриваємо 6 ключових прийомів SEO у Instagram.

  Оптимізація нікнейму

  Користувачі можуть шукати вас в Інстаграм з нікнейму. Полегшіть їм це завдання — у соцмережах і так вистачає назв, у яких чорт ногу зломить.

  Отже, оптимізований нікнейм:

  • легко прочитати та запам'ятати;
  • просто ввести рядок пошуку;
  • відповідає назві бренду;
  • не містить великої кількості цифр і символів.

  Якщо ви використовуєте інші соціальні платформи для ведення бізнесу, рекомендуємо використовувати єдиний нікнейм у всіх соціальних мережах. Цих правил дотримуються провідні світові компанії. Подивіться - Mercedes-Benz відмовився від дефісу на користь легкості введення.

  Як оптимізувати профіль в Інстаграм

  Компанія Johnson & Johnson скоротила назву до трьох літер.

  Компанія Johnson and Johnson

  Оптимізація імені сторінки

  При складанні пошукової видачі Інстаграм використовує ваше ім'я. У профілі воно виділяється жирним шрифтом. Для SEO в Instagram важливо використовувати в назві ключові слова, релевантні вашому бізнесу та бренду. Так користувачам буде найпростіше вас знайти.

  Опис профілю також потребує оптимізації. Чітко опишіть передплатникам, хто ви та який продукт пропонуєте. За наявності сайту обов'язково вкажіть посилання. Це буде корисно і для облікового запису, і для сайту. Естетично важливо, щоб посилання не було дуже довгим. Якщо така проблема, її можна вирішити за допомогою сервісу Bitly.

  Оптимізація фотографій

  SEO в Instagram - це оптимізація зображень насамперед. Картинки мають бути:

  • унікальними;
  • чіткими — має бути зрозумілим, що на них зображено. Соціальні нейромережі здатні розуміти зміст картинки;
  • якісними. Алгоритми вважають більш релевантними фотографії, зняті на хорошу камеру та належним чином оброблені.

  Соцмережа висуває певні вимоги до фотоконтенту, їх потрібно дотримуватися. Оптимальними параметрами вважається роздільна здатність від 320 до 1080 пікселів, співвідношення сторін 4:5 або 1,91:1, вага файлу - не більше 30 МБ.

  Щоб було легко розуміти ефективність SEO в Instagram, рекомендуємо відстежувати показники сторінки. Це можна зробити за допомогою бізнес-аккаунту.

  Читайте також

  Як зробити бізнес-аккаунт в Інстаграм

  ALT текст

  ALT текст – альтернативний текст до зображення. Містить докладний опис того, що зображено на фото. Спочатку опція призначалася для людей з порушенням зору, але згодом стала фішкою маркетологів, адже сюди можна включити велику кількість ключових слів. До того ж соцмережа автоматично ставить зображення з ALT текстом вище за інших у видачі.

  Щоб скористатися опцією, необхідно у додаткових налаштуваннях знайти «написати текст alt». Фішка доступна як для нових, так і для старих фотографій у стрічці.

  Хештегі - ключові слова

  Інстаграм-користувачі часто шукають потрібний запит на хештеги. У порівнянні з оптимізацією профілю це не найефективніший інструмент. При цьому він досить ресурсний, оскільки працювати потрібно з кожним постом окремо. Тим не менш, коректне використання хештегів дозволяє отримати додатковий приплив передплатників, тому їм не варто нехтувати.

  Головні правила використання інструменту для SEO у Instagram:

  • орієнтуйтесь на теги лідерів ніші;
  • ставте хештеги, якими користується ваша цільова аудиторія;
  • експериментуйте у пошуках нових тегів;
  • створюйте власні та залучайте передплатників.

  На один пост можна ставити до 30 хештегів одночасно. Для вибору можна використовувати сервіси websta.me, clarifai.com і т.д.

  Хештегі - ключові слова

  SEO-оптимізація Instagram посту будується за такими принципами:

  • основна частина контенту під фото містить найважливіший ключовий запит;
  • під публікацією зазначаються хештеги з додатковими «ключами».

  Наприклад, пост розрахований на включення в пошукову видачу на запит «Ідеї для інтер'єру». Підпис може звучати так: «Нетривіальний дизайн дитячої для двох дітей. Більше ідей для оформлення інтер'єру у нашому профілі!».

  Взаємодії в постах та Stories

  Чим частіше ваш профіль з'являється в інших облікових записах, тим краще для SEO в Instagram. Особливо якщо вас згадують авторитетні акаунти з високою відвідуваністю.

  Взаємодіяти з блогерами та компаніями, чия аудиторія збігається з вашою. Зауважте інфлюєнсери в постах і Stories — можливо, вас помітять і віддячать тим же.

  Крім того, рекламуватись у блогерів можна на договірній основі: платно або натомість на ваш продукт. Рекомендуємо спочатку скласти список відповідних облікових записів, а вже потім відзначати їх по черзі.

  Загалом для успішного SEO у Instagram потрібна регулярна активність. Якщо ви не можете часто викладати пости, записуйте Stories. Головне робити це гармонійно, не зловживаючи увагою передплатників.

  Правила та вимоги до контенту

  В Інстаграмі є загальне склепіння правил, які не варто порушувати, якщо ви не хочете потрапити в тіньовий або вічний бан. Наприклад, не можна публікувати чужий контент без дозволу та вказівки автора та зображення порнографічного характеру. Контент не повинен закликати до агресії, тероризму та інших порушень закону.

  Окрім загальних правил, існують негласні. Про них немає достовірних даних, але на практиці бан можна отримати за такі дії:

  • підозріла активність . Велика кількість лайків, підписок та коментарів, які не властиві цьому профілю, може розцінюватися алгоритмами як накрутка. Тому варто бути обережним з такими інструментами, як розіграші, лайк-тайми і гиви;
  • однакові коментарі, хештеги та повідомлення в direct . Контент має бути унікальним, і описи для кожного посту теж;
  • Часта зміна IP-адреси . Як правило, таке трапляється при підключенні багатьох сторонніх сервісів до облікового запису. Автоматизація полегшує SEO-просування Інстаграм, але краще кількість софта скоротити до необхідного мінімуму;
  • скарги на аккаунт . Клікнути на «залишити скаргу» може будь-який користувач, і якщо претензія буде обґрунтована, акаунт чекає на бан. Але на практиці трапляються й випадкові блокування — і тоді доводити свою невинність доведеться техпідтримці.

  Як зібрати аудиторію, якщо не можна скористатися сервісами накрутки? Читайте у нашій статті «Як набрати передплатників в Інстаграмі» .

  Що робити, якщо публікувати чужий контент не можна, а свого катастрофічно не вистачає? Є кілька способів: наприклад, фото з безкоштовних фотостоків, яке знаходиться у вільному доступі, можна спокійно публікувати у стрічці. Не захищені авторським правом та зображення з ліцензією Creative Commons.

  Правила та вимоги до контенту

  Висновок

  SEO в Instagram - це безкоштовний спосіб залучити більше цільової аудиторії та збільшити конверсію. За ефективністю інструмент поступається платній рекламі, але у перспективі можна розраховувати довгостроковий ефект.

  SEO в Instagram не підходить як єдиний інструмент просування, його необхідно використовувати в контексті комплексної стратегії SMM.

  Ого ви дочитали до кінця? Ви дуже зацікавлені у розкручуванні бізнесу в соціальних мережах – і це чудово! Пропонуємо вам почитати ще одну цікаву статтю: Просування в Instagram з нуля

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом