Поділіться
Зміст

  Питання, скільки часу займає виведення сайту на перші сторінки в пошуку, хвилює всіх, хто займається інтернет-бізнесом. «Чому так довго?», «Може, пошукати компанію, яка зробить все швидше?», «Як можна прискорити цей процес?». Ці та багато інших питань задають собі власники бізнесу після перших зустрічей із SEO-фахівцями. Найчастіше відповіддю буде – все дуже індивідуально. Щоб самому розібратися, скільки часу потрібно на розкрутку вебресурсу, пропонуємо вам прочитати нашу статтю.

  Скільки часу потрібно, щоб розкрутити сайт

  Скільки часу займає просування сайту?

  Мінімальний час розкручування сайту – близько трьох місяців. Це той період, після якого почнуть з'являтися перші зміни. Для досягнення стабільнішого результату знадобиться близько 6 місяців, а в деяких нішах із високою конкуренцією потрібно буде присвятити SEO-оптимізації більше часу.

  Іноді від замовників можна почути, що вони готові заплатити більше, але чекати не можуть чи не хочуть. Їм результат потрібен через 2 тижні або максимум через місяць. Але такі терміни у SEO просто нереальні. Ті підрядники, які беруться за це, використовують «чорні» методи, які можуть призвести до швидких результатів. Але потім такий сайт підпадає під штрафні санкції пошукових систем, зняти які практично неможливо.

  Тривалість просування пов'язана насамперед із особливостями роботи пошукових алгоритмів. Останні налаштовані на максимальний захист користувача від недоброякісного контенту та задоволення його запиту. Для вузькоспеціалізованих проєктів терміни просування сайту можуть бути скорочені, але у висококонкурентній ніші, поза сумнівом, доведеться запастися терпінням та заручитися підтримкою досвідчених фахівців.

  Скільки часу займає просування сайту

  Аналіз термінів просування

  Щоб зрозуміти, скільки часу доведеться витратити на розкручування інтернет-проєкту, оптимізатор враховує різні чинники. Тільки такий детальний аналіз дасть змогу розрахувати час на просування сайтів. Розглянемо докладніше основні з цих факторів.

  Рівень конкуренції у ніші

  Дослідження цього напряму дозволяє зрозуміти, на яких стартових позиціях знаходиться проєкт, хто є його основними суперниками та яке їхнє положення у пошуку.

  Для відповіді на питання про термін важливо буквально все:

  • авторитетність ресурсів, видимість їх у пошуку;
  • якість контенту;
  • технічні чинники – швидкість завантаження, наявність помилок тощо;
  • дизайн;
  • параметри юзабіліті.

  Порівняння цих показників покаже сильні та слабкі сторони сайту клієнта. На наступних етапах складають план робіт та розраховують орієнтовні терміни.

  Аналіз термінів просування

  Поведінка пошукових систем та боротьба з «нестабільністю»

  На час просування сайту істотно впливають зміни в налаштуваннях пошуку. Наприклад, останні апдейти алгоритмів показали, що наповнення контенту ключами не завжди призводить до хорошої конверсії та високого ранжування. Релевантність – це те, що в пріоритеті для Google під час ранжування сайту на сторінках результатів пошукової системи за певним ключовим словом.

  Сьогодні одними з найважливіших технічних аспектів стали інтерфейс користувача і UX. Сучасні пошукові алгоритми налаштовані на надання споживачам зручної сторінки, де є всі необхідні форми замовлення продукції, зворотний зв'язок тощо.

  Усі ці сюрпризи від розробників Google додають роботи SEO-фахівцям. Їм доводиться тримати руку на пульсі всіх новинок і розробляти стратегії просування з урахуванням інформації, що з'явилася. Саме така послуга просування сайту з урахуванням усіх апдейтів пошукових систем, особливостей тематичної ніші та самої компанії пропонується в Elit-web.

  Оцінка бюджету на просування проєкту

  Остаточний термін просування сайту залежить і від бюджету. Хтось зараз скаже, що це не так. Але погодьтеся, що є різниця — працюють над проєктом 5–7 спеціалістів чи один-два. У команді люди зможуть розподілити свої зусилля і, наприклад, якісніше зібрати семантичне ядро, вибрати тематичні ресурси, де будуть розміщені зворотні посилання, виправити всі технічні недоліки. Звичайно, група людей зробить роботу швидше.

  При оцінці бюджету важливо розуміти, що дешеве SEO може завести в глухий кут будь-який проєкт. Тому, перш ніж встановлювати бюджет, необхідно визначити конкретну мету кампанії з урахуванням вимірюваних результатів та часові рамки. Залежно від поставленого завдання SEO-бюджети можуть змінюватись. Однак одне можна сказати напевно; що більше грошей буде виділено на SEO, то швидше можна побачити результати.

  Оцінка бюджету на просування проекту

  Аналіз ступеня оптимізації сайту та вік домену

  І, звичайно, для планування термінів дуже важливі стартові позиції сайту. Багато залежить від того, запускається проєкт з нуля чи стоїть завдання покращити позиції давно існуючого сайту.

  Молодий домен – це як новий будівельний проєкт. Все, включаючи його авторитетність, посилальну масу і органічні перегляди, буде створюватися з нуля. Це більше часу, ніж оптимізація існуючого вебресурсу. Розкрутка молодого сайту зазвичай займає близько року для ранжування, тоді як робота над запущеним раніше може займати половину цього часу.

  Давно працюючий вебресурс, як правило, ранжується швидше завдяки авторитетності домену, що схоже на «довіру» до брендів і речей у реальному світі. Вищий рейтинг вказує на те, що роботи Google вже просканували сайт і ранжували на основі того, що вважається релевантною інформацією. Однак є деякі фактори, які можуть негативно вплинути на результати просування і, відповідно, для їх усунення потрібен додатковий час. До таких проблем вебресурсу належать:

  • наявність битих посилань;
  • відсутність внутрішнього перелінкування;
  • незручний інтерфейс користувача;
  • нелогічна структура;
  • низька мобільна адаптація;
  • повільне завантаження;
  • неактуальна інформація чи її відсутність;
  • проведення раніше робіт з SEO, несумісних із рекомендаціями Google.

  SEO-компанії мають можливість швидко виявляти такі фактори та коригувати їх. Після цього вони продовжуватимуть моніторинг та підвищуватимуть позиції вебресурсу у пошуковій видачі.

  Додаткові фактори, що впливають на швидкість просування сайту

  Окрім уже названих особливостей роботи, які впливають на час просування сайту, існують й інші, трохи менш суттєві, але однаково важливі. До них відносяться:

  • обсяг робіт. Для просування великих інтернет-магазинів, на яких розміщено багато товарів, потрібно більше часу. У таких випадках важливо виконати якісну відбудову від конкурентів, щоб дійти мети;
  • цілі проєкту. Робота з підрядником передбачає формулювання чітких вимірних цілей. Якщо цей пункт не опрацьовано на старті проєкту, то важко зрозуміти, який очікуваний результат;
  • професіоналізм SEO-фахівців. Команда, яка має досвід розкручування сайтів, стежить за оновленнями пошукових алгоритмів, швидше зорієнтується у тому, на що зробити ставку у розробці стратегії. Це, у свою чергу, скоротить час роботи над проєктом, результату буде досягнуто раніше.

  Як прискорити процес SEO просування сайту

  Як прискорити процес SEO просування сайту?

  Якщо все-таки поставлене завдання – скоротити термін просування сайту, то дамо кілька порад від наших фахівців:

  • ретельно відберіть перелік ключів, за якими плануєте просування, і наголосіть на НЧ-запитах, але при цьому враховуйте, що їх має бути в рази більше, ніж високочастотних;
  • намагайтеся регулярно оновлювати контент, стежте за його унікальністю та корисністю для людей;
  • звертайте увагу на новинки у своїй ніші, розповідайте про них, впроваджуйте у свою роботу.

  Хочемо додати, що найкращого результату можна досягти лише в тому випадку, якщо поєднувати різні методи. Подумайте над розвитком облікових записів у соцмережах, публікаціями PR-матеріалів, підвищенням посилального профілю. Все це у комплексі дозволить скоротити час на оптимізацію сайту.

  Висновки

  І на завершення ми ще раз наголосимо, що лише фахівці, які мають великий досвід робіт у SEO, можуть запустити та відносно швидко розкрутити інтернет-проєкт. Про професіоналізм свідчить той факт, наскільки чітко можуть розрахувати результат і наскільки реальні цілі ставляться. В Elit-web намагаються забезпечити саме такий підхід до кожного клієнта. Просування з оплатою за результат — це те, чого ми прагнемо. Звертайтеся до нас, і ваших цілей буде досягнуто.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом