Поділіться
Зміст

  Всесвітня мережа перевантажена найрізноманітнішою інформацією, яка часто дублюється. Допомогти користувачеві налаштувати отримання контенту, що відповідає інтересам, покликана RSS-стрічка. Даний інструмент створений для структурування та фільтрації даних, що швидко доставляються адресату. Якщо на сайті не налаштований цей канал, про 100-відсоткову ефективність просування веб-ресурсу говорити складно.

  Що таке RSS-стрічка

  Що таке RSS?

  RSS - це технологія, що дозволяє передплатникам швидко отримувати інформацію про нові публікації на порталі. За різними джерелами, її назва означає Rich Site Summary, тобто повний огляд сайту або Really Simple Syndication, що перекладається як спрощений доступ до інформації.

  Суть цієї технології полягає в тому, що на сайті автоматично генерується файл XML (правда, в деяких випадках його оновлюють вручну). Тут міститься повна інформація про те, які статті нещодавно з'явилися на порталі, представлені їхні назви та короткі описи. Користувач легко за гіперпосиланням перейде на повну версію. Таких файлів може бути кілька (залежно від теми).

  RSS канали налаштовують найчастіше на порталах новин, блогах, на тих ресурсах, де часто оновлюється інформація.

  Як налаштовуються RSS канали

  Як працює новинна RSS-стрічка?

  Принцип цієї технології досить простий. Коли на веб-ресурсі з'являється нова стаття, за допомогою спеціального скрипту до RSS-файлу автоматично підтягуються основні дані публікації. Виглядає це приблизно так:

  Як працює новинна RSS-стрічка

  Далі інформацію зчитують програми - RSS-рідери (агрегатори). Як видно, питання, як працює RSS стрічка, не дуже складне.

  Користувачеві необхідно встановити на своєму пристрої програму, яка сповіщатиме про вихід нового матеріалу. До найпопулярніших відносяться:

  • The Old Reader;
  • Feeder;
  • Inoreader;
  • Newsflow та інші.

  Періодичність отримання повідомлень людина налаштовує самостійно.

  Зручність такого способу ознайомлення з новинками очевидна: не потрібно переходити вкладками різних сайтів, блогів, каналів. Весь цікавий для користувача контент зосереджений в одному місці, і людина може його переглянути в хронологічному порядку.

  Зміст RSS-файлу

  Цей файл складається з таких структурних елементів:

  • метаданих (заголовків, підзаголовків, дати публікації, опис контенту);
  • гіперпосилання на ресурс, де розташований повний текст публікації, подкаст чи відео;
  • назви тематичної категорії. Саме на основі тематики файли об'єднуються у групи та пропонуються користувачам.

  Всі ці дані поділяються на категорії за допомогою тегів XML.

  Переваги, які дає RSS-стрічка для сайту

  Крім очевидних переваг цього способу доступу до інформації для користувача, RSS потік, налаштований на сайті, принесе значні переваги його власнику:

  • з'являється можливість збільшити трафік та кількість переходів на ресурс;
  • зростає загальна популярність та відвідуваність сайту;
  • підвищується впізнаваність веб-ресурсу серед його передплатників, що підвищує лояльність клієнтів;
  • можна автоматизувати процес оновлення стрічки в соцмережах та налаштувати кроспостинг із RSS. Про інші інструменти SMM-маркетингу дивіться у нашому детальному гайді.

  А якщо додати до цього, що підключити RSS на сайт можна безкоштовно, варто обов'язково застосувати цю технологію на своєму веб-ресурсі.

  Не доведеться платити і користувачеві за рідери, крім того, він заощадить свій час та трафік. Тим, хто не з чуток знає, що таке RSS стрічка, простіше і швидше відкрити і перегорнути її, ніж десяток вкладок з цікавими сайтами.

  Переваги, які дає RSS-стрічка для сайту

  Недоліки RSS-стрічки для власників сайту

  Має ця технологія та недоліки. Для користувача головна проблема - надлишок інформації. Якщо людина підпишеться на безліч каналів, які їй цікаві, то висока ймовірність, що вона не встигатиме переглядати все повністю.

  Для власників сайтів основна складність використання RSS пов'язана із захистом власного контенту від плагіату. На жаль, на трастових ресурсах часто використовують парсинг для зчитування мови XML. В результаті унікальний контент швидко знаходять та копіюють на інший ресурс. Посилання першоджерело у своїй видаляється.

  Є ще один технічний момент, який може вплинути на ранжування ресурсу, який використовує RSS на сайті. Якщо в описі помістити великий фрагмент тексту, то в пошукових системах індексуватиметься RSS-стрічка, а не сайт із повною публікацією. Для веб-ресурсу це може призвести до накладання фільтрів, зниження у видачі. Висновок очевидний: щоб уникнути проблем, скорочують опис до мінімального розміру. Фактично повинен вийти анонс, що інтригує, мотивуючий користувача перейти на першоджерело. Тільки тоді RSS стрічка буде ефективною.

  Як додати RSS-стрічку на сайт?

  Розбираючись із питанням, як створити RSS стрічку, варто врахувати, на якій CMS-платформі створено сайт і скільки готові витратити час та зусилля на впровадження цієї технології. Сьогодні додати RSS стрічку на свій ресурс можна кількома методами: зробити її вручну, скористатися онлайн-генератором або підключити один із додаткових інструментів, що пропонуються платформою для створення сайтів. Останній спосіб доступний на WordPress, Vox та деяких інших. Розглянемо варіанти підключення RSS докладніше.

  Створення RSS-стрічки вручну

  Працювати потрібно буде у кореневому каталозі. Там необхідно скласти файл із розширенням .xml. Назва може виглядати так: site.com/rss.xml. Далі додається інформація про нові публікації у цьому ж форматі:

  Створення RSS-стрічки вручну

  На наступному етапі для того, щоб RSS-потік був доступний користувачеві, включають посилання на новий канал на головну сторінку. Найкраще створити кнопку та розташувати її поруч із кнопками переходу на офіційні телеграм-канали, сторінки в соціальних мережах.

  При такому варіанті дані про нові публікації додаються до XML-файлу каналу вручну.

  Автоматичне створення RSS

  Згенерувати канал можна і програмним способом, тим більше, що для цього створено багато інструментів. Працювати з ними просто. У генератор потрібно буде ввести адресу нашого сайту, вибрати тип контенту (веб-сторінки) та скопіювати отримане посилання для подальшого використання.

  Зробити це можна, наприклад за допомогою RSS.app.

  Автоматичне створення RSS

  Додавання RSS-стрічки до Google FeedBurner

  Ще один інструмент пропонує своїм користувачам медіа-гігант Google. У сервісу FeedBurner набагато більше можливостей у порівнянні з файлом, що оновлюється, що знаходиться на самому сайті. Крім трансляції анонсів статей, у стрічку користувачам можна додатково налаштувати стандартизований формат XML-файлу, який підтримуватиме будь-які RSS-рідери. Щоправда, з літа 2021 року сервіс перейшов у режим підтримки, призупинено автоматичне налаштування відправки e-mail-розсилки з інформацією про новинки, відсутнє отримання статистики про передплатників. Це тепер доступно в інших програмах Гугла.

  Для початку роботи зі свого акаунту в Гуглі заходять на feedburner.google.com, де в формі, що відкрилася, вводять адресу сайту.

  Додавання RSS-стрічки до Google FeedBurner

  На наступному етапі можна підкоригувати згенеровану системою адресу та отримати посилання на RSS-стрічку. Далі вибирають іконку та додають кнопку на сайт з активним посиланням.

  Як додати RSS стрічку на сайт у Wordpress?

  На цій CMS-платформі RSS канали активуються автоматично. За промовчанням можна вибрати, у якому форматі мають відображатися публікації та скільки їх буде у стрічці користувача. Це потрібно зробити у вкладці «Читання» у режимі налаштувань.

  Як додати RSS стрічку на сайт у Wordpress

  По закінченні роботи не забудьте зберегти внесені зміни.

  Для покращення функціонування стрічки можна встановити додатково плагін Ozh' Better Feed. Це розширення дозволяє:

  • автоматично відокремлювати фрагмент публікації для відображення у стрічці;
  • розбити великі тексти на кілька записів;
  • додати кнопку "Read more", тим самим залучаючи користувача перейти на першоджерело.

  Крім цього розширення, у Wordpress створено ще й інші плагіни (їх можна встановити та використовувати у роботі з RSS). Ознайомтеся з функціями деяких із них:

  Плагін для Wordpress

  Функціонал

  Disable RSS

  Повне відключення стрічки

  Skip RSS

  Виняток деяких записів із потоку

  Feed Pauser

  Публікація записів із затримкою

  RSSless

  Видалення зі стрічки вказаних частин запису

  Як підписатися на RSS-канал?

  Забезпечити собі доступ до якісного нового контенту зовсім нескладно. Це можна зробити у кілька способів:

  • клацнути на однойменну кнопку, розташовану на сайті. Далі в браузері буде запропоновано інструкцію із зазначенням наступних дій;
  • на деяких ресурсах потрібно ввести у спеціальну форму електронну адресу. Після підтвердження повідомлення про оновлення будуть надходити на пошту;
  • якщо форма підписки прихована, треба спробувати ввести в адресний рядок назву сайту з доповненням /feed або /rss.xml. Якщо канал залишився увімкненим, можна підписатися на нього.

  Інформація про оновлення буде доступна у програмах для читання RSS. Для цього потрібно завантажити, наприклад, Newsflow, Feedly, Inoreader або будь-який інший додаток.

  Як підписатися на RSS-канал

  Резюме

  Підводячи підсумки, наголосимо, що стрічки RSS є одним із безкоштовних та доступних способів залучення додаткового трафіку на сайт, так що ігнорувати їх у комплексній роботі над просуванням ресурсу не можна. Якщо виникнуть питання, фахівці нашої компанії допоможуть у налаштуванні, а також допоможуть впоратися з будь-якими труднощами в розкрутці сайту.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом