Поділіться
Зміст

  Останнім часом Amazon надав мільйонам користувачів можливість продавати та отримувати прибуток. Обмежень для просування на цій платформі практично немає, тому всі — від домогосподарок до великих брендів побутової техніки — можуть досягти успіху в продажах. Разом з тим на Amazon спостерігається збільшення конкуренції, тому продавцям доводиться докладати зусиль для поліпшення своїх позицій.

  У цій публікації ми хочемо вам запропонувати перелік дій, в якому пояснюємо не тільки те, як працює пошукова система Amazon, але й розповідаємо про конкретні методи та інструменти просування на цій платформі. Наш досвід показує, що сутність алгоритмів Amazon, також відомих як A9, полягає в їхній простоті. Amazon надає дуже простий у використанні інтерфейс. Як тільки ви дізнаєтеся, як ним користуватися, вам буде легко вносити будь-які зміни.

  Однак, оскільки A9 — це алгоритм, що розвивається, часті і непередбачувані оновлення нерідко викликають розчарування у багатьох продавців на Amazon. Своєю чергою, ми зробили все можливе, щоб включити останні рекомендації та поради, засновані як на документації Amazon, так і на наших власних спостереженнях.

   

  Приклад того, як оптимізація Amazon збільшує продажі на 320% менше ніж за 10 хвилин

  Можливості Amazon безмежні, але ними потрібно навчитися користуватись. Розкажемо про одну з продавчинь — Деббі. Вона робить все, щоб продукція, яку вона продає, подобалася людям, але не особливо розуміється на всіх цих «технічних речах». Вона не надто концентрувала свою увагу на деталях — зображеннях, заголовку та внутрішніх пошукових запитах.

  Коли вона за рекомендаціями фахівців внесла зміни, результати не змусили довго чекати — протягом 10 хвилин картки товарів були оновлені. Раніше Деббі продавала близько п'яти одиниць на день, плюс-мінус одиниця чи дві. Наступного дня після оновлення вона вже мала два продажі до 7 ранку — такого ніколи не було. До кінця дня вона здійснила 16 продажів. З того часу це стало новою нормою.

  Хоча неможливо гарантувати кожному збільшення продажів на 320%, але цілком реально зробити все можливе для Amazon, щоб ви були готові конкурувати та вивести свої продукти на першу сторінку результатів пошуку.

  Головне, що потрібно запам'ятати для Amazon SEO

  Кожному маркетологу важливо засвоїти один урок про просування на цій платформі:

  «Amazon дбає про покупців та продає товари цим покупцям».

  Знайдуться ті, хто стверджуватиме, що це найочевидніша заява, зроблена будь-ким і будь-коли. Але якщо ви будете пам'ятати про це в будь-який час, коли оптимізуєте картки товарів на Amazon і збалансуєте це зі своїми інтересами, ви зможете краще продавати товари.

  Що відрізняє алгоритм A9 від пошуку на Google або інших провідних пошукових системах, так це те, що Amazon — це платформа для покупок. Як споживачі, ми рідко заходимо на Amazon тільки для вивчення продукту. Своєю чергою, Amazon постійно вносить зміни, щоб перевірити, що змушує покупців частіше купувати. Тому важливо допомогти користувачам здійснювати конверсії. Це включає те, що потрібно зробити продукти більш помітними, ніж продукти конкурентів, щоб покупці швидше знаходили їх.

  Ось кілька питань, на які потрібно відповісти при оптимізації карток товарів на Amazon:

  • Чи достатньо зображень для ваших товарів?
  • Що вказано у заголовку?
  • Яку ціну краще поставити?

  Пам'ятайте, Amazon дбає про покупців і продає товари цим покупцям. Допоможіть Amazon — і ви допоможете собі.

   

  Ознайомтеся з A9 — алгоритмом ранжування Amazon

  A9 — це алгоритм, який Amazon використовує для пошуку товарів. Він згодом стає дедалі складнішим. Його робота ґрунтується на дуже простому методі пошуку за ключовими словами без особливої ​​уваги до того, наскільки точно продукт відповідає запиту.

  Практика показує, що алгоритм A9 розвивається, і продавцю варто включити в просування більше релевантних термінів, щоб список продукції відображався, незважаючи на варіації та орфографічні помилки. Це дозволить підвищити видимість, продаж та загальний рейтинг у результатах пошуку.

  По суті, є три цілі просування на Amazon:

  • поліпшення видимості;
  • релевантність;
  • збільшення конверсії.

  Простіше кажучи, вам потрібно домогтися, щоб клієнти побачили, клікнули та купили ваш продукт. Згідно з офіційною концепцією Amazon:

  «Клієнти повинні мати можливість знайти ваші продукти, перш ніж вони зможуть їх купити. Клієнти шукають, вводячи ключові слова, які можна порівняти з інформацією (назва, опис тощо), яку ви надаєте про продукт.

  Такі фактори, як ступінь відповідності тексту, ціна, доступність, вибір та історія продажів допомагають визначити, коли ваш продукт з'явиться в результатах пошуку клієнта.

  Надаючи актуальну та повну інформацію про продукт, ви можете підвищити видимість та продаж».

  Отже, погляньмо на різні частини списку продуктів і на те, як ми можемо оптимізувати кожну з них.

   

  Оптимізація списку продуктів

  1. Оптимізуйте заголовок списку товарів на Amazon

  Назва лістингу — це найцінніше у списку продукції на Amazon.

  Назва продукту — це частина списку, яка найбільше вплине (як позитивно, так і негативно) на просування в пошуку.

  Згідно з рекомендаціями Amazon, заголовок повинен містити такі елементи:

  • назва бренду;
  • лінійка продуктів;
  • матеріал чи ключова характеристика;
  • тип продукту;
  • колір;
  • розмір;
  • упаковка/кількість.

  Секрет ефективного заголовка полягає в тому, як ви впорядкуєте ці елементи, а також ще один важливий чинник ранжування — використання додаткових цільових ключових слів.

  Практика показує, що порядок ключових слів та їх вибір можуть суттєво вплинути на продаж та рейтинг продуктів Amazon.

  Ви помічаєте будь-які відмінності між різними спонсорованими місцями розміщення?

   

  Так, кількість символів у назві!

  Заголовки в органічних результатах зазвичай мають від 115 до 144 символів залежно від продукту/категорії. Заголовки в оголошеннях праворуч містять від 30 до 33 символів, а заголовки для мобільних пристроїв — від 55 до 63 символів.

  Отже, про що це говорить?

  Спочатку ми повинні розмістити найрелевантніші ключові слова. Це має як практичне, так і алгоритмічне значення. З практичної точки зору важливо, щоб кожен покупець, незалежно від того, де він перебуває в результатах пошуку, знав, що ми продаємо. Як не дивно, алгоритм корелює більш високу релевантність із ключовими словами, які стоять у заголовку на початку. Тому ми рекомендуємо скласти список найважливіших ключових слів і розмістити їх перед кожною контрольною точкою в заголовку.

  Одне з дуже частих питань клієнтів: чи слід їм використовувати назву бренду в заголовку або ні.

  Посібник зі стилю Amazon рекомендує використовувати назву бренду. Це те, що потрібно протестувати на власному продукті, щоб побачити, що найкраще конвертується.

  Одне зауваження: не додавайте ключові слова до своїх заголовків.

  Це була поширена стратегія кілька років тому. І покупці, і Amazon це розуміють. Вона більше не ефективна і може негативно позначитися на продажах. А ось внутрішні умови пошуку — чудове місце для ключових слів.

  Незалежно від того, чи є у вас існуючий список або ви створюєте абсолютно новий, є ймовірність, що ви завжди можете внести деякі зміни, щоб оптимізувати його для покращення видимості та збільшення продажів. Проблема з абсолютно новим лістингом полягає в тому, що у вас немає даних про продукт, на які можна спиратися, тому важливо побачити, що зараз працює у ваших конкурентів, і відтворити це.

  На щастя, є інструменти, які допомагають визначити, що є актуальним, а що — ні. Ми рекомендуємо інструменти Helium 10 Magnet та Keyword Inspector. Вони допоможуть визначити найкращі слова та позначити їхню позицію в заголовку.

  Також можна використовувати Amazon PPC для збору даних про те, які терміни допомагають лістингу конвертуватися та оптимізуватися під ключові слова. Можна назвати це циклом оптимізації.

  Алгоритм оптимізації назв продуктів на Amazon:

  1. Використовуйте Magnet для дослідження двох-трьох найпопулярніших ключових слів для продукту.
  2. Використовуйте Keyword Inspector, щоб виконати розширений зворотний пошук ASIN по головному конкуренту.
  3. Спробуйте вибрати конкурента з трьох перших місць із найбільшою кількістю відгуків. Як правило, це вказує на те, що вони продають довше, що дасть більше даних.
  4. Отримавши ці 3-4 набори даних, об'єднайте їх та видаліть усі умови пошуку, які не мають відношення до вашого продукту. Потім використовуйте лічильник частоти слів та фраз із двох слів і почніть писати заголовок на основі цієї частоти.

  Відмінним інструментом Amazon SEO, який може допомогти в цьому, є інструмент Helium 10 Scribbles.

  Ви повинні переконатися, що заголовок читається природно, але містить всі основні елементи продукту разом із цільовими ключовими словами. Знову ж таки, подивіться на своїх основних конкурентів для отримання рекомендацій. Використовуйте спеціальні символи, подібні до наведених нижче, щоб додати стиль і природно розбити фрази:

   

  Bullets: ще один шанс підвищити конверсію, релевантність та рейтинг

  Хоча маркери не впливають безпосередньо на рейтинг у результатах пошуку, вони дають можливість вплинути на два дуже важливі фактори в пошуковій видачі Amazon:

  • коефіцієнт конверсії;
  • актуальність товару.

  Маркери списку — це можливість подати особливості та переваги продукту.

  Більшість продавців скаже, що знають про це, але люди часто плутають характеристики продукту та його переваги. Наприклад, шкіряні сидіння — це особливість, а відчуття розкоші та свіжості — переваги. Крім того, як і в заголовку, слова, які використовуються в маркерах, будуть проіндексовані алгоритмом Amazon A9 і потрібні для ідентифікації продукту, коли клієнти використовують панель пошуку. Проте терміни в пунктах не мають такої ж ваги, як терміни в заголовку.

  2. Оптимізуйте товарні списки

  По суті, будь-які ключові слова, які не використовувалися в заголовку з основного списку, повинні бути включені до маркерів.

  Знову ж таки, Helium 10 Scribbles — чудовий інструмент для створення маркерів. Він одночасно виключає слова з основного списку по мірі того, як ви заповнюєте дані своїх маркерів.

  Також важливо вказати продукти, з якими оголошення може бути сумісним. Наприклад, якщо ви продаєте чохол для телефону, можна вказати кілька брендів та моделей, до яких він підходить.

  У більшості випадків ці терміни будуть проіндексовані, тому список може відображатися під час пошуку, наприклад, «чохол для телефону Samsung» або «чохол для телефону Galaxy S7». Крім того, якщо у вас є гарантія на продукт, більшість продавців зазвичай включає цю інформацію в останній пункт.

  Загалом ми рекомендуємо протестувати текст та порядок пунктів списку. Іноді виходить, що різні комбінації призводять до вищої конверсії.

   

  3. Створюйте опис продуктів, які розповідають історію

  Як і у випадку з маркерами, опис продукту безпосередньо не впливає на рейтинг. Однак він індексується та впливає на видимість. Крім того, добре написаний текст із сильним закликом до дії, безумовно, вплине на конверсію.

  На цьому етапі можна коротко розповісти про свій бренд і продукт, додавши кілька цінних ключових слів. Не забудьте додати в кінці сильний заклик до дії. Зробіть це прямо і по суті (наприклад, «купити зараз», «замовити сьогодні» тощо). Знову ж таки, це чудова можливість продовжувати використовувати Helium 10 Scribbles Tool і включити якомога більше ключових слів, продовжуючи писати привабливий текст.

  Ще одна порада — використовуйте формат HTML. У цьому допоможе простий інструмент перетворення тексту в HTML — Word to Clean HTML. Він працює безкоштовно і дуже простий у використанні. Просто вставте відформатований текст і натисніть «Конвертувати». Потім можна вставити HTML-код на сторінку відомостей про продукт.

   

  Ще в перші дні Amazon FBA люди створювали потворні заголовки, маркери та описи, наповнені ключовими словами. Це виглядає негарно і, крім того, сьогодні ринок та алгоритм А9 покарають продавця за таке.

  Проте є місце, куди ви можете додати всі ключові слова, що залишилися, з основного списку. Це внутрішні умови пошуку. Такі терміни невидимі для клієнтів, але індексуються так само, як ключі в маркерах та описі. Це відмінне місце для введення будь-яких запитів, у т. ч. і ключів «з довгим хвостом».

  Наприклад, якщо ви продаєте спальний мішок і не можете вставити ключі «…для кемпінгу, в якому можуть розміститися 2 ширококістяні людини», то пошукові запити на бекенді ідеально підходять для цього.

  Як використовувати умови пошуку

  Базові терміни пошуку є відмінним місцем для додавання деяких іншомовних термінів, орфографічних помилок і слів, які зазвичай використовуються в ніші. Наприклад, якщо продаються аксесуари для собак, сюди можна включити 50 або 100 найкращих порід собак, оскільки деякі власники шукатимуть «нашийник для лабрадора».

  Що стосується орфографічних помилок, Amazon каже, що вони враховують їх, але практика свідчить про інше.

  4. Використовуйте внутрішні умови пошуку

  Як і раніше, продовжуйте працювати з Helium 10 Scribbles Tool, щоб видалити терміни, що залишилися, які ви не використовували в заголовку, маркерах і описі.

  І ще кілька зауважень — коми не потрібні. Просто розділіть терміни пробілом. Також не потрібно дублювати ключові слова у своєму списку. Після того як ключовий запит введений в заголовок, маркери, опис або умови внутрішнього пошуку, його не потрібно повторювати ще будь-де.

  Стратегії оптимізації для списків Amazon в цілому

  1. Продаж — це головне

  Практика показує, що ніщо так не рухає стрілку пошукової видачі, як продажі. Зокрема — швидкість продажу в порівнянні з конкурентами. Сплеск продажів різко вплине на позицію рейтингу.

  Як ви можете собі уявити, це дуже складно зробити, якщо ваш продукт знаходиться десь на 20 сторінці, і тільки 30% клієнтів коли-небудь доходять до другої сторінки!

   

  Перший спосіб збільшення продажів — це залучення внутрішнього та зовнішнього трафіку до списку Amazon. Наприклад, можна залучити внутрішній трафік через Amazon PPC і зовнішній трафік через зовнішню рекламу — через Facebook, Google AdWords і т. д.

  Можна реалізувати одну з наступних стратегій збільшення зовнішнього трафіку:

  • Реклама в лістингу Amazon.
  • Оголошення на сторінці попереднього продажу в лістингу Amazon.
  • Оголошення на сторінці Squeeze для підписки на одноразовий код знижки, доставлене електронною поштою.
  • Реклама у воронці продажів продукту.

  Наступний спосіб — ви можете використовувати службу запуску. Ця послуга призначена для створення природного сплеску продажів, який просуває продукт до рейтингу. Зрештою, чи «приживеться» цей рейтинг, залежатиме від органічного попиту на продукт, як тільки він стане видимим на сторінці 1 або 2.

  Аналогічно працює Viral Launch. Вони мають запатентовану систему, яка допоможе просувати продукти вгору за пошуковою видачею, не порушуючи Amazon TOS.

  2. Огляд продуктів — королева продажів

  Якщо продажі — король, то огляди — королеви.

  Amazon знає, що клієнти покладаються на відгуки, щоб приймати обґрунтовані рішення про свої покупки. Ось тому на цій платформі так жорстко борються з підробленими сервісами відгуків, де людям платять за написання позитивних відгуків, і водночас багато продавців думають про покращення відгуків Amazon. Відгуки є соціальним доказом і повідомляють покупцям, що витрачати гроші на ваш продукт безпечно.

  При цьому працює правило: хто хоче «бути першим, щоб залишити відгук про цей продукт?» Як приклад можемо розповісти про продукт, який почав продаватись дуже добре з першого дня без відгуків. Але він ніяк не міг переміститися з п'ятої сторінки. Як тільки з'явилися перші два відгуки, товар перемістився на другу сторінку. Продаж тривав, і як тільки продукт отримав 10-й огляд, він майже того ж дня потрапив на першу сторінку.

  Отже, мораль цієї історії така: робіть все можливе, щоб якнайшвидше отримати чесні та неупереджені відгуки.

  Перше, що потрібно створити, — це послідовність зворотного зв'язку електронною поштою, яка зв'язується з покупцями через службу обміну повідомленнями між покупцями та продавцями в центрі продажу.

  У цьому допоможуть два інструменти:

  • Feedback Genius;
  • Sales Backer.

  За допомогою цих сервісів можна створювати власні ланцюжки електронних листів, що допоможе розвивати відносини з клієнтами та вимагати чесних відгуків та оглядів.

  Якщо ви хочете запустити кампанію зі знижкою для збільшення продажів та відгуків, рекомендуємо попрацювати з Snagshout (тою ж компанією, що і Feedback Genius).

  Неофіційні стратегії пошукової оптимізації Amazon для підвищення рейтингу

  У цьому розділі зібрано кілька спостережень за факторами ранжування, які не задокументовані безпосередньо Amazon, але, схоже, впливають на пошукову видачу:

  1. Розгляньте можливість використання Fulfillment by Amazon (FBA)

  Товари, що продаються виключно на Amazon, мають більш високий рейтинг, ніж товари, розміщені і на Merchant, за інших рівних умов.

  2. Використовуйте назви брендів у списках продуктів Amazon

  Схоже, що назва бренду, яка містить основні ключові слова, може підвищити органічний рейтинг у пошуку.

  3. Додайте ім'я продавця

  Як і назва бренду, швидше за все ім'я продавця може допомогти підвищити органічний рейтинг, якщо воно містить основні ключові слова для продукту.

  4. Заповніть інші поля на сторінці редагування продукту

  Обов'язково заповніть усі відповідні поля на сторінці редагування продукту, оскільки деякі з них впливають на позицію рейтингу та фільтрацію в пошуку.

  5. Якісні фотографії допомагають ранжуванню та конверсії

  Якісні фотографії зі збільшенням впливають на конверсію, що, безумовно, покращить позицію у пошуку. Схоже, що більша кількість фотографій позитивно корелює з рейтингом.

  Замість висновку

  Отже, ми з вами познайомилися з тим, як працює основний алгоритм Amazon. Також ви дізналися, як скласти список продуктів для продажу на цій платформі. За детальними консультаціями щодо просування на західному ринку звертайтеся до фахівців Elit-web, які мають великий досвід у цих питаннях.

  FAQ

  Amazon.com — це пошукова система?

  Так. Хоча Amazon.com є платформою для електронної комерції, її також можна використовувати як пошукову систему. У багатьох випадках покупці звертаються на Amazon для порівняння цін та пошуку товарів, які їм цікаві. Продавці часто використовують Amazon для дослідження ринку під час вибору нових продуктів для продажу в інтернеті. Крім того, з появою Alexa дані Amazon.com часто підтягуються для відповідей на запити голосового пошуку.

  Як часто оновлюється алгоритм пошуку Amazon?

  Amazon зазвичай не повідомляє про оновлення свого пошукового алгоритму. Через це неможливо сказати, як часто вони змінюються. На щастя, основний алгоритм досить стабільний.

  Що таке пошукова видача Amazon?

  Amazon SERP — це результати, які показуються користувачам після завершення пошуку продукту на Amazon.com. SERP означає сторінку результатів пошукової системи.

  Які з найкращих SEO-інструментів Amazon краще використовувати?

  Helium 10 Magnet, Keyword Inspector, Keywords Everywhere, Feedback Genius, Sales Backer.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом