Поділіться
Зміст

  Криптовалюта з кожним днем набирає все більше обертів. Багато креативних агентств усвідомлюють, що в цьому сегменті реально знайти потенційних клієнтів, і, звичайно ж, працюють у цьому напрямку.

  У цій статті ви дізнаєтеся, як організувати рекламу криптовалюти, які способи просування найкраще вибрати та які існують обмеження на рекламних платформах.

   

  На відміну від минулого року, у 2022-му капіталізація крипторинку зросла майже у 3 рази. Популярність криптовалюти зростає, як і інтерес аудиторії до цієї теми.

  Однак варто розуміти, що цей ринок нестабільний. Прикладом цього був крах монети TerraUSD на початку травня 2022 року. Це розорило багатьох інвесторів і спричинило падіння інших токенів.

  Заробіток на криптовалюті залежить від таких ризиків:

  • висока мінливість курсу монет;
  • хакерські атаки та навала шахраїв;
  • відсутність правового захисту.

  Попри це, багато сервісів digital-маркетингу вважають, що за криптовалютою наше майбутнє. З часом довіра людей до неї зміцниться, закони країн стануть м'якшими, а безпека платформ покращиться. Розповіді про цей спосіб оплати та заробітку, просування криптовалюти збільшать її проникнення у звичайне життя.

  Чи можна рекламувати криптовалюту

  Новачків цікавить питання, які обмеження існують у цьому питанні. Реклама крипти дозволена не по всьому світу. Такі країни, як Китай, Індонезія, Туреччина, Саудівська Аравія, Єгипет та деякі інші, заборонили цю діяльність.

  Там, де просування криптовалюти дозволене, все одно існують певні межі щодо реклами певних сервісів або продуктів, пов’язаних із цією сферою. Все залежить від законодавства країни. У Канаді, наприклад, просування криптобірж дозволяється.

   

  Перелік програм і сервісів, які стосуються криптовалюти, ви можете сміливо просувати, незалежно від законодавства, в будь-якій країні. Це можуть бути:

  1. Криптогаманці — певні програми для того, щоб зберігати публічні та приватні криптографічні ключі, вони ж і допомагають виконувати транзакції. 
  2. NFT-проєкти — невзаємозамінні токени (non-fungible tokens). Вони унікальні, їх не можна замістити або обміняти. NFT може бути прив'язаний до унікального предмета: картини, відео, першого посту у Facebook якогось блогера та взагалі до чого завгодно. Токени можна продавати на аукціонах, вони приваблюють покупців як можливість інвестувати або як предмет колекціонування. Завдяки розвитку блокчейн-технологій стали з'являтися ігри Play-to-Earn. Користувач володіє наборами внутрішньоігрових персонажів і ресурсів — це і є NFT в подібних проєктах. Людина виконує завдання, заробляє віртуальні гроші й може конвертувати їх у реальні. Приклад такої гри — STEPN.
  3. Криптобіржі — онлайн-сервіси, на яких можна продавати криптовалюту, вкладати в неї, а також отримувати прибуток на зміні курсу. 
  4. Криптообмінники — платформи або спеціальні банкомати, завдяки яким можна обміняти криптовалюту на звичайні гроші. Основна відмінність від бірж — це те, що тут ваші монети можна перевести в готівку. Ви можете створити свою платформу, отримувати дохід від неї. Однак виникає питання, як розкрутити обмінник: тут зможете дотримуватися тих самих рекомендацій з просування, як і для будь-якого іншого криптопроєкту. 
  5. Обладнання для майнерів. Велика кількість компаній продають або здають в оренду товари для майнінгу.

  Цільова аудиторія просування криптовалюти досить вузька. До неї входять: інвестори, IT-фахівці, геймери, мандрівники тощо.

  Способи реклами криптовалюти

  Уявімо, що у вас є криптопроєкт і ви замислюєтеся про його просування.

  Рекламу криптовалюти можна здійснювати кількома способами, а саме через: 

  • інфлюенсерів;
  • товариство;
  • рекламні мережі.

  Але пам'ятайте, що таке просування має свої межі. Вони залежать від країни та платформи розміщення.

   

  Соціальні мережі

  За останні роки соцмережі та криптовалюта вийшли на новий рівень взаємодії. Багато майданчиків заявляють про те, що згодні працювати з біткоїном й іншими видами. Соціальні мережі — це мільярди людей з усього світу. Тому вони є важливим інструментом для просування криптопроєктів.

  Ви можете створити блог і ділитися будь-якою актуальною інформацією в Google, Facebook, Яндекс, Twitter, Telegram. Реклама криптовалюти на цих майданчиках уже дозволена в багатьох країнах.

  Що ви можете розповісти людям:

  • рекомендації для новачків у сфері;
  • зрозуміле пояснення принципів технології блокчейну;
  • найсвіжіші та найактуальніші новини на ринку криптовалют;
  • поради від міжнародних спеціалістів і цікаві кейси;
  • аналіз останніх ICO;
  • відомості, які стосуються вашого проєкту: акції, бонуси при обміні тощо.

  Подібні пости читають, оскільки вони актуальні, у них є відповіді на популярні питання. Пишіть тексти, які будуть цікаві й корисні для читача.

   

  PPC (Google Ads)

  РРС (Pay-per-Click) — рекламна стратегія з оплатою за клік. Останнім часом вона дуже популярна, оскільки просування у ЗМІ, на радіо, телебаченні коштує великих грошей. Здебільшого вся реклама в Google оплачується за клік, навіть відеореклама, яка вказує плату за перегляди, все одно вважається Pay-per-Click.

  Для просування криптовалюти ви можете замовити послуги РРС-фахівця. В такий спосіб вийде отримати нових клієнтів.

  У рекламі криптовалюти Google Ads стане вашим помічником. Це сервіс, який показує ваші медіа- або текстові оголошення цільовій аудиторії. А у разі використання РРС-реклами замовник платить за клік, який здійснив відвідувач сайту. Завдяки такій стратегії бізнес може отримати хороший приплив нових потенційних клієнтів.

   

  SEO

  Якщо ваш криптопроєкт готовий до просування, одна з перших речей, якими слід зайнятися, — це пошукова оптимізація (SEO). Здійснюється вона такими етапами:

  1. Визначення цільових сторінок, з якими працює ваш проєкт (припустимо, що вони до цього моменту вже сформовані).
  2. Збір семантичного ядра під валютні пари — посадкові сторінки.
  3. Доопрацювання криптопроєкту з урахуванням зібраної та структурованої семантики.
  4. Написання й розміщення SEO-текстів на цільових сторінках.
  5. Оптимізація ресурсу під ключові слова та фрази для подальшого просування. 

  Важливо здійснювати оптимізацію тільки тих цільових сторінок, з якими працює ваш обмінник або інший криптопроєкт. Інакше користувачі будуть переходити на ваш майданчик і не задовольняти свої потреби. Рекомендуємо вживати довші фрази та прив'язувати їх до основних ключових слів і фраз. Наприклад, не «вкладення в криптовалюту», а «як вигідно вкласти в криптовалюту». Для користувача це більш інформативно та зрозуміло, тут відразу ж видна користь. Напевно саме це питання він відразу побачить у результатах пошуку.

   

  Криптовалютні спільноти

  Найпопулярніші чотири криптоком'юніті — це Discord, Twitter, Reddit і Telegram. На цих майданчиках ви зможете прорекламувати свій проєкт або монету, створити спільноту й оточити себе однодумцями, керувати курсом своєї криптовалюти. Якщо в групі багато людей — це хороший знак для інвесторів. Це говорить про те, що в проєкт або монету можна без ризику вкладати гроші.

  Але варто пам'ятати і про скам-проєкти. У них створюють ілюзію активності ком'юніті через підставних людей, які, зі свого боку, отримують за це бонуси. Шахраї залучають кошти від інвесторів і зникають.

  Блогери

  Один з ефективних способів реклами криптовалюти — просування через інфлюенсерів. Люди більше повірять знайомим людям, ніж контекстній або таргетованій рекламі. Тут важливо, щоб блогер був із криптотематики: це збільшить ймовірність того, що до його рекомендацій прислухаються. Зазвичай інфлюенсери розповідають, якими застосунками та сервісами користуються, і створюють на них попит.

  Airdrop криптовалюти

  Це переказ цифрових активів на кілька гаманців безплатно. Розробники роздають монети або токени заради реклами, адже їхні одержувачі розкажуть про це всьому Інтернету.

   

  Bounty

  Простими словами, це винагорода, платіж, який ви пропонуєте користувачам як стимул для виконання певних завдань. Здебільшого термін Bounty використовують ігрові спільноти. Цей спосіб призначений для того, щоб заохотити користувача за повідомлення про помилку або ж за участь у розробленні гри.

  Існують два типи баунті-кампаній:

  1. Pre-bounty — отримання винагороди до фізичного запуску проєкту. Такі програми розраховані на потенційних інвесторів.
  2. Post-bounty — отримання винагороди після запуску проєкту. Ця кампанія розрахована на його поліпшення.

  На таких сайтах, як BitcoinTalk.org, ви можете розмістити свою програму Bounty та знайти потенційних користувачів, які виконують завдання.

  Подкасти та інтерв'ю

  Це регулярні програми, серіали або блоги у вигляді аудіо, які можна завантажувати або слухати онлайн. Сам термін «подкастинг» придумали у 2004 році, об'єднавши слова iPod і broadcasting («радіомовлення»). В Інтернеті існує безліч прикладів:

  • «Крипто-подкаст» — передача про криптовалюти та блокчейн від редактора United Traders Федора Анащенкова. У всіх випусках підіймаються актуальні теми, дуже доступно та просто розповідається про ф'ючерси, опціони, токенізацію активів і нову крипту;
  • Let's Talk Bitcoin — велика інтернет-платформа, де зібрані англомовні подкасти про криптовалюту та трейдинг.

  Якщо ви вмієте робити простий і доступний контент, ви також можете використовувати такий метод просування свого проєкту, публікуючи інтерв'ю з різними фахівцями. Це дійсно буде цікаво для вашої аудиторії.

  Інтернет сьогодні — це поле великих можливостей. Ви можете взяти інтерв'ю через Google Meet або Zoom в будь-який час і з будь-якої точки світу.

  У чому полягають складності просування

  Існує низка труднощів у рекламі криптовалюти. Крім обмежень у законодавствах та вимог від майданчиків, на яких планується просування, потрібно знати про такі складнощі:

  • криптовалюта — сам по собі важкий продукт для розуміння. У цій сфері є низка специфічних інструментів, які вимагають певних знань від аудиторії;
  • важкий копірайтинг — потрібно знайти людину, яка буде доступно й за фактом писати про таку складну тему;
  • певні межі у створенні креативів і текстів — в оголошеннях рекомендуємо не писати про стовідсотковий заробіток і безпеку операцій із криптовалютою;
  • тривала підготовка до реклами та довгий запуск.

  Крім того, спостерігається невисокий рівень довіри від людей. Вони бояться потрапити на шахраїв.

  Висновки

  Популярність криптовалюти продовжує зростати. Люди все частіше цікавляться, як можна оплатити нею послуги або товари, а багато країн пом'якшують законодавство щодо цієї сфери. Поки деякі держави бояться впроваджувати перехід на цифрові гроші, інші повним ходом покращують цю галузь, створюючи нові аналоги національних валют. Зараз можна точно сказати, що ця сфера з нами надовго. Маркетинг і реклама криптовалюти тільки наблизять той час, коли за біткоїни ми будемо купувати воду в магазині. Незабаром це стане мейнстримом у будь-якому бізнесі, і складно буде знайти людину, яка б зовсім нічого не знала про цю сферу.

  FAQ

  Чи можна рекламувати криптовалюту?

  Реклама криптовалюти дозволена не у всіх країнах. Її заборонили Китай, Індонезія, Туреччина, Саудівська Аравія, Єгипет і декілька інших держав. Але навіть там, де є дозвіл, є певні обмеження на інтернет-платформах. При цьому є проєкти, які можна вільно рекламувати скрізь. З соціальних мереж просування криптовалюти дозволили Facebook та Instagram. Для цього необхідно мати одну з 27 схвалених компанією ліцензій.

  Як рекламувати криптообмінник?

  Реклама обмінників електронних і криптовалют майже нічим не відрізняється від просування сайтів інших типів. У ній є своя специфіка, але здебільшого діють ті самі правила та закони. Тобто, якщо ви замислюєтеся над рекламою криптообмінників, необхідно звернутися до студії, яка має досвід у SEO-просуванні загалом. Якщо компанія покаже вам успішні кейси й достатній досвід і ви побачите, що її співробітники дійсно добре розбираються в розкручуванні сайтів, у такому випадку успіх буде неминучий.

  Чи можна рекламувати біткоїн?

  Як повідомляє Bitcoin.com, рекламодавці, криптовалютні біржі, гаманці з таргетингом на США можуть просувати такі продукти, звичайно ж, якщо вони відповідають вимогам і сертифіковані в Google.

  Чи можна рекламувати майнінг?

  По суті, майнінг — процес пошуку або видобутку будь-якої криптовалюти. Результат — це додавання в блокчейн нового блоку транзакцій, що тягне за собою випуск нових монет. Можна займатися просуванням майнінгу чи ні, залежить від законодавства країни. У деяких державах це можливо, але певні обмеження все одно існують. Як зазначає Google Support, забороняється реклама: ICO (первинна пропозиція монет); DeFi (протоколи децентралізованих фінансових сервісів); купівлі, обміну або продажу криптовалюти та товарів, які пов'язані з нею; сторінок, що націлені на те, щоб показати зведені дані або порівняння криптовалют або ж продуктів, пов'язаних із ними.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом