Поділіться
Зміст

  Просування сайтів у США — вкрай актуальний напрямок для сучасного українського бізнесу. І причина цього очевидна — величезна та платоспроможна потенційна аудиторія. В США на сьогоднішній день проживають близько 330 мільйонів людей. При цьому це здебільшого активні інтернет-користувачі, які шукають інформацію, замовляють послуги та купують товари саме в мережі. А тому й розкрутка сайту в Америці цікавить все більше наших з вами співвітчизників.

  З іншого боку, важливо пам'ятати, що США є вкрай висококонкурентним ринком. Відповідно, SEO в Америці у більшості випадків складніше і дорожче. А результати просування зазвичай стають видимими пізніше. Тобто маємо ми дві сторони медалі. І якщо вже ви вирішили почати просувати бізнес у США, необхідно насамперед дізнатися про всі тонкощі та нюанси цього процесу.

  Власне наша сьогоднішня стаття якраз і покликана допомогти тим, хто орієнтується на ринок США. Ми розповімо і покажемо, як сьогодні виглядає розкрутка сайту в США, який бізнес досить добре «заходить» на американському ринку, а якому не варто навіть намагатися розширюватися на цю територію. А ще поговоримо про деякі неочевидні складнощі, з якими ви можете зіткнутися. Буде багато цікавого!

  Що таке ринок США? Чому багато хто намагається підкорювати американський онлайн-ринок?

  Отже, що таке ринок США у 2020-2021 роках? Це все ще найбільший у світі онлайн-ринок із величезною купівельною спроможністю людей. З кожним роком продаж в інтернеті в цьому регіоні неухильно зростає, а світова пандемія лише простимулювала користувачів купувати у Мережі. Як показує практика, така тенденція буде продовжуватись.

  На даний момент ринок Google у США є ґрунтовно монополізованим гігантами, які поглинули дрібні проекти. Наприклад, найбільша онлайн-платформа на ринку США та світу «Амазон» фіксує рекордні прибутки щороку, а фінансовий стан власника зростає у геометричній прогресії.

  Обсяги продажів в американських онлайн-магазинах зросли в іншому кварталі фінансового року на 44% або $62 млрд (до $201 млрд без урахування сезонних коливань) рік у рік. Це найбільший стрибок за історію збору даних (з 2001 р.).

  Головна мета будь-якого бізнесу, будь то онлайн-магазин чи сфера послуг — заробляти гроші. Де ж як не на ринку США це робити?

  Конкуренція на ринку в 2022 році

  Вже більше ста років американський ринок залишається найбільш вільним та конкурентним у світі. За наявними даними, після 2020 року деякі європейські ринки стали більш конкурентними. Однак якщо ми будемо відштовхуватися одночасно від обсягів ринку та його конкурентних показників, то США тут впевнено утримують першість.

  Провести аналіз конкурентів для англомовного сайту

  Адреса сайту

  Для нас із вами це означає лише одне: просуватися на ринку США буде непросто. Але якщо приділити просуванню достатньо зусиль та засобів, щоб закріпитися у своїй ніші та залучити аудиторію, перспективи для бізнесу будуть просто відмінними.

  Загалом на американському ринку купується та продається буквально все. Проте є бізнес-ніші, які просто безглуздо намагатися просувати у Штатах. Саме про них ми хочемо поговорити далі.

  Фундаментальні відмінності SEO-просування в США

  Порада для власників бізнесу!

  Якщо ви не готові інвестувати в проект протягом мінімум року, двічі подумайте про те, чи варто виходити на ринок США взагалі. До того ж перші значні результати вдасться отримати не раніше ніж через 6-9 місяців, але тут все залежить від вхідних даних (ніша, вік домену, якість сайту, посилання, бренд).

  методи, які працюють при просуванні в США

  Отже, в чому полягають основні відмінності SEO-просування у США?

  1. Дуже висока конкуренція. На SEO-ринку США практично неможливо пробитися у топ за ВЧ-запитами. Набагато простіше та ефективніше вести розкрутку сайту за великою кількістю низькочастотних запитів.
  2. Наявність у веб-ресурсу максимально природного профілю посилання. Не варто використовувати біржі посилань. Ефект від SEO буде лише в тому випадку, якщо на сайт ведуть посилання з відомих блогів, статей, форумів з коментарями користувачів і т. д. Не менш важливими є посилання із соціальних мереж, особливо з такого ресурсу, як Pinterest. Крім того, зростання маси посилань має бути поступовим, без різких стрибків, що може викликати «підозри» з боку пошукової системи.
  3. Просування геозалежних запитів у США слід супроводжувати реєстрацією у локальних лістингах, обов'язково зареєструвати сайт у Google Places.

  Розкрутка сайтів у США — складний та копіткий процес, який потребує значних інвестицій у розвиток власного ресурсу. Але на виході (за правильно вибраних методів) витрати будуть окуплятися багаторазово, в результаті ви отримаєте відчутний дохід.

  Яким нішам немає сенсу виходити на ринок в Америці

  Найпровальніша стратегія — намагатися просувати на діджитал-ринку США сайти з технікою та електронікою. Незалежно від ваших вкладень та витраченого часу, розкрутка сайту в США не дасть особливого результату. Причина очевидна — американці купують техніку та електроніку на Ebay та Amazon. Якщо в Україні бізнес ще якось може конкурувати з якоюсь «Розеткою» або Prom.ua, просуваючи власний сайт, то у Штатах це відверто марна трата часу та сил. Якщо ви заходите на ринок з технікою та електронікою, краще відразу продавати на Amazon.

  Ще одна ніша, в якій розкрутка сайту в Штатах може виявитися неефективною, — це все, що пов'язано з нерухомістю: продаж, оренда та будівництво. Конкуренція тут просто величезна. І одразу голосно заявити про себе точно не вийде.

  Також рекомендуємо ознайомитися зі списком найбільших експортних галузей США станом на 2022 рік:

  • буріння нафти та видобуток газу;
  • нафтопереробка;
  • виробництво літаків, двигунів та деталей для них;
  • фірмове фармацевтичне виробництво;
  • виробництво органічних хімічних речовин;
  • виробництво смол та пластмас;
  • виробництво навігаційних приладів;
  • виробництво напівпровідників та ланцюгів.

  У цих нішах конкуренція просто величезна. Заходити на американський ринок із подібними напрямками бізнесу дуже проблематично. Навіть якщо ваш бізнес вже активно працює і досить відомий.

  Чим просування в Америці відрізняється від нашого?

  Тут треба бути особливо уважними. Якщо ви стежите за нашими публікаціями, то неодноразово бачили статті про впровадження нових алгоритмів ранжування сайтів Google та різноманітних апдейтів пошуковика. Так ось річ у тому, що всі ці апдейти здебільшого в першу чергу зачіпають діджитал-середовище саме США, а вже після «доходять» до нас.

  Про що це каже?

  А каже це про те, що ті методи та інструменти просування, які зараз працюють в Україні, можуть уже не працювати в Штатах через оновлення алгоритмів. Тому SEO просування сайтів у США справді відрізняється. І використовувати ті ж методи, що і в українському діджитал-просторі, в деяких випадках не можна.

  Є ще кілька важливих нюансів просування в США:

  • Акцент на контенті

  Продовжуючи попередню думку, скажемо, що алгоритми Google ефективніше працюють з англомовним контентом і ретельніше його аналізують. Відповідно, і вимоги до контенту вищі. Тому в ідеалі для написання текстів для сайту необхідно залучати нейтів-спікера. Або як мінімум працювати з англомовним коректором.

  • Робота з урахуванням алгоритмів різних пошукових систем

  Якщо в Україні переважна більшість користувачів використовує виключно Google, то в США дуже популярні також Bing, Yahoo!, DuckDuckGo, MSN, Ask.com та інші. Крім того, американці дуже багато «гуглять» у YouTube. Така різноманітність вимагає більш комплексного підходу до просування з урахуванням вимог різних пошукових систем та їх алгоритмів.

  • Ефективне нарощування маси посилань

  В плані лінкбілдингу просування сайтів в Америці технічно не відрізняється від такого ж в Україні. Але через більшу «прискіпливість» алгоритмів вимоги до сайтів-донорів вищі. Безліч вхідних посилань з неякісних і нерелевантних ресурсів може дати зворотний ефект і загнати ваш сайт під фільтри пошукових систем. В принципі, це стосується і лінкбілдингу в Україні, але в США — особливо.

  • Регіональне просування

  Оптимізація і просування сайтів США відразу на всю територію країни — це майже завжди провальна стратегія. Куди ефективніше та дешевше використовувати регіональне просування, щоб вийти в топ локальних лістингів і охопити цільову аудиторію з потрібного вам штату, міста чи навіть району. Під час проведення регіонального просування можна використовувати Google Places, Apple Maps, Yelp та інші платформи. Це особливо важливо для послуг.

  У чому складнощі просування сайтів у США?

  Найочевиднішу складність при просуванні сайтів у Штатах ми вже згадали. Це надвисока конкуренція. Особливо в популярних нішах, де є відомі гіганти ринку, яких неможливо обійти.

  Наведемо простий приклад! За підсумками другого кварталу 2022 року в США частка користувачів iPhone перевищила 50% від усіх власників смартфонів. Тобто більше, ніж ВСІХ Android-смартфонів разом узятих! Не більше одного виробника, а ВСІХ виробників, чиї смартфони доступні на американському ринку. Очевидно, коли на цей ринок зайде умовний новий смартфон Xiaomi, він фізично не зможе конкурувати з продукцією Apple.

  І так у багатьох нішах у Сполучених Штатах. Іноді просто безглуздо виходити на ринок США, і це потрібно прийняти як факт. Але є й куди менш очевидна складність, через яку SEO просування американських сайтів може просто провалитися. І це — контент!

  Справа в тому, що традиційна англійська та американська англійська — зовсім не те саме. Різниця між ними може виявитися просто величезною. Для наочності подивіться на таблицю:

  Тобто ви ризикуєте банально використовувати не ті ключові слова та фрази при створенні контенту, неправильно кластеризувати їх і, відповідно, залучити зовсім не ту аудиторію. Це ще один доказ того, що розкручування сайту в США в ідеалі потребує залучення копірайтерів — носіїв мови. До того ж саме американської англійської.

  Методи, які працюють при просуванні в США

  При просуванні сайту в США важливо використовувати комплексний підхід, тобто правильно вибудувати всі процеси і робити лише те, що гарантовано призведе до результату. Ще раз акцентуємо: основна запор успіху SEO у США – це правильні посилання + крутий контент. Але Google теж не стоїть на місці, щороку ускладнюється і стає більш вимогливим до сайтів. Тому завжди потрібно бути в курсі діючих алгоритмів їхнього ранжирування та стежити за апдейтами «Гугла».

  Якщо колись можна було закуповуватися на SAPE, написати дешеві низькопробні тексти, чого було достатньо, щоб стати в топ, то зараз про такий метод і мови не може бути. Цього не вистачить, щоби навіть «заповзти» у топ 20–30 і отримувати трафік.

  Крім того, візуал сайту стає все більш важливим фактором ранжирування, що стосується і контенту: він перш за все повинен зацікавити потенційного покупця вашого товару/послуги.

  Оскільки з 2021 року, за даними Google, поведінкові фактори стануть одними з найважливіших при ранжируванні сайту, то в процесі розкручування сайту під США варто приділити цьому моменту особливу увагу.

  Отже, який підхід використовуємо при просуванні проекту під US-ринок?

  Як показує практика, успішна стратегія SEO під США обов'язково має містити такі етапи, як:

  • експертиза ринку та споживання (аналіз конкурентів);
  • упор на НЧ- та СЧ-запиті;
  • експертний контент - залучати до написання тільки професійних копірайтерів, які знаються на тематиці;
  • аналіз ресурсу посилань, формування стратегії нарощування посилальної маси на 6-9 місяців наперед;
  • технічний аудит сайту та, отже, усунення всіх технічних помилок;
  • юзабіліті-аудит (старо використовуємо hotjar + конкурентів) і, відповідно, покращення Usability.

  Якщо сайт і в цілому бренд не розкручені на ринку США, то сподіватися «вискочити» за ВЧ-запитами в перші 4-6 місяців точно не має сенсу, оскільки практично в будь-якій ніші ви зіткнетеся з 8-10 потужними сайтами в топі, які збирають сотні тисяч трафіку за ВЧ-запитами

  Підвищити продаж вашого бізнесу. Отримайте безкоштовну пропозицію.

  Один з наших експертів проведе аналіз та підготує унікальну пропозицію для Вас.

  image

  Виходячи з цього, в першу чергу ми намагаємося отримати трафік та позиції по ключах з нижчою конкуренцією - враховуємо KD (keyword difficulty) під час збору семантичного ядра сайту. Це дозволить отримувати продажів відразу, а чи не через 2 роки. Після того як вдасться закріпитися по СЧ- і НЧ-ключах, можна переходити до боротьби за них із частотністю 20 000-100 000 тисяч або з досить високим keyword difficulty.

  Тут все ж таки дуже багато залежить від конкретної ніші, тому що в деяких з них стати в топ по ключу з частотністю 5000 - це вже величезний конверт у продажу і велика частка трафіку в ніші.

  З чого почати розкручування сайту під США

  При просуванні сайтів у США велику роль відіграють так звані доменні фактори ранжування. Тому з домену і варто починати розкручування. Можемо дати кілька рекомендацій:

  • Не купуйте вже існуючі домени — вони можуть бути під санкціями пошукових систем.
  • Якщо просуваєтеся на певний регіон, використовуйте відповідні регіональні домени: nyc, .la і так далі. На всю країну — домен .us.
  • Використовуйте назву домену, що безпосередньо пов'язана з вашою діяльністю.

  Відразу після вибору та купівлі домену слід зайнятися збиранням та систематизацією ключових слів. До того ж тут теж є деякі нюанси. Наприклад, потрібно орієнтуватися не тільки на високочастотні та середньочастотні ключовики, але і на низькочастотні. У тому числі ключові фрази з довгими «хвостами». Американці дуже часто користуються голосовим пошуком. Тому пошуковий запит довжиною 7–8 слів і навіть більше — це цілком нормально.

  Після цього вже можна приступати безпосередньо до SEO-оптимізації. Про неї — далі!

  Короткий алгоритм дій щодо оптимізації сайту в США

  Ми підготували для вас невеликий чек-ліст, згідно з яким можна здійснювати просування сайтів у США:

  1. Зберіть та систематизуйте семантичне ядро ​​(ключові слова та фрази).
  2. Напишіть метатеги Title та Description для кожної сторінки.
  3. Підготуйте оптимізовані SEO-тексти на сторінки сайту.
  4. Ретельно перевірте сайт щодо технічних помилок.
  5. Проведіть технічну оптимізацію сайту.
  6. Розробіть план публікації нового контенту на вебсайті.
  7. Почніть розміщувати зовнішні посилання з сайтів-донорів для нарощування посилань.

  Водночас рекомендуємо використовувати можливості контекстної і таргетованої реклами у соцмережах. Це дозволить вам залучати аудиторію ще до того, як SEO дасть перші результати. Про те, як рекламувати сайт у США, ми обов'язково розповімо в майбутньому.

  Посилання у 2022 році. Чи працюють?

  Що б не говорили представники Google у «Твіттері», а посилання як працювали, так і працюватимуть далі у SEO. Є багато різних типів беклінків та, відповідно, методів їх отримання. Все залежить від вимог сайту та клієнта.

  Для «білих» проектів ми використовуємо лише White Hat SEO, тобто лінки одержуємо шляхом аутрича або за допомогою експертного та класного контенту. Це основна частка витрати бюджету на SEO. Найбільша сума, заплачена нами за посилання, становила близько 3000 доларів, але це швидше разовий випадок. Зараз ми намагаємося все ж таки використовувати складніші і, можливо, більш затратні за часом методи, отримати лінки безкоштовно, якщо це дозволяє робити ніша, в якій просуваємо сайт. Але власник ресурсу, який бажає, щоб його бізнес працював у США за допомогою просування сайту , повинен бути готовим інвестувати у посилання, оскільки не завжди можна отримувати їх безкоштовно.

  у чому полягають складності просування сайтів у США

  У чому складності просування сайтів у США?

  Насамперед це висока конкуренція на ринку, по-друге, складність місцевого менталітету та нетиповість особливостей цільової аудиторії, по-третє, це великі бюджети, необхідні на витрати (робота команди фахівців, контент, посилання, дизайнер).

  Крім залучення трафіку з Google, потрібно грамотно підійти до продажу товарів чи послуг, навчитися розуміти місцевий ринок. Необхідно формувати правильні УТП, що просувається, має бути конкурентним на ринку, повинна виконуватися швидка доставка, є ще багато інших факторів та особливостей, що викликають довіру покупців до компанії та бренду в цілому.

  Висновки:

  Онлайн-покупки продовжують зростати, і пандемія тільки стимулює це. Наприклад, прибутки нашого клієнта (рітейл) під час карантину і всього, що відбувалося в США у 2020 році, значно збільшилися, при цьому середній чек товару був близько 2000$.

  Інвестування та закріплення на ринку США дозволить вашому бізнесу міцно стояти на ногах у будь-яких ситуаціях.

  Чи варто українським компаніям виходити на американський ринок?

  Відповідь однозначно стоїть!

  Дедалі більше вітчизняних компаній різного профілю шукають шляхи виходу на американський ринок, і їм обов'язково будуть потрібні послуги інтернет-просування. Ціни таких послуг в Америці в середньому становлять 20000 $ на місяць, а термін виведення конкурентних запитів у топ займає близько року. Очевидно, що співпраця з вітчизняними фахівцями у сфері SEO є найефективнішим рішенням для компаній, що розширюють поле своєї діяльності за межі СНД через більш вигідну вартість послуг та високу швидкість виконання робіт.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом