0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Експертний погляд на регіональне просування інтернет магазину через папки

Поділіться
Зміст

  Ваш бізнес так чи інакше прив'язаний до тієї чи іншої території. Притому не завжди йдеться про цілу країну. Іноді ми говоримо про певні регіони та міста. Як у такому разі ефективно просувати свій сайт? Чи можна використати класичні методи SEO-просування? Можна! Але щоб не витрачати час і гроші даремно, краще зайнятися регіональним просуванням.

  Ми вже розповідали, що таке локальне SEO. Сьогодні продовжуємо цю тему і наголошуємо на регіональній розкрутці в інтернеті. І повірте, тут є багато нюансів.

  Що дає регіональне просування і навіщо воно потрібне

  Що дає регіональне просування і навіщо воно потрібне?

  По суті просування з локальною прив'язкою дає можливість просувати ресурс на певній території. Така необхідність виникає у кількох випадках:

  1. У вас локальний бізнес і немає сенсу просуватися на всю країну. Наприклад, невелике кафе, автомайстерня або маленька кондитерська вдома.
  2. Ви маєте великий бізнес, але ви хочете ефективно конкурувати на кожному регіональному ринку окремо, щоб простіше було обходити регіональних, а не загальнонаціональних конкурентів.

  Це дійсно хороший метод у більш короткі терміни вийти в топ пошукової видачі та заявити про себе. А далі цілком можна виходити на більш широку географію.

  Переваги регіонального просування

  Переваги регіонального просування

  Виходячи з вищесказаного, ми можемо назвати кілька плюсів, які дає регіональне просування сайту бізнесу:

  1. Істотне зниження конкуренції. Ви конкуруєте насамперед із локальними продавцями, а не з національними і тим більше міжнародними.
  2. Збільшення впізнаваності бренду в регіоні, де ви рухаєтеся.
  3. Підвищення лояльності потенційних клієнтів — аудиторія найчастіше лояльніше ставиться до локальних, місцевих брендів.
  4. Помітна економія на просуванні — за меншого бюджету можна досягти досить значних результатів.

  Крім того, просування сайту в регіоні полегшує пошук партнерів, спрощує пошук та залучення вже зацікавленої аудиторії та позитивно позначається на лояльності пошукових систем.

  Особливості просування піддоменів

  Google, на жаль, на сьогоднішній день повноцінно працювати з піддоменами не вміє. А спроби користуватися прив'язкою до конкретних регіонів нерідко спричиняють появу багів.

  Що ж робити?

  Спочатку необхідно закрити піддомени від індексації, а далі використовувати регіональні папки. Загалом це і будуть наші піддомени, але замість умовного піддомену kiev.site.ua ми отримуємо site.ua/kiev/ .

  Навіщо створювати регіональні папки?

  Значна частина інтернет-користувачів шукає товари та послуги спочатку у своєму регіоні, а вже потім, якщо пошук не дає результатів, розширює географію. Очевидно, що не варто в заголовку, title та description просто перераховувати всі назви міст поспіль, щоб охопити всі регіони. Це некоректно виглядатиме і може сильно нашкодити сайту.

  Регіональні підпапки дозволяють створювати окремі сторінки для кожного регіону. Виглядають такі сторінки природно, не перевантажено, вони добре індексуються та позитивно впливають на SEO-показники.

  Як налаштувати підпапки?

  Регіональні підпапки створюються з прив'язкою до регіонів і міст. Технічно процес мало чим відрізняється від створення звичайних сторінок та папок у структурі сайту. Але є деякі нюанси, які обов'язково треба враховувати. Про них і йтиметься далі.

  Як налаштувати підпапки

  Технічне налаштування

  Сторінка /regions/

  Спочатку необхідно створити сторінку, де буде розміщено перелік посилань на розділи регіонів. Формат посилання: site.ua/regions/{топонім}/. Анкором для цих посилань є назва міста.

  Розглянемо на прикладі!

  Наприклад, для створення київського регіону на сайті ми створюємо розділ http://site.ua/regions/kiev/. Таким чином, ми закріплюємо назву регіону та робимо сторінку головною для нього.

  Далі у розділі можна повністю дублювати сайт. При цьому всі посилання в даному розділі матимуть вигляд типу:

  • http://site.ua/regions/kiev/catalog/
  • http://site.ua/regions/kiev/item/

  Тобто для кожного розділу у нас з'являється URL-адреса, але з прив'язкою до розділу сайту для регіону чи міста.

  Файл robots.txt

  У robots.txt з'являється директива, яка забороняє індексацію сторінок вебресурсу для розділів. Наприклад, для user-agent: Google потрібно прописати наступний рядок:

  Disallow: /regions/

  Карта сайту sitemap.xml

  Створення регіональних папок передбачає також генерацію xml картки сайту для кожного розділу, де знаходяться посилання для нього. Нові xml карти додаються посиланнями до sitemap.xml основного домену.

  Комерційні фактори

  Просування сайту в регіонах обов'язково передбачає надання контактних даних на сторінках «Контакти» усередині папок регіонів. Рекомендуємо вказувати наступне:

  • міська адреса, під яку підключено розділ;
  • телефон із міським кодом.

  Якщо міського номера та адреси немає, можна обмежитись номером 0-800… (стандартний код для гарячої лінії).

  Як адресу не обов'язково вказувати адресу саме компанії. Тим більше, що вона може бути фізично в іншому місті. Ви можете вказати адресу точки видачі чи транспортної компанії.

  Рекомендуємо уважно підійти до розміщення наскрізних блоків. У регіональних розділах мають бути зазначені саме регіональні адреси. Інакше регіональне просування сайту виявиться менш ефективним, а користувачі можуть заплутатися у контактній інформації.

  Текстова оптимізація

  Текстова оптимізація

  Щодо контенту: головна ідея просування підпапками — використання ключових слів із регіональною прив'язкою. Щоб спростити роботу над текстовою оптимізацією, рекомендуємо використовувати шаблони. Наприклад, для сторінки категорій можна застосувати такий шаблон:

  Title

  Замовити {назву товару} у {місті}, дізнатися ціну {назву товару} в онлайн-магазині {site}

  Description

  Широкий асортимент {назва товару}, доступні ціни та швидка доставка в {місто} від інтернет-магазину {site}

  Заголовок H1

  {Назва товару} до {місто}

  Далі йде основний текст із релевантними ключовими словами та фразами, що мають прив'язку до регіону: «купити пральну машину в Києві», «доставка піци у Вінниці», «ремонт комп'ютерів в Одесі» тощо.

  Зрозуміло, можна використовувати і ключові слова без прив'язки до регіону, але згадка міста та регіону в тексті все ж таки має бути. Це важливо з погляду SEO.

  Налаштовуємо регіональність сайту у Вебмайстрі

  Щоб налаштувати просування сайту по регіонах, необхідно в Google Search Console перейти до розділу «Пошуковий трафік», натиснути на «Таргетинг по країнах та мовах», а потім у вікні перейти у вкладку «Країна» і вибрати регіон, де розташована ваша аудиторія.

  Налаштовуємо регіональність сайту у Вебмайстрі

  Залишається тільки активувати чекбокс «Таргетинг користувачів у:» та вказати країну:

  Націлювання користувачів в

  На жаль, точніше настроїти регіональність у Google Search Console не вдасться. Але це і не обов'язково, тому що вище ми вже розібралися, як налаштувати папки. Цього цілком достатньо.

  Просування у кількох регіонах

  Просування у кількох регіонах

  Через те, що прив'язати ресурс до певного регіону в Google неможливо, регіональне просування в кількох регіонах ускладнюється. По суті, єдиним ефективним варіантом є використання піддоменів для кожного регіону, як ми описали вище.

  Додатково покращити позиції сайту в регіональній видачі можна за допомогою інструменту «Мій бізнес», куди вносяться дані про компанію, контакти, адреси представництв та інша інформація.

  Висновки

  Регіональне просування сайтів – це можливість пом'якшити конкуренцію, знизити витрати на розкручування та вийти у топ пошукової видачі за регіональними запитами. Цей метод ідеально підходить для бізнесу, який працює у певному регіоні та якому не потрібно конкурувати з більшими гравцями ринку.

  Але це зовсім не виключає можливості подальшого просування поза початковим регіоном. Навіть навпаки, сприяє йому. Адже коли сайт оптимізований, наповнений якісним контентом і загалом є авторитетним в очах пошукових алгоритмів, просувати його на більшу географію стає набагато легше.

  Замовляйте просування вебсайту в Elit-Web, якщо ваша мета — регіональна розкрутка. Використовуйте актуальні методи «білого» SEO, заощаджуйте бюджет та виходьте у топ пошукової видачі в своєму регіоні у найкоротші терміни. Ми готові обговорити ваш проєкт сьогодні!

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом