Поділіться
Зміст

  Застосування географії в продажах сьогодні є важливим і популярним інструментом у руках маркетологів. Користувачі діляться інформацією про себе в соціальних мережах, їх переміщення можна відстежити за IP-адресами. У пошуках потрібного товару чи послуги вони використовують «Карти» та «Пошук».

  Все це уможливлює географічний таргетинг. З ним рекламні повідомлення стали більш цільовими, що допомагає маркетинговим кампаніям залучати більше конверсій.

  Що таке геотаргетинг?

  Геотаргетинг (geotargeting) — це у веброзробці та інтернет-маркетингу алгоритм видачі вмісту відповідно до географічного положення користувача.

  що таке геотаргетинг

  Даний механізм показу реклами та контенту також дозволяє з максимальною точністю сегментувати цільову аудиторію. На найпростішому рівні це використання даних про місцезнаходження споживача (країна, місто). Точніші дані про геолокацію дозволяють зібрати ще більше інформації про відвідувача та його інтереси, що допомагає зробити рекламу максимально релевантною.

  Залежно від завдань та особливостей бізнесу геотаргетинг використовують у пошуковій, контекстній та медійній рекламі, у соцмережах та SEO-просуванні.

  Навіщо потрібен географічний таргетинг?

  Важко сказати, в якій ситуації геотаргетинг не буде корисним. Для деяких сфер діяльності його використання потрібне. Мова йде про:

  1. Регіональні компанії, які пропонують свою рекламу лише релевантній ЦА і, отже, раціонально використовують рекламний бюджет.
  2. Бізнес, який не передбачає продаж онлайн, але може залучити більше клієнтів, розповівши про себе зацікавленій аудиторії поблизу.
  3. Компанії, які працюють виключно на доставку або надають послуги лише на місцях. І тут ефективніше шукати клієнта, орієнтуючись на локацію, а не на стать, вік, інтереси. Крім того, якщо компанія заявляє про доставку протягом, наприклад, години, слід налаштувати рекламу тільки на тих, кому вона встигне довезти свій товар.
  4. Сферу послуг (медичні центри, салони краси, фітнес-клуби, адвокатські контори та ін.).

  Але навіть національні бренди зможуть впевненіше почуватися на ринку, якщо налаштовуватимуть кампанії під конкретні галузі. До того ж цілеспрямована реклама допоможе краще розуміти, хто є вашими клієнтами.

  Як працює геотаргетинг?

  Як працює геотаргетинг

  Він є на всіх основних платформах управління рекламою. Налаштувати геотаргетинг можна практично в будь-якій рекламній системі: Google Ads, Facebook Ads Manager та ін.

  Перш ніж розпочати налаштування, маркетингова команда має добре вивчити географію своєї аудиторії. Визначте, якого масштабу вони хочуть її бачити, наскільки індивідуальною вона має бути. Чи орієнтуватися на відвідувачів, ґрунтуючись на їхніх минулих чи поточних візитах?

  Чим більше ви знаєте про клієнтів, тим ефективнішою буде ваша рекламна кампанія. Щоб точніше дізнатися про місцезнаходження користувача, застосовують такі технології:

  • IP-адреси. Визначення місць перебування через стаціонарні пристрої;
  • дані зі станцій мобільних мереж. Отримання інформації про користувача за місцем розташування пристрою;
  • файли cookie. Це дані про запити, переміщення користувача, які залишаються в історії браузера;
  • запити у пошукових системах із зазначенням локації. Наприклад, «кемпінги в Римі», «ремонт телефонів в Одесі» та ін.;
  • дані із соцмереж. Інформація, якою користувачі діляться у соцмережах (про місце проживання, роботи, позначки про відвідані місця).

  Всі ці інструменти допомагають настроїти максимально релевантні покази.

  Які завдання вирішує

  Геотаргетинг підвищує релевантність та ефективність реклами. Користувачі краще реагують на інформацію, що їх цікавить, і з більшою часткою ймовірності відгукнуться на оголошення, показане в потрібний час і в правильному місці.

  Отже, які завдання допоможе вирішити використання даних про місцезнаходження користувачів:

  1. Просунути локальний бізнес.
  2. Повідомити про відкриття нової торгової точки, інформувати про знижки, акції та пропозиції для мешканців конкретного регіону.
  3. Зібрати клієнтів конкурентів чи суміжних компаній.

  Є ще один важливий момент для рекламодавців. Запускаючи одну рекламну кампанію на кілька міст, можна регулювати ціну за клік з таргетингом на різні регіони та оптимізувати витрати на рекламу.

  Переваги та недоліки геотаргетингу

  Переваги геотаргетингу:

  1. Збільшення конверсії завдяки:
   • високій точності визначення локації цільової аудиторії;
   • розподілу бюджету за регіонами. Ціна за клік залежить від геозони.
   • залученню клієнтів, котрі знаходяться поблизу;
   • вивченню поведінки, смаків і вподобань клієнтів через історії їх пошуку;
   • локалізації посадкових сторінок.
   1. Зниження конкуренції. Геотаргетинг дозволяє регіональним компаніям не зосереджуватись на пошуковій оптимізації, коли вони конкурують з крупними бізнесами національного масштабу в пошукових системах. Потрібно лише налаштувати рекламу на визначений регіон.
   2. Оптимізація бюджету.

  Інструменти Google Analytics дозволяють підприємцю відстежувати ефективність маркетингових кампаній у розрізі географії. Це допомагає оптимізувати використання бюджету.

  Недоліки:

    1. Розуміння аудиторії. Потрібне знання цільової аудиторії за географічним критерієм.
    2. Помилки під час налаштування. Існує ризик втратити клієнтів через виставлення надто суворих обмежень.
    3. Ймовірність похибки. Зібрані системою дані будуть зовсім точними, якщо створюється вузькоспеціалізована вибірка.
    4. Конфіденційність користувачів. З використанням VPN та можливістю приховати IP стає складніше визначати місцезнаходження.

  Розширений географічний таргетинг

  Коли є сенс розширити географію показів, налаштовують розширений географічний таргетинг. Розглянемо його докладніше.

  Розширений геотаргетинг передбачає поєднання двох видів таргетингу – географічного та за ключовими запитами.

  Він надає можливість побачити оголошення користувачам з інших регіонів, якщо їх пошукові запити містять назву регіону показу. Розширений геотаргетинг допоможе збільшити продаж, але з ним слід бути обережнішим, щоб не спустити рекламний бюджет на незацікавлених людей.

  Наприклад, ви якийсь час перебували у Харкові, там вам довелося відремонтувати своє авто. Через пошук ви знайшли автосервіс та скористалися ним. За кілька днів вам знову довелося звернутися до сервісу з ремонту авто, але до цього часу ви вже повернулися додому до Києва. У пошуку ви шукаєте контакти, зв'язуєтеся з автосервісом, а він надається в Харкові, хоча ви вже не є цільовим клієнтом для харківської компанії.

  Розширений географічний націлення

  У Google Ads функція розширеного таргетингу за замовчуванням активована, коли ви створюєте рекламну кампанію. Якщо в ній немає сенсу, не забудьте зайти до параметрів і вимкнути її в розділі «Географія».

  Мобільний геотаргетинг

  Мобільний геотаргетинг

  Дані про розташування з мобільних пристроїв дозволяють «ловити» цільових користувачів та створюють умови для ефективного таргетингу. На відміну від розширеного, мобільний геотаргетинг працює так, що, навпаки, показує оголошення тільки тим, хто в даний момент знаходиться в потрібному радіусі.

  Кількість мобільних пошукових запитів про локальний бізнес уперше перевищила десктопи у 2015 р. в США. Саме таргетинг зробив мобільну рекламу такою успішною та привабливою. Він значно збільшує релевантність і відсоток залучених користувачів, оскільки дозволяє залучити клієнта у момент безпосередньої близькості від точки продажу.

  Крім того, в мобільній рекламі використовують геоповедінковий таргетинг. Інформація про переміщення користувача, відвідування ним громадських місць допомагає виявити його інтереси та звички, щоб з урахуванням цієї інформації показувати йому рекламні оголошення.

  Як налаштувати географічний таргетинг в соцмережах?

  Таргетована реклама у соціальних мережах використовує дані, вказані самими користувачами у профілях.

  Докладніше про види, формати та особливості таргетованої реклами в соцмережах ви дізнаєтесь у нашому матеріалі «Таргетована реклама в соцмережах: види, формати та особливості».

  Як налаштувати географічний націлення в соцмережах

  Сегментувати аудиторію з географії для Фейсбука та Інстаграма можна в Ads Manager у розділах «Розташування» та «Аудиторія». Там можна вказати категорії користувачів. В Ads Manager доступний вибір серед 25 країн, 250 населених пунктів і 50 тис. поштових індексів. Доступні також мітки з радіусом для збільшення охоплення аудиторії та додавання точок за межами локації.

  Як налаштувати таргетинг на Google AdWords?

  На етапі створення рекламної кампанії слід визначитись із локацією аудиторії. У Google AdWords ви можете налаштувати як локальний, так і розширений геотаргетинг.

  У налаштуваннях розширений геотаргетинг увімкнено автоматично. Якщо він не потрібен, заходимо в «Додаткові налаштування», відкриваємо плашку «Розширений географічний таргетинг» та відключаємо його.

  Для більш точних налаштувань у рекламному кабінеті є можливість вибрати регіони показу та сегментувати аудиторію.

  Налаштування геотаргетингу в Google Ads передбачають вибір локації, мовного таргетингу та кількості користувачів, які побачать рекламне повідомлення.

  seo націлення

  Можна вибрати конкретну адресу або регіон. Далі Google покаже розміри потенційної аудиторії.

  Географічний таргетинг на SEO

  За допомогою географічного таргетингу підвищують конверсію сайтів. Тут також важливо правильно налаштувати рекламну кампанію.

  Ось за якими даними пошуковик визначає регіон сайту:

    1. Контактна інформація на сайті — номер телефону, назва міста, адреса тощо.
    2. Контент — згадка про місце або будь-які інші геодані в текстах (назви населених пунктів, підприємств, послуг).
    3. Домен. Важливо, якщо в ньому є назва міста або якась інша геоприв'язка.

  Крім того, виконати геоприв'язку вебресурсу можна в Google. Йдеться про інструмент Google My Business.

  Географічний націлення на SEO

  На закінчення

  Геотаргетинг — це хороший інструмент у руках маркетологів, що дозволяє встановити більш релевантний контакт із клієнтами, обійти конкуренцію та заощадити бюджет на рекламу.

  Щоб ефективно його використовувати, слід мати чітке уявлення про свою цільову аудиторію та правильно налаштувати таргетинг із урахуванням усіх географічних нюансів.

  Геотаргетинг слід використовувати всіма видами бізнесів — локальними, національними, міжнародними, якщо вони займаються просуванням в інтернеті. Технології геолокації постійно удосконалюються, підвищується точність визначення місцезнаходження.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом