Поділіться
Зміст

  Сучасні принципи ранжування в пошуковій системі Google включають досить багато вимог до ресурсів, одним із ключових серед яких є лінкбілдинг. Це своєрідна валюта у світі просування, яка допомагає заслужити авторитет та вийти у топ видачі. Однак її використання та видобуток передбачають певні нюанси. Проте про все по порядку. Зараз поговоримо про лінкбілдінг і розберемося, чому він такий важливий для ранжування, а також розглянемо ефективні стратегії щодо його формування. Поїхали!

  Що таке лінкбілдінг

  Що таке лінкбілдінг

  Під поняттям link building мається на увазі стратегія побудови маси посилань з метою збільшення рейтингу ресурсу в пошуковій системі. Виконується за рахунок публікації статей на тематичних майданчиках. При цьому в текстах обов'язково міститься посилання — відкрите (урл) або закрите (анкор) — на сайт, що просувається. Клацаючи на неї, користувачі переходять на ресурс.

  Майданчик, на якому розміщується стаття з посиланням, називається донором, а сторінка, на яку веде лінк, – акцептором. Суть публікації тексту полягає в тому, що ресурс-донор надає траст (довіру) сторінці-акцептору. Цікаво, що траст безпосередньо залежить від того, скільки посилань розміщено. Чим їх більше веде на сайт, що просувається, тим вище його позиції в рейтингу Google.

  Повертаючись до питання, що таке лінкбілдинг, на підставі всієї вищевикладеної інформації можна написати простішими словами, що це процес набору посилань, нарощування їхньої кількості. Тепер розповімо докладніше, навіщо це робиться.

  Навіщо потрібний лінкбілдинг і на що він впливає

  Навіщо потрібний лінкбілдинг і на що він впливає?

  Процес нарощування профілю посилання є основою такого важливого етапу SEO, як зовнішня оптимізація. Розміщені на сторонніх ресурсах лінки дозволяють залучити до ресурсу пошукача. Чим їх більше і якісніше, тим авторитетніше виглядає сайт «в очах» Google. Іншими словами, лінкбілдинг - це каталізатор довіри пошуковика до сайту. Тому формування посилального профілю є одним з найважливіших і основних етапів пошукового просування.

  Говорячи про лінкбілдінг, як про інструмент просування, варто також зазначити, що він допомагає залучити постійний та релевантний трафік на сайт.

  Якими бувають зовнішні посилання

  У лінкбілдингу використовуються різні варіанти посилань. Класифікуються вони за різними ознаками: типом, способом одержання. Розглянемо докладніше.

  За змістом лінки розрізняють на:

  • анкорні. Посилання заховано за певним ключем – словом чи фразою. Анкор підбирається так, щоб відображав суть і тему сторінки;
  • безанкорні. Замість релевантного ключа може бути чиста URL або нейтрально-мотивуючі слова: тут, за посиланням тощо;
  • картинки. Використовуються вони рідше, але замість тексту може бути фото чи графічне зображення. Часто посилання-картинки використовують на форумах, у блогах, соцмережах.

  Що стосується способу отримання, розрізняються посилання на 2 типи: безкоштовні та платні. Вдаючись до лінкбілдингу, можна використовувати як перші, так і другі. Безкоштовні посилання оприлюднюють на платформах без премодерації. Це можуть бути форуми, де лінки можна розмістити у підписі свого профілю або коментарях. Платні мають на увазі внесення сплати за їх розміщення на сайті-донорі.

  Тим, хто вдається до лінкбілдингу як до інструменту для зовнішньої оптимізації, варто також знати, що можна вибрати термін життя посилання. Вічні залишаються на майданчику-донорі назавжди. Для цього необхідно вкотре заплатити за їх розміщення. Ціна при цьому визначається самим майданчиком, де планується публікація. Ще посилання можна орендувати. Тобто вони будуть актуальними на сайті-донорі доти, доки оплачуватиметься термін оренди майданчика.

  Розрізняються лінки і за принципом введення. Ті, що відображають тематику контенту та вписані в текст гармонійно, називаються природними. Бувають ще спамні посилання. Вони розміщуються без прив'язки до змісту матеріалу. Вдаючись до лінкбілдингу для просування ресурсу та залучення трафіку, важливо розуміти, що більш надійними є природні посилання, а ось до спамних пошуковики ставляться неприхильно, тому вони менш ефективні.

  У статті «Зовнішні посилання» детально розписано, якими вони бувають, важливість їх використання.

  Як будувати унікальні беклінки?

  Тактики і стратегії лінкбілдингу, які допомагають отримати посилання на веб-сторінку сайту, що просувається, існують у великій кількості. Вони різняться за принципами та ефективністю, але абсолютно всі спрямовані на досягнення однієї й тієї ж мети. Концептуально більшість стратегій можна розподілити за категоріями відповідно до способу реалізації: купівля, збереження, додавання, запит та заробіток. Розберемося, як побудувати лінкбілдинг у кожному з випадків.

  Додавання посилань

  Цей спосіб передбачає можливість відвідати чужий майданчик-донора та вручну розмістити лінк. До найпоширеніших тактик, що належать до цієї категорії, можна віднести:

  Формувати профіль посилання з такою тактикою просто. Але саме через це лінки мають невелику вагу і майже не цінуються Google, більше того, іноді пошуковик може відзначати їх як спам.

  Хоча додані вручну посилання майже не дають конкурентної переваги сайту, але все ж таки не варто списувати цю тактику з рахунків. Вони привертають увагу до сайтів, наводять відвідувачів, що є очевидною користю.

  Наприклад: ви залишили коментар у блозі з посиланням, на нього відреагують користувачі та перейдуть по ньому. Але зазначимо, що не варто залишати коментарі лише заради посилань, їх можуть видаляти. Потрібно гармонійно запровадити їх у текст по темі.

  Пошук та запит посилань

  Як зрозуміло з назви, ця тактика лінкбілдингу передбачає звернення до власника ресурсу та просить його послатися на ваш сайт. Причому слід назвати причину, яка була б переконливою для візаві. Це можуть бути:

  • пропозиція гостьового блогінгу. Тобто ви створите корисний контент для майданчика-донора;
  • стратегія хмарочоса. Відповідно до неї, потрібно надати більш авторитетний ресурс, ніж ті, на які цей сайт уже посилається. Тут потрібно розуміти, що ваш сайт на тлі конкурентів повинен мати хороші позиції у видачі;
  • вставки лінків. Продемонструйте власнику майданчика сайт із додатковими відомостями про те, що на його ресурсі згадано мимохіть;
  • гра на его. Потрібно згадати на своєму сайті ресурс-майданчик у позитивній ноті;
  • відгуки. Відповідно до цієї тактики, потрібно скласти позитивну думку про власну послугу, товар;
  • взаємний обмін лінками;
  • PR замість посилання;
  • HARO. Відповідно до цього способу можна запропонувати експертну думку для контенту на сайті власника.

  Крім того, якщо на цьому ресурсі використовується ваше зображення або згадується ваш бренд, можна попросити зробити його клікабельними. Якщо ці вагомі причини не принесуть очікуваного результату, то можна запропонувати власнику майданчика додаткові «плюшки»: безкоштовний доступ до своєї послуги або продукту, просування його контенту по email, поділитися ним у своїх облікових записах в соцмережах, заплатити.

  Але є нюанс. «Сірі» схеми (ті самі «плюшки») не дуже вітаються Google, а законні забезпечують невеликий % успіху. Щоб звести ризики нанівець, довіряти впровадження цієї тактики при наборі маси посилань потрібно тільки досвідченим SEO-шникам, які вміють і зможуть акуратно її реалізувати.

  Закупівля посилань

  Відразу скажемо, що річ не про купівлю лінків! Якщо використовувати такий підхід, то, швидше за все, кошти будуть витрачені на неякісні посилання, які не принесуть користі пошукового просування. Більше того, за використання таких лінків можна навіть отримати штраф.

  Про що тоді мова? Справа в тому, що в SEO «закупівля» можлива різними способами. Ми не розповідатимемо, як реалізувати цю витівку безпечно, натомість наведемо найбільш ризиковані методи.

  Сітки сайтів PBN

  Це групи ресурсів, створення та обслуговування яких виконується виключно для того, щоб вони були джерелом лінків. Але при цьому посилання таких сайтів забезпечують непоганий результат в деяких типах ніш. Хоча за останні роки ефективність методу знизилася, а ризики підвищилися, через що від нього дедалі частіше відмовляються.

  Fiverr

  На цьому ресурсі можна знайти велику кількість оголошень, де пропонують «якісні» посилання. Їх можуть називати «білими», контекстними, природними та іншими привабливими для зовнішньої оптимізації термінами. Більше того, даються різні гарантії, що лінки легальні та допоможуть сайту в стислі терміни вийти в топ Google.

  Картинка приваблива, але вестись на неї не варто. Навіть якщо хтось із знайомих так робив і результат порадував. Простий приклад – жодна з найкращих агенцій, що надають послуги лінкбілдингу, не займається продажем своїх послуг на ресурсах типу Fiverr. Мабуть, недаремно?

  Посилання спам

  Якщо у вас є готовий ресурс і на ньому вказані контакти, то зі 100% гарантією буде отримання на email пропозицій про придбання лінків. Здебільшого це буде СПАМ, тому не потрібно вестись на подібні пропозиції, а листи сміливо можна архівувати чи видаляти.

  Але зазначимо, що такі послання можуть находити і від законних агентств, які спеціалізуються на лінкбілдингу із застосуванням «білих» методів. Швидше за все, ви знаєте назви таких компаній і легко визначте, від кого лист.

  Насамкінець зазначимо, що закупівля лінків – поширена тактика, але необов'язково їй слідувати. Такий метод навряд чи виведе сайт у топ Google, але може спричинити санкції, які ускладнять просування.

  Заробляння посилань

  Ця тактика лінкбілдингу має на увазі посилання на сторінки ресурсу від сторонніх людей, які діють навіть без вашого запиту. Але фокус не пройде, якщо у вас немає чогось незвичайного чи унікального, такого, чим стороннім власникам сайтів захотілося б поділитися.

  Плюс є нюанс. Яким би класним не був продукт, послуга чи матеріал, якщо люди не знають про їхнє існування, вони не зможуть про нього згадати. Тому потрібно інвестувати у просування сторінки. Допоможуть у цьому участь у подкастах, огляди від експертів та інші способи розкручування.

  До речі, ця тактика є однією з найбільш робочих. Але повторимося, що спрацює вона лише щодо дійсно якісного, оригінального та розкрученого товару.

  Збереження посилань

  Побудувати лінкбілдинг у такий спосіб можна за рахунок збереження раніше зароблених лінків. Способів всього 2:

  Поговоримо докладніше. Отже, робота з веб-сторінками із 404 помилкою. Дійсно, вони можуть зникати, видалятися. Відповідно, посилання на такі сторінки не є цінними для просування. Тож ситуацію треба виправити. Знайти віддалені веб-сторінки з кодом 404 можна у звіті «Найкращі посилання» та використовувати фільтр «404 not found». Далі вибираємо відновлення або перенаправляємо їх за допомогою 301 редиректу на більш релевантні інші веб-сторінки сайту.

  Другий спосіб – відновлення. Якщо веб-сторінку видалили, оновили або деіндексували, лінк з неї перестає бути актуальним. Щоб цього не допустити, потрібно стежити за масою посилань і задати налаштування, щоб отримувати повідомлення, якщо з нею відбуваються якісь дії.

  Яке посилання вважається хорошим

  Отже про те, як отримати лінки на свій сайт, ми поговорили. Також згадали, що бажаний ефект, тобто підвищення позицій ресурсу в рейтингу, можливий лише з якісними посиланнями. Тепер настав час поговорити про те, які лінки принесуть користь, є хорошими.

  Напевно, ніхто не знає, які критерії використовує Google для вимірювання цінності посилань. Але є кілька загальних концепцій, що дозволяють визначити якість лінків. Їх 6:

   1. Авторитетність. Мова про майданчики-донори. Чим вищий їхній авторитет, тим цінніший беклінк. Важливо вибирати серйозні майданчики з живою аудиторією та активною відвідуваністю.
   2. Релевантність. Тематика контенту, де розміщено посилання, має відповідати інформації на сторінці, куди вона веде.
   3. Текст анкору . Найчастіше він відображає вміст веб-сторінки, і це правильно. Гугл враховує слова анкора, щоб зрозуміти, за якими ключами ранжувати сторінку. Але зазвичай «білі» тактики лінкбілдингу не забезпечують контролю над змістом цього тексту. А якщо все ж таки спробувати підібрати «відповідні слова», то пошуковик може і покарати.
   4. Атрибути nofollow і follow. Розкажемо, що вони означають. Nofollow являє собою атрибут лінка, який показує пошуковій системі, що веб-сторінка, що посилається, не хоче передавати власну вагу. Цікаво, що навіть у такому разі вони можуть вплинути на ранжування. Позначаються такі посилання парою атрибутів:
    • rel=«UGG». Його використовують до лінків у блогах або постах, тобто створеними самими користувачами;
    • rel=«sponsored». Цей атрибут застосовується щодо посилань, опублікованих у рамках спонсорської, рекламної угоди або будь-якої іншої, яка передбачає грошову компенсацію.

  Однак для просування потрібна вага. Передають посилання з атрибутом follow, тому будувати профіль краще з їх використанням. Але якщо є можливість отримати лінк nofollow з авторитетної та релевантної сторінки, то не варто від цього відмовлятися, оскільки такі джерела викликають довіру у Google.

  1. Розташування. Ця характеристика впливає на СТР-посилання. Щоб він був позитивним, важливо розмістити лінк у такій області сторінки, де його з більшою ймовірністю натиснуть. При цьому розміщувати посилання можуть у самому тексті, також на бічній панелі і нижньому колонтитулі. Згідно зі статистикою, лінки в контенті привертають більше уваги, на них частіше кликають. Але важливо врахувати ще одну тонкість – розміщення у тексті. За посиланнями, які ближче до початку, частіше переходять, ніж по тих, що внизу.
  2. Призначення. Створюючи лінк на сайт, потрібно вказати, куди він призначається: для головної сторінки, на веб-ресурс, створений для отримання посилань або сторінки, які потрібно ранжувати. Доступність може відрізнятися залежно від призначення. Зазвичай на сторінку, яку потрібно ранжувати, отримати лінк складніше. Але є хитрість. Можна побудувати лінкбілдинг на ресурс для отримання посилань, після чого направити набрану «посилальну масу» на потрібні сторінки.

  Розібравшись із тим, які лінки можна вважати хорошими, варто поговорити і про популярні тактики, які сьогодні широко використовуються в SEO.

  Яке посилання вважається хорошим

  Стратегії та методи лінкбілдингу

  Настав час поговорити про способи, які застосовуються в SEO для нарощування маси посилань. Лінкбілдинг – це насамперед багатоетапна стратегія. При її формуванні застосовуються різні тактики та підходи. Основних, найефективніших на сьогодні, 3 методи, їх і обговоримо.

  Аналіз посилань конкурентів

  Вивчення лінків суперників – фундамент лінкбілдингу. Адже логічно, що у сторінок з перших позицій рейтингу будуть усі необхідні посилання на потрібний запит, до того ж їх якість задовольнила вимоги Google. Тому варто ретельно проаналізувати, які лінки були використані задля досягнення мети.

  Для виконання цього завдання потрібно ввести ключ, який планується використовувати для ранжування, в сервіс Serpstat або будь-який подібний і натиснути на розділ «Аналіз». Далі потрібно прокрутити до пункту «Огляд» і можна побачити кількість зворотних посилань сторінок із топу. Натиснувши на число, можна відкрити звіт із перерахуванням лінків.

  Подальший порядок дій такий:

    • можна спробувати отримати беклінки з цих сторінок на свій сайт;
    • вивчити методи отримання лінків та підібрати схожі майданчики для себе.

  Ну а далі справа за малим — займаєтеся розміщенням публікацій і нарощуєте масу посилань.

  Просування контенту

  Окрім нарощування посилань на свій сайт, важливо зробити так, щоб його реально було знайти. Тобто потрібно зайнятися просуванням контенту. Використовують для цього 3 інструменти:

    1. Реклама. Важливо зробити сторінку популярною, залучити відвідувачів. Чим більшій кількості користувачів розрекламований контент, тим вище ймовірність отримати на нього посилання. Але пам'ятаємо, що для досягнень цієї мети матеріал має бути якісним: унікальним, цікавим та експертним. Важливо зрозуміти істину: лінк – побічний продукт реклами контенту, не мета.
    2. Аутріч. Це один з найбільш ефективних способів надати контент власникам сайтів, які могли б посилатися на нього. Залучити таких людей, швидше за все, також можна за рахунок реклами. Однак персоналізований і правильно складений лист на email — більш дієвий спосіб «достукатися». На цьому етапі не завадить розібратися, як писати листи для аутрічу, щоб вони давали потрібний результат.
    3. Співтовариства. Вони можуть стати робочим інструментом для розкручування контенту серед відповідної аудиторії. Але просувати у спільнотах не дуже просто. Як мінімум до спеціалізованих онлайн-ком'юніті складно приєднатися, а якщо це і вдасться, то потрібно зуміти елегантно залишити лінк, щоб його і вас заразом не видалили. Альтернативою може стати створення особистої спільноти із лояльними учасниками, але такий варіант підходить не всім.

  Розібравшись з особливостями просування контенту, перейдемо до розгляду заключного методу нарощування маси посилань.

  Гостьовий блогінг для природного лінкбілдингу

  Кожному блогеру хочеться публікувати для своїх читачів якісний та цікавий контент. Але постійно робити це можуть не всі. Саме тому багато блогерів не проти публікувати гостьові пости.

  Ця стратегія лінкбілдингу користується величезною популярністю не перший рік. І, судячи з того, як активно розвивається блогінг на різних платформах, він залишатиметься актуальним і надалі. Але є певний нюанс. Чесним великим блогам гостьові статті не потрібні, вони самі пишуть. Що робити? Виходу два.

  Перший – звернутися до менших і менш відомих профілів, які погоджуються на такий контент. Поступово, нарощуючи авторитет, можна пропонувати публікації більшим блогерам.

  Другий – зробіть таку пропозицію, щоб від неї неможливо було відмовитись. Тобто надайте якісний контент, який блогери захочуть опублікувати. Це може бути експертний огляд, ексклюзивний матеріал, корисна інформація.

  Цікаво, що, незважаючи на різницю в принципах пошукового просування у нас і за кордоном, стратегії та методи лінкбілдингу використовуються схожі. Якщо цікава тема, рекомендуємо почитати статтю «4 ефективні стратегії розповсюдження посилань для e-commerce ніші за кордоном».

  Інструменти для лінкбілдингу

  Для формування посилального профілю в принципі достатньо розумітися на способах його нарощування. Але все ж таки краще вивчити посібник з лінкбілдингу, де детально розказано, як правильно будувати стратегію, вибирати тактику і які інструменти використовувати. Їх 4:

    1. Дослідження зворотних лінків. Ми вже писали, що аналіз посилань суперників – корисний спосіб формування власної стратегії нарощування посилальної маси. Завдяки цьому інструменту можна вивчити сторінки, які забезпечили якісні лінки, а заразом визначити і тип цих лінків. Є багато SEO-сервісів, де можна виконати аналіз, такі як Majestic, Moz та ін.
    2. Інструменти для аналізу контенту. Вони спростять завдання створення матеріалів потрібної якості, щоб отримати посилання. Використовувати їх можна і для пошуку варіантів подачі контенту, здатних генерувати велику кількість репостів або беклінків. Застосовувати для аналізу також можна послуги. Наприклад, до таких відноситься Buzzsumo, але він переважно орієнтований на соцмережі, а не метрики SEO.
    3. Інструменти для web-моніторингу. Вони потрібні для повідомлення про сторінки з вашими ключами, які щойно були опубліковані. Також такі інструменти можуть повідомляти про нові беклінки конкурентів. Такі сповіщення — ідеальне джерело для створення стратегії власного лінкбілдингу. До популярних сервісів для web-моніторингу належать Mention, Google Alerts та ін.
    4. Інструменти аутрічу по email. Їхня дія спрямована на управління кампаніями з формування посилального профілю та їх моніторингу. Також інструменти аутрічу роблять простіше процес пошуку майданчиків-донорів, полегшують створення шаблонів, надсилання листів та інші функції.

  Ми перерахували основні методи, які допоможуть у лінкбілдингу, розповіли про можливості їх використання. А ось який конкретно застосувати – залежить від обраної тактики та стратегії нарощування маси посилань, виділеного бюджету та масштабності кампанії.

  Висновки

  У статті ми детально розповіли, що таке link building, навіщо він потрібний і як правильно його створювати. Насамкінець зазначимо, що SEO-просування вимагає комплексного підходу, однією зовнішньою оптимізацією, навіть виконаною на «відмінно», не обійтися. Самостійно, не орієнтуючись на трендах, виконати весь обсяг робіт дуже складно. Тому варто звернутися до професіоналів. Агентство Elit-Web має великий досвід у просуванні сайтів, будівництві лінкбілдингу та допоможе вивести сайт у топ, незалежно від ніші бізнесу та щільності конкуренції.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом