0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Інструменти веб-аналітики: оптимальні рішення для вашого сайту

Поділіться
Зміст

  Отже, ви запустили свій сайт у роботу. Чудово! Що далі?

  Як зрозуміти, що сайт справді працює? Як оцінити ефективність існуючої вирви продажів? Як знайти вектори подальшого розвитку, щоб постійно покращувати показники? На всі ці та багато інших питань відповідає комплексний веб-аналіз.

  Веб-аналітика

  Зараз ви дізнаєтеся, що таке веб-аналітика, навіщо потрібна веб-аналітика сучасному сайту та бізнесу в цілому. Приємного читання!

  Що таке веб-аналітика?

  Веб аналітика - це комплексна система збору, аналізу та коректної інтерпретації даних про відвідувачів сайту, необхідна для постійного покращення та оптимізації роботи ресурсу.

  Що таке web-аналітика

  Говорячи простою мовою, аналітика дозволяє зрозуміти, як користувачі взаємодіють із вашим сайтом. З цієї інформації вдасться планомірно поліпшувати принципи взаємодії. Наприклад, змінювати структуру, переробляти контент на сторінці, удосконалювати юзабіліті та ін.

  Навіщо потрібна веб-аналітика?

  Сервіси веб-аналітики при правильному використанні допомагають вирішити відразу кілька важливих завдань:

  1. Збільшення доходу з відвідувача завдяки зростанню конверсії та середнього чека.
  2. Виявлення вузьких місць у вирві продажів. Підбір способу підвищення їх ефективності.
  3. Пошук найвигідніших точок для розміщення товарів та послуг на віртуальних полицях сайту.
  4. Поліпшення персональних рекомендацій у розсилках та сторінках ресурсу.

  І це лише мала частина завдань, які допомагає вирішити коректна веб-аналітика.

  Навіщо потрібна веб-аналітика

  Основні можливості web-аналітики

  Комплексна система веб-аналітики при грамотному використанні надає власнику сайту великі обсяги важливої інформації:

  1. Скільки користувачів відвідує сайт за день, тиждень, місяць чи рік.
  2. Який час у середньому користувачі перебувають на сайті.
  3. Наскільки глибоко відвідувачі переглядають сторінки, як активно переходять за внутрішніми посиланнями.
  4. Звідки приходять користувачі на сайт — із пошуку, з інших веб-ресурсів, із соцмереж, месенджерів тощо.
  5. Хто ваша цільова аудиторія (її стать, вік, географія, соціальний статус і навіть інтереси).
  6. Як користувачі взаємодіють із сайтом. Наприклад, залишають коментарі в блозі, діляться відгуками про товари або послуги, проходять опитування та ін.
  7. Чи досягається кінцева мета відвідування сайту (оформлення покупки, перехід на певну сторінку, заповнення форми тощо).

  Крім того, системи веб аналітики допомагають оцінити найважливіші показники роботи: швидкість завантаження сторінок, коректність відображення в різних браузерах і різних пристроях (у тому числі, з різною діагоналлю екрана і співвідношенням сторін).

  Основні можливості web-аналітики

  Тобто веб-аналітика відповідає на питання про те, як працює сайт, як з ним взаємодіє цільова аудиторія. Результати аналітичних досліджень безпосередньо залежать від їхнього виду та інструментів, які ви використовуєте.

  Види web-аналітики

  Глобально веб аналіз ділять на великі категорії: стандартна і наскрізна аналітика.

  Стандартна аналітика націлена виключно на сайт - його технічний стан, кількість відвідувачів, дії користувачів та ін.

  Наскрізна аналітика надає комплексні дані. Вона допомагає відстежити весь шлях користувача - від переходу за оголошенням до здійснення цільової дії.

  Для стандартної web-аналітики цілком підходять загальновідомі аналітичні системи, а для наскрізної більш вузькоспеціалізовані. Докладніше про них розповімо далі.

  Базові системи аналітики сайтів

  Google Analytics

  Базові системи аналітики сайтів

  Google Analytics — популярний сервіс веб-аналітики, який дозволяє переглянути джерела трафіку, аудиторію, конверсію, відвідуваність сайту та багато іншого. Для зручності можна настроїти надсилання звітів на email та повідомлень про зміну вибраних параметрів.

  У нашому блозі вже є стаття " Як використовувати Google Analytics ". Рекомендуємо ознайомитись, якщо ви хочете дізнатися докладніше про сервіс, щоб використовувати його самостійно.

  Open Web Analytics

  Безкоштовний сервіс веб-аналітики з відкритим вихідним кодом від незалежних розробників. В особистому кабінеті OWA можна переглянути вичерпні дані про перегляди сайту, локації відвідувачів, заходи на веб-ресурс з інших майданчиків. Крім того, сервіс вміє малювати карту кліків, а також відстежувати активність користувачів у корпоративних акаунтах та соцмережах.

  StatCounter

  StatCounter

  Безкоштовний інструмент веб-аналітики з базовим набором функцій. Збирає дані про відвідувачів, відстежує їхню поведінку. Вміє аналізувати кожну сторінку сайту окремо. Важлива перевага StatCounter - можливість збирати статистику використовуваних браузерів, пошукових систем, операційних систем та пристроїв, якими користуються користувачі. Усе це допомагає точніше скласти портрет цільової аудиторії.

  Reactflow

  Ще один сервіс web analytics, який, в порівнянні з аналогами, надає корисну функцію - відстеження та візуалізація шляху клієнта з моменту заходу на сайт до здійснення цільової дії (або догляду). Серед функцій Reactflow варто відзначити теплові карти, аналітику вирви продажів, журнал подій та відстеження помилок. Є умовно безкоштовний тариф на індивідуальне використання. Для роботи з усіма функціями доведеться сплатити повний доступ.

  Додаткові сервіси та інструменти веб-аналітики

  SimilarWeb

  Один з найпопулярніших сервісів веб-аналізу, який дозволяє комплексно вивчити трафік користувача з урахуванням тематики та регіону. SimilarWeb має низку корисних інструментів для аналізу конкурентів, причому аналізує як десктопні, так і мобільні версії сайтів. Сервіс має безкоштовний пробний період.

  Додаткові сервіси та інструменти веб-аналітики

  OWOX BI

  Просунута платформа веб-аналітики, яка автоматично збирає маркетингові дані, будує звіти та допомагає оптимізувати бюджет. Доступний безкоштовний тариф для роботи лише з Google Analytics. Весь функціонал розкривається у платному тарифі – від $42 на місяць.

  Clicky

  Порівняно простий сервіс, що в режимі реального часу відображає відвідування сайту, а також показує карту кліків та тривалість сеансів. Базовий функціонал для аналізу одного сайту доступний безкоштовно. Вартість PRO-акаунту - від $9,99 на місяць.

  Adobe Analytics

  Не найпопулярніший, але досить корисний сервіс від Adobe, який дозволяє розділяти відвідувачів сайту на категорії, вибудовувати карти руху користувачів, відстежувати підозрілий трафік та ін. Мабуть, головна функція – аналіз показника повернення інвестицій.

  Adobe Analytics

  Mixpanel

  Зручний сервіс із просунутою аналітикою та досить функціональним безкоштовним тарифом. Mixpanel вміє не лише відслідковувати поведінкові фактори користувачів, а й давати вичерпні рекомендації щодо покращення показників. Однак весь функціонал сервісу розкривається тільки в PRO-акаунті, його вартість – від $25 на місяць.

  Sisense

  Гнучка платформа з інструментами для веб-аналітики та безкоштовною пробною версією. Важливий нюанс Sisense – індивідуальне ціноутворення. Вартість інтеграції інструментів Sisense розраховується персонально кожному за клієнта.

  Висновки

  Web-аналітика — один із найважливіших кроків на шляху до покращення маркетингової стратегії та підвищення її ефективності. Як ви могли переконатись, на ринку існують десятки різноманітних інструментів для веб-аналізу.

  Сьогодні комплексна аналітика — один із обов'язкових атрибутів для інтернет-просування, збільшення продажів та лояльності аудиторії. Ми вже розповідали, як залучити трафік на сайт . Але слід пам'ятати, що цей трафік потрібно правильно аналізувати, щоб використовувати ці дані для збільшення конверсій.

  Що робить веб-аналітик

  FAQ

  Що таке web-аналітика, навіщо вона потрібна?

  Веб-аналітика — це система збору та аналізу даних про сайт та його користувачів, призначена для оптимізації та покращення веб-ресурсу.

  Які види web-аналітики?

  Існує два види веб-аналітики: стандартна та наскрізна. Стандартна спирається насамперед на дані сайту, а наскрізна надає більш специфічну інформацію про дії відвідувачів на майданчику.

  Як вибрати інструмент веб-аналітики?

  Вибираючи інструменти веб-аналітики, орієнтуйтеся насамперед на власні цілі та потреби аналізу, а також на бажаний рівень деталізації даних. Якщо вам потрібна лише базова інформація без надмірностей, можна обмежитись Google Analytics. Якщо потрібно більше специфічних даних, розгляньте сторонні рішення, зокрема платні.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом