0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Digital-бізнес в умовах війни: різкий спад, віра в перемогу та плани на відродження

24 березня 2022
538
0
Поділіться
Зміст

  Вже місяць, як Україна стійко протистоїть російській агресії. Вже місяць, як змінився життєвий уклад кожного українця. Вже місяць, як бізнес зазнає нищівного удару, але водночас намагається вистояти, допомогти армії та підтримати своїх співробітників. З'явилися перші аналітичні дані про те, що для економіки втрати лише за один місяць війни можна порівняти зі спадом за два роки пандемії загалом.

  У цьому матеріалі коротко розповімо про те, чим ми займалися в ці дні в компанії Elit-Web, як ми адаптуємо бізнес-процеси до нових реалій.

  Наші пріоритети у перші дні війни

  24 лютого змінило у нашому житті буквально все. Зруйнувалися плани, стали іншими пріоритети, з'явилися нові завдання. У перші дні війни у фокусі нашої уваги були дві проблеми:

  • збереження безпеки працівників;
  • підтримка операційної ефективності бізнесу на мінімально можливому рівні.

  В обох напрямках нам доводилося працювати паралельно та у вкрай критичних умовах.

  Робота ускладнювалася тим, що головний офіс компанії розташований в Херсоні. Саме там буквально за 48 годин після вторгнення вже знаходилися окупаційні війська. Дуже мало співробітників встигло звідти виїхати. Більшість залишилися в місті, налякані, без зв'язку та доступу до інтернету. Багато хто дуже важко переживав ситуацію і не міг виконувати робочі завдання.

  У ці важкі дні ми намагалися підтримати зв'язок із усіма, з ким це було можливо, вирішити технічні питання та допомогти адаптуватися до нових умов. Нашим завданням було продовжувати роботу та максимально подбати про кожного співробітника.

  Незважаючи на те, що за лютий ми недоотримали 35% очікуваних коштів, заробітну плату працівникам було виплачено у повному обсязі. Ми розуміємо, що людський ресурс – це найважливіше в нашій компанії. Зараз як ніколи актуальними є слова Генрі Форда: «Ви можете забрати всі мої гроші, спалити всі будівлі, але залиште моїх людей. І перш ніж ви встигнете отямитися, я все відновлю і буду попереду вас».

  Наша допомога армії – активна участь в інформаційній війні

  Ми всі розуміємо: щоб перемогти у цій війні, потрібно всім докласти максимум зусиль. Весь світ має об'єднатися та виступити єдиним фронтом проти агресора, який нехтує всіма правилами цивілізованого світу. Важливо, щоб у жодному куточку земної кулі не залишилося людини, яка б не знала про те, що зараз відбувається в Україні.

  Ми вирішили доносити інформацію через соціальні мережі та за допомогою контекстної реклами. На європейському ринку було організовано допомогу Україні через фонд Public Organization International Congress on Protection of Rights and Freedom of Citizens «Shield».

  У США ми запускали рекламу із закликом збирання грошей з офіційними реквізитами ЗСУ.

  Загальний рекламний бюджет наших волонтерських проєктів становив $10тис.

  За весь період та за всіма напрямками ми отримали:

  • 175 млн показів у Facebook та Instagram;
  • 72 млн показів у Google/YouTube.

  Дуже сподіваємося, що, діючи злагоджено і в одному напрямку, ми всі разом наблизимо той день, коли Україна і весь цивілізований світ переможуть Росію.

  Новий погляд на клієнтську базу

  За один день лютого наша компанія втратила майже 80% своїх клієнтів. Одні самі пішли на такий крок, бо зупинився їх бізнес, співпраця з іншими була припинена за нашою ініціативою, оскільки це були російські проєкти. Ми вирішили закрити офіс у Москві та припинити всі зв'язки з російським ринком.

  Серед тих 20% проєктів, що у нас залишилися, були переважно європейські та американські.

  На сьогодні ми активно продовжуємо роботу з клієнтами з Західної Європи та США. Наша мета на найближчий час – збільшити свою присутність на міжнародному ринку. Раніше цей напрямок ми планували розвивати у довгостроковій перспективі, але зараз терміни реалізації планів вирішено скоротити.

  Дуже обережно про плани на найближче майбутнє

  Дуже складно говорити про плани та перспективи, але ми впевнені, що як тільки зупиняться активні воєнні дії, економіка України почне розвиватися швидкими темпами. Бізнесу доведеться розвивати і IT-проєкти, і повертатися до digital-послуг. Ймовірно, спочатку бюджети будуть не надто високими. Але ж вони будуть!

  На сьогодні ми розробили щонайменше 5 гіпотез лідогенерації під закордонні компанії. З цими пропозиціями ми виходимо до наших партнерів та запускаємо нові проєкти. Ми віримо, що труднощі, з якими зіткнувся наш бізнес, переборні, і наша команда з ними гідно впорається.

  Все буде Україна!

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом