Поділіться
Зміст

  TikTok вже не можна назвати новою соціальною платформою, але саме зараз він викликає особливий інтерес до аудиторії. Причому не лише пересічних користувачів, а й найбільших світових брендів. Це чудовий майданчик для просування як особистого, так і корпоративного бренду. Коефіцієнт залучення в TikTok досягає 60%. Це втричі вище, ніж у Instagram чи Facebook.

  найкращий час для публікацій тикток

  Головні питання у всіх, хто тільки починає використовувати TikTok, стосуються оптимального часу публікацій та кількості відео, що публікуються. Справа в тому, що тут є кілька особливостей, які треба враховувати.

  Базові правила публікації відео в TikTok

  Самі розробники радять викладати 5 роликів на тиждень. Якщо їх буде менше трьох-чотирьох, алгоритм соцмережі може штучно урізати вам охоплення. Ви можете орієнтуватися на кількість 4-5 відео. Але можна й більше. Активні користувачі TikTok публікують по 1-2 відео на день. Тобто близько десяти коротких роликів на тиждень.

  публікації в тикток

  Тут важливо розуміти, що основна аудиторія TikTok  це молодь, тобто школярі та студенти. Але є й більш доросла аудиторія. Для кожного сегмента оптимально підходить певний час публікацій:

  1. Для підлітків  з 8:00 до 17:00 (оптимально  після 13-14 години дня).
  2. Для осіб 18–25 років — після 17:00, коли робочий або навчальний день завершується.
  3. Для дорослої аудиторії  з 20:00 до 2:00, коли всі робочі та домашні справи зроблено.

  Важливе уточнення! До 2020 року TikTok давав максимальне охоплення та перегляди в першу годину після публікації ролика. Після 2020 р. алгоритм змінився. Тепер перегляди активно набираються протягом 2–3 годин чи навіть довше. Зважайте на це при виборі часу публікації.

  Багато SMM-фахівців рекомендують частіше публікувати ролики з вівторка по четвер, а рідше  по понеділках, п'ятницях та у вихідні дні. За статистикою, у ці дні користувачі менше часу проводять у соцмережах, тому охоплення не такі високі.

  Що кажуть фахівці?

  У 2021 році відомий портал Influencer Marketing Hub провів дослідження понад 100 000 публікацій у TikTok, щоб визначити найкращий час для постінгу протягом дня. Було з'ясовано, що оптимальні години — з 6 до 10 ранку та з 7 до 11 вечора за східним часовим поясом (EST).

  Також на підставі цього дослідження було складено таблицю з кращим графіком публікацій:

  Понеділок

  6:00

  10:00

  22:00

  Вівторок

  2:00

  4:00

  9:00*

  Середа

  7:00

  8:00

  11:00

  Четвер

  9:00

  12:00*

  19:00

  П'ятниця

  5:00*

  13:00

  15:00

  Субота

  11:00

  19:00

  20:00

  Неділя

  7:00

  8:00

  16:00

  ХХ:ХХ* — час із найвищим показником залученості

  А як щодо тривалості самих роликів?

  Разом із часом публікації багатьох власників TikTok-акаунтів цікавить питання, що стосується оптимальної довжини ролика. Алгоритм TikTok віддає пріоритет тим відео, які користувачі додивляються до кінця. Тому багато власників облікових записів воліють публікувати короткі ролики.

  Але тут є нюанс. Для довгих (до 3 хвилин) відео платформа не вимагає 100% огляду. Вони просуваються далі у списку рекомендацій навіть за 20–30% переглядів. Якщо ви жертвуєте наповненням відео, щоб максимально його скоротити, рекомендуємо відмовитись від такої стратегії.

  Але!

  Враховуйте інший факт: користувачі більш охоче переглядають довгі ролики, коли у них повністю вільний час. Наприклад, після роботи чи перед сном. Про це треба пам'ятати під час вибору часу публікації.

  статистика тикток

  Орієнтуйтесь на вашу статистику, а не на дані досліджень

  Всі вищезазначені поради можуть бути дуже корисними і позитивно вплинути на охоплення аудиторії. Але ніколи не орієнтуйтеся лише на сторонні поради. Щоб знайти найкращий час та дні для нових публікацій, необхідно аналізувати власний профіль та робити відповідні висновки. Це нескладно:

  • Підключіть Pro-обліковий запис, щоб бачити статистику. Для цього потрібно натиснути на три крапки праворуч у профілі і в меню клікнути «Переключитися на PRO-аккаунт».

  просування за допомогою тиктоку

  • Перейдіть до розділу «Аналітика» та вивчіть доступну інформацію. Тут можна подивитися відсоток глядачів по країнах, активність аудиторії, кількість переглядів по днях тижня та у різний час. Інформація пропонується у вигляді зручного графіка.

  найкращий час для публікації роликів тикток

  Цих даних достатньо, щоб об'єктивно оцінити, коли ваша аудиторія найактивніша, отже, найкраще публікувати контент.

  Важливе уточнення! Аналітична інформація в TikTok відображається за всесвітнім координованим часом (UTC). Вам потрібно самостійно перевести цей час на свій часовий пояс, щоб зрозуміти, коли публікувати контент. Для цього підійде будь-який онлайн-конвертер часових поясів.


  Цей метод має ще один серйозний недолік. TikTok показує лише назву країни, де знаходиться ваша аудиторія. Якщо ми говоримо про такі великі держави, як США чи Російська Федерація, потрібно врахувати наявність кількох часових поясів. Визначити оптимальний час публікації контенту складніше.

  Не зациклюйтесь на кількості, приділяйте більше уваги якості контенту

  Не варто вважати, що залучення аудиторії в TikTok повністю залежить від часу публікації. Повірте, якщо ви генеруєте якісний, креативний та залучаючий контент, час його публікації — питання другорядне. Так, воно може сприяти хорошому приросту переглядів у перші години, але на загальну статистику впливає саме якість.

  Звідси ще одна порада: аналізуйте не лише час, коли глядачі найбільше дивляться ваші відео в TikTok, а й що це за відео. Який це формат? Скільки часу триває ролик? Яку тему ви в ньому торкаєтеся? Як подаєте інформацію? Формула успіху зовсім не в тому, щоб публікувати потрібний ролик у потрібний час, а в тому, щоб створювати якісний контент, не розпиляючи свою увагу на другорядні речі. Пам'ятайте про це, і тоді у вас все вийде!

  SMM
  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом