Поділіться
Зміст

  На перший погляд, просування сайтів у Дубаї та загалом у Об'єднаних Арабських Еміратах нічим не відрізняється від просування у країнах Європи чи СНД. Все ті ж SEO, SMM, PPC та інше. Але варто заглибитись у питання, як все стає не так однозначно.

  Сьогодні ми більш детально розповімо про можливості для просування сайтів у Дубаї та ОАЕ, а також про деякі важливі, але неочевидні нюанси цього процесу.

  Мовні версії сайту

  Мовні версії сайту

  Офіційною мовою в ОАЕ є арабська. Тобто сайти теж мають бути арабською. Але у країні величезна кількість громадян інших держав. На сьогодні 90% усієї робочої сили Еміратів — це мешканці Індії, Пакистану та Бангладешу. Національна різноманітність туристів ще більша. Тому в Еміратах дуже поширені інші мови: англійська, хінді, урду, фарсі, тагалог і навіть російська. Отже, додаткові мовні версії сайту, крім арабської, точно не будуть зайвими.

  Зараз переважна більшість великих сайтів в ОАЕ представлена арабською та англійською мовами. Але, залежно від сфери діяльності та регіону, нерідко використовуються і додаткові мовні версії.

  Пошукові системи

  Найпопулярнішою пошуковою системою в ОАЕ залишається Google. Однак орієнтуватися при просуванні лише на цю пошукову систему — не зовсім правильно.

  Пошукові системи

  В Еміратах популярні ще кілька пошукових систем:

  • Albahhar;
  • AME Info;
  • Alkhaleej.

  Є й інші пошукові системи арабською: Hahooa, Ajeeb, Arabo і т. д. Вони не такі популярні і на них рідко робиться акцент при просуванні сайтів. Проте повністю нехтувати ними теж не варто.

  Особливості менталітету та законів

  В Еміратах досить суворе законодавство щодо цифрового простору та онлайн-сервісів. Так, кілька років тому в країні було заборонено деякі месенджери, насамперед Skype. Лише у 2018 році корпорації Microsoft вдалося частково відновити його роботу. Telegram на початку 2021 теж не працював, хоча зараз працює повною мірою.

  Особливості менталітету та законів

  Також в ОАЕ серйозно борються з VPN-сервісами та додатками. Заборона діє з 2016 року. А у 2020 році абоненти отримали SMS-повідомлення про те, що за використання VPN передбачено мільйонний штраф. Насправді штрафи виявилися набагато меншими — 50 тисяч дирхамів. Проте прецедентів вже досить багато.

  Додамо, що багато онлайн-сервісів приходять до ОАЕ із запізненням. Здебільшого через особливості законодавства. Так, Google Play запрацював в Еміратах лише наприкінці 2018 року — більш як через три роки після запуску в іншому світі.

  Тобто, говорячи про просування сайтів у Дубаї, потрібно враховувати, що це за сайти, які послуги, товари та сервіси вони пропонують, чи це не суперечить місцевому законодавству тощо. Емірати поступово послаблюють вимоги до онлайн-ресурсів, але такий самий свободи, як у європейських країнах чи СНД, немає.

  Етапи просування сайтів у Дубаї

  Етапи просування сайтів у Дубаї

  У нашій практиці вже є кілька проектів щодо просування сайтів в арабських країнах. Загалом стратегія розкрутки мало чим відрізняється від аналогічних дій щодо просування європейських сайтів. Різниця підходів здебільшого пов'язана з вибором контенту — текстового та графічного. Наприклад, в Арабських Еміратах категорично заборонено рекламу алкоголю, публікацію контенту, що викликає, тощо.

  З урахуванням чинних заборон, обмежень та особливостей ми вибудовуємо роботи з просування сайту таким чином:

  1. Аналізуємо нішу . Неможливо запустити ефективне просування, якщо попередньо не проаналізувати ринок у вибраному сегменті та не вивчити конкурентів. Це обов'язковий етап, який допомагає спочатку визначити відповідні вектори просування та не допустити помилок, допущених іншими гравцями ринку.
  2. Розробляємо стратегію. Ми визначаємо оптимальні точки зростання сайту та опрацьовуємо стратегію, яка при раціональних вкладеннях дасть позитивний ефект у найкоротші терміни. До того ж стратегія не короткочасна, а охоплює термін від півроку і більше.
  3. Виконуємо внутрішню оптимізацію сайту. На цьому етапі ми проводимо технічний та юзабіліті аудит, аналізуємо та покращуємо структуру веб-ресурсу, створюємо новий контент (або допрацьовуємо вже існуючий), виправляємо внутрішні помилки, прискорюємо завантаження сторінок тощо.
  4. Працюємо з масою посилань. Чим більше авторитетних ресурсів посилається на сайт, краще він ранжується пошуковими роботами. Робота із зовнішньою масою посилань — один з найважливіших етапів просування. Важливо не просто збільшувати кількість зовнішніх посилань, а й стежити за їх якістю. Тому що кількість далеко не головний фактор ранжирування.
  5. Збираємо аналітику. Щоб визначати ефективність просування та краще розуміти, які вектори просування дають найбільший ефект, а які потрібно вдосконалити, ми ретельно аналізуємо результати. Насамперед використовуємо дані з Google Analytics, але при необхідності підключаємо інші метрики.
  6. Реалізуємо стратегію та складаємо звітність. До реалізації розробленої стратегії ми підходимо комплексно. Клієнт, у свою чергу, може в режимі реального часу стежити в Особистому кабінеті на сайті Elit-Web, які види робіт вже зроблено, яких результатів нам вдалося досягти на даний момент і якими будуть подальші дії.

  Звичайно, етапи просування сайту в Дубаї можуть частково відрізнятися від перерахованих. Ми за необхідності коригуємо їх, додаємо нові та виключаємо недостатньо ефективні.

  SEO, SMM та PPC у Дубаї

  SEO, SMM та PPC у Дубаї

  У цьому плані просування сайтів у Дубаї та ОАЕ мало чим відрізняється від розкручування в інших країнах. На чолі всього, зазвичай, стоїть саме SEO - комплекс заходів для підвищення позицій сайту в результатах пошукової видачі за ключовими запитами. Крім того, SEO-просування виконує низку додаткових завдань:

  1. Підвищує впізнаваність бренду та довіру до нього з боку користувачів.
  2. Збільшує трафік на сайт і, відповідно, кількість замовлень (якщо ми говоримо про продаж товарів чи послуг).
  3. Піднімає рентабельність інвестицій у розкручування, оскільки SEO працює на перспективу.
  4. Робить бізнес стійкішим, забезпечуючи йому стабільний потік клієнтів з органічної видачі пошукових систем без великих вкладень.
  5. Надає стратегічну перевагу над конкурентами. Закріпившись у топі, сайт при правильному підході утримуватиме позиції, не даючи ресурсам конкурентів обійти себе.

  Звичайно, спочатку SEO-дає не найбільші результати - не можна вийти в топ за всіма релевантними ключовими запитами за тиждень або місяць. Але в довгостроковій перспективі саме SEO-просування виглядає найраціональнішим вкладенням коштів.

  Етапи SEO просування сайтів

  PPC і в першу чергу контекстна реклама - це добрий спосіб швидко заявити про себе на велику аудиторію. Ми не рекомендуємо використовувати PPC як єдиний метод просування, тому що він припиняє наводити клієнтів, як тільки ви зупиняєте рекламну кампанію. Набагато ефективніше поєднувати PPC та SEO-просування. Наприклад, контекстна реклама наводить клієнтів на початку просування, а SEO у цей час поступово нарощує органічний трафік на сайт.

  З SMM ситуація схожа. Розглядати просування у соцмережах варто як частину загального комплексу робіт із розкручування. Зазначимо також, що далеко не всім соціальним мережам Об'єднані Арабські Емірати лояльні. Наприклад, сайт «ВКонтакте» тут заборонено, тому що через цю соцмережу нерідко розповсюджують матеріали порнографічного характеру. А ось до Facebook і Twitter влада ОАЕ ставиться цілком лояльно. Майже половина мешканців ОАЕ (і Дубая зокрема) користується Facebook. З іншого боку, близько 10% населення Еміратів взагалі не користуються інтернетом. Відповідно, далеко не у всіх сферах бізнесу просування сайту – це найкраща можливість залучати цільову аудиторію.

  Підведемо підсумки

  Об'єднані Арабські Емірати – країна незвичайна у багатьох аспектах. І інтернет просування тут теж має деякі особливості. Їх не можна назвати критичними, але все ж таки враховувати їх необхідно.

  Якщо ви вирішили просувати бізнес у Дубаї, рекомендуємо вивчити питання просування тут детальніше і не приймати поспішних рішень. Звертайтеся до менеджерів Elit-Web, щоб обговорити деталі та не допустити типових помилок. Ми до ваших послуг!

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом