Поділіться
Зміст

  SSL-сертифікат — це інструмент для обмеження доступу до особистих даних користувачів, в першу чергу до паролів та номерів карток. Якщо веб-ресурс оснащений SSL-сертифікатом, в адресному рядку браузера ви виявите замок зеленого кольору та протокол HTTPS. Ця інформація означає, що ресурс захищає ваші дані. Якщо відповідного символу ви не побачили, то від введення особистої інформації краще відмовитися, оскільки ймовірність крадіжки цих даних дуже висока, ризикувати не варто.

  Навіщо сайту SSL

  навіщо сайту ssl

  Насамперед цей протокол необхідний вам тому, що зробить ваш сайт безпечним. Якою б діяльністю ви не займалися, крадіжка зловмисниками особистих даних користувачів вашого сайту стане початком кінця бізнесу. Тотальна відмова від послуг у цьому випадку стане лише питанням часу.

  Протягом останніх 5 років передача даних по HTTPS сприймається як один із факторів ранжування сайтів у Google. На практиці це означає, що сайти із SSL‐сертифікатами отримують більш високі позиції в пошуку, про що повідомляли офіційні представники корпорації.

  Назва структури, що випустила сертифікат, вирішальної ролі не грає. Тобто навіть інструмент, наданий на безкоштовній основі, є великим плюсом вашого сайту в очах пошукача.

  Google повідомляв, що SSL сертифікат вплив на SEO надає, але критичним воно не є, відобразити ступінь цього впливу у відсотковому співвідношенні навряд чи можливо. Позиція кожного ресурсу розраховується персонально, результати розрахунку впливає дуже багато чинників.

  Варто виходити з того, що постійне використання HTTPS не стане причиною виведення на перший рядок у Google, але разом з іншими факторами SSL сертифікат здатний вплинути на позицію в пошуку. Якщо ваш сайт виборює позицію на першій сторінці видачі, то SSL цілком може стати вирішальним параметром.

  Важливо розуміти, що будь-який браузер повідомить користувача про те, що сайт, не оснащений SSL, не є безпечним. Погодьтеся, можливість того, що користувач залишить цей ресурс моментально і забуде про нього - досить велика.

  Які переваги ми отримуємо

  які переваги ми отримуємо

  Основними перевагами використання SSL цілком справедливо вважаються:

  1. Захист особистої інформації людей, які мають ваш ресурс. У цьому полягає головна мета застосування SSL‐сертифікатів. Навіть якщо злочинці і зможуть перехопити важливу інформацію, то скористатися нею точно не зможуть.
  2. Перевага при відображенні сайту у браузері. З 1. 01. 2017 у Google однозначно вказують на сайти, які не мають справи з HTTPS, прямо називаючи їх ненадійними. Тобто браузер виносить однозначний вердикт, виходячи, зокрема, із наявності сертифіката.

  Як виконати встановлення

  Для початку у вашому розпорядженні повинні бути:

  1. Файл і сертифікат ланцюжок.
  2. Ключ сертифіката. Його наявність є обов'язковою умовою. На його основі буде сформовано CSR-запит.
  3. Доступ до сервера.

  Процес установки може бути досить різним, але незалежно від обраного способу інсталяції, він потребує великих професійних знань та навичок. Саме тому власники сайтів, які потребують такого захисту, в абсолютній більшості випадків звертаються за допомогою до фахівців. Важливо розуміти, що сертифікат вимагає не тільки встановлення та налаштування, але й багаторівневої професійної діагностики. Ще раз наголосимо: купувати сертифікат необов'язково, він може бути і безкоштовним.

  Крім того, досвідчені фахівці розкажуть вам, як правильно використовувати сертифікат, і цей фактор варто враховувати, оскільки сама по собі інсталяція питання захисту особистих даних на 100% не вирішує.

  Процес отримання безкоштовного SSL-сертифіката Let's Encrypt займає кілька хвилин. Вам обов'язково знадобиться делегований домен. Говорячи простою мовою, доменне ім'я, яке ви хочете оснастити SSL, має відкриватися у браузері. Якщо сайт працює саме так, то подальша інсталяція цілком здійсненна.

  Безкоштовні SSL-сертифікати в ISPmanager не мають обмеженого терміну дії. Спочатку термін випуску Let's Encrypt - 3 місяці. Панель керування ISPmanager має вбудований плагін, який автоматично оновлює сертифікати за 7 днів до кінця визначеного терміну.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом