Поділіться
Зміст

  За даними інфопорталу TASS, у 2019 році кількість інтернет-користувачів у світі становила 4,1 млрд людей. На початок 2020 року цифра досягла позначки 4,5 мільярда. А в першому кварталі 2021 року організації We Are Social та Hootsuite повідомили про 4,66 млрд користувачів Мережі. Це більш ніж 59,5% від населення планети.

  Не дивно, що в епоху інтернету та всеосяжної цифровізації бізнес стрімко проникає в онлайн-простір. А соціальні мережі, які ще недавно були лише розвагою, стають потужним маркетинговим інструментом. Питання тільки в тому, чи ви ефективно їх використовувати?

  що за професія smm-менеджер

  Що це за професія SMM-менеджер?

  SMM-менеджер (Social Media Manager) - це фахівець, який займається просуванням бізнесу, компанії, бренду або навіть окремої особи у соціальних медіа: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Twitter та ін.

  Завдання СММ-менеджера — забезпечувати зростання охоплення сторінки клієнта, розвивати та підтримувати його присутність в інфополі віртуального ринку, генерувати та публікувати новий контент, взаємодіяти з цільовою аудиторією, контролювати аналітику та статистику ефективності проекту. Давайте розглянемо це питання докладніше.

  Основні посадові обов'язки SMM-менеджера

  Немає загальноприйнятого списку робочих завдань СММ-менеджера. Але ми можемо визначити базові завдання, які він бере на себе:

  1. Розробка стратегії просування : аналіз цільової аудиторії та конкурентів, пошук релевантних майданчиків з високою концентрацією ЦА, формування системи лояльності та інше.
  2. Налаштування, запуск, управління рекламою : запуск промоматеріалів та таргетованої реклами в соцмережах, проведення конкурсів, флешмобів, розіграшів.
  3. Управління репутацією : збирання зворотного зв'язку від ЦА, підвищення довіри до бренду, робота з болями потенційних та існуючих клієнтів, обробка заперечень.
  4. Ведення та модерація облікових записів або контроль виконавців, яким делегується частина робочих завдань.
  5. Ком'юніті-менеджмент : коригування обговорень у соціальних медіа, робота з негативом, забезпечення оперативної підтримки у соцмережах тощо.

  Крім того, SMM-менеджер може працювати з лідерами думок та «агентами впливу», інтегрувати сайт із соціальними мережами чи соцмережі з онлайн-магазином, наймати та організовувати підрядників, адаптувати брендовий контент під формат блогу, відеохостингу, інтернет-агрегатора чи іншого майданчика.

  професійні навички smm-фахівця

  Професійні навички SMM-фахівця

  Якщо надто вже заглибитися в це питання, можна нарахувати більше сотні навичок, якими повинен мати СММ-менеджер. Ми вирішили трохи скоротити список і виділити 7 речей, які має вміти хороший фахівець:

  1. Визначення та аналіз основних бізнес-завдань компанії.
  2. Пошук оптимальних каналів комунікації для проектів B2B і B2C.
  3. Розробка контент-плану з урахуванням специфіки бізнесу та інтересів аудиторії.
  4. Підготовка цікавих і, що важливо, унікальних матеріалів під різні майданчики для розміщення.
  5. Вміння працювати з рекламними кабінетами різних платформ і налаштовувати націлення.
  6. Базові навички роботи у графічних редакторах: Photoshop, Canva, Figma, Pixlr.
  7. Досвід в аналізі результатів своєї професійної діяльності та ефективності використовуваних методів SMM-просування.

  Здається, навіть ці 7 навичок надто багато для однієї людини. Але насправді добрий фахівець знає та вміє набагато більше. І оплату праці одержує відповідну.

  Читайте також

  Хто такий інтернет-маркетолог і навіщо він потрібний

  Скільки заробляє СММ-фахівець?

  Виделка вартості послуг досить велика. Багато залежить від завдань, які бере на себе SMM-фахівець, його професійні навички та досвід, кількість акаунтів, які він веде, і так далі.

  Якщо заглянути на сайт пошуку роботи Work.ua, ми побачимо велику кількість заробітної плати — від 5–7 тисяч гривень до 30 тис. Суму більше пропонують вкрай рідко. Це по Києву. У регіонах оплата найчастіше нижча. Проте хороший СММ-менеджер цілком може заробляти 1–2 тисячі доларів. І навіть більше, якщо одночасно працює з кількома великими проектами. Професія це дає змогу.

  де знайти smm-фахівця для роботи

  Де знайти SMM-фахівця для роботи?

  У вас є десятки варіантів пошуку СММ-фахівця — від тематичних груп у соціальних мережах та форумів до найбільших сайтів вакансій із тисячами анкет. Пропонуємо розглянути три найбільш раціональні, на нашу думку, способи знайти SMM-менеджера.

  Сайти вакансій (Інхаус)

  Work.ua, HeadHunter та інші подібні сайти – відмінний варіант, якщо ви шукаєте людину в штат (інхаус). Хоча варто відзначити, що реально добрих фахівців тут одиниці. Досвідчені СММ-ники або працюють віддалено над кількома проектами відразу, щоб заробляти більше, або в штаті маркетингових агентств, де постійно забезпечені роботою.

  Пошук на сайтах вакансій - оптимальний вибір для тих, хто готовий взяти новачка або середньо-дослідну людину в штат і "виростити" з неї фахівця під потреби компанії. Але це вимагає часу та вкладень.

  Біржі фрілансу

  Непогане рішення, якщо ви шукаєте спеціаліста для разових чи короткочасних завдань. Хоча ми й не відкидаємо можливості довгострокової роботи з фрілансерами. На біржах фрілансу чимало хороших фахівців, але зовсім вже «зелених» новачків значно більше. Є ризик найняти не ту людину, втративши час та гроші. Крім того, у роботі з фрілансерами ви не застраховані від форс-мажорних обставин, зриву термінів та інших неприємних моментів. Особливо якщо працюєте не за договором, а лише «на словах». Натомість це дешевше, ніж утримувати SMM-менеджера у штаті.

  Агентство

  Найкраще рішення — звернутися до агентства маркетингу, в якому вже є штатні фахівці, які готові взятися за ваш проект. По-перше, вам не доведеться наймати людину в штат і вирішувати всі пов'язані з цим питання. По-друге, співробітництво ведеться строго за договором без ризиків, як у випадку з фрілансерами. Ну і по-третє, ви отримаєте очікуваний результат, а не кота в мішку, як це часто буває.

  SMM-фахівці в агентстві інтернет-маркетингу Elit-web

  І ось ми підійшли до головного. Чому SMM-просування варто замовляти у Elit-web:

  1. Ми маємо свій сформований штат співробітників, у кожному з яких ми впевнені на 100%. На відміну від деяких інших агентств ми не спішно шукатимемо підрядників на стороні, а всі завдання виконуємо самі.
  2. Наші СММ-менеджери постійно навчаються та розвиваються як фахівці. Ми, у свою чергу, забезпечуємо їм усі умови для професійного, кар'єрного та фінансового розвитку.
  3. Клієнти Elit-web отримують до 40% зростання продажів, до 600% збільшення охоплення та понад 1000 цільових передплатників у соцмережах щомісяця.

  За нашими плечима понад 400 успішних проектів, а з найцікавішими кейсами ви можете прямо зараз ознайомитись на сайті. Ну і головне ми розробили кілька тарифних планів SMM-просування для наших клієнтів. Просто виберіть відповідний вам, і ми приступимо до роботи.

  З Elit-web ви завжди отримуєте більше:

  • ефективне та швидке просування вашого бізнесу;
  • нешаблонні пропозиції та шляхи вирішення робочих завдань;
  • фінансові гарантії результатів;
  • персональний SMM менеджер для вашого проекту;
  • щомісячні точні та зрозумілі звіти про виконану роботу.

  Наші професіонали покажуть Вам, як заробляти у соцмережах

  Адреса сайту

  Чи варто за таких умов шукати людину в штат чи ризикувати, наймаючи фрілансера? Ми вважаємо, що ні. І сподіваємось, ви теж так думаєте.

  FAQ – smm-менеджер

  FAQ

  Хто такий SMM менеджер?

  SMM-менеджер – це фахівець із просування у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter, TikTok і так далі.

  Що входить до обов'язків SMM-менеджера?

  SMM-менеджер бере на себе аналіз ринку, аудиторії та конкурентів, розробку та реалізацію стратегії просування у соціальних медіа, генерацію та оформлення контенту, залучення передплатників, підвищення лояльності до бренду, комунікацію з аудиторією та інше.

  Де знайти SMM-фахівця?

  Шукати SMM-фахівців можна на сайтах вакансій, агрегаторах оголошень, фріланс-біржах, у тематичних групах соцмереж, спеціалізованих Telegram-каналах і навіть через знайомих. Але куди простіше та ефективніше звернутися до профільної агенції, де вже є кваліфіковані СММ-менеджери, готові швидко включитися у ваш проект та ефективно його просувати.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом