Поділіться
Зміст

  Наш досвід запуску PPC-реклами показує, що конверсія інтернет-магазинів у наш складний час поступово зростає. За два місяці роботи з компанією MANOV нам вдалося досягти зростання кількості замовлень у 1,3 раза, зниження вартості конверсії у 1,3 раза, збільшення середнього чека на 67 грн.

  Загальна інформація щодо проєкту:

  Назва компанії: MANOV

  Послуга: контекстна реклама в Google

  Тематика: інтернет-магазин з продажу сучасних якісних ролетів та рулонних штор

  Мета клієнта: запуск бізнесу після паузи, викликаної воєнними діями на території України

  Регіон: Україна

  Результат роботи: зростання коефіцієнта СTR, збільшення кількості заявок у 1,3 раза за другий місяць роботи

  Компанія MANOV відома в Україні завдяки тому, що вже не один рік пропонує своїм клієнтам якісне оформлення вікон. В асортименті цього інтернет-магазину ролети, штори, жалюзі, закриті системи. Основні принципи, яким слідує команда компанії:

  • якість. Усі матеріали та супутні компоненти перевіряються на відповідність стандартам;
  • оперативність. Від моменту замовлення до відправки готового виробу, виконаного за індивідуальними замірами, проходить 3–4 робочі дні;
  • унікальність. На сайті інтернет-магазину представлений великий вибір штор, жалюзі та ролетів, що зробить вікно замовника неповторним.

  Компанія MANOV подбала про те, щоб користувачам було зручно ознайомитися з продукцією, представленою в каталозі, та підібрати стильний та сучасний варіант оформлення свого вікна. Для цього на сайті впроваджено чітку систему фільтрів із сортуванням продукції за:

  • ціною;
  • наявністю на момент замовлення;
  • призначенням;
  • фактурою;
  • кольором;
  • стилем інтер'єру;
  • матеріалом виготовлення.

  Користувач також легко зможе оформити замовлення, зв'язатися з консультантами за телефонами, вказаними в шапці, або через популярні месенджери.

  Загальна інформація щодо проєкту

  З 24 лютого 2022 року з причин повномасштабного вторгнення на територію нашої країни кількість відвідувачів сайту впала практично до нуля, було припинено роботу в рекламному кабінеті. Але вже наприкінці березня прийнято рішення продовжити роботу та 10 % переказувати на рахунок благодійного фонду «Повернись живим». Компанія MANOV продовжила співпрацю з нашою командою та поставила перед нами завдання – запустити контекстну рекламу з метою залучення споживачів на сайт та підвищення конверсії.

  Цілі та завдання проєкту

  Оскільки компанія MANOV позиціонувала себе як основного постачальника протисонцевих систем для вікон, кінець весни є піковим для сезонних продажів. Безперечно, стильні ролети, штори та жалюзі продовжують продаватися протягом року, але все-таки не можна враховувати можливий сезонний попит.

  Під час воєнних дій на території України важко було передбачити, якими будуть результати рекламних кампаній. За нашими прогнозами, попит на захисні системи для вікон мав бути.

  Через війну головними цілями нашого клієнта були підвищення прибутковості реклами, збільшення конверсії загалом. Цього можна було досягти завдяки:

  • тестуванню різних налаштувань у рекламному кабінеті та пошуку найефективнішої комбінації;
  • ретельному контролю за видатковою частиною бюджету;
  • використанню інших рекламних інструментів.

  Все це мало в перспективі призвести до збільшення кількості заявок через сайт, зниження вартості конверсії та збільшення середнього чека.

  Цілі та завдання проєкту

  Наша стратегія

  На момент старту нашого проєкту із запуску контекстної реклами інтернет-магазину з продажу протисонцевих систем для вікон у воєнний час ми вивчали стан інтернет-ринку, трафік, поведінку користувачів в інших тематичних нішах. Крім того, досвід наших фахівців дозволяв планувати свою роботу так, щоби отримати хороший результат.

  Для досягнення поставленої мети ми виділили кілька ключових етапів.

  Підготовка до запуску нових рекламних кампаній

  Оскільки ми вже працювали з нашим клієнтом, то основні підготовчі роботи в рекламному кабінеті були виконані. Наприклад, для запуску кампаній Google Smart Shopping були підвантажені фід даних, логотип, деякі зображення. Від нас потрібно було переглянути категорії товарів, прибрати нерелевантні. Також необхідно проаналізувати текстовий контент, скорегувати його з огляду на ситуацію в країні. Корегування потрібні були і щодо бюджету.

  Крім цього, потрібно було перевірити роботу кабінету в Google Analytics, щоб відстежувати результативність РК.

  Управління аудиторіями та запуск реклами

  Окремої уваги вимагало настроювання аудиторій. З початку військових дій у країні у наших співгромадян серйозно змінилися пріоритети, багато хто змінив своє місце проживання, збільшилася кількість областей, населених пунктів, де ще йдуть бойові дії та які тимчасово окуповані. Природно, що за таких умов контекстна реклама буде неефективною. Також нам необхідно було підготуватися до тестування різних аудиторій, щоб визначити рівень конверсії та вибрати оптимальний варіант.

  Управління аудиторіями та запуск реклами

  Наше рішення

  Крок 1. Провели підготовчі роботи в рекламному кабінеті, запустили тестові рекламні кампанії.

  На цьому етапі ми діяли чітко за планом:

  • затвердили з клієнтом список категорій, що рекламуються;
  • переглянули список ключових слів;
  • підкорегували денний бюджет з урахуванням того, що він був нижчим, ніж до війни;
  • виключили області, де ще велися військові дії;
  • провели корегування щодо ГЕО.

  Також ми запустили у тестовому режимі кампанії на всю Україну та окремо на Київ (виключивши область).

  Крок 2. Мониторили результати тестових РК, вносили корективи

  За результатами роботи першого місяця нам стало зрозуміло, які налаштування вимагали змін. На цьому етапі ми насамперед корегували бюджети та ставки. Окремо вирішили протестувати регіони, виключені раніше. З урахуванням сезонного попиту, що росте, з цих областей могли бути замовлення в інтернет-магазині.

  Коментар нашого експерта

  Основна кампанія, з якою ми працювали, — це Smart Shopping із регіоном «Україна». Вона дає добрі результати. На другий місяць ми рекомендували збільшити бюджет, оскільки збільшився попит на протисонцеві системи для вікон. За рекомендаціями Google бюджет потрібно було збільшити вдвічі. Однак ми вважаємо, що потрібно збільшувати витрати плавно і на невеликі суми, оцінюючи результативність.

  Захаревич Владислав, Head of PPC

  Результати проєкту та подальші плани

  Результат, якого ми досягли під час запуску РРС-реклами під час війни, показав, що попит на товари для захисту вікон від сонця практично відновився. Основних цілей за проєктом було досягнуто.

  Результати за перші місяці робіт були такими.

  Показово, що за другий місяць робіт вартість конверсії стала нижчою в 1,3 раза, водночас зросла загальна кількість замовлень також у 1,3 раза. Збільшився показник СTR. Загалом нам вдалося практично досягти довоєнних показників (з урахуванням зниження бюджету у 2 рази).

  Загальні результати за другий місяць роботи подано на графіках.

  Загальні результати за другий місяць роботи подано на графіках

  Загальні результати за другий місяць

  Загалом наша робота з компанією MANOV ще раз продемонструвала, що той бізнес, який має можливість запуститись у наш нелегкий час, має це робити. По-перше, це економічно підтримає нашу країну, а, по-друге, компанії зможуть утриматися на плаву та за меншу вартість PPC-реклами отримати добрий результат.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом