Поділіться
Зміст

  Стоматологічна клініка Слален і Юта спеціалізується на терапії, протезуванні, імплантології, хірургічній стоматології, ортодонтії та інших стоматологічних послуг.

  Загальна інформація щодо проекту

  Назва компанії : « Слален і Юта »

  Реєстрація домену : 31.03.2014 (7 років)

  Тематика компанії : Стоматологія

  Послуга : SEO-просування з подальшим переходом на комплекс - SEO+PPC+SMM.

  Регіон : Україна, м. Київ, Солом'янський район

  Особливості ніші : Велика конкуренція, велика кількість серйозних конкурентів — стоматологічних клінік, відомих по всьому Києву.

  Мета клієнта : Збільшити кількість відвідувачів із Солом'янського району, усунути регулярні технічні проблеми на сайті, покращити конверсійність, а також опрацювати дизайн та юзабіліті.

  Результат роботи : Збільшення трафіку в 37 разів у порівнянні з попереднім роком, вихід у топ пошукової видачі за ключовими запитами, збільшення конверсії на сайті у 14–16 разів.

  Коли до Elit-Web звернулися представники клініки, ми побачили, що органічний трафік був критично малим – близько 800 візитів сайту на місяць. У ТОП-3 результатів пошукової видачі за ключовими запитами сайт «Слален і Юта» не був взагалі, а в ТОП-10 і ТОП-30 — лише незначно. Конверсія на сайті також була низькою - 1-2 замовлення зворотного дзвінка на місяць.

  Загальна інформація щодо проекту

  За час просування сайту «Слален і Юта» нам вдалося збільшити кількість візитів з 800 до майже 30 тисяч, вивести до ТОП-3 12% ключових запитів, до ТОП-10 – 18%, а до ТОП-30 – 32%. Кількість конверсій на сайті з 1-2 замовлень зворотного дзвінка на місяць зросла до 23-28. А про те, як ми цього досягли, розповімо далі.

  Основна проблема клієнта

  Клієнт прийшов до нас із трьома основними проблемами:

  1. Невелика кількість клієнтів клініки, через що лікарі залишалися недостатньо завантаженими.
  2. Невдалий досвід роботи з попереднім підрядником, який практично не виправляв технічні проблеми та баги на сайті, довго не передавав доступу до хостингу та в цілому виконував поставлені завдання неякісно.
  3. Багато недоробок самописної адмін-панелі, що суттєво обмежувало можливості для роботи з сайтом.

  Різного роду недоробок та технічних нюансів справді було багато. Вони заважали нормальному розвитку сайту та його просуванню. І, відповідно, сайт просто не міг повноцінно конкурувати з іншими.

  Основна проблема клієнта

  Наша стратегія

  1. Маркетинговий аналіз топових конкурентів Києва та окремо Солом'янського району

  Спочатку ми вирішили проаналізувати головних конкурентів клініки «Слален і Юта» — переважно лідерів у сфері стоматології. При цьому не стали наголошувати лише на Солом'янському районі, а розширили ареал на весь Київ. Адже в перспективі ми мали просування по всій території столиці та розширення географії клієнтів клініки.

  2. Первинна оптимізація. Налаштування «Вебмайстра» та систем аналітики, додавання карти сайту, файлу robots.txt

  Базова оптимізація покликана покращити видимість сайту в пошукових системах, збільшити трафік та конверсію. Також на цьому етапі можна усувати найбільш явні та критичні помилки ресурсу, які заважають йому виходити у ТОП.

  3. Опрацювання структури сайту, пропозиція щодо її розширення

  Нашим завданням було не просто зробити структуру зручною та зрозумілою для користувача, а й такою, яка буде правильною з погляду SEO-просування . У комплексі із коректно сегментованим семантичним ядром це завжди дає відмінні результати.

  4. Складання семантичного ядра

  Це невід'ємна частина SEO просування. Ми вирішили ретельно переробити семантичне ядро та актуалізувати його з урахуванням географії ЦА та інших параметрів.

  5. Створення нових посадкових сторінок

  Нові посадкові сторінки — це можливість не лише покращити структуру сайту та дати відвідувачам більш важливу інформацію, а й комплексніше використовувати семантичне ядро, нарощувати трафік низько- та середньочастотними запитами. І загалом це вони допомагають робити ресурс привабливішим для пошукових систем.

  6. Внесення контенту на посадкові сторінки

  Наступним запланованим кроком є підготовка оптимізованого, з погляду SEO, контенту для розміщення на нових посадкових сторінках. А подекуди — повна заміна його на вже існуючих сторінках. Це дає можливість залучати більше трафіку, знижувати кількість відмов та загалом покращувати показники сайту.

  7. Технічний аудит

  Технічний аудит — більш комплексний аналіз сайту щодо можливих внутрішніх помилок. Їх, до речі, у результаті виявилося чимало. Аж до некоректно працюючої адмін-панелі, через яку неможливо було навіть змінювати деякі сторінки сайту.

  8. Юзабіліті аудит сайту. Аналіз поведінки користувачів на сайті

  Важливим нашим завданням було вивчення поведінки користувачів на сайті «Слален і Юта», дослідження причин відмов, проведення аудиту юзабіліті, щоб визначити, які проблемні моменти потрібно терміново виправляти, а які можна відкласти на додатковий термін.

  9. Аудит посилальної маси. Стратегія та роботи з нарощування маси посилань

  Вивчення сайтів-донорів, вхідних та вихідних посилань – важлива частина SEO-просування в принципі. Зважаючи на те, що на момент звернення клієнта до нас домен був зареєстрований 7 років тому, проведення аудиту для виявлення шкідливих та корисних посилань було обов'язковим.

  10. Налаштування Call Tracking на сайті. Щомісячне відстеження конверсій та дзвінків

  Call Tracking – це технологія відстеження звернень по телефону та їх зв'язок із конкретним рекламним джерелом. Говорячи простими словами, це можливість збирати статистику дзвінків, що з урахуванням специфіки роботи нашого клієнта було справді важливим параметром.

  Виявлені проблеми та слабкі місця клієнта

  Якщо узагальнити всі недоробки, проблеми та відверто слабкі місця сайту клініки «Слален і Юта» на момент звернення до Elit-Web, ми можемо назвати три основні:

  1. Вкрай поганий технічний стан ресурсу та ненадійний хостинг.
  2. Застарілий дизайн, відсутність конверсійних блоків та будь-яких форм зворотного зв'язку.
  3. Недостатньо опрацьовані фактори EAT – експертність, авторитетність, довіра. Така сама ситуація і з комерційними факторами сайту, які впливають на довіру потенційного клієнта до лікарів клініки.

  Виявлені проблеми та слабкі місця клієнта

  Зовнішній вигляд оновленого сайту Слален та Юта

  Наше рішення

  Крок 1. Виправлення технічних помилок, багів сайту та адмінки після аудиту. Переїзд на надійний та швидкий хостинг

  Існує величезний пул технічних помилок, здатних так чи інакше відбиватися на можливостях та перспективах просування сайту. Це редиректи 301 і 302, помилки 404, відсутність noindex, невалідний код, відсутність мікророзмітки та інше. Не всі ці помилки були присутні на сайті клієнта, але все ж таки недоробок, багів та інших нюансів під час аудиту ми виявили достатньо.

  Ще один важливий момент – хостинг, який на той момент був відверто поганим. А це відразу спричиняло додаткові проблеми: повільне завантаження сайту, не найкращі «сусіди» по серверу із загальною IP-адресою, нестабільний аптайм (час безперервної роботи сайту) тощо. Переїзд на надійний і швидкий хостинг дозволив закрити відразу значну частину існуючих проблем.

  Крок 2. Аналіз конкурентів та складання рекомендацій з доопрацювання дизайну, юзабіліті, комерційних факторів та EAT

  Проаналізувавши конкурентів, їх технічні рішення, сильні та слабкі сторони, ми склали список рекомендацій щодо покращення як дизайну, так і юзабіліті з комерційними факторами, а також факторами EAT.

  Цей крок ми вибудували так: узгодили пріоритетні правки та розподілили їх реалізацію за часом. Над деякими з них робота продовжується і зараз. Поспіх у подібних питаннях недоречний.

  Крок 3. Аналіз структури та контентної стратегії конкурентів. Пропозиція та погодження нових послуг на сайті, а також додавання та ведення блогу

  Аналіз дій конкурентів необхідний, щоб розуміти, які їх методи та рішення працюють, які виявляються провальними, а який їхній досвід ми можемо успішно запозичити та використовувати. Вивчення контентної стратегії дозволило нам визначити найбільш релевантний контент, знайти найпопулярніші рубрики та теми, щоб використати цю інформацію для розробки власної контент-стратегії.

  Кожна пропозиція обов'язково узгоджується із клієнтом. Наприклад, саме так, після аналізу конкурентів та визначення найбільш релевантного контенту, було прийнято рішення додати та вести блог клініки «Слален та Юта» на сайті.

  Аналіз структури та контентної стратегії конкурентів

  Крок 4. Аналіз посилальної маси нашого сайту та конкурентів. Роботи зі збільшення кількості доменів-донорів

  У сайту стоматології «Слален і Юта», по-перше, була відверто слабка зовнішня маса посилань через брак доменів-донорів. А по-друге, деякі з цих доменів були «поганими» і лише погіршували позиції нашого клієнта.

  Ми взяли вектор на нарощування якісної маси посилань і, варто сказати, добре досягли успіху в цьому напрямку, що відмінно видно на графіку.

  Аналіз посилальної маси нашого сайту та конкурентів

  Крок 5. Аналіз та моніторинг репутації клініки в онлайні, роботи з виявлення та обробки негативних відгуків

  Будь-які негативні відгуки в інтернеті можуть сильно зіпсувати обличчя навіть найвідомішого та найуспішнішого бренду. А згідно з дослідженням великої американської компанії Nielsen, яка проводить маркетингові дослідження, 79% сучасників читають відгуки перед тим, як купити товар або скористатися послугою.

  На щастя, у стоматології «Слален і Юта» репутація навіть на ранньому етапі нашої співпраці була гарною. Наприклад, у сервісі Google Карти у клініки середня оцінка — 4,4 бали з 5 можливих. Але ми звернули увагу на те, що існуючі негативні відгуки не опрацьовані. Тому наша подальша робота була спрямована, зокрема, на роботу з негативом.

  Коментар нашого експерта

  Основними стримуючими факторами у просуванні «Слален і Юта» були: ненадійний хостинг, поганий технічний стан сайту та недопрацьований функціонал адмін-панелі. У деяких випадках ми навіть не могли виправляти основні сторінки: головну, послуги, інформаційні, службові. Адмін-панель потрібно було повністю переробляти. Все це стримувало інші важливі роботи зі створення та наповнення нових сторінок, доопрацювань дизайну/юзабіліті. Після усунення технічних проблем роботи з проекту (сайту) пішли швидше та простіше.

  Влад Борисов , SEO-фахівець

  Результати проекту

  Для початку можна поглянути на динаміку органічного трафіку в період із березня 2020 року до березня 2021-го. По-перше, ми бачимо, що показники трафіку на даний момент стабільні і практично без просідань. А по-друге, за цей період приріст безкоштовного трафіку становив +27,7%.

  Результати проекту

  Ще більш показовим є порівняння трафіку за той же період: кількість користувачів (у тому числі нових), кількість сеансів і переглядів сторінок.

  Кількість сеансів та переглядів сторінок

  Дані на веб-сайті

  Дуже разюче відрізняються поведінкові чинники. Порівняно з попереднім роком, кількість переглядів сторінок збільшилася майже на 1400%, середня тривалість перегляду сторінки — майже на 160%, а показник відмов знизився на 89,41%.

  Показник відмов знизився

  Також можемо порівняти досягнуті цілі — результати безперечно відмінні.

  Досягнуті цілі

  Тепер давайте подивимося на щомісячне зведення по загальному трафіку та трафіку пошукових систем. Зверніть увагу: у березні 2020 року кількість сеансів була лише 1374, а через рік – 33 633.

  Щомісячне зведення по загальному трафіку та трафіку пошукових систем

  Зростання кількості візитів за останній рік добре простежується на наступних графіках.

  Зростання кількості візитів

  Динаміка зміни запитів

  Динаміка зміни запитів у ТОП

  Водночас планомірно збільшується і кількість проіндексованих сторінок.

  Збільшується і кількість проіндексованих сторінок

  Кількість проіндексованих сторінок

  Також хочемо звернути вашу увагу на динаміку кліків за даними консолі «Вебмайстра» та стрімке її зростання.

  Динаміка кліків за даними консолі Вебмайстра

  Для більшої наочності можна порівняти ефективність просування сайту за три місяці 2021 і 2020 років.

  Порівняння ефективності просування сайту

  І аналогічне порівняння, але вже за 6 місяців.

  Ефективність просування сайту

  Нам також вдалося в рази збільшити зовнішню масу посилань. Якщо у 2020 році було 37 доменів-донорів, то у 2021 їх стало 173.

  Збільшення зовнішньої маси посилань

  Сторінки, що посилаються

  Щоб наочно простежити динаміку ключових слів, можемо звернутися до Serpstat.

  Динаміка ключових слів - Serpstat

  Динаміка трафіку

  Динаміка видимості

  І насамкінець давайте поглянемо на ключі та зростання позицій сайту в результатах пошукової видачі.

  Ключі та зростання позицій сайту у результатах пошукової видачі

  Ключі та зростання позицій сайту

  Висновки та подальші плани щодо проекту

  Проект «Слален і Юта» має чудовий потенціал для подальшого нарощування трафіку та лідів. Зараз основне завдання — безперервно аналізувати нішу та топових конкурентів, а також оцінювати нових гравців на ринку стоматології у Києві та безпосередньо Солом'янському районі. Також важливо продовжувати проводити внутрішню та зовнішню оптимізацію сайту, що у найближчій перспективі дозволить конкурувати не лише зі стоматологіями Солом'янського району, а й із топовими клініками Києва.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом