Поділіться
Зміст

  кейс YouTube-просування компанії Solar-Tech

  Загальна інформація щодо проекту

  Назва компанії: Solar-Tech

  Цілі клієнта: збільшення кількості лідів та індивідуальний брендинг

  Тематика компанії: автономні сонячні електростанції

  Послуга: YouTube-просування

  Регіон: Україна

  Результат роботи: запущено повноцінне зв'язування відеореклами на лідогенерацію

  Компанія Solar-Tech спеціалізується на підборі та встановленні обладнання для використання альтернативних джерел енергії – сонця, вітру та води. У списку комерційних пропозицій є енергоаудит об'єктів, індивідуальне проектування, підбір, продаж, монтаж та системне обслуговування, профілактика систем, підключення «Зеленого тарифу» та ін.

  Представники Solar-Tech звернулися до Elit-Web, щоб скористатися послугою YouTube-просування. За даними за першу половину 2021 року, середньостатистичний український інтернет-користувач щодня проводить у YouTube близько 55 хвилин. А це робить відеохостинг чудовим рекламним майданчиком практично для будь-якого бізнесу.

  Цілі та завдання проекту

  Клієнт звернувся до нас із проханням допомогти освоїти новий рекламний напрямок. На той момент компанія Solar-Tech не застосовувала рекламу на YouTube, тому ми мали запускати рекламну кампанію з нуля.

  Цілі та завдання проекту

  Готових матеріалів для реклами не було. Отже, ми мали насамперед розробити сценарії та структури коротких рекламних роликів. Далі клієнт з їхньої основі міг створювати повноцінні відео рекламного характеру.

  Роботи з проекту

  Було вирішено використовувати формат оголошень In-Stream як один з найефективніших і найпомітніших для глядача YouTube.

  In-Stream – це відеооголошення, які демонструються в роликах на YouTube. Глядачі можуть пропустити такий рекламний ролик через 5 секунд після початку. Плата за показ знімається, якщо користувач переглянув відео повністю або не менше 30 секунд, якщо він взаємодіяв з ним (клікнув на банер, натиснув на підказку або оверлей із закликом до дії).

  Роботи з проекту

  Тут також важливо наголосити на нюансі: якщо користувачі використовують блокувальники реклами і не бачать оголошення In-Stream, то й плата за них теж не стягується. Це непогано заощаджує рекламний бюджет.

  Продумавши вектор робіт, ми почали безпосередньо реалізувати конкретні кроки для запуску реклами на YouTube.

  Крок 1. Розробка концепції відеокреативів для реклами In-Stream

  Спочатку нам необхідно було вирішити, якими будуть оголошення клієнта, які ідеї, думки та емоції ми хочемо викликати у глядача, як підвищити рівень довіри до бренду, особливо тих людей, які чують про Solar-Tech вперше.

  По суті, концепцію In-Stream можна розділити на дві основні категорії:

  1. Розповідь про компанію. У ньому можна наголосити на перевагах бренду, докладно розглянути діяльність, навести докази на користь співпраці тощо.
  2. Розповідь про товар/послугу, що дозволяє сконцентруватися саме на реченні, а не на бренді, додати більше конкретики і т.д.

  У нашому випадку розумнішим був другий варіант, тому що рекламу бачитимуть і ті користувачі, які ще не знають про Solar-Tech, але їм можуть бути цікаві послуги компанії. Отже, нам була важлива конкретика.

  Крок 2. Підготовка сценаріїв сценаріїв.

  Скрипт у контексті відеомаркетингу - це детальний сценарій, в якому описано все, що відбуватиметься у відеоролику + текст. Але це не класичний сценарій у звичному розумінні. Для скрипту створюється розкадрування – серія ескізів, що ілюструють ключові фрагменти майбутнього ролика.

  У випадку з In-Stream рекламою на YouTube підготовка таких скриптів потрібна. Адже ми маємо лише 5 секунд, щоб зацікавити глядача. Значить, кожна секунда на рахунку і її потрібно використовувати з максимальною користю.

  Чи можна обійтися без скриптів? Так, але тільки теоретично. Насправді вдалі рекламні відеоматеріали, створені без попередньої підготовки скрипту і розкадрування, — це винятки з правил. Часу для імпровізації тут просто немає, діяти потрібно максимально виважено.

  Крок 3. Написання сценаріїв

  На основі заздалегідь підготовлених скриптів ми розробили сценарії роликів. Тут дуже важливо було дотримуватися базових правил написання рекламних сценаріїв:

  1. Прагматичне наповнення з урахуванням інтересів користувача, а не просто викликати у глядача WOW-ефект.
  2. Підвищення конверсійності розробленого скрипту, щоб реклама як викликала реакцію, а й приносила у результаті прибуток компанії.
  3. Дотримання правила «Чим докладніше, тим краще». При цьому важливо вчасно відсікати все зайве, залишаючи найважливішу для потенційного клієнта інформацію.
  4. Увага до кожного слова та фрази у сценарії. У сучасному світі ми вже неодноразово бачили приклади, коли одне необережне висловлювання трактувалося не зовсім правильно, і бренди зазнали колосальних збитків.
  5. Виняток будь-яких заїжджених фраз та словосполучень, які викликають лише роздратування. Це, наприклад, низькі ціни, команда професіоналів, індивідуальний підхід тощо.

  Бувають вдалі рекламні відеоматеріали, створені без попередньо розробленого сценарію (або з мінімальними начерками). Але це рідкість. У переважній більшості випадків вони виглядають так, ніби перед вами реклама на регіональному телебаченні.

  Крок 4. Налаштування таргетованої реклами в Google Ads для розміщення нових відеокреативів у In-Stream-рекламі

  Після створення повноцінного рекламного матеріалу на основі скрипту та сценарію залишається лише запустити кампанію через Google Ads. Багато в чому процес схожий з налаштуванням і запуском таргетованої реклами, але все ж таки має деякі важливі відмінності. Тому ми рекомендуємо не розміщувати відеокреативи в In-Stream самостійно. Є ризик помилитися з налаштуваннями та направити рекламні матеріали не вашій цільовій аудиторії.

  Налаштування таргетованої реклами в Google Ads

  Зверніть увагу ! Рекламу In-Stream не бачать користувачі, які оформили передплату YouTube Premium, а також ті, які використовують сторонні рішення для блокування. Але й покази відповідно не оплачуються.

  Коментар від нашого експерта

  Основна складність проекту полягала в особливостях формату In-Stream-реклами на YouTube. По суті, ми мали всього 5 секунд для того, щоб зацікавити потенційного клієнта, мотивувати його перейти на сайт і виконати конверсійну дію. Адже за 5 секунд оголошення можна пропустити. Тому основну увагу ми приділили саме розробці концепції реклами, її структурі та наповненню.

  Колібабчук Дмитро , Middle PPC Specialist

  Результати проекту

  За період дії рекламної кампанії з 26 жовтня по 31 січня нам вдалося отримати 380 конверсій по 34 гривні та 58 копійок. Це справді хороший результат, враховуючи, що послуга з підбору та встановлення систем для використання альтернативних джерел енергії є досить дорогою і поки що не дуже затребуваною в Україні. Вкладення в рекламу з лишком окупаються навіть із одного замовлення.

  Точніші результати проекту ви можете побачити в таблиці:

  Результати проекту

  Висновки та подальші плани щодо проекту

  Нам вдалося розробити та запустити дійсно ефективну рекламну кампанію для Solar-Tech на YouTube, яка дала майже чотириста конверсій за кілька місяців. Ми творчо підійшли до створення рекламного контенту, але в той же час врахували специфіку бізнесу клієнта і не використовували надто концептуальні рішення. Реклама у фірмовому дизайнерському виконанні та точне налаштування показів дали справді добрі результати.

  Висновки та подальші плани щодо проекту

  На даний момент клієнт переключився на інші канали залучення трафіку, проект поки що на паузі. Однак тепер у Solar-Tech на руках готові та перевірені у справі рекламні рішення, які легко використовувати будь-якої миті. Тобто можна негайно знову запустити In-Stream-рекламу з наявними рекламними роликами та вставками. Це відкриває ще більше перспектив.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом