0-800-759-750
Ми на зв'язку с 7:00 до 24:00
office@elit-web.ua

Кому і для чого може знадобитися просування піддоменів

09 листопада 2022
4461
0
Поділіться
Зміст

  У нашій практиці все частіше виникає необхідність створення та просування сайту на піддоміні. Зумовлено це зручністю використання, наявності трасту від основного ресурсу та можливості просувати брендові товари чи послуги на офіційній площадці. Але основною причиною все ж таки є комерційна спрямованість і авторитетність посилання в очах користувачів. Необхідність зробити сайт ще зручнішим та зрозумілішим для відвідувачів.

  Які ж можуть бути причини для створення піддомену

  З постійним розвитком комерції в Інтернеті потреба якісної демонстрації нових продуктів зростає. Фахівці з просування Elit-web організовували дочірні сторінки практично у всіх актуальних випадках:

  Просування нового продукту (або послуги)

  Наприклад, є веб-сайт виробників кондитерських виробів. Вони запустили нову лінію особливих цукерок, склад яких не повторює жодний із виробників країни. Щоб детальніше розповісти про новий продукт, вставити корисну інформацію для оптовиків, пообіцяти вигідні умови співпраці – достатньо буде створити сторінку на піддоміні. Ні, звичайно, на основному сайті згадка про новий продукт теж буде, але, як показує практика, формат таких блоків не дозволяє демонстративно описати всі переваги та познайомити замовників із новим товаром.

  Винесення форумів та блогів на піддомен

  Найпопулярніші представники цього пункту – форуми та блоги. Для сторінок, що активно використовують у спілкуванні, є сенс створити «федеральну державу» на базі основного сайту. Тут одразу кілька переваг: для користувачів позначте різницю розділів; 50% ймовірності, що основний сайт не забанять якщо форум або блог закидають низькоякісними посиланнями якісь злісні спамери.

  Для рекламних кампаній

  Проведення акцій та програм лояльності, що потребують додаткової взаємодії з користувачами. Наприклад, є відомий бренд машин, який вирішив щедро розпродати певну модель. На ній створюється піддомен з описом усієї акційної інформації з тригерами, формами зворотного зв'язку, лічильниками тощо. на що дизайнер (маркетолог) ще фантазії вистачить. На цю сторінку запускають рекламу. Готувати контекст на каталог зі всіма моделями авто бренду – ідея не вдала, якщо потрібно продати конкретний продукт.

  Поділ каталогу на кілька

  Хоча це і зустрічається все рідше, а своїм клієнтам ми рекомендуємо не вдаватися до таких заходів, проте. Знайти такі варіанти не так вже й складно. Особливо популярним є розділ каталогу в інтернет-магазинах. Наприклад, поділяють на піддомені каталоги одягу: жіночий, чоловічий та дитячий. Або виносять бренді.

  Розподіл на регіональні піддомени сайту

  Актуально для великих компаній, які мають мережу філій. Наприклад, мережа швидкого харчування з доставкою додому. Користувачі можуть потрапляти на основний ресурс і вже через нього переходити на свій місто, що знаходиться на піддомі. Тут буде менше плутанини, можливо закласти у вартість меню особливості регіонів та потреби. Вказати актуальні для поточного міста контакти.

  Якщо у вас інша причина для створення піддомену – вкажіть її у коментарях, нам цікаво обговорити варіанти з вами!

  Перш ніж створювати піддомен на своєму сайті, подумайте, чи може для цього вистачити і категорії?

  Читайте також

  Просування сайту відразу під кілька європейських регіонів

  Каталог чи піддомен

  Щоб відповісти на цей питання, необхідно розглянути його з трьох сторін: доцільність, складність реалізації, подальші перспективи.

  Якщо ви хочете відокремити не пов'язану або мало пов'язану з основним сайтом інформацію - це добрий аргумент на користь створення піддомену. Однак, якщо головна мета – розділити категорії типових товарів, відокремити вичерпну тематичну інформацію для всього сайту або спростити процес оптимізації – погана ідея.

  Чим піддомен відрізняється від каталогу

  Найбанальніше – урлом. Згадаймо наш приклад: blog. kakoito-site.com (це окрема сторінка). kakoito-site.com/blog – вважається вже каталогом.

  Особливості піддомену:

  • окремий сайт, для якого потрібно створити свою базу даних, підключити css та js;
  • необхідно створювати картку сайту;
  • можна підключити окремий сервер;
  • необхідно окремо підключати послуги аналітики;
  • пошукові роботи сприймають неоднозначно і іноді чіпляються

  З каталогами все інакше:

  • просто додається папочка (каталог) до розділу сайту;
  • сервер один із основним проектом;
  • одні системи аналітики;
  • пошукові машини сприймають як частину сайту

  Насправді піддомен – це веб-сайт усередині веб-сайту, а каталог – розділ. Перший складніше в реалізації, вимагає більше часу, уваги та своєї стратегії просування, тоді як каталог вже має у більшості випадків прийнятний шаблон. Просуваючи каталог – ви просуєте сайт. Просуваючи піддомен – ви просуваєте піддомен. І це важливо враховувати щодо напряму розвитку та досягнення бажаних цілей.

  Піддомен та SEO: особливості організації

  Маючи намір розкрутити окрему гілку бізнесу з відповідним урлом, багато авантюристів запитують: наскільки піддомен і основний сайт пов'язані? Це два окремі проекти чи все-таки ціле і приватне, що мають один на одного вплив? В Інтернеті з цього приводу є чимало припущень, але жодного впевненого твердження.

  З погляду логіки: власник один, шматок домену теж один, інформація часто продубльована, але як їх сприймають пошукові системи? Однозначно сказати ми не можемо, оскільки офіційної інформації немає, є лише досвід, експерименти та домисли. Виходить, що піддомен сприймають як унітарний ресурс, але тісно пов'язаний із головним сайтом. Тут ще все залежить від організації та подачі одного чи мережі піддоменів.

  Особливості просування дочірніх сторінок

  Намір організувати сео на піддомені, потрібно якісно продумати структуру, підібрати семантику та вести оптимізацію як для повноцінного ресурсу. У разі створення дочірньої гілки з'являється широкі можливості для вебмайстрів, але водночас і ряд обмежень. Як, наприклад: не можна використовувати одні й самі ключові запити, що вже задіяні на головному ресурсі. Навіть якщо дуже близькі – потрібно створювати окрему унікальну семантику, ґрунтуючись на потребах цільової аудиторії та конкурентів. Але не на семантичному ядрі головного ресурсу. У нього можна заглядати в тому випадку, якщо ви хочете виключити варіанти повтору. Нехтуйте цим «законом» пошукових джунглів і висока ймовірність отримати санкції або навіть бан всієї мережі піддоменів. Ви ж не бажаєте, щоб позиції основного проекту постраждали?

  Читайте також

  Кейс із просування інтернет-магазину Endorphone

  Звертаємо увагу контент

  Якщо ви хочете просувати піддомен окремо від головного ресурсу – забудьте про те, щоб він мав унікальний контент. В іншому випадку висока ймовірність, що пошукові системи зв'яжуть два проекти в один і подальша оптимізація окремої гілки буде ускладнена. Для регіональних піддоменів (якщо це комерційний сайт) контент не такий важливий, достатньо в тексті використати назву міста. Важливо вказати в Google Мій бізнес адресу регіонального представництва та підтвердити його.

  Пару слів про перелінкування

  Отже, якщо ви створюєте сітку піддоменів з метою просування головного сайту – тоді необхідно простежити за якісно організованою внутрішньою перелінковкою. У шапку чи підвал всіх побічних гілок потрібно проставити наскрізні посилання головний агрегатор. Як і на ньому проставити посилання на дочірні гілки.

  А ось варіант, у якому головна сторінка сайту ніяк не посилається на піддомен, дозволяє створити максимально незалежний унітарний проект.

  Все має бути зручно

  Приймаючи рішення щодо винесення окремого розділу, якісно організуйте навігацію та логіку побудови блоків. Будь це просування піддоменів по регіонах або винесення розділу з форумом, користувачеві має бути зручно використовувати подану інформацію, приємно перебувати на сторінках проекту. Інакше навіщо це все починається?

  Переїзд піддомена на основний домен

  Ця тема вимагає окремої статті, але якщо коротко, то дуже ризикований і трудомісткий процес. Переїзд із піддомена на основний домен впливає на SEO . Це може спричинити просідання позицій, втрату трафіку та інші неприємні наслідки, які варто враховувати. За умови правильної організації переїзду можна швидко повернути тонус ресурсу. Непродумане перенесення зведе нанівець усі старання і доведеться розпочинати спочатку всю роботу з оптимізації.

  То все ж таки варто виносити розділи на піддомені?

  Правильна структура та поділ на сенсові блоки дозволить вам якісніше надавати інформацію для відвідувачів. У якомусь сенсі це покращить структурованість інформації для аналізу для відділу SEO та маркетингу, дозволити оптимально розподіляти наявні у компанії ресурси, навіть проводити експерименти впливу різних систем та хитрощів.

  З погляду SEO: треба брати до уваги умови. Ті, заради чого починається поділ проекту на дочірні блоки. Від цього і формуватиметься стратегія просування, а також рекомендації щодо створення дизайну, логіки побудови навігації та меню.

  Обов'язково попередньо проведіть аналіз конкурентів, оцініть технічні можливості та правильно вибудуйте юзабіліті на макетах.

  Якщо ви переживаєте про позиції, трафік та інші показники релевантності – порадьтеся зі своїми вебмайстрами. Якщо вони не можуть порекомендувати оптимальне однозначне рішення – проконсультуйтеся у наших спеціалістів. Виходячи з багаторічного досвіду, ми організовували регіональне просування сайту піддоменами, просували окремі сторінки продуктів та послуг, створювали лендинги для промоуту конкретних унікальних товарів. І ми можемо допомогти вам правильно організувати переїзд на основний домен.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом