Поділіться
Зміст

  Сучасну людину вже нічим не здивувати. Через це підприємцям стає складно просувати свої товари чи послуги: звичайна реклама дратує, а через надлишок конкурентів складно зачепити увагу ЦА . У такій ситуації ефективний партизанський маркетинг в Інтернеті. Це прихована реклама, яка ненав'язливо пропонує продукт чи послугу. Засновник ПМ Джей Левінсон вважає, що може бути дешевим, але обов'язково незвичайним. Креативність привертає людей і приковує їхню увагу. Отже перед використанням прихованої реклами потрібно обов'язково вивчити її тонкощі і зрозуміти специфіку роботи з інструментами.

  Особливості ПМ

  Партизанський маркетинг в інтернеті має бути віральним. Тобто таким, яким хочеться поділитись з іншими. Найчастіше це вірусні відео, музичні композиції, подкаст, де непомітно для аудиторії просуваються будь-які товари чи послуги. Реклама працюватиме лише у тому випадку, якщо користувач не здогадується про її присутність. Тут на допомогу приходять майданчики для ПМ: соцмережі, форуми, блоги тощо. Люди спілкуються між собою, діляться враженням, внаслідок чого у них формується довіра до пропозиції.

  Найкраще просуватися за допомогою ПМ у таких соціальних мережах, як «Фейсбук», YouTube та «Інстаграм». Це найпопулярніші та найефективніші майданчики на сьогоднішній день.

  Інструменти та засоби

  Партизанський маркетинг у мережі трохи відрізняється від офлайн. Все тому, що тут використовуються абсолютно інші засоби для просування. Найефективніші інструменти наступні:

  1. Онлайн-вебінари. Якщо ви добре розумієтеся на тематиці, проведіть безкоштовну трансляцію для користувачів. Це підвищить довіру до вашого бренду.
  2. Пологи. Ще один хороший варіант прихованої реклами – відеоролики на YouTube. Створіть свій канал або заручіться за допомогою популярних користувачів, знімайте огляди та цікаві лайфхаки. Наприклад, якщо ви продаєте плитку, зробіть інструкцію про особливості укладання будматеріалів і використовуйте у відео свій товар. Користувачі люблять такі матеріали та із задоволенням діляться ними.
  3. 2 в 1. Дуже добре просувати товари під час будь-якої події. Яскравий приклад — реклама з Red Bull і годинником Zenith. Якщо ваш продукт чи послуга будуть присвячені важливій події, їх напевно помітять і запам'ятають.
  4. Допомога авторитетних особистостей. Відомі персони та експерти своєї ніші також можуть просунути ваш продукт. Навколо них сформована хороша аудиторія, для якої важлива думка кумира.
  5. SERM. Цей інструмент є управління репутацією в пошукових системах. Як ним користуватися? Розкручуйте товар чи послугу, збираючи та розміщуючи реальні позитивні відгуки на тематичних ресурсах. Такі матеріали люди сприймають із довірою, а не як нав'язливу рекламу.
  6. Спілкування у соціальних мережах. Налагоджуйте контакти з потенційними споживачами, співробітничайте з компаніями, які мають схожа ЦА.

  Важливо те, що майже всі інструменти не потребують значних фінансових вкладень.

  Читайте також

  Нейромаркетинг

  Якщо цих коштів недостатньо, можна скористатися й іншими. Це дуже незвичайні, але такі ж ефективні способи просування:

  • електронна книга на тему — розробіть безкоштовні матеріали з доступом усім бажаючим;
  • фото в «Інстаграм» - частіше розміщуйте фотографії про життя, роботу та відпочинок ваших співробітників. Аудиторія любить спостерігати за звичайними людьми;
  • онлайн-гра зі згадкою торгової марки - розмістіть на своєму сайті тематичну гру, в якій будуть використані логотипи тощо;
  • тести - користувачі люблять пізнавати себе. Розробте цікаві або кумедні тести, після проходження яких будуть запропоновані безкоштовні книги, вебінари з прихованою рекламою.

  В інтернеті є безліч вдалих прикладів партизанського маркетингу. Не полінуйтеся вивчити їх, щоб надихнутися на власні проекти.

  Ідеї для реалізації партизанської реклами

  Фішка ПМ у тому, що він унікальний. Кожен спеціаліст знаходить незвичайні способи реалізації реклами. Але чим здивувати аудиторію, якщо ідеї практично вичерпалися?

  Розгляньте три цікаві варіанти прихованої реклами:

  Дайте клієнтам скуштувати продукт. Більшість компаній тільки і робить, що пише статті, знімає ролики про товар і зовсім забуває про аудиторію. Нехай ваші клієнти самі скуштують продукт. Це можна реалізувати за допомогою пробників, міні-наборів. Необов'язково роздавати їх безкоштовно. Можна встановити символічну вартість і цим залучати потенційних споживачів. Якщо їм сподобається продукт, вони обов'язково розкажуть про нього своєму оточенню і вас прорекламують.

  Створіть тематичну подію. Організуйте захід, який буде «просочений» вашим продуктом. Можна навіть зробити тематичний івент у співпраці з іншими компаніями. Це значно скоротить витрати та водночас забезпечить гарний піар.

  Проведіть невеликі курси продукту. За кордоном уже давно практикують такий підхід. Тут проводять курси з різними рекламними включеннями про товари та послуги. Тобто аудиторія навчається та непомітно починає цікавитися вашою пропозицією. Чим не прихована реклама?

  Партизанський маркетинг — це не лише модний, а й перспективний напрямок. Але його реалізації має передувати серйозна підготовка. Оцініть пріоритети ЦА, оригінальність підходу та втілюйте ідеї з мінімальними грошовими витратами.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом