Поділіться
Зміст

  Як оптимізувати рекламний бюджет та отримати більше прибутку? Деколи здається, що вигідніше знайти найефективніший канал і все інвестувати в нього. Але такий підхід не підійде тим, кого цікавить просування бізнесу в Інтернеті. Мережа переповнена можливостями розкручування. Використовувати лише один канал — це реально, але на великих результатів чекати не варто.

  Комплексний підхід – ось панацея для масштабування бізнесу. Він дасть стабільне зростання продажів через безліч каналів залучення аудиторії. Але тільки в тому випадку, якщо реалізовано грамотну стратегію просування.

  У цій статті ми розповімо, які інструменти задіяні в рамках комплексного розкручування і чому просування в інтернеті вигідне саме багатоканальним способом.

  Комплексне просування бізнесу в Інтернеті

  Що таке комплексний підхід у розкрутці сайтів, чим вона відрізняється від SEO

  Послуга є стратегією просування, якою передбачено використання різних каналів залучення людей. Сюди належить пошукова розкрутка, контекстна реклама, email-маркетинг, соціальні мережі тощо. буд. Якщо порівнювати комплексне просування із застосуванням лише SEO, перший варіант явно виграє. Що стосується оптимізацією ви охоплюєте лише аудиторію пошукових систем, упускаючи у своїй інші джерела трафіку. Отже, недоотримується потенційний потік лідів.

  Але це не означає, що самотужки SEO неефективно. Якщо в пріоритеті не так масштабування бізнесу, як отримання високих позицій у видачі, вистачить і пошукової розкрутки. Для швидкого зростання трафіку рекомендується саме комплексний підхід.

  Задіяти комплексне просування у компанії «Elit-web»

  Адреса сайту

  Які завдання вирішує комплексне просування в інтернеті

  Мікс інструментів digital-маркетингу підійде тим власникам сайту, яким потрібно:

  • поширити інформацію про новий бренд;
  • вивести новинку ринку чи збільшити попит на товари;
  • наздогнати і навіть обійти конкурентів онлайн;
  • досягти швидкого зростання заявок та продажів через сайт;
  • сформувати лояльність до компанії чи магазину.

  Сеошник працює, а результатів немає? І в цьому випадку необхідне комплексне просування бізнесу. Потрібно розуміти, що роботи з оптимізації сайту не дають миттєвого ефекту. На виведення сайту в топ та залучення клієнтів через пошук потрібен час. Поки ефект від SEO зростає, трафік на ресурс можна «лити» за допомогою інших каналів. Це виключає просідання продажів.

  Які завдання вирішує комплексне просування в інтернеті

  З яких етапів складається комплексне інтернет-просування

  Немає шаблонної стратегії, за якою можна розкручувати сайт усім підряд. Суть комплексного підходу у цьому, що набір інструментів обирають з урахуванням специфіки бізнесу, потреб та цілей клієнта, рекламного бюджету. Маючи ці чинники, фахівці формують ефективний план дій і покроково реалізують процес просування.

  Водночас варто виділити базові етапи, які будуть присутні у роботі з будь-якими проектами:

  1. Маркетинговий аудит . Включає в себе аналіз конкурентного ринку, оцінку відвідуваності ресурсу, каналів розкрутки. Він дасть уявлення про сильні та слабкі сторони «суперників», їх стратегії просування, що дозволить обіграти кращі рішення та впровадити їх у процесі комплексної розкрутки.
  2. Технічний аудит сайту . Це перевірка ресурсу на наявність проблем, які завадять вийти у топ чи реалізувати інші завдання у рамках комплексного розкручування. Команда вивчає технічні помилки, текстове наповнення, оцінює юзабіліті та структуру, відповідність сайту вимогам пошукових систем. На виході буде складено перелік проблем із рекомендаціями щодо їх усунення.
  3. Складання стратегії . З маркетингового і технічного аудиту вже можна намітити план дій. Окрім рекомендацій щодо покращення сайту, команда проекту надасть оптимальний перелік каналів просування з ціновим обґрунтуванням робіт. За бажанням клієнта список можна переглянути, скоротити чи доповнити.
  4. Старт робіт . Після узгодження стратегії розпочинається процес просування. Фахівці виправляють технічні помилки, оптимізують сайт, налаштовують та запускають рекламні кампанії. Список робіт та послідовність дій залежать від стратегії розкручування.
  5. Аналітика . Для досягнення максимальної віддачі від комплексного розкручування все регулярно аналізується. Завдяки сучасним сервісам аналітики та багаторічному досвіду фахівців вдається знайти слабкі місця стратегії, оперативно їх усунути та продовжити досягати поставлених завдань. Звіти складаються щомісяця. Клієнт бачить, що саме роблять із сайтом, на якій стадії знаходиться просування бізнесу, які зміни потрібно внести. Усі подальші рекламні активності обов'язково узгоджуються.

  Які інструменти використовуються в рамках комплексного розкручування

  Тепер безпосередньо розберемо способи просування бізнесу в інтернеті.

  Оптимізація сайту

  Клієнти з пошукової видачі – це органічний трафік. За нього не треба платити. Оплата провадиться, по суті, за виконані роботи на сайті. Оптимізатори збирають семантичне ядро, формують логічну розгалужену структуру, заповнюють сторінки корисними оптимізованими текстами. Сукупність цих дій забезпечує виведення сайту в топ, звідки приходять покупці.

  Які інструменти використовуються в рамках комплексного розкручування

  Плюси просування сайту в інтернеті :

  • особливо висока ефективність для багатосторінок — у середньому понад 50% відвідувачів таких сайтів приходять із пошуку;
  • трафік умовно безкоштовний – не потрібно оплачувати кожен перехід на сайт;
  • ефект довгостроковий — якісна оптимізація забезпечить стабільний трафік на роки (за умови, що сайт постійно контролюватимуть і покращуватимуть).

  Цей метод універсальний — інструмент підходить для будь-яких ніш.

  Мінуси :

  • довге очікування перших результатів - одна індексація сайту займає близько 70 днів;
  • слабка ефективність для молодих ресурсів — чим новий сайт, тим важче обійти «старожилів» у топі і потрапити на високі позиції;
  • складний процес розкручування - опрацьовується багато моментів: структура, технічна частина, контент та ін.

  Вважається, що SEO - це базовий інструмент ефективного комплексного просування бізнесу. Частково це так, і більшості проектів пошукова розкрутка підходить. У цілому нині треба дивитися тип сайту, завдання клієнта та інші моменти.

  Контент-маркетинг - блог компанії

  Лідогенерація, підвищення впізнаваності бренду, залучення трафіку, реактивація пасивних клієнтів – ці та інші завдання допомагає вирішити контент-маркетинг. Інструмент незамінний для тих, кому важливо побудувати довгострокові взаємини із цільовою аудиторією. Маркетологи створюють та поширюють релевантний контент. Саме він дає той потрібний ефект і дозволяє успішно розвивати бізнес.

  Контент-маркетинг

  Плюси контент-маркетингу:

  • висока рентабельність вкладень;
  • збільшення конверсії;
  • можливість відбудуватися від конкурентів.

  Цей інструмент забезпечує постійне зростання бізнесу.

  Мінуси :

  • тривале очікування на результати — інструмент не для тих, кому потрібен ефект «тут і зараз»;
  • високий поріг входу — малому бізнесу важко використовувати цей метод через значні витрати;
  • обмеження для деяких сфер — інструмент не дасть особливих результатів такому бізнесу, як локальні офлайн-магазини, специфічні товари, термінові послуги (таксі, виклик евакуатора, аварійне відкриття замків та ін.).

  Як би там не було, контент-маркетинг залишається важливою ланкою комплексного розкручування. Якщо його можливості допоможуть бізнесу, варто використати цей інструмент.

  Просування через ЗМІ та інші зовнішні ресурси - PR

  Піар чудово підходить тим, кому важливо розкрутити ім'я бренду чи інтернет-магазину, зробити компанію відомою. У роботі з каналом задіяні портали, форуми та інші онлайн-майданчики, куди приходить цільова аудиторія. Саме там відбувається взаємодія із нею.

  Просування через ЗМІ

  Плюси інструменту :

  • велике охоплення аудиторії;
  • висока швидкість розповсюдження інформації;
  • можливість контролю та управління всіма процесами;
  • пряме взаємодію Космосу з потенційними клієнтами.

  До того ж, маркетингові заходи відрізняються невисокою вартістю.

  Мінуси :

  • потреба у справді добрих майданчиках ЗМІ;
  • великі тимчасові витрати на пошук платформ, написання публікацій, опрацювання реакцій аудиторії;
  • тривале очікування на результати.

  Не можна сказати, що PR незамінний при комплексному розкручуванні. Цілком можна обійтися і без нього. Але якщо принципово важлива репутація, варто додати в стратегію цей інструмент.

  Просування в соціальних мережах - SMM

  Розкрутка в соцмережах потрібна для того, щоб попрацювати над іміджем сайту, сформувати лояльність та довіру аудиторії до бренду. Вона дозволяє налагодити комунікацію з потенційними клієнтами, зрозуміти їхні болі та потреби, щоб запропонувати вирішення проблеми через свій продукт. SMM відмінно вписується у стратегію комплексного просування.

  Просування у соціальних мережах

  Плюси інструменту:

  • порівняно невисока вартість та трудовитрати;
  • мінімум відторгнення з боку користувачів.

  Варто відзначити і зручний збір зворотного зв'язку.

  Мінуси:

  • складності простеження прямих вигод;
  • неефективність окремих галузей бізнесу.

  Розкручування можливе як в одній соціальній мережі, так і відразу на декількох майданчиках. Якщо є сенс задіяти більше каналів, фахівці обов'язково порадять такий варіант.

  Реклама в інтернеті

  Сюди відносяться інструменти, що дають миттєвий відгук після запуску рекламної кампанії. Мова йде про контекстну, банерну, медійну, тизерну, таргетовану рекламу та інші подібні види. У кожного інструмента свої тонкощі налаштування, переваги та недоліки. Це обов'язково враховується під час виборів каналів, з якими реалізується комплексне просування бізнесу в інтернеті.

  Реклама в інтернеті

  Плюси реклами :

  • миттєвий ефект;
  • залучення зацікавленої аудиторії, яка з великою ймовірністю вчинить цільову дію.

  Цей інструмент дозволяє налаштовувати оголошення під певні сегменти ЦА (як у випадку з таргетованою та контекстною рекламою).

  Мінуси :

  • обмежена бюджетом дія реклами;
  • дорогі кліки у деяких тематиках та регіонах;
  • обмеження для рекламування певних товарів (наприклад, медичних, алкогольних, тютюнових, 18+ тощо).

  Запускати рекламу для прокручування бізнесу в інтернеті однозначно варто. Особливо добре вона працює у зв'язку з SEO. Поки команда розгойдує сайт і виводить його в топ, наводити клієнтів можна через оголошення.

  Email-маркетинг

  Розсилка листів з урахуванням клієнтів залишається актуальним шляхом просування. Email-маркетинг допомагає взаємодіяти зі своїми покупцями та генерувати повторні продажі. Він ефективний для тих, хто повідомляє про акції та новинки, ділиться цінною інформацією про свої товари та компанії.

  Email-маркетинг

  Плюси інструменту:

  • адресність - можна персоналізувати повідомлення і звертатися до людини безпосередньо на ім'я, що підвищує її довіру та лояльність;
  • висока ефективність у сегментах B2B та B2C;
  • можливість повернути покупця, нагадати йому про залишений кошик або список бажань.

  Email-маркетинг дозволяє зручно відстежувати ефективність розсилки.

  Мінуси :

  • ймовірність "вірусного" ефекту, що викликає негативну реакцію на листи;
  • ризик отримання санкцій від поштовиків;
  • низька результативність без власної основи контактів.

  Розсилки були і залишаються значним інструментом маркетингу. Якщо грамотно використовувати їх, результати гарантовані.

  Наскрізна аналітика

  Відстежувати велику кількість інструментів непросто. Так здається здавалося б. У разі комплексного просування вашого бізнесу є дієвий метод, який допоможе оцінити результативність дій. Це наскрізна аналітика. Налаштувавши її, можна відстежувати статистику відразу за всіма інструментами розкручування.

  Наскрізна аналітика передбачає використання всіх сервісів для відстеження сайту в єдину рекламну схему. Нею можна контролювати конверсію, рекламні канали, деякі офлайн-інструменти, роботу відділу продажів. Це, безумовно, дає переваги під час управління бізнесом.

  Класичні інструменти наскрізної аналітики:

  1. Google Analytics . Сервіс багатоканальний, безкоштовний. Є доступ до підключення колл-трекінгу та CRM.
  2. Excel . Він залишається актуальним для тих, хто використовує 1С і складає звітність не в режимі реального часу.
  3. Сервіси кол-трекінгу . Дають можливість аналізувати показники в одному інтерфейсі.

  Наскрізна аналітика — непростий інструмент, але сьогодні він є обов'язковим для аналізу ефективності бізнесу. У випадку з комплексним просуванням зовсім незамінний.

  Чи ефективно мати окремі стратегії просування різними каналами

  Коли виникає питання про те, як розкрутити бізнес в інтернеті, на думку спадають різні канали, причому кожен з них ефективний сам по собі. Можна успішно просуватися і лише у пошуку, і через одні лише соціальні мережі. Навіщо тоді комплексний поступ?

  Чи ефективно мати окремі стратегії просування різними каналами

  З таким підходом ви отримуєте синергетичний ефект. Злиття кількох маркетингових каналів дає швидше зростання показників. Це пов'язано з тим, що управління стає простіше, стратеги ідуть рішення єдиних завдань, а ресурси економляться.

  Таким чином, комплексне просування в інтернеті полягає не просто у застосуванні кількох інструментів. Це особлива стратегія розвитку бізнесу, де кожен канал задіюється тоді, коли справді необхідно.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом