Поділіться
Зміст

  Як пошукова система визначає послідовність, в якій стоятимуть інтернет-ресурси в результатах пошукової видачі? Цей процес називається ранжируванням сайту і він набагато складніший, ніж може здатися на перший погляд. У цій статті ми розповімо, що таке ранжування, як воно відбувається і як можна вплинути на ранжування власного інтернет-ресурсу.

  визначення терміна ранжування

  Визначення терміна «ранжування»

  Ранжування сайту – це присвоєння йому певної позиції (рангу) у результатах пошукової видачі щодо сторінок інших ресурсів. Сайт оцінюється пошуковою системою за допомогою низки критеріїв – факторів ранжування. Які дозволяють пошуковій системі визначити, наскільки корисним є вміст сторінки для користувачів.

  Спочатку ранжування в Google відбувалося на основі аналізу ключових слів та показника PageRank – кількості авторитетних доменів, що посилаються на сторінку сайту. PageRank був придуманий Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном, які надихалися методами оцінки авторитетності наукових праць у Стенфордському університеті: чим більше авторів посилаються на певну роботу, тим вона цінніша.

  Згодом процес оцінки сайтів еволюціонував та ускладнився. Ще в 2010 році фахівець з Google Метт Каттс повідомив, що пошукова система має понад 200 факторів ранжування, але кожен з них може мати близько 50 варіантів для різних тематик.

  Фактори ранжирування

  Всі фактори ранжирування сайту знають тільки самі пошукові системи. Але SEO-фахівці безперервно вивчають рекомендації пошуків та тестують власні гіпотези, щоб визначити найважливіші з них. Оптимізатори поділяють їх на наступні категорії:

  • поведінкові;
  • посилальні;
  • доменні;
  • текстові;
  • технічні;
  • комерційні.

  Провести аналіз ранжування сайту у пошуковій видачі

  Адреса сайту

  Ступінь впливу кожної групи на позиції ресурсу залежить від тематики, в якій ви рухаєтеся. Тому, щоб визначити групи факторів, на яких необхідно зосередитися насамперед, необхідний конкурентний аналіз.

  поведінкові фактори

  p align="justify"> Поведінкові фактори визначають вплив контенту ресурсу на поведінку користувачів. До них відносяться:

  1. Показник відмов – кількість користувачів, які перейшли лише одну сторінку ресурсу, після чого залишили його.
  2. CTR (клікабельність) СНІПЕТ – відсоток користувачів, які клікнули на СНІПЕТ сайту в пошуковій видачі.
  3. Час перебування – середній час, який користувачі проводять на сайті.
  4. Глибина перегляду – кількість сторінок, які відвідуває користувач за сеанс.
  5. Число повернень до пошуку після перегляду – кількість користувачів, що прийшли з видачі, які залишили сайт і продовжили пошук за тим самим запитом.

  Ступінь впливу поведінкових чинників позиції сторінок ресурсів значно зросла останніми роками. Але, як ми вже говорили, для кожної ніші існують власні показники, які вважають нормою. Наприклад, показник відмов у інформаційних сайтів буде наближатися до 100%, оскільки користувачі, які переходять туди на запит, зазвичай відразу залишають сайт, коли знаходять потрібну їм інформацію. Детальніше про це ви можете дізнатися у нашій статті про те, як мінімізувати втрату відвідувачів на сайті .

  Посилальні фактори досі залишаються важливими сигналами для ранжування. Основні з них:

  1. Кількість сайтів-донорів – кількість ресурсів, що посилаються на ваш.
  2. Авторитет доменів, що посилаються, - наявність санкцій від пошукових систем, їх показник посилальної ваги, вік, заспамленность та ін.
  3. Тематика донора – наскільки близький за тематикою сайт, що посилається до вашого.
  4. Внутрішня перелінковка сайту – структура ресурсу, глибина вкладеності кожної сторінки;
  5. Вихідні посилання (для Google) – кількість посилань, розміщених на сторінці, оскільки вони передають частину власного PageRank інші сторінки.
  6. Динаміка змін посилального профілю – чи відбувається приріст чи зниження маси посилань. Різкі стрибки посилального профілю можуть викликати санкції пошукових систем.

  Зараз основний наголос необхідно робити на якість одержуваних беклінків. Різкий приріст маси посилань за рахунок цитування ваших сторінок не авторитетними доменами може тільки нашкодити позиціям. Докладніше про роботу з цією групою факторів ви можете прочитати в нашій статті про зовнішню оптимізацію сайтів .

  доменні фактори

  Доменні фактори включають:

  1. Вік домену – чим молодший сайт, тим складніше йому зайняти високі позиції у пошуку.
  2. Історія домену – якщо ресурс потрапляв під санкції раніше, це може негативно позначитися на ранжируванні навіть після виходу з-під фільтра.
  3. Ім'я домену – якщо назва домену містить слова, пов'язані з тематикою сайту, це дає бонус при ранжируванні.
  4. Доменна зона – для користувача з України сайт у доменній зоні com.ua буде ранжуватися вище за сайт у зоні .de або .pl. Те саме стосується окремих регіонів чи міст.

  Для просування в Google більшість факторів цієї групи факторів важливіше, ніж для інших пошукових систем. Зокрема, молоді сайти, які публікують якісний контент, набагато швидше потрапляють на перші позиції саме в російській пошуковій системі.

  Читайте також

  Кейс з просування мережі туристичних агенцій

  Текстові фактори більшість оптимізаторів вважають найбільш важливими для просування як у Google, так і в інших пошукових системах. До них відносяться:

  1. Технічні показники якості тексту: унікальність, відсоток «води», щільність входження, нудота та ін. Більшість цих метрик можна перевірити за допомогою сервісів семантичного аналізу тексту, наприклад, від Advego.
  2. Ключові слова та їх LSI-комбінації в основному контенті, заголовках, метаописах.
  3. Довжина тексту – для різних запитів існує оптимальний розмір контенту, який відповідає. Наприклад, на запитання «скільки у світі країн» можна відповісти однією пропозицією, а щоб пояснити, як відбувається пошукове просування, знадобиться не одна тисяча символів.
  4. Відсутність помилок – пошукові системи також аналізують текст на граматичні, синтаксичні та стилістичні помилки.
  5. Структурованість – наявність заголовків h1-h6, маркованих та нумерованих списків.

  Варто зазначити, що один із ключових напрямків пошукових систем за останні кілька років – покращення алгоритмів для кращого розуміння контенту та запитів користувача (див. оновлення BERT і «Вега»).

  технічні фактори

  Технічні фактори – це якість роботи самого сайту та коректність його індексації пошуковими системами. Вони включають:

  • швидкість завантаження сторінок;
  • наявність адаптивної верстки чи мобільної версії;
  • протокол https замість http;
  • наявність ЧПУ;
  • відсутність дублів сторінок, контенту чи метаописів;
  • коректність індексації (налаштування робот robot.txt, наявність sitemap);
  • мікророзмітка;
  • налаштування редиректів;
  • час відповіді сервера;
  • оптимізація графічних елементів

  Саме на технічних факторах варто зосередитися в першу чергу, починаючи просування сайту , який раніше не оптимізувався, оскільки далеко не всі розробники враховують рекомендації щодо SEO, створюючи інтернет-ресурс.

  Комерційні чинники найсильніше впливають на ранжування інтернет-магазинів. Вони дозволяють пошуковій системі оцінити, наскільки вигідні та зручні умови для покупки надає інтернет-магазин користувачу. А саме:

  • наявність цін;
  • доступні методи оплати;
  • доставка;
  • контактні дані компанії та адресу;
  • асортимент товарів;
  • наявність відгуків та оцінок;
  • інформативність карток товарів (описи, фото, відеоогляди).

  Докладніше про них ви можете прочитати у статті « Комерційні фактори ранжирування ».

  Механізм ранжирування

  Процес ранжирування відбувається так: сторінки ресурсу індексуються пошуковим ботом, після чого інформація про них вноситься до бази пошукових систем. Після того як користувач вводить запит, пошукова система видає йому всі сторінки, де він може знайти відповідь, вибудовуючи (ранжуючи) їх у порядку зменшення релевантності, ґрунтуючись на факторах ранжирування.

  Варто пам'ятати, що пошуковик створює персональну видачу для кожного користувача з огляду на його історію пошуку, геолокацію тощо. Тому за деякими запитами ми бачимо власні варіанти SERP, підлаштовані під наші особливості.

  Принципи ранжирування у пошукових системах

  Критерії, які допомагають визначити якість сайту у обох пошукових систем, схожі. Проте вплив різних груп чинників на ранжування ресурсу часто відрізняється.

  Однаково важливі просування у пошуку такі факторы:

  • технічні ;
  • поведінкові ;

  Технічна оптимізація - це база для просування, без неї ресурс може взагалі не потрапити у видачу або відображатись там некоректно. Ступінь впливу поведінкових чинників постійно зростає. Вони допомагають пошукача визначити, як самі користувачі ставляться до сайту.

  Для високого ранжування в Google важливі такі групи факторів:

  1. Посилання . Саме на них ґрунтувалася робота ранніх версій алгоритму Google, що дозволило пошуковій системі у рази збільшити якість пошуку. Зараз додалося безліч інших критеріїв оцінки, але посилання, як і раніше, відіграють важливу роль у ранжируванні.
  2. Доменні також мають високий рівень впливу. На думку оптимізаторів, найважливішими з них є вік, історія та доменна зона.

  Просуваючи сайт у пошуку, важливо приділити увагу:

  1. Контенту . Часто вирішальна роль ранжування дістається саме наповненню сайту.
  2. Комерційним факторам . Для сайтів у сфері e-commerce особливо важливо приділити увагу зручності взаємодії користувача з інтернет-магазином.

  Важливо пам'ятати, що пошукові системи враховують усі чинники ранжирування, тому для ефективного просування недостатньо зосередити зусилля лише з найважливіших їх.

  як підвищити ранжування сайту

  Як підвищити ранжування сайту

  Щоб підвищити позиції сайту, потрібна комплексна робота над показниками його якості. Важливо пам'ятати, більшість факторів ранжирування взаємопов'язані. Наприклад, корисний та цікавий контент сприятиме поліпшенню поведінкових показників, а також природному зростанню маси посилань.

  Ми вважаємо, що найкращий спосіб зрозуміти, як підвищити якість ресурсу – оцінити його з погляду самого користувача:

  • інформативність;
  • зручність;
  • додаткова цінність, якщо порівнювати з конкурентами;
  • чи викликає сайт довіру.

  Мета пошукових систем – надати найкращі результати пошуку саме для користувача. Якщо ваш ресурс буде цінним для ЦА, то й проблем із низькими позиціями можна не боятися.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом
  категорії блогу
  Останні статті
  Скільки коштує реклама в «Інстаграм»
  Іванина Роман
  21 жовтня 2022
  Просування сайтів у Німеччині
  Іванина Роман
  20 жовтня 2022
  Отримайте детальний прорахунок бюджету для ефективного просування вашого сайту