Поділіться
Зміст

  У процесі оптимізації сайту доводиться працювати з величезною кількістю елементів. Зображення, тексти, навігація, дизайн – все це залишається всередині вебресурсу. Але треба якось оформити і саму «упаковку». Тобто показати користувачеві, що на сайті дійсно є щось корисне, вигідне, цікаве. Як це зробити?

  Через сніпет!

  Це є тема статті. Розберемося докладніше в тому, що таке сніпет, як він виглядає в різних пошукових системах, які поліпшення до нього застосовуються.

  Що таке сніпет сайту?

  У перекладі з англійської snippet означає «фрагмент». Тобто невеликий анонс сторінки, який відображається в результатах видачі. Сніпет розповідає про те, що містить ця вебсторінку. Тобто коротко відображає її суть. Людина може навіть не переходити на сайт і мати приблизне уявлення про контент сторінки. Зрозуміло, більше можна побачити тільки на вебсайті, але основну суть хороший сніпет передає.

  З цього випливає, що завдання сніпету — мотивувати користувача перейти за посиланням. Це реалізується за допомогою змісту та оформлення. Фрагмент можна вважати своєрідною рекламою. Він безкоштовно рекламує сайт та забезпечує збільшення трафіку. Оплата при цьому за клік не стягується, як у випадку з пошуковою контекстною рекламою.

  Переваги сніпету для сайту

  Фрагменти відіграють важливу роль у пошуковій оптимізації, оскільки впливають на клікабельність. Цікавий опис, який відповідає на запит людини, чіпляє його, з великою ймовірністю спонукає перейти за посиланням. Чим більше таких переходів та кліків (трафіку), тим якісніше сайт виглядає в очах пошукової системи. Отже, підвищується рейтинг ресурсу, зростають шанси опинитися на вершині видачі. Це вже призводить до постійних замовлень та покупок, підвищує прибуток власника сайту.

  Таким чином, сніпет — це один із інструментів, що допомагають у СЕО-просуванні. Ось чому фахівці наполегливо радять добре його опрацьовувати.

  Читайте також

  Як підняти сайт у пошуку

  Як формується сніпет?

  Давайте розглянемо сніпет «по шматочках». Він складається з таких елементів:

  • заголовок, що формується за допомогою метатегу Title. Якщо ви не прописуєте його вручну, система автоматично сформує його з урахуванням вмісту сторінки;
  • урл із відображенням навігаційного ланцюжка;
  • опис, створений ботами з урахуванням даних у метатезі Description. Якщо він не написаний вручну, система підбере шматок тексту із запитом користувача та покаже його.

  Зазвичай сніпети у видачі майже однакові, проте формуються вони по-різному.

  Приклад сніпету в Google

  У цій пошуковій системі фрагменти створюються з урахуванням інформації в метатегах тайтл та дескрипшн. Ось чому необхідно грамотно їх складати з використанням відповідних ключових фраз. У цьому випадку людина побачить такий сніпет, який ви хочете показати. Не заповните метатеги — пошукач покаже фрагмент на власний смак. Не завжди вдалий, на жаль.

  Приклад сніпету у видачі:

  При формуванні фрагментів доводиться враховувати обмеження символів. Але останнім часом додали більше знаків замість колишніх 140–160, тому можна створити справді цікавий та корисний сніпет.

  Як скласти гарний сніпет?

  При роботі з пошуковою системою Google вам потрібно просто зробити грамотні метатеги. Максимальна довжина заголовка – 80 знаків, а опису – 270. За бажанням можете додавати спеціальні значки, емодзі, щоб ще ефективніше залучати відвідувачів. Основні ключові слова краще розміщувати на початку тайтлу та опису.

  Сховати статтю від пошуку можна метатегом <noindex>:

  Ще кілька рекомендацій:

  • додавайте унікальний фавікон для вебресурсу;
  • налаштовуйте хлібні крихти;
  • використовуйте словники мікророзмітки;
  • зареєструйтесь у Google Картах;
  • налаштовуйте швидкі посилання та регулярно перевіряйте, чи коректно вони відображаються.

  Для гарного сніпету має бути дотримана ієрархія категорій. Потрібно налаштувати внутрішню перелінковку, тобто, по суті, просто якісно робити оптимізацію. Тоді із фрагментом проблем не виникне.

  Читайте також

  Ранжування сайту

  Як зробити розширений сніпет?

  Обидві пошукові системи дають можливість створювати такі фрагменти сторінок. Розширений сніпет більш інформативний і привабливий, оскільки в ньому є безліч додаткових елементів: рейтинг, адреси, контакти тощо. Це виділяє його на тлі звичайних варіантів, спонукає користувачів клікати на посилання ще активніше.

  Розширений сніпет Google:

  Створюють такий сніпет за допомогою словників мікророзмітки. Найпопулярнішим варіантом залишається Schema.org. До речі, саме на основі цих даних майстер розмітки Гугла формує сніпети.

  Для створення вам необхідно вибрати об'єкт зі списку та зробити рядки для вставки в код вебсторінки.

  Ось приклад коду з мікророзміткою:
  Можна використовувати мікроформати. Словник визначає об'єкти розмітки у вигляді форматів, наприклад:

  А ось приклад готової розмітки:

  Як змінити сніпет сайту?

  На жаль, не вдасться повністю змінити готовий фрагмент на власний розсуд. Зате можна його оптимізувати так, щоб система відібрала найкращу частину для показу.

  Об'єктивно оцініть сніпет і знайдіть його слабкі сторони. Потім підготуйте якісний заголовок та опис – основні елементи фрагмента. Можете скористатися у роботі такими рекомендаціями:

  • у заголовку обов'язково вкажіть ключову фразу та зробіть заклик до дії;
  • укладайтеся в обмеження за знаками, щоб фраза не була обрізана;
  • не прописуйте додатково назву вашого вебресурсу чи магазину, оскільки система самостійно визначить домен;
  • вказуйте довгі ключові слова, що дозволить без заспамлення ввести всі необхідні слова;
  • переконайтеся, що тайтл у коді вебсторінки є у розділі <head>;
  • для окремих сторінок прописуйте свої заголовки.

  У випадку з описом також є кілька корисних порад. Високочастотні фрази рекомендується вводити у перших 100 символах. Інші знаки витратіть на вказівку корисної для відвідувача інформації.

  Ще фахівці радять робити людинозрозумілі урли та правильно налаштовувати розмітку хлібних крихт. У такому разі пошукові роботи зможуть знайти основні відомості та відобразять їх.

  Ось вдалий приклад сніпету в Google:

  Система відобразила не лише текст, а й фото, а також підтягнула назви пирогів та час їхнього приготування.

  Працювати із мікророзміткою потрібно уважно. Якщо перестаратися, можна нарватися на фільтри пошукових систем.

  Загалом, відразу зробити крутий сніпет складно. Зазвичай доводиться повозитися з аналізом, корегуваннями на самих сторінках, щоб усе вийшло.

  На замітку. Можна періодично перевіряти якість сніпету за допомогою нехитрої формули клікабельності CTR = (кількість кліків / кількість показів) * 100. Якщо на посилання клікають часто, сніпет з великою ймовірністю подобається користувачам.

  Коментар експерта

  Чи потрібно морочитися над сніпетом? Усім? Який підхід використовує Elit-Web у роботі?

  Потрібно опрацьовувати сніпет. Ми використовуємо різні способи, щоб виділитися на тлі конкурентів: спеціальні символи, розмітка, текстовий вміст. Тобто працюємо зі сніпетом комплексно.

  Радимо це всім, оскільки це впливає на CTR. Чим кращими будуть наші показники клікабельності, тим більше трафіку на сайт отримаємо. Відповідно, візьмемо більше лідів та досягнемо кращих показників щодо рентабельності нашої роботи для клієнта.

  Антон Синявський, Керівник відділу Performance-маркетингу

  Висновки

  Сніпет – це текстовий блок, який знаходиться у результатах видачі пошукових систем. Він відображає інформацію, яка є на сайті, і мотивує користувачів до переходу.

  Коли ви знаєте, як формується сніпет, стає ясно, що неможливо повністю впливати на цей процес. Пошуковики застосовують свої алгоритми. Однак якісне опрацювання сторінки та використання додаткових елементів для розширених сніпетів допоможуть згенерувати клікабельний фрагмент.

  У Вас залишились запитання?
  Наші експерти готові відповісти на них.
  Залишіть ваші контактні дані.
  Будемо раді обговорити ваш проект!
  Отримати консультацію
  Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом